sobota, 28 września 2024 23:29

Wilga ograła lidera!

Po meczu pełnym nie tylko sportowych emocji Wilga Garwolin pokonała Mszczonowiankę Mszczonów 3:0 (2:0) w 10. kolejce IV ligi. Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie. Twierdza Garwolin pozostaje niezdobyta w tym sezonie. Mecz z liderem ligi rozpoczął się idealnie dla Wilgi. Już w 5. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zamykał Łukasz Korgul, który mocnym strzałem trafił do bramki. Okazje do strzelenia bramki mieli także Jacek Kajtowski i Piotr Baranowski. W 29. minucie w polu karnym Mszczonowianki faulowany był Jakub Wachnicki. Jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Puciłowski.

W ostatnim kwadransie pierwszej części gry gospodarze dali się zepchnąć do defensywy. Lider IV ligi, podrażniony dwubramkową stratą, zaczął groźnie atakować. Na szczęście dla Wilgi w bramce świetnie spisywał się Piotr Nurzyński, który zastępował kontuzjowanego Łukasza Mariaka. Młody goalkeeper w trzech sytuacjach uchronił miejscowych od straty bramki.

Po przerwie gra toczyła się głównie w środku boiska. GKS ograniczał się do kontr. Po jednej z nich w 55. minucie Puciłowski wyłożył piłkę Piotrowi Baranowskiemu, ale ten o ułamek sekund był za wolny i nie zdążył z wślizgiem w polu bramkowym. 15 minut później groźne strzały z pola karnego oddawali Kajtowski i Puciłowski, ale na posterunku był bramkarz z Mszczonowa.

Kluczowa dla losów spotkania była 72. minuta. Za uderzenie zawodnika Wilgi bez piłki czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości. Trzy minuty później Puciłowski wykonywał rzut wolny spod prawej linii pola karnego. Do szybkiego podania na 18 metr nabiegł Piotr Talar. Obrońca GKS oddał kapitalny strzał z pierwszej piłki prosto po poprzeczkę bramki Mszczonowianki. Liczna grupa kibiców z szalikami i ?wuwuzelami? oszalała. Do końca meczu GKS mógł podwyższyć wynik. Dogodne okazje mieli Kamil Zawadka i Łukasz Puciłowski. Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę. W 82. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca przyjezdnych.

- Mimo takiego wyniku na pewno mecz z liderem nie był łatwy. Mieliśmy mniej sytuacji niż w poprzednich meczach, ale za to większą skuteczność. Spotkanie toczyło się pod znakiem walki. W końcówce pierwszej połowy cofnęliśmy się, ale przeciwnik nie był w stanie tego wykorzystać ? ocenił mecz trener Wilgi Marek Krawczyk.

Za tydzień GKS czeka kolejny ciężki mecz ? na wyjeździe z Victorią Sulejówek.

Wilga Garwolin ? Mszczonowianka Mszczonów 3:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Korgul, Łukasz Puciłowski (karny), Piotr Talar
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Korgul, Szczęśniak, Talar, Baranowski (E. Wielgosz), Kamil Zawadka, Bogusz, Puciłowski, Wachnicki (Pyra), Kajtowski (M. Makulec).

konio 08.10.2012 14:08
A teraz środek i tyły- Wulkan w zeszłym sezonie trzecia siła obecnie widać w tabeli (najprawdopodobniej jabłka w Błędowie nie obrodziły),typowy i modelowy przykład zespołu amorficznego złożonego ze zbieraniny piłkarzy " ziemi radomskiej". Okęcie -długiiiiii..takie ,że nie wiadomo jak będzie z tym zespołem ,na razie na sytuację tam panującą grają ponad stan.Mazowsze ..wystarczy wejść na forum, totalna wojna kibiców z zarządem,trenerem zawodnikami słowem wojna domowa,UKS -zbieranina ,ale trzeba uważać dla mnie kandydat do spadku lecz co czwarty mecz może im wyjść .Uwaga na Polonię Iłża ,to waleczny zespół któremu do tej pory wyjątkowo nie szło, większość meczy przegrywali jedną bramką.Wilga ..wiadomo o swoim klubie jak najlepiej, wybieganie i waleczność najlepsze w lidze.Pamiętajmy o jednym, Garwolin w przegranych na wyjeździe meczach grał w mocno osłabionym składzie ,a pomimo tego przyczyną porażek było przespanie pierwszej połowy,w drugiej rywale (Żyrardowianka .Pogoń II)byli spychani do rozpaczliwej obrony ,niestety skutecznej, stąd stracone punkty.Reasumując -jest dobrze ,jeżeli tak Wilga będzie grała utrzymanie mamy pewne.Pozdrawiam!!!!konio

konio 08.10.2012 13:53
Witam Panie Wojtku i dziękuję za komplementy to mile.Ad rem- trochę krócej ,jak w tytule kasa będzie decydowała o tym kto ma awansować, ma ją Mszczonowianka ,Białobrzegi chyba również mają obiecany zwiększony budżet bo inaczej by tak się nie napinali ,Żyrardów jest największym miastem (oprócz Pruszkowa ,ale Znicz ma pierwszy zespół w drugiej lidze,stąd szczęśliwi wszyscy którzy będą grali z rezerwami Znicza w drugiej połowie rundy wiosennej,wspomnicie moje słowa)więc może wysupłać środki na wyższą klasę rozgrywkową.Trzecia liga wiąże się z ogromnym podniesieniem kosztów opłata licencyjna ,sędziowie dalsze wyjazdy i może się okazać ,że pod koniec sezonu ktoś z tej trójki policzy i odpuści ( w Targówku już rwą włosy z głowy z powodu kosztów po awansie). Pozdrawiam!!!!konio

srubka32 08.10.2012 09:30
Brawo dla zawodników Wilgi za waleczność, Bramka Piotra Talara stadiony świata. Brawo dla kibiców.

Wojtek63 08.10.2012 08:29
9.Wilga ? chyba niedoceniony i trochę lekceważony przez rywali zespół. Jak się ogra w IV lidze i poprawi obronę może się stać solidnym pewniakiem. 10. Energia- chyba największy zawód jeśli chodzi o rezultaty. Poprzedni sezon zdecydowanie lepszy. Osobiście widziałem ich w gronie faworytów do awansu. 11.-12.- Mazowsze i Okęcie. Spodziewałem się więcej po tych w sumie solidnych zespołach, a tu walka o IV- o ligowy byt. 13. UKS- Konio miał rację- nazwiska nie grają 14. Pogoń II ? młody, słabiutki, ale jednocześnie nieobliczalny zespół. Jego siła tkwi w posiłkach z II ligi. Szkoda, że wykorzystali to w meczu z Wilgą . 15. Polonia- słaba w tym sezonie. Jak oni pokonali Mazowsze 5:2 ? To wie tylko Mazowsze :-) Dwa poprzednie sezony przyzwoicie. Ten prawdopodobnie zakończy się degradacją. 16. Wulkan- 5 strzelonych bramek w 15 meczach. Bez komentarza. Remis z Mszczonowem ? W Mszczonowie trzeba pytać o przyczynę :-) Zdecydowany kandydat do spadku. Reasumując: IV liga jest chyba dość dobra piłkarsko. Nie jest kopaniną, mimo tego, że tu każdy może wygrać z każdym. Jednak nie można zapominać, że jest to liga amatorska i czasami może zabraknąć motywacji. Zawodnikom Wilgi życzę motywacji na wiele sezonów i takich wspaniałych zwycięstw jak to dzisiejsze z Mszczonowianką.

Wojtek63 08.10.2012 08:28
Moja krótka wirtualna charakterystyka zespołów: 1. Mszczonowianka ? do wczoraj bardzo dobrze, ale co się stało w Garwolinie ?! W dalszym ciągu kandydat Nr 1 do awansu 2. Żyrardowianka- systematycznie i skutecznie zbiera punkty. Może atak z drugiej pozycji okaże się sukcesem. 3. Pilica- raz dobrze, raz źle, ale to bardzo solidny zespół. Gdyby nie wpadki z Zakrzewiem, i UkS-em mieliby 27 pkt ! 4. Sparta- silny zespół, ale chyba grają dla pieniędzy i przyjemności (tu też Konio miał rację) 5. Victoria- nieciekawy start, jednak rozkręcili się i to bardzo. Teraz 4 zwycięstwa pod rząd i pięć kolejnych meczy bez porażki. Wilgę czeka strasznie trudny mecz w Sulejówku. 6. Józefovia- początek wyśmienity. (aczkolwiek słabi rywale) Od meczu z Wilgą przyszedł lekki kryzys. Teraz przebudzenie. Dobrze, że już Wilga z nimi grała. 7. Szydłowianka- od wielu lat 4-to ligowy pewniak i średniak zarazem. Bez rewelacji, ale to silny zespół. 8. Znicz II- wygrywają z każdym wtedy gdy chcą wygrać. Takie chore przepisy. (Wilga II Garwolin też tak może mieć :-)

Wojtek63 08.10.2012 08:26
Doczekaliśmy się kolejnego meczu 90-cio lecia :-) (wcześniej 4:2 z Józefovią). Wielkie gratulacje dla Wilgi !!! Tymczasem po 10 kolejkach tabela kształtuje się coraz wyraźniej. Zostało trzech poważnych kandydatów do awansu: Mszczonowianka, Żyrardowianka i Pilica. Konio miał rację- Sparta nie daje rady) O miejsca 4-11 prawdopodobnie będą walczyły drużyny, które już teraz znajdują się w tej ,,strefie?? Strefa spadkowa: pewniak: Wulkan. Prawie pewniak- Polonia. Pogoń II i UKS mogą jeszcze powalczyć o utrzymanie, czyli ,,zamieszać?? w tej jednak nieobliczalnej IV lidze. Wilga: jak na beniaminka bardzo przyzwoicie. Szkoda punktów straconych w dwóch pierwszych meczach (tak zwane frycowe), a szczególnie w Siedlcach (wpadka Wilgi, bo Pogoń po prostu postanowiła wygrać z Wilgą), ale... po 10 kolejkach ,,drugi atak?? w lidze. Niepokoi słabsza obrona i bilans spotkań wyjazdowych:1-0-3. Wilga jest typowym zespołem własnego boiska. Jednak już widać że z taką grą jak teraz miejsca 6-9 na koniec są jak najbardziej osiągalne.