sobota, 5 października 2024 21:52

Sulejówek gromi Wilgę

Porażką 1:5 z Victorią Sulejówek zakończył się wyjazdowy mecz Wilgi Garwolin w 11. kolejce IV ligi. ? Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy ? ocenia trener GKS Marek Krawczyk. Pierwsi bramkę strzelili gospodarze. Wyrównanie padło w 38. minucie. Kontrę Wilgi wykończył Piotr Baranowski. ? Od momentu strzelenia bramki gra zaczęła nam się układać. Nawet po golu na 1:2 w 55 .minucie nie przestaliśmy grać dobrej piłki ? relacjonuje szkoleniowiec Wilgi Marek Krawczyk. Po raz kolejny w zespole z Garwolina zawiodła skuteczność. Znakomitą okazję do bramki na 2:2 miał Łukasz Puciłowski. Pomocnik gości nie zdołał jednak wbić piłki do niemal pustej bramki z dwóch metrów. Okazje marnowali także Jacek Kajtowski i Kamil Zawadka.

13.10.2012 19:19
Ligowa zajawka

Czy po zdetronizowaniu lidera za ciosem pójdzie Wilga Garwolin? Czy od ligowego dna odbije się Orzeł Unin? Kto będzie lepszy w pilawsko-łaskarzewskich derbach? Czy nasze drużyny rozprawią się z zespołami z Glinianki? Odpowiedzi na te pytania przyniosą weekendowe mecze. Po zwycięstwie nad liderem z Mszczonowa notowania beniaminka IV ligi wzrosły. Wilgę czeka trudny mecz w Sulejówku. Oba zespoły łączy osoba Jana Endzelma. Napastnik Victorii w poprzednim sezonie był mocnym punktem ataku GKS. Wspólnym mianownikiem Victorii i Wilgi jest też to, że żadna nie przegrała w tym sezonie na własnym boisku.

12.10.2012 07:39
Wilga rezygnuje z gry w pucharach

Nie dojdzie do zaplanowanego na dzisiaj meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy WKS Rząśnik (A-Klasa) a GKS Wilga Garwolin (IV liga). Decyzją klubu Wilga zrezygnowała w występów w tegorocznych rozgrywkach pucharowych. WKS otrzymał walkower i bez gry awansował do 1/4 finału. ? Część chłopaków miałaby problem z wyrwaniem się z pracy na ten mecz. Nie było sensu jechać w 12 ludzi na tak daleki wyjazd (ponad 110 km ? przyp. red.) ? wyjaśnia trener Wilgi Marek Krawczyk. - Co innego gdyby była to liga, a Puchar Polski nie cieszy się już taką renomą jak kiedyś ? dodaje.

10.10.2012 14:17
Garwolin biegł w Biegnij Warszawo

Takiej reprezentacji na imprezie biegowej powiat garwoliński chyba jeszcze nie miał. Ponad 50 osób wystartowało w niedzielnym biegu ?Biegnij Warszawo?. Wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się Marcin Gałązka oraz Robert Głowala. ?Biegnij Warszawo?, początkowo organizowana jako Run Warsaw, od czterech lat przyjęła polskojęzyczną nazwę. Jak informują organizatorzy jest największym polskim biegiem masowym. Biegacze ubrani w identyczne koszulki pokonują ulicami stolicy dystans 10 km. Od 2010 roku biegaczom towarzyszą także piechurzy, którzy uczestniczą w akcji ?Maszeruję. Kibicuję? i pokonują trasę 5 km.

09.10.2012 15:34
8. kolejka A-Klasy: Wygrane Puznówki i Promnika

Porażki Snajpera Sośninki, Burzy Pilawa i Wisły Maciejowice oraz wyjazdowe wygrane drużyn z Puznówki i Łaskarzewa. 8. kolejka warszawskiej A-Klasy nie była udana dla drużyn z powiatu garwolińskiego. - Jestem mile zaskoczony tym wynikiem. Znowu mieliśmy problemy kadrowe i na mecz pojechało kilku zawodników, którzy nie trenują ? przyznaje Przemysław Mazek, trener Puznówki 96. Bardzo dobrze w Celestynowie goście zaprezentowali się w pierwszej połowie. Po zmianie stron przyjezdni mieli pięć dogodnych okazji do zdobycia kolejnych trafień. Gospodarze bramki strzelili w ostatnich 10 minutach spotkania. Sokół trafił trzykrotnie do bramki Puznówki, ale sędzia nie uznał jednego gola.

09.10.2012 06:45
7. kolejka B-Klasy: Drugi komplet zwycięstw

Wszystkie drużyny z powiatu garwolińskiego występujące na boiskach warszawskiej B-Klasy wygrały swoje mecze. W tym sezonie tu już druga taka sytuacja, w której po trzy punkty sięga Wilga II Garwolin, Amur Wilga, Orzeł Parysów. W Wildze mecz wyjazdowy z KS Sobienie Jeziory rozgrywała Wilga II Garwolin. ? Mecz mieliśmy pod kontrolą, choć trudno było nam grać na tak słabym boisku. Chwała chłopakom, że potrafili podnieść się po przegranym meczu z Vulcanem II ? mówi trener Wilgi B Marek Zatorski. Do przerwy goście prowadzili bramce Jakuba Ekerta, który wykorzystał nieporozumienie bramkarza i obrońcy rywala. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył wprowadzony po przerwie Bartłomiej Sitek. Pomocnik Wilgi II precyzyjnym strzałem z główki wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. Zespół z Sobień honorową bramkę strzelił w doliczonym czasie gry. Drugi mecz w barwach rezerw IV-ligowca rozegrał Piotr Piorun. Tym razem napastnik zaliczył 70 minut gry.

09.10.2012 06:14
10. kolejka LO: Hutnik lepszy w derbach

Wysoka wygrana Hutnika w derbach z Orłem, przełamanie złej passy Wilgi Miastków, porażki Sępa i Zrywu. Drużyny z powiatu garwolińskiego w 10. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej grały ze zmiennym szczęściem. Bez problemów z ostatnim Orłem Unin poradzili sobie zawodnicy Hutnika. ? Mieliśmy zdecydowaną przewagę. Do przerwy mogło być już 4:0, a licząc 100-procentowe sytuacje dla obu drużyn to wynik powinien być 8:2 ? komentuje Tomasz Barej, trener Hutnika. Do składu gospodarzy po kontuzjach wrócili Łukasz Trzciński i Arkadiusz Wardak. Szkoleniowiec do końca roku nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Ściborowskiego, Radosława Teperka i Michała Zielińskiego. Urazy wymienionej trójki są poważne.

08.10.2012 12:31
Wilga ograła lidera!

Po meczu pełnym nie tylko sportowych emocji Wilga Garwolin pokonała Mszczonowiankę Mszczonów 3:0 (2:0) w 10. kolejce IV ligi. Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie. Twierdza Garwolin pozostaje niezdobyta w tym sezonie. Mecz z liderem ligi rozpoczął się idealnie dla Wilgi. Już w 5. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zamykał Łukasz Korgul, który mocnym strzałem trafił do bramki. Okazje do strzelenia bramki mieli także Jacek Kajtowski i Piotr Baranowski. W 29. minucie w polu karnym Mszczonowianki faulowany był Jakub Wachnicki. Jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Puciłowski.

08.10.2012 06:48
Nieudana inauguracja 4CV

Słabe przyjęcie zagrywki zdecydowało o porażce 4CV Garwolin w 1. kolejce III ligi z KKS Kozienice 1:3 (21, -21, -25, -22). Mecz w charakterze kibiców oglądała trójka zawodników, która już od następnego meczu będzie do dyspozycji Edmunda Kopyścia. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od błędów w zagrywce po obydwu stronach. Później przewagę uzyskali gospodarze, którzy prowadzili już 14:11. Po kilku piłkach tablica wyników wskazywała już remis 16:16. W końcówce trzy punktowe bloku 4CV zdecydowały o bezpiecznej przewadze dowiezionej do końca partii.

07.10.2012 13:27

Ciężki sprawdzian czeka garwolińską Wilgę w pierwszej październikowej kolejce IV ligi. W siedleckiej okręgówce derby w Trąbkach. Klasę niżej ciekawie zapowiada się wyjazdowy mecz Promnika do Sulejówka. Na boiskach B-Klasy o powrót na fotel lidera powalczy Wilga II. Przed tygodniem Wilga przegrała z wiceliderem w Żyrardowie 1:2, choć w drugiej połowie zdecydowanie przeważała. Jeśli dobra od pierwszej minuty meczu z liderem GKS będzie grał skoncentrowany i nie straci pierwszy bramki, w Garwolinie Mszczonowianka może zostać pokonana. Wilga na własnym boisku w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Drużyna z Mszczonowa w dziewięciu spotkaniach nikt nie zdołał pokonać.

05.10.2012 08:16
4CV rozpoczyna sezon

W niedzielę o godz. 13 meczem z Armatem Kozienice drużyna SPS 4CV rozpocznie swój drugi sezon w III lidze. Mazowiecka grupę powiększono do 12 drużyn. W zespole Edmunda Kopyścia pojawiły się nowe twarze. Cel? Pierwsza czwórka. Ostatnim sprawdzianem 4CV przed sezonem 2012/2013 był weekendowy turniej w Mławie. Tam zawodnicy z Garwolina pokonali Voley Ostroleka 3:0, Żubr Białowieża 2:1 oraz II-ligowy KS Zawkrze Mława 2:1. Rywalizacja toczyła się na nieco innych zasadach niż zwykle. Punkty zdobywało się za wygranie seta. Najwięcej zwycięskim partii uzbierał SPS i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

04.10.2012 06:15
Maratońska niedziela w Warszawie i Berlinie

42 kilometry z małym haczykiem. Tysiące biegaczy na ulicach dwóch europejskich stolic ? Berlina i Warszawy, a wśród nich zawodnicy z Garwolina. W Warszawie najlepszy ?z naszych? był Marcin Soszka, który zajął 21. miejsce. Grzegorz Pałysa i Justyna Kalińska w Berlinie także poradzili sobie świetnie. 30 września odbył się 39. BMW Berlin Marathon, w którym wystartowało ponad 30 tys. biegaczy z całego świata. W tym samym czasie z maratońskim dystansem zmagali się zawodnicy 34. Maratonu Warszawskiego. W tej imprezie wzięło udział prawie 7 tys. biegaczy, wśród nich silna reprezentacja powiatu garwolińskiego.

03.10.2012 10:27
 6. kolejka B-Klasy: Pierwsza porażka Wilgi II

Po słabym meczu rezerwy IV-ligowej Wilgi Garwolin zaliczyły pierwszą porażkę w lidze. 45 minut w meczu z Vulcanem II zagrał powracający po kontuzji Piotr Piorun. Mecz przegrał także Amur Wilga. Pauzował Orzeł Parysów. Najsłabszy mecz w sezonie zagrały rezerwy IV-ligowej Wilgi. Do przerwy nic nie zapowiadało ostatecznej porażki. Bramkę dla GKS strzelił Piotr Piorun, który wrócił do gry po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. ? Piotrek chciał spróbować gry, sił starczyło na 45 minut ? przyznaje Marek Zatorski, trener Wilgi II.

02.10.2012 07:10
7. kolejka A-Klasy: Cenne punkty Snajpera

Wygrane Promnika i Snajpera, porażki Burzy i Puznówki oraz remis Wisły. Na boiskach warszawskiej A-Klasy rozegrano 7. kolejkę spotkań. Idealny ślubny prezent dla trenera Dariusza Winka sprawili zawodnicy Promnika Łaskarzew. W sobotnim meczu, rozgrywanym przedpołudniem, do przerwy żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Po zmianie stron ŁKS przeważał, czego efektem były cztery strzelone gole. Goście z Wiązownej odpowiedzi tylko jednym trafieniem. Advit bramkę zaliczył grając w osłabieniu.

02.10.2012 06:11
9. kolejka LO: Zwycięski tylko Hutnik

Honor drużyn z powiatu garwolińskiego w 9. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej obronił Hutnik Huta Czechy. Pozostałe drużyny ? Sęp, Zryw, Orzeł Unin, Wilga Miastków ? przegrały swoje mecze. Po pierwszych minutach przewagi gospodarzy, gra w spotkaniu Sęp z Victorią wyrównała się. Przed przerwą goście zaczęli przeważać. Jedyna bramka w meczu padła w 75. minucie. Zawodnicy z Kałuszyna skutecznie wykończyli kontrę. ? Mieliśmy kilka sytuacji po stracie bramki. Podsumowując był to wyrównany mecz z lekką naszą przewagą ? ocenia trener Sęp Marcin Cieśla.

01.10.2012 11:35
Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: To dobry wynik. Niezmiernie dobry mając na uwadze rezultaty w III lidze.Data dodania komentarza: 5.10.2024, 19:50Źródło komentarza: Pewna wygrana Wilgi z Pilicą [wideo]Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Pytanie retoryczne: Czy banda powiatowych urzędniczo -politycznych i policyjnych skorumpowanych bandziorów jest w stanie w dwa dni doprowadzić to skrzyżowanie (Shell- GSAG - Waw- Garw) do stanu minimum bezpieczeństwa drogowego ? Czy dalej i z radością będą sikać ciepłym moczem na garwolińskich obywateli ?Data dodania komentarza: 5.10.2024, 19:44Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Ta informacja przeczy wszelkim zasadom logiki !!! Pies w basenie ? O.K. O tej porze roku (październik) basen był raczej suchy- więc jak do niego wskoczył, to nie mógł się wydostać. A właściciel psa? Był mokry, a raczej bardzo mokry, czyli bardzo nakropiony (żeby nie powiedzieć nawalony) ? No i finalnie ten właściciel psa zadzwonił do Straży Pożarnej. No nieee... to jest totalna bzdura ! Paranoja ! No chyba, że to był pies pijanego oficera SP, naćpanego i pijanego ważnego polityka, a może nawet samego Długopisu, czyli Andrzeja vel Adriana, który ,,urzęduje'' w tamtych okolicach. To rozumiem :-). I tym bardziej pochwalam tę bohaterską, wręcz brawurową bez mała polityczną akcję strażackiej brygady z maciejowickiego Podłęża. p.s. Ś.p. Stanisław Bareja nie wymyśliłby takiego scenariusza :-). Bareja, który nie wiedział, że oprócz jednego bandyckiego PZPR-u powstanie 100 różnych bandyckich i skorumpowanych finansowo oraz politycznie partii politycznych na czele z PiS- sem i z PO-o. Z angielskiego: Pee (pi)- znaczy sikać. PO-o (pou) znaczy wydalać kał. To taka ukryta autoreklama politycznych bandytów. Nic tylko głosować na nich. I wszystko w temacie.Data dodania komentarza: 5.10.2024, 18:34Źródło komentarza: Wyciągnęli psa z basenuAutor komentarza: ZnajomyTreść komentarza: Rany kto proponuję Pana Sz. na burmistrza jaja nieprzeciętne przecież to leń patentiwany, amator ciepłej posadki gdzie nie trzeba sie narobić a zarobić. Co on takiego narobił wykona kilka telefonów zamiwi teatrzyk o kino? Jakie on na pojęcie o urzędowaniu. Zerowe pozyskiwaniu funduszy zerowe. Nie sztuka gajerek kupić i poudawać elokwentnego. A pod maską kawał fałszywego s...Data dodania komentarza: 5.10.2024, 14:24Źródło komentarza: Łukasz Bogusz z zarzutami. "Klasyczna ustawka"