niedziela, 29 września 2024 01:24

W okręgówce odrabiali zaległości

Na zakończenie tegorocznym ligowych zmagań zwycięstwa odniosły drużyny Wilgi Miastków i Hutnika Huty Czechy. Bez punktu Orzeł Unin. W weekend nadrabiano zaległości z październikowej 13. kolejki, w której grę uniemożliwił śnieg. Miłą niespodziankę kibicom sprawili zawodnicy Wilgi Miastków. W 3 ostatnich meczach rundy podopieczni zdobyli połowę z 18 punktów sezonu. W sobotę Wilga niespodziewanie ograła na boisku rywala Mazovię. Szczególnie udana był druga połowa, w której goście z Miastkowa dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy.

W 15 spotkaniach rundy Wilga, która jako jedyna drużyna w stawce nie zremisowała meczu, zdobyła 18 punktów (6 zwycięstw, 9 porażek), co daje 12. miejsce.

Mazovia Mińsk Mazowiecki ? Wilga Miastków 1:3 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Paweł Cichecki, Piotr Domański, Łukasz Wołoszka
Wilga: Czarny, Aniszewski, Biedrzycki, Zając, Cichecki, Mucha(Matysek), Zieliński, Wołoszka, Wasilka (Celej), Baran, Domański.

Hutnik rundę zakończył z 20 punktami i dobrym 7. miejscem. Beniaminek z Trąbek wygrał 6 meczy, odniósł 7 porażek i zanotował 2 remisy. To najlepszy bilans z 5 drużyn powiatu garwolińskiego występujących w siedleckiej okręgówce.

W niedzielę podopieczni Tomasz Bareja pokonali w Małkinii miejscowy MKS. Wynik w 30. minucie otworzył Rafał Głąbicki, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Filipa Gawinka. Gospodarz wyrównali 13. minut później. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Na 2 minuty przed przerwą ręką poza polem karnym zagrał bramkarz MKS. Za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę. Miejscowi zostali podwójnie skarceni, bo po trąceniu piłki z rzutu wolnego bramkę strzelił Robert Sabała.

Po zmianie stron precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Głąbicki i było 3:1. MKS na kwadrans przed końcem strzelił gola kontaktowego. ? Cieszą trzy punkty na koniec rundy i najlepsze miejsce spośród drużyn powiatu garwolińskiego ? mówi trener Barej.

Do końca grudnia zawodnicy Hutnika będą spotykali się na treningach w hali. Od połowy stycznia ruszą przygotowania do rundy rewanżowej. Jak przyznaje Tomasz Barej, na wiosnę liczy na powrót kontuzjowanych zawodników. Dopowiada, że w zespole przydałby się bramkostrzelny napastnik.

MKS Małkinia ? Hutnik Huta Czechy 2:3 (1:2)
Bramki dla Hutnika: Rafał Głąbicki 2, Robert Sabała
Hutnik: Rękawek, A. Wardak, Sabała, Krupieńczyk, Trzciński, J. Wardak, R. Wardak, Kowalski (Dróżdż), R. Głąbicki, Gawinek, Piesio (B. Głąbicki).

Uniński Orzeł dał się złapać Tygrysowi z Huty Mińskiej. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie goście trzykrotnie pokonali Piotra Domareckiego. Orzeł z 8 punktami jedynie lepszym bilansem bramek wyprzedza ostatnią w tabeli Zorzę Sterdyń. Zawodnicy z gminy Górzno z 15 spotkań wygrali zaledwie 2, przy 2 remisach i 11 porażkach.

Orzeł Unin ? Tygrys Huta Mińska 0:3 (0:0)
Orzeł: Domarecki, P. Brych, D. Brych, Piesio, Pałyska, Parzyszek, Ł. Ziółek, Krzyśpiak, M. Mikulski, A. Łubian, K. Łubian.

Zaległych spotkań 13. kolejki nie musiały rozgrywać zespoły Zrywu Sobolew i Sępa Żelechów. Ci ostatni w niedzielnym sparingu pokonali Ruch Ryki 4:3.