sobota, 28 września 2024 23:27

7. kolejka B-Klasy: Drugi komplet zwycięstw

Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego występujące na boiskach warszawskiej B-Klasy wygrały swoje mecze. W tym sezonie tu już druga taka sytuacja, w której po trzy punkty sięga Wilga II Garwolin, Amur Wilga, Orzeł Parysów. W Wildze mecz wyjazdowy z KS Sobienie Jeziory rozgrywała Wilga II Garwolin. ? Mecz mieliśmy pod kontrolą, choć trudno było nam grać na tak słabym boisku. Chwała chłopakom, że potrafili podnieść się po przegranym meczu z Vulcanem II ? mówi trener Wilgi B Marek Zatorski. Do przerwy goście prowadzili bramce Jakuba Ekerta, który wykorzystał nieporozumienie bramkarza i obrońcy rywala. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył wprowadzony po przerwie Bartłomiej Sitek. Pomocnik Wilgi II precyzyjnym strzałem z główki wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. Zespół z Sobień honorową bramkę strzelił w doliczonym czasie gry. Drugi mecz w barwach rezerw IV-ligowca rozegrał Piotr Piorun. Tym razem napastnik zaliczył 70 minut gry.

KS Sobienie Jeziory ? Wilga II Garwolin 1:2 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Jakub Ekert, Bartłomiej Sitek
Wilga II: Jakubaszek, Mariusz Makulec, Wągrodzki, Głowala, Piętka (Kędziorek), P. Wielgosz, Edyk (Sitek), Ekert, Wichowski (Rzęsiewicz), Walicki, Piorun (Janisiewicz).

Po dwóch porażkach, czwartą sezonową wygraną zaliczyli zawodnicy Amura Wilgi. Z kompletem punktów podopieczni Jarosława Szarka wrócili z Rzakty, gdzie mecze rozgrywa Przelew Glinianka. Do przerwy goście prowadzili po jedenastce wykorzystanej przez Bartosza Lodowskiego. Wcześniej w polu karnym faulowany był Michał Strzeżek.

- Taktyka zawodników Przelewu polegała na wybijaniu długich piłek. My nie potrafiliśmy tego wykorzystać. A wiatr, z którym graliśmy w pierwszej połowie, wcale nam nie pomagał ? mówi Wojciech Parol z Amura. Pomocnik goście po zmianie stron dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw wykorzystał prostopadłe podanie od Winka, później przedryblował kilku obrońców w polu karnym. W drugiej połowie do bramki trafiali jeszcze, po oskrzydlających akacjach, Kacper Szczepański i Bartosz Winek

Przelew Glinianka ? Amur Wilga 1:5 (0:1)
Bramki dla Amura: Bartosz Lodowski, Bartosz Winek, Wojciech Parol 2, Kacper Szczepański
Amur: Jobda, Mateisz Głowala, Zagrodzki, Lodowski (Gajownik), Lewandowski, Szczepański, W. Parol, Pyrzanowski, Strzeżek (Gruszczyński), Cichecki (Żyłka), Winek (Jeziorek).

- Graliśmy niby z ostatnią drużyną, ale rywale wypadli całkiem nieźle, grali z zębem ? ocenia rywala z Rzakty trener Orła Parysów Wiesław Białecki. Jego podopieczni już do przerwy prowadzili na wyjeździe 3:0. Zabójcza dla gospodarzy była końcówka pierwszej połowy, w której stracili dwie bramki.

W drugiej połowie gospodarze honorowe trafienie zaliczyli po ewidentnym spalonym. ? Ważne są trzy punkty, ale powinniśmy awansować jak najszybciej do A-Klasy, gdzie jest trzech sędziów ? przyznaje szkoleniowiec Orła.

KS Rzakta ? Orzeł Parysów 1:4 (0:3)
Bramki: Marcin Chyża 2, Paweł Anczarski II, Paweł Soszyński
Orzeł: Wójcik, Piekarski, Soszyński, Kielak, Napert, P. Anczarski I, Jakóbczak, Jakubowicz, Kwiatkowski, Chyża, P. Anczarski II (Baranowski).