sobota, 28 września 2024 23:29

Sulejówek gromi Wilgę

Porażką 1:5 z Victorią Sulejówek zakończył się wyjazdowy mecz Wilgi Garwolin w 11. kolejce IV ligi. ? Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy ? ocenia trener GKS Marek Krawczyk. Pierwsi bramkę strzelili gospodarze. Wyrównanie padło w 38. minucie. Kontrę Wilgi wykończył Piotr Baranowski. ? Od momentu strzelenia bramki gra zaczęła nam się układać. Nawet po golu na 1:2 w 55 .minucie nie przestaliśmy grać dobrej piłki ? relacjonuje szkoleniowiec Wilgi Marek Krawczyk. Po raz kolejny w zespole z Garwolina zawiodła skuteczność. Znakomitą okazję do bramki na 2:2 miał Łukasz Puciłowski. Pomocnik gości nie zdołał jednak wbić piłki do niemal pustej bramki z dwóch metrów. Okazje marnowali także Jacek Kajtowski i Kamil Zawadka.

Od 78. minuty, kiedy Victoria strzeliła trzecią bramkę, GKS musiał zaryzykować. Bardziej ofensywną grę wykorzystali gospodarze, którzy jeszcze dwukrotnie pokonali Piotra Nurzyńskiego. Rezerwowy bramkarz w 17. minucie zastąpił Łukasza Mariaka, któremu odnowiła się kontuzja sprzed dwóch tygodni.

? Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy. Przełknęliśmy gorycz porażki. Liczymy na kolejne punkty w końcowych meczach rundy ? zaznacza Marek Krawczyk.

W czterech ostatnich kolejkach GKS zmierzy się aż trzykrotnie z niżej notowanymi rywalami. Jedynym zespołem z większym dorobkiem punktowym będzie Energia Kozienice. Zespół zza Wisły do Garwolina przyjedzie za tydzień.

Victoria Sulejówek ? Wilga Garwolin 5:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Piotr Baranowski
Wilga: Mariak (Nurzyński), Karol Zawadka, Korgul, Szczęśniak, Mianowski, Baranowski, Puciłowski, Edyk (Bogusz), Kamil Zawadka, Talar (Marcin Makulec), Kajtowski.