Tegoroczne spotkanie garwolińskiej oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się 14 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych.
10 października społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach wzięła udział w XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. W tym roku przed wałami Sanktuarium zgromadziło się ponad 6,5 tys. osób z około 160 szkół z całej Polski.
11 października nauczyciele i pracownicy powiatowej oświaty obchodzili Dzień Edukacji Narodowej w Sobolewie.
Początek owocnej współpracy, wytyczania nowych dróg, a przede wszystkim dyskusji – nie tylko o samorządach szkolnych, czy samorządności w ogóle, ale także o młodych ludziach – ich problemach, potrzebach i potencjale. Kongres Samorządów Uczniowskich odbył się po raz pierwszy, ale na pewno nie będzie ostatnim tego typu spotkaniem.
„Z uśmiechem i przyrodą za pan brat” – to nazwa wydarzenia społeczno-kulturalnego, które odbyło się w sobotę w Ewelinie. Organizatorem był Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie.
Obustronne korzyści ma przynieść umowa podpisana między Zespołem Szkół nr 2 w Garwolinie a dystrybutorem części samochodowych Inter-Team. Stosowne dokumenty zostały parafowane dzisiaj.
19 worków zebranych odpadów, 27 zaangażowanych osób, a to wszystko dla dobra planety! W poniedziałek, 23 września w Garwolinie odbyła się największa jak dotąd akcja EcoHeroes w mieście, w której pracownicy restauracji McDonald’s przy ul. Trakt Lwowski 162 ramię w ramię z uczniami Szkoły Podstawowej nr. 5 im. Janusza Korczaka, sprzątali tereny Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej oraz wzdłuż ul. Kościuszki.
66 uczniów z 8 szkół wzięło udział w II Garwolińskich Mistrzostwach Szkół w Rummikub, które 20 września odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.
Zwinna edukacja? Zarządzanie projektami? Nowoczesne metody nauczania w szkole? Tak! Takie innowacje w garwolińskich szkołach stają się możliwe dzięki współpracy firmy Avon i zespołu eduScrum®. W dniach 18-19 września 2024 r., już po raz drugi, nauczyciele z naszego regionu mają okazję wziąć udział w warsztatach, które pomogą im lepiej przygotować uczniów do przyszłej pracy.
30 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego i ślubowanie nauczycieli, którzy w tym roku uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Akt awansu zawodowego z rąk Starosta Iwona Kurowska otrzymało 12 nauczycieli.
Aż o 18 oddziałów mniej niż przed rokiem w klasach pierwszych utworzono w szkołach powiatowych prowadzonych przez Powiat Garwoliński. Ma to związek z dużym niżem demograficznym i zmianami w systemie oświaty. W roku szkolnym 2024/2025 w siedmiu szkołach średnich prowadzonych przez samorząd powiatowy utworzono 30 oddziałów, w których naukę rozpocznie 732 uczniów.
Już po raz drugi odbędą się Garwolińskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub. Tegoroczne zmagania w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie odbędą się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego - Iwony Kurowskiej. Zawody odbędą się 20 września o godz. 9.30. Formularz zgłoszenia szkoły dostępny jest tu. Akces do gry należy zgłosić do 15 września. 18 września kończą się zapisy uczniów zgłoszonych szkół (od 1 do 8 z jednej placówki). W turnieju maksymalnie może wziąć udział 120 uczestników.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgórzu (gm. Miastków Kościelny) zyskała patrona. Uroczyści związane z nadaniem imienia Szarych Szeregów odbędą się pod koniec września. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli radni na sierpniowej sesji rady gminy. Proces nadania patrona poprzedzony były pozytywnymi opiniami Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.
82,68% wynosi tegoroczna zdawalność egzaminów maturalnych w powiecie garwolińskim. To lepszy wynik niż rok temu, ale nieco poniżej wskaźników wojewódzkiego i krajowego. W Polsce tegoroczny egzamin zdało 84,14 proc. przystępujących uczniów, w województwie 85,50 proc. W tym roku w powiecie do matury przystąpiło 837 z 891 absolwentów szkół średnich prowadzonych przez samorząd powiatowy. Świadectwo maturalne odebrały 692 osoby.
790 uczniów przystąpiło w powiecie garwolińskim do egzaminu ósmoklasisty. Średnie wyniki w powiecie są niższe niż na Mazowszu. Średni wynik egzaminu z języka polskiego w powiecie wyniósł 62,51%, w województwie – 65,66%. Najwyższy wynik w powiecie garwolińskim zanotowano w gm. Górzno (70,89%%) i kolejno mieście Pilawa (68,88%) oraz gm. Sobolew (68,78%).