Bieg "Avon kontra przemoc" po raz 15. Wygrał Kenijczyk

Opublikowano: 16 czerwiec 2024, 13:57 Kategoria Sport
bieg avon kontra przemocgarwolinakpbieggarwolindni garwolina

Cosmas Mutuku Kyeva wygrał XV edycję biegu „Avon Kontra przemoc biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 45 sekund. Najlepszą kobietą została Sabina Jarząbek z Kielc. Najlepsi mieszkańcy powiatu to Emilia Mazek i Tomasz Suchodolski.

Dzisiejsze warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Wysoka temperatura nie była wymarzona dla zawodników. Na starcie stanęły 302 osoby. Ton rywalizacji nadawali dwaj Kenijczycy. Ostatecznie wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 30:58 przed Bonifacym Nduva (32:14) oraz Aleksandrem Draganem z Kielc (32:46). – Cieszę się, że mogłem ponownie biec w Garwolinie. Pogoda była bardzo ciężka, więc nie mogłem uzyskać lepszego czasu – powiedział na mecie zwycięzca, który w Garwolinie triumfował także w 2023 roku.

Najlepszy mieszkaniec powiatu garwolińskiego – Tomasz Suchodolski z Wilgi dobiegł do mety jako 20. z czasem 36:55.  Najlepszą kobietą biegu Sabina Jarząbek z Kielc (34:28). Najszybszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została ponownie Emilia Mazek (35:08).

Dystans 2 km biegu rodzinnego pokonało prawie 260 osób. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Mateusz Kondej z Pilawy (05:24) przed Krystianem Strynikiem z Nałęczowa (05:24) oraz Bartoszem Majerem z Warszawy (05:34). Podium w kategorii kobiet zajęły Lidia Czarnecka z Garwolina (06:43), Alicja Tuszyńska z Garwolina (07:11) i Lena Soszka z Rębkowa (07:34).

Po raz trzecim uczestnicy mogli wybrać dystans 5 km (149 uczestników). Tu triumfował Max Omelin z Warszawy (16:16) przed Bartoszem Olszewskim z Warszawy (16:22) oraz Mateuszem Kondejem z Pilawy (16:29). W gronie kobiet najszybsza była Magdalena Bubeła z miejscowości Blizne Jasińskiego (20:06) przed Moniką Bytner-Kwiatkowską z Pruszkowa (24:16).