sobota, 28 września 2024 23:27

10. kolejka LO: Hutnik lepszy w derbach

Wysoka wygrana Hutnika w derbach z Orłem, przełamanie złej passy Wilgi Miastków, porażki Sępa i Zrywu. Drużyny z powiatu garwolińskiego w 10. kolejce siedleckiej Ligi Okręgowej grały ze zmiennym szczęściem. Bez problemów z ostatnim Orłem Unin poradzili sobie zawodnicy Hutnika. ? Mieliśmy zdecydowaną przewagę. Do przerwy mogło być już 4:0, a licząc 100-procentowe sytuacje dla obu drużyn to wynik powinien być 8:2 ? komentuje Tomasz Barej, trener Hutnika. Do składu gospodarzy po kontuzjach wrócili Łukasz Trzciński i Arkadiusz Wardak. Szkoleniowiec do końca roku nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Ściborowskiego, Radosława Teperka i Michała Zielińskiego. Urazy wymienionej trójki są poważne.

Pierwsza bramka dla Hutnika padła po zamieszaniu w polu karnym. Asystę przy drugiej, po rajdzie prawą stroną boiska, zaliczył Łukasz Kowalski. Wysokie umiejętności indywidualne przy trzeciej bramce pokazał Rafał Głąbicki. Goście mieli pecha w 68. minucie. Do piłki wyskoczyło dwóch obrońców Orła, jeden z nich uderzył tak nieszczęśliwie, że futbolówka wylądowała w bramce Piotra Domareckiego.

Hutnik Huta Czechy ? Orzeł Unin 4:0 (1:0)
Bramki: Jakub Wardak, Filip Gawinek, Rafał Głąbicki, samobójcza
Hutnik: Kardyka, A. Wardak (Bogdanowicz), Krupieńczyk, Sabała, Trzciński, Kowalski, J. Wardak, R. Głąbicki, Gawinek (Jesień), R. Wardak, Piesio ( B. Głąbicki).

Orzeł: Domarecki, D. Dominik, P. Brych, Piesio, Marcin Mikulski (Pasternak), Kajtowski, M. Leszek (K. Łubian), Ziółek, A. Łubian (Kisiel), Krzyśpiak, Parzyszek.

Pechowo mecz w Hucie Mińskiej przegrał Sęp Żelechów. W 90. minucie gry gospodarze przeprowadzili ostatnią zmianę. Świeży pomocnik w ostatnich sekundach meczu dał gospodarzom trzy punkty.

Tygrys Huta Mińska ? Sęp Żelechów 3:2 (2:2)
Bramki dla Sępa: Norbert Brych, Paweł Mazurek
Sęp: Frankowski, Cieśla, Zackiewicz, M. Skwarek, Borkowski, Pogorzelski (Michalik ), J. Mazurek , P. Skwarek, Gajownik (Leszek), Brych, P. Mazurek.

Coraz niżej w ligowej tabeli jest Zryw Sobolew. Podopieczni Andrzeja Goliszewskiego doznali trzeciej porażki z rzędu. Tym razem na własnym boisku z MKS Małkinia Górna. Jedyną bramkę dla gospodarzy, w drugiej połowie, strzelił Tomasz Marcińczak.

Zryw Sobolew - MKS Małkinia 1:3 (0:1)
Bramka: Tomasz Marcińczak (karny)
Zryw: Ulaszewski, Dziubak, Zackiewicz, Tywanek, Michalec (Bieńko), Wasiulewski, Więckowski, Włodarczyk, Marcińczak, Wiśnioch, W. Kazimierak (Gałązka).

Miesiąc na ligowe zwycięstwo czekała Wilga Miastków. W sobotę podopieczni Tomasza Gugały pokonali LKS Ostrówek 3:2, prowadząc do przerwy już 3:0. Kolejną bramkę w sezonie strzelił... bramkarz Wilgi Mateusz Czarny, którzy wykorzystał rzut karny.

Wilga Miastków - LKS Ostrówek 3:2 (3:0)
Bramki dla Wilgi: Mateusz Czarny (karny), Maciej Belka 2
Wilga: Czarny, Latuszek, Zając, M. Birdrzycki, Celej, Bogusz, Kondej (Ł. Biedrzycki), Aniszewski (Zieliński), Cichecki, Domański, Belka (Frelik).