niedziela, 6 października 2024 02:16

Szczęśliwe zwycięstwo Wilgi

Wynikiem 2:1 (0:1) zakończyło się spotkanie 6. kolejki IV ligi między Wilgą Garwolin a Pilicą Białobrzegi. Szczególnie emocjonująca była druga połowa meczu, w której Łukasz Korgul nie wykorzystał rzutu karnego. Pierwsza część meczu przebiegała podobnie jak trzy poprzednie mecze Wilgi przed własną publicznością. Gospodarze atakowali, a rywale trafiali do bramki GKS. Do przerwy goście prowadzili po bramce Krzysztofa Wierzby. Po zmianie stron pierwsi gola mogli zdobyć przyjezdni, ale lob napastnika Pilicy minął bramkę Łukasza Mariaka. W 60. Minucie sędzia spotkania nie zauważył w polu karnym zagrania ręką zawodnika z Białobrzegów. 8 minut później uderzenie gracza Pilicy z rzutu wolnego trafiło w słupek.

08.09.2012 14:42
Piotr Grudzień mistrzem olimpijskim!

Za dwa tygodnie skończy 21 lat. Przed chwilą Piotr Grudzień, który pochodzi z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) zdobył złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. W finale rywalizacji drużynowej klas 6-8 tenisista stołowy z Marcinem Skrzyneckim pokonał Hiszpanów 3:0. Dzisiejszy finał reprezentanci naszego kraju rozpoczęli w imponującym stylu. Marcin Skrzynecki pokonał Alvaro Valerę 3:1 (4, -6, 5, 6). W drugim pojedynku Piotr Grudzień zmierzył się z Jordim Moralesem. W pierwszym secie tenisista mieszkający w Zielonej Górze prowadził już 10:7, by po nerwowej końcówce wygrać 14:12. Druga partia padł łupem Hiszpana 11:8. W kolejnych Piotr Grudzień kontrolował przebieg mecz. Był lepszy 11:7 i 11:5.

07.09.2012 17:37
Ligowa zajawka

Ligowy los w najbliższy weekend skojarzył Promnika Łaskarzew z KS Puznówka 1996. W sobotni poranek zagra Wilga Garwolin. Mecz rezerw IV-ligowca został przełożony ze względu na niedzielne obchody 90-lecia klubu. Jutro GKS przydałoby się zwycięstwo białobrzeską Pilicą. Goście w 5 spotkaniach przegrali tylko raz, podobnie jak Wilga, ale odnieśli za to 3 zwycięstwa. Do składu gospodarzy być może wróci narzekający ostatnio na uraz Piotr Talar.

07.09.2012 12:54
Z Sobolewa po olimpijskie złoto

Pochodzący z Sobolewa Grzegorz Pluta zdobył wczoraj złoty medal na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie. Szermierz w finale szabli na wózkach w kategorii B pewnie 15:8 pokonał Francuza Marca-Andre Cratere i tym samym wywalczył już 26. medal dla Polski. Pluta (IKS AWF Warszawa) pojedynek rozpoczął słabo i przegrywał już 1:4, potem jednak zaczął trafiać rywala. W pewnym momencie zadał nawet pięć trafień z rzędu i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca pojedynku. Dla Grzegorza Pluty to pierwszy w karierze medal paraolimpijski w karierze.

07.09.2012 08:55
Kibice Wilgi łączcie się

Niedziela w Garwolinie będzie wybitnie sportowa. 9 września Garwoliński Klub Sportowy będzie świętował 90-lecie istnienia. W programie podniosły moment poświęcenia sztandaru i wspólny piknik na stadionie. Punktualnie o godz. 10 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego rozpocznie się uroczysta jubileuszowa msza święta. Kulminacyjnym jej momentem będzie poświęcenie sztandaru klubu, na który przez ostatnie tygodnie składali się sympatycy Wilgi. Około godz. 11:30 główna część obchodów rozpocznie się na miejskim stadionie. Wcześniej barwny sportowy korowód przejdzie ulicami Staszica i Sportową. Po przekazaniu sztandaru, przemówieniach gości, na wszystkich czeka niespodzianka. ? Przygotowujemy festyn dla całych rodzin, działaczy, kibiców i sympatyków klubu. Połączymy to z różnymi grami i zabawami ? mówi Waldemar Mrugała, prezes klubu.

07.09.2012 08:14
Chłopak z Zygmuntów w finale igrzysk!

Znakomicie zaprezentował się Piotr Grudzień podczas dzisiejszych meczów turnieju drużynowego Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Niespełna 21-latek pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) razem z Marcinem Skrzyneckim zagra jutro o złoto! W porannej serii spotkań w 1/4 finału rywalizacji drużynowej łączonych klas 6-8 Polacy zmierzyli się z Belgami. Piotr Grudzień przegrał wprawdzie pierwszy mecz z Mathieu Loicq 2:3, ale w drugim pojedynku ograł Marca Ledoux 3:0. O wejściu do strefy medalowej zdecydował debel. Duet Grudzień/Skrzynecki pokonał Belgów 3:1.

06.09.2012 21:05
W 5. kolejce okręgówki

5. kolejka spotkań siedleckiej okręgówki rozgrywana w środku tygodnia okazała się szczęśliwa dla Wilgi Miastków i Sępa Żelechów. Remis zanotował Orzeł Unin. Wyjazdowe porażki zaliczyli zawodnicy Hutnika Huty Czechy i Zrywu Sobolew. - O tym meczu chcemy jak najszybciej zapomnieć ? komentuje wczorajsze przegrane wyjazdowe spotkanie z Victorią Kałuszyn trener Hutnika Tomasz Barej. Zawodnicy z Trąbek po przerwie byli stroną dominującą, ale paradoksalnie to Victoria strzelała kolejne bramki. ? Zapomnieliśmy, że istnieje taka formacja jak obrona ? dodaje szkoleniowiec.

06.09.2012 10:34
Pierwsza porażka Wilgi

To musiało kiedyś nastąpić. W 5. serii spotkań IV ligi Wilga Garwolin doznała pierwszej porażki. W Szydłowcu GKS przegrał z tamtejszą Szydłowianką 1:2 (0:0). Ostatni kwadrans podopieczni Marka Krawczyka grali z przewagą jednego zawodnika. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie gry prowadzenie gościom dał Jacek Kajtowski, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu od Piotra Baranowskiego. ? Później przydarzyły nam się dwa fatalne błędy, których zdecydowanie nie powinniśmy popełnić i od 68. minuty przegrywaliśmy 1:2 ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

05.09.2012 17:46
2. kolejka B-Klasy: Komplet zwycięstw

Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego występujące w warszawskiej B-Klasie wygrały swoje mecze. Wysokie zwycięstwa odnieśli zawodnicy Wilgi II Garwolin, Amura Wilga i Orła Parysów. Sobotni mecz w Garwolinie lepiej rozpoczęli goście. Z lewej strony ?urwał się? skrzydłowy Victorii, który wstrzelił piłkę w pole karne. Uderzenie sparował jeszcze Piotr Nurzyński, ale wobec dobitki był bezradny. Przed przerwą wyrównał Grzegorz Akala. Czarnoskóry napastnik utrzymał się na nogach po ostrym wejściu obrońcy gości i mocnym strzałem posłał piłkę do bramki. - W pierwszej połowie grało nam się ciężko, bo przeciwnik nastawił się przede wszystkim na obronę. Po przerwie dominowaliśmy na boisku ? relacjonuje Marek Zatorski, trener Wilgi II.

04.09.2012 08:25
2. kolejka A-Klasy: Wygrane Snajpera i Puznówki

Snajper Sośninka po dwóch debiutanckich meczach w A-Klasie pozostaje niepokonany. Po 3 punkty w 2. serii spotkań sięgnęli w derbach z Wisłą Maciejowice zawodnicy KS Puznówka 96. Wysokie porażki Promnika i Burzy Pilawa. Początek meczu Snajpera z Advitem Wiązowną pokazał duże zaangażowanie gospodarzy w meczu. - Pierwsze minuty pokazały że będziemy walczyć o wygraną. Ok 10 minuty w polu karnym faulowany był Grzegorz Moczulski, a karnego na bramkę zamienił Mateusz Kępka ? relacjonuje Damian Richert, prezes Snajpera.

04.09.2012 06:24
4. kolejka LO: Hutnik gromi w derbach

Wysokie zwycięstwo Hutnika z Wilgą Miastków był najciekawszym wydarzeniem 4. kolejki siedleckiej Ligi Okręgowej. W drugich weekendowych derbach Zryw bez problemu ograł Sępa. Drugą porażkę z rzędu zanotował Orzeł Unin. Już po 6. minutach gry Hutnik prowadził z Wilgą Miastków 3:0. Wilga strzeliła na 1:3, do przerwy gospodarze prowadzili już 5:2. - Generalnie kontrolowaliśmy przebieg gry. Dobrze, że popadał trochę deszcz, można było grać po ziemi szybkie piłki ? ocenia trener Hutnika Tomasz Barej, chwaląc skuteczność zespołu. Najwięcej bramek w sobotnim meczu uzbierał Filip Gawinek, strzelec 4 trafień.

03.09.2012 12:16
Dreszczowiec GKS. Wilga wciąż niepokonana

Fatalna pierwsza połowa i rzut karny w ostatnich sekundach meczu. W 4. kolejce IV ligi Wilga Garwolin zremisowała ze Zniczem II Pruszków 2:2 (0:2) i jest w gronie dwóch niepokonanych drużyn ligi. Już w 4. minucie Wilga mogła objąć prowadzenie w pierwszej swojej akcji. Jacek Kajtowski zgrał przytomnie na 16 metr do Daniela Bogusza, a ten uderzył w zewnętrzną stronę prawego słupka bramki Znicza. W odpowiedzi goście 60 sekund później przeprowadzili akcję, po której cieszyli się z prowadzenia.

02.09.2012 17:57
Nie będzie medalu w singlu

Piotr Grudzień nie powtórzy sukcesu z Igrzysk Paraolimpijskich z Pekinu. Srebrny medalista sprzed czterech lat odpadł z rywalizacji singlistów po rozgrywkach grupowych. W pierwszym meczu niespełna 22-letni tenisista przegrał z Irakijczykiem Saeedem Ali 0:3 (-8, -10, -5). Aby myśleć o awansie z grupy wczoraj Piotr Grudzień musiał wysoko w trzech setach pokonać Richarda Csejteya. Niestety po pierwszym secie wygranym przez Słowaka było jasne, że Piotr żegna się z turniejem singlistów. Na osłodę została wygrana ze zwycięzcą grupy 3:1 (-9, 10, 10, 8).

01.09.2012 08:04
O siatkarskiej Wildze słów kilka

Przez ponad dwie dekady siatkarska sekcja Wilgi Garwolin szkoliła najzdolniejszą młodzież. Podopieczni Edmunda Kopyścia odnosili sukcesy w rozgrywkach juniorskich. Historia siatkówki pod szyldem garwolińskiej Wilgi to początek lat 80., a dokładniej 1981 rok. Cztery lata wcześniej podopieczni Edmunda Kopyścia z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 rozpoczęli występy w Lidze Okręgowej Seniorów. - Graliśmy wtedy jako SKS Mechanik Garwolin. Nasze zadowalające wyniki sprawiły, że władze Wilgi, z prezesem Zygmuntem Żakiem, utworzyły sekcję siatkówki? wspomina po latach Edmund Kopyść.

01.09.2012 07:49
Wzmocnione 4CV rozpoczęło treningi

Z dwoma nowymi zawodnikami rozpoczęli przygotowania do III-ligowego sezonu zawodnicy SPS 4CV Garwolin. W kadrze Edmunda Kopyścia być może zobaczymy Macieja Antonika. Niewykluczone, że do drużyny dołączą zawodnicy wycofanego z II ligi GTS. W połowie września okaże się, kto będzie rywalem 4CV w tegorocznej mazowieckiej III lidze. Nieoficjalnie wiemy, że związek przymierza się do powiększenia ligi do 12 zespołów (wcześniej było ich 10). SPS przygotowania do sezonu, który rozpocznie się na początku października, rozpoczął w tym tygodniu. ? Trenujemy dwa razy w tygodniu, później zwiększymy obciążenia do trzech spotkań ? mówi trener Edmund Kopyść.

31.08.2012 08:29
Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: To dobry wynik. Niezmiernie dobry mając na uwadze rezultaty w III lidze.Data dodania komentarza: 5.10.2024, 19:50Źródło komentarza: Pewna wygrana Wilgi z Pilicą [wideo]Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Pytanie retoryczne: Czy banda powiatowych urzędniczo -politycznych i policyjnych skorumpowanych bandziorów jest w stanie w dwa dni doprowadzić to skrzyżowanie (Shell- GSAG - Waw- Garw) do stanu minimum bezpieczeństwa drogowego ? Czy dalej i z radością będą sikać ciepłym moczem na garwolińskich obywateli ?Data dodania komentarza: 5.10.2024, 19:44Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Ta informacja przeczy wszelkim zasadom logiki !!! Pies w basenie ? O.K. O tej porze roku (październik) basen był raczej suchy- więc jak do niego wskoczył, to nie mógł się wydostać. A właściciel psa? Był mokry, a raczej bardzo mokry, czyli bardzo nakropiony (żeby nie powiedzieć nawalony) ? No i finalnie ten właściciel psa zadzwonił do Straży Pożarnej. No nieee... to jest totalna bzdura ! Paranoja ! No chyba, że to był pies pijanego oficera SP, naćpanego i pijanego ważnego polityka, a może nawet samego Długopisu, czyli Andrzeja vel Adriana, który ,,urzęduje'' w tamtych okolicach. To rozumiem :-). I tym bardziej pochwalam tę bohaterską, wręcz brawurową bez mała polityczną akcję strażackiej brygady z maciejowickiego Podłęża. p.s. Ś.p. Stanisław Bareja nie wymyśliłby takiego scenariusza :-). Bareja, który nie wiedział, że oprócz jednego bandyckiego PZPR-u powstanie 100 różnych bandyckich i skorumpowanych finansowo oraz politycznie partii politycznych na czele z PiS- sem i z PO-o. Z angielskiego: Pee (pi)- znaczy sikać. PO-o (pou) znaczy wydalać kał. To taka ukryta autoreklama politycznych bandytów. Nic tylko głosować na nich. I wszystko w temacie.Data dodania komentarza: 5.10.2024, 18:34Źródło komentarza: Wyciągnęli psa z basenuAutor komentarza: ZnajomyTreść komentarza: Rany kto proponuję Pana Sz. na burmistrza jaja nieprzeciętne przecież to leń patentiwany, amator ciepłej posadki gdzie nie trzeba sie narobić a zarobić. Co on takiego narobił wykona kilka telefonów zamiwi teatrzyk o kino? Jakie on na pojęcie o urzędowaniu. Zerowe pozyskiwaniu funduszy zerowe. Nie sztuka gajerek kupić i poudawać elokwentnego. A pod maską kawał fałszywego s...Data dodania komentarza: 5.10.2024, 14:24Źródło komentarza: Łukasz Bogusz z zarzutami. "Klasyczna ustawka"