niedziela, 29 września 2024 01:18

13. kolejka A-Klasy: Wygrane Burzy i Promnika

Drużyny z Pilawy i Łaskarzewa odniosły zwycięstwa w 13. kolejce warszawskiej A-Klasy. Osłabiony brakiem kilku zawodników Snajper nie dał rady rezerwom III-ligowca. Z remisu w meczu z Victorią II Sulejówek mogą cieszyć się gracze z Puznówki. Trzecie ligowej zwycięstwo odnieśli zawodnicy Burzy Pilawa. W derbach na własnym boisku wysoko ograli Wisłę Maciejowicę 4:1 .Gospodarze pierwszą bramkę strzelili tuż przed zejściem graczy na przerwę. Po zmianie stron Kosynierzy szybko wyrównali po strzale Roberta Włodarczyka. Później jednak miejscowi zdominowali grę, czego efektem były 3 gole. Dzięki zwycięstwu Burza zrównała się punktami z Wisłą.

Burza Pilawa ? Wisła Maciejowice 4:1 (1:0)
Bramki: Hubert Osiak, Mateusz Piętka, Robert Winek, Sławomir Konarzewski - Robert Włodarczyk
Burza: Kazimierak, Saganek, Bylinka, Golewski, Osiak, Dobrowolski, Błachnio (D. Trzeciak), Foryś (P. Piętka), J. Konarzewski (Winek), M. Piętka (S. Konarzewski), Szwej.
Wisła: Sękulski (Kowalczyk), Pracz, Mazur, G. Sitnik, Grylak, Jóźwik (Opiekulski), Kuczyński (W. Fijołek), R. Włodarczyk, R. Sitnik, Misiak (S. Fijołek), Krupa.

Na mecz do Otwocka Snajper pojechał osłabiony brakiem kilku zawodników w tym Dariusza Zająca. Gospodarze, wzmocnieni kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu z III ligi, opanowali środek pola. W końcówce pierwszej połowy Start objął prowadzenie. Drugą bramkę gospodarze strzelili niedługo po wznowieniu gry po przerwie. W 70. minucie do siatki Startu trafił Grzegorz Korycki, który jeszcze w pierwszych 45 minutach mógł zdobyć gola. Zaangażowani w akcje ofensywne zawodnicy z Sośninki w ostatnich minutach zapomnieli o obronie. Miejscowi po dwóch szybkiej kontrze ustalili wynik meczu.

Start II Otwock ? Snajper Sośninka 3:1 (1:0)
Bramka dla Snajpera: Grzegorz Korycki
Snajper: Ł. Kępka, Borkowski, Wiśnioch, Wasilka, Długosz, Korycki, Moczulski, Rutkowski (K. Zowczak), A. Paszkowski, W. Paszkowski, Jóźwicki (Klach).

Cenny remis z wyżej notowanym rywalem zanotował klub z Puznówki, który zremisował z Victorią II Sulejówek 3:3.

KS Puznówka 96 ? Victoria II Sulejówek 3:3

W istotnym meczu o wyjściowej pozycji przed zimową przerwą walczyły drużyny Bora Regut i Promnika Łaskarzew. Po remisowej pierwszej połowie, w drugiej goście dwukrotnie trafiali do siatki gospodarzy. ŁKS kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Grzegorza Opieki. Po sobotniej wygranej Promnik przez chwilę był na pozycji lidera ligi.

ŁKS zakończył już rundę jesienną. Pozostałe drużyny z powiatu garwolińskiego w weekend rozegrają zaległą 11. serię spotkań.

Bór Regut ? Promnik Łaskarzew 2:3 (1:1)
Bramki dla Promnika: Cezary Błażejczyk 2, Daniel Paziewski
Promnik: Paśnik, Michalczyk, Opieka, P. Brzostowski, M. Mikulski, Błażejczyk, S. Kaczyński (A. Kaczyński), Cichecki, Kurach (Poświata), C. Jóźwicki (K. Brzostowski), D. Paziewski (Kozikowski).