niedziela, 6 października 2024 00:24

Wilga 96 wygrywa w osłabieniu

W 6. kolejce 2. Mazowieckiej Ligi Juniorów Wilga Garwolin pokonała Kryształ Glinojeck 6:1 (5:1). Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że przez większość meczu GKS grał w dziesiątkę. Zdecydowanie lepiej dzisiejszy mecz rozpoczęła Wilga. Grający na własnym boisku młodzi zawodnicy szybko objęli prowadzenie 3:1. W 20. minucie za uderzenie rywala bez piłki czerwoną kartkę zobaczył Adrian Pleskot. Mimo osłabienia wynik do przerwy wskazywał aż 5:1. W drugiej połowie padła tylko jedna bramka, gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

30.09.2012 11:59
Wilga przegrywa z wiceliderem

Fatalny początek meczu zdecydował o porażce Wilgi Garwolin z Żyrardowianką Żyrardów 1:2 (0:2). W końcówce, mimo gry w przewadze, GKS nie zdołał strzelić bramki dającej cenny remis na boisku wicelidera IV ligi. Już po 15 minutach wczorajszego meczu 9. kolejki Żyrardowianka prowadziła 2:0. ? Źle weszliśmy w mecz. Braki kadrowe wymusiły zmianę ustawienia na 4-4-2, ale kompletnie nam to nie wyszło. Po stracie bramek wróciliśmy do 4-5-1 ? mówi trener GKS Marek Krawczyk. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli znakomite sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Dwukrotnie z sytuacji sam na sam z rywalem obronną ręką wychodził Łukasz Mariak. Bramkarza Wilgi w 40. minucie zastąpił Piotr Nurzyński. Powodem zmiany było nadciągnięcie mięśnia goalkeepera gości.

30.09.2012 11:45
Ligowa zajawka

Sprawdź gdzie w ostatni weekend września zagra Twoja ulubiona drużyna. To będzie niezwykle ciężki mecz wyjazdowy dla podopiecznych Marka Krawczyka. Żyrardowianka na własnym boisku w tym sezonie odniosła dwa zwycięstwa i porażkę. Takim samym bilansem wyjazdowym mogą pochwalić się zawodnicy GKS. W mecz na pewno, z powodów rodzinnych, nie zagrają bracia Zawadkowie.

28.09.2012 05:30
Jesienne Grand Prix za nami

37 zawodników wzięło udział w jesiennej odsłonie Grand Prix Garwolina w badmintonie z cyklu ?Cztery pory roku?. Zakończenie zmagań 19 grudnia. Wtedy zostaną rozdane nagrody rzeczowe dla zwycięzców wszystkich kategorii. Cykl GP organizują MKS Garwolin i Centrum Sportu i Kultury. Sędzią głównym zawodów był Jerzy Rybicki. Poniżej komplet wyników.

27.09.2012 11:14
6. kolejka A-Klasy: Derby dla Promnika

Jedna bramka zdecydowała o zwycięstwie w derbach Łaskarzewa. Promnik pokonał Snajpera Sośninkę 1:0 (0:0). W 6. kolejce warszawskiej A-Klasy w Pilawie rozgrywane były też inne derby. W nich Burza zremisowała bezbramkowo z KS Puznówka 96. Wyjazdowe zwycięstwo zaliczyła Wisła Maciejowice. Promnik, który zagrał dzisiaj na własnym boisku w roli gościa, do meczu ze Snajperem przystępował bez dwóch filarów drużyny ? stopera Grzegorza Opieki (kartki) i bramkarza Michała Bieńki. W pierwszym kwadransie kilkuset kibiców zobaczyło kilka groźnych akcji z obu stron. W Snajperze próbował Dariusz Zając, po przeciwnej stronie dwukrotnie strzelał Seweryn Brzostowski. Promnik najbliżej objęcia prowadzenia był w 16. minucie. Piłka po strzale główką Sebastiana Kaczyńskiego uderzyła w poprzeczkę.

26.09.2012 17:48
5. kolejka A-Klasy: Snajper gromi Wisłę

Wiele emocji dostarczyło spotkanie derbowe Wisły i Snajpera. Remisy zanotowały drużyny Promnika i Burzy. Mecz przegrała Puznówka. W warszawskiej A-Klasie rozegrano 5. kolejkę spotkań. Po raz kolejny dwa oblicza swojego zespołu obejrzeli kibice Snajpera Sośninki. Pierwsze 45 minut meczu derbowego z Wisłą Maciejowice nie zwiastowały ostatecznej wysokiej wygranej. Kosynierzy stworzyli kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia goli, wykorzystali jedynie dwie. Mimo przewagi Snajperowi udało się dwukrotnie obejmować prowadzenie. ? Wisła zdecydowanie przeważała w pierwszej połowie. My nie mogliśmy wejść w mecz ? komentuje napastnik drużyny z gminy Łaskarzew Filip Rutkowski.

25.09.2012 05:13
Koszykarki na start

Już 3 października rozpoczną się I Otwarte Mistrzostwa Garwolina w koszykówce kobiet. Na najlepsze drużyny czekają nagrody i splendor. Organizatorem tych pionierskich rozgrywek jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zgłoszenia do końca września przyjmuje Adam Bogusz (tel. 606 970 889). Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym (2x20 minut). Wpisowe od drużyny wynosi 100 zł. Podczas spotkań obowiązują przepisy Polskiego Związku Koszykówki.

25.09.2012 05:11
8. kolejka LO: Derby dla Sępa, pogrom Zrywu

Derbowa wygrana Sępa nad Wilgą Miastków, wysoka porażka Zrywu oraz remisy Hutnika i Orła Unin. Na boiskach siedleckiej okręgówki rozegrano 8. serię spotkań. Zwycięsko z derbów Sępa i Wilgi wyszli gospodarze. Choć głównym bohaterem meczu były warunki pogodowe. Grający z wiatrem miejscowi, złapali go w przysłowiowe żagle. ? W pierwszej połowie graliśmy dużej lepiej, a prowadzenie do przerwy mogło być wyższe ? relacjonuje Marcin Cieśla, trener Sępa. Po zmianie stron przeważali goście, którzy stworzyli kilka dogodnych okazji do bramki kontaktowej. ? Po okresie przewagi Wilgi wszystko wróciło do normy i strzeliliśmy trzecią bramkę ? dodaje szkoleniowiec.

24.09.2012 13:39
Sukcesy MKS. W środę możesz wygrać Ty!

Z medalowymi pozycjami z weekendowych turniejów dzieci i juniorów wrócili zawodnicy MKS Garwolin. Okazją do gry dla wszystkich miłośników lotki będzie środowy turniej z cyklu Grand Prix. W sobotę w Konstancinie-Jeziornej toczyła się rywalizacja w Turnieju Badmintona dla dzieci. W kategorii młodszego młodzika drugi był Marcel Piotrowski. Podium wśród dziewcząt podzieliły między siebie zawodniczki z Garwolin. Wygrała Martyna Juś przed Anną Kotlarską i Amelią Przybysz. W młodzikach druga była Elżbieta Przybysz.

24.09.2012 12:56
5. kolejka B-Klasy: Dwie wygrane i porażka

Na czele warszawskiej B-Klasy nadal Wilga II Garwolin. W 5. kolejce zwycięstwo odniósł także Orzeł Parysów. Passę trzech wygranych przerwali zawodnicy Amura Wilgi. Rezerwy IV-ligowca z Garwolina tym razem zagrały w podwarszawskiej Wesołej. Pierwsza połowa mimo braku goli toczyła się pod dyktando gości. Piłka dwukrotnie lądowała na poprzeczce bramki gospodarzy. ? W drugiej połowie ruszyliśmy zdecydowanie do przodu. Mecz toczył się pod nasze dyktando ? komentuje Marek Zatorski, trener Wilgi II. Prowadzenie GKS dał Bartłomiej Sitek, który trafił też na 3:0. Drugą bramkę zdobył Michał Wielgosz. Wynik ustalił wprowadzony po przerwie Grzegorz Akala.

24.09.2012 09:33
Wilga wygrywa do zera

Najwyższe sezonowe zwycięstwo, pierwsze bez straty bramki odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. W 8. kolejce IV ligi GKS pokonał Spartę Jazgarzew 3:0 (2:0). Spotkanie było wyjątkowe także ze względu na liczbę kartek, które pokazał sędzia. W wyjściowej jedenastce, przy absencji Łukasza Korgula, obok Bartłomieja Szczęśniaka na stoperze zagrał Daniel Bogusz. Eksperyment przyniósł efekt w postaci zerowego konta straconych bramek. Dzisiejszy meczu przebiegał inaczej niż poprzednie GKS na własnym boisku. Już w 4. minucie prowadzenie Wildze dał Mariusz Dróżdż. 20 minut później bramkarz gości faulował w polu karnym Arkadiusza Zalewskiego. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Puciłowski.

23.09.2012 16:42
Międzynarodowe sukcesy lekkoatletów

Z trzema złotymi medalami i rekordami życiowymi z Siedlec wrócili młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin. Czworo z nich znakomicie spisało się w Międzynarodowym Memoriale Henryka Jakimiaka w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych. W imprezie wzięło udział ponad 500 zawodników z Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia oraz reprezentanci Białorusi, Litwy i Rosji. Dla czterech lekkoatletów GKS Wilgi Garwolin siedlecki start zakończył się sukcesem. W kategorii klas II piąte miejsce w pchnięciu kulą (7,88 m)zajęła Katarzyna Przybysz (Gimnazjum nr 5 Garwolin). Bartosz Przybysz z Katolickiego Gimnazjum wynikiem 1.36.41 s w biegu na 600m zdobył medal brązowy. Dawid Samulak z "Piątki" zdobył natomiast w bezkonkurencyjny sposób złoty medal w biegu na 1000m z bardzo dobrym wynikiem - 2.54.10s. Wśród klas pierwszych świetnie spisał się Piotr Domański ("Piątka" Garwolin), który wygrał pchnięcie kulą z wynikiem 9,18 m.

22.09.2012 13:03
PP: Zostały tylko dwie Wilgi

Zryw Sobolew nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu i nie wygra siedleckiego Pucharu Polski. Słabo radząca sobie w Lidze Okręgowej Wilga Miastków jest jedyną drużyną z powiatu, która przeszła przez kolejną rundę. 3 października do gry włączy się IV-ligowa Wilga Garwolin. Przez 1/8 rundę Pucharu Polski Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach przeszła tylko Wilga Miastków. Podopieczni Pawła Kowalskiego ograli ligowego rywala z okręgówki Orła Łosice 4:2. Tak dobrze nie poszło obrońcy tytułu Zrywowi Sobolew. Aktualni zdobywcy trofeum ulegli innej drużynie Ligi Okręgowej MKS Małkini 0:4.

20.09.2012 06:38
Zwycięstwo i MVP turnieju dla 4CV

Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy III-ligowego SPS 4CV Garwolin podczas Mazowieckiego Turnieju Piłki Siatkowej Seniorów. Podopieczni Edmunda Kopyścia byli najlepsi w gronie 10 drużyn. W składzie 4CV pojawili się nowi zawodnicy. Wiadomo z kim SPS zagra w nowym sezonie. Pierwszą fazą niedzielnego turnieju, rozgrywanego w Grodzisku Mazowieckim, były gry grupowe. W nich 4CV gładko pokonało trzy drużyny UKS Sparta Grodzisk II, Leszno i Ryś Laski po 2:0 (rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów). Nieco gorzej naszym zawodnikom poszło w spotkaniu z AS Łomianki przegranym 0:2.

19.09.2012 09:47
Badmintoniści najlepsi w Senior Games 2012

7 medali, w tym pięć złotych, z Ornety przywieźli badmintoniści MKS Garwolin. Po raz pierwszy Polska gościła uczestników Senior Games. Turniej, którego tradycja sięga 1985 roku, rozegrano w sześciu miasta Warmii i Mazur w dniach 10-16 września. Zawody są traktowane jako narodowe zawody seniorów olimpijczyków. Ostatnie Senior Games odbyły się w 2009 roku w Holandii. Po raz pierwszy sportowców 11 dyscyplin gościła Polska. W Ornecie rozgrywano turniej badmintonistów. Bardzo udanie zaprezentowali się tam zawodnicy MKS Garwolin. Leopold Tukendorf wygrał singla kategorii 70 +. Złoto w kat. 56+ wywalczył Jerzy Rybicki.

19.09.2012 06:07
Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: To dobry wynik. Niezmiernie dobry mając na uwadze rezultaty w III lidze.Data dodania komentarza: 5.10.2024, 19:50Źródło komentarza: Pewna wygrana Wilgi z Pilicą [wideo]Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Pytanie retoryczne: Czy banda powiatowych urzędniczo -politycznych i policyjnych skorumpowanych bandziorów jest w stanie w dwa dni doprowadzić to skrzyżowanie (Shell- GSAG - Waw- Garw) do stanu minimum bezpieczeństwa drogowego ? Czy dalej i z radością będą sikać ciepłym moczem na garwolińskich obywateli ?Data dodania komentarza: 5.10.2024, 19:44Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Ta informacja przeczy wszelkim zasadom logiki !!! Pies w basenie ? O.K. O tej porze roku (październik) basen był raczej suchy- więc jak do niego wskoczył, to nie mógł się wydostać. A właściciel psa? Był mokry, a raczej bardzo mokry, czyli bardzo nakropiony (żeby nie powiedzieć nawalony) ? No i finalnie ten właściciel psa zadzwonił do Straży Pożarnej. No nieee... to jest totalna bzdura ! Paranoja ! No chyba, że to był pies pijanego oficera SP, naćpanego i pijanego ważnego polityka, a może nawet samego Długopisu, czyli Andrzeja vel Adriana, który ,,urzęduje'' w tamtych okolicach. To rozumiem :-). I tym bardziej pochwalam tę bohaterską, wręcz brawurową bez mała polityczną akcję strażackiej brygady z maciejowickiego Podłęża. p.s. Ś.p. Stanisław Bareja nie wymyśliłby takiego scenariusza :-). Bareja, który nie wiedział, że oprócz jednego bandyckiego PZPR-u powstanie 100 różnych bandyckich i skorumpowanych finansowo oraz politycznie partii politycznych na czele z PiS- sem i z PO-o. Z angielskiego: Pee (pi)- znaczy sikać. PO-o (pou) znaczy wydalać kał. To taka ukryta autoreklama politycznych bandytów. Nic tylko głosować na nich. I wszystko w temacie.Data dodania komentarza: 5.10.2024, 18:34Źródło komentarza: Wyciągnęli psa z basenuAutor komentarza: ZnajomyTreść komentarza: Rany kto proponuję Pana Sz. na burmistrza jaja nieprzeciętne przecież to leń patentiwany, amator ciepłej posadki gdzie nie trzeba sie narobić a zarobić. Co on takiego narobił wykona kilka telefonów zamiwi teatrzyk o kino? Jakie on na pojęcie o urzędowaniu. Zerowe pozyskiwaniu funduszy zerowe. Nie sztuka gajerek kupić i poudawać elokwentnego. A pod maską kawał fałszywego s...Data dodania komentarza: 5.10.2024, 14:24Źródło komentarza: Łukasz Bogusz z zarzutami. "Klasyczna ustawka"