Przegrali z mistrzem IV ligi

Opublikowano: 15 czerwiec 2024, 19:39 Kategoria Sport
wilga garwolinwisła II płock

W ostatnim meczu na własnym boisku pewna utrzymania Wilga Garwolin przegrała z Wisłą II Płock 0:2 (0:2). Rezerwy I-ligowca zapewniły sobie przy Sportowej awans do III ligi.

Przed dzisiejszym meczem było wiadomo, że Wilga nie spadnie z IV ligi. Goście wygraną w Garwolinie mogli zapewnić sobie, na tydzień przed końcem sezonu, awans do III ligi. Do przerwy kibice przy Sportowej nie zobaczyli goli. Najlepszą okazję miał zawodnik Wisły, ale przestrzelił z najbliższej odległości. Wśród gospodarzy dwukrotnie niecelnie strzelał Sebastian Papiernik.

Po zmianie stron kluczową akcja była sytuacja z 65. Minuty. W polu karnym Damian Papiernik faulował Szymona Leśniewskiego, a skutecznym egzekutorem „11” był Aleksander Pawlak. Na pięć minut przed końcem gola pieczętującego wyjazdowe zwycięstwo strzelił Bartosz Borowski. Po ostatnim gwizdku sędziego na boisku w Garwolinie wielka radość przyjezdnych. Wisła II Płock zapewniła sobie tytuł mistrza IV ligi mazowieckiej i awans do rozgrywek centralnych.

- W pierwszej połowie nie daliśmy się zepchnąć do defensyw. W drugiej niepotrzebny faul spowodował, że grało się trudniej – skomentował trener GKS Karol Zawadka. – Jedziemy do Marek z przytupem zakończyć ten trudny sezon – dodaje.

W ostatniej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Marcovia Marki, z która pierwszy zagrała na początku marca, odrabiając jesienne zaległości. Wtedy GKS wygrał 2:0.

Wilga Garwolin – Wisła II Płock 0:2 (0:0)
Bramka: Aleksander Pawlak 66` (rzut karny), Bartosz Borowski 85`
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, D. Papiernik (73` Mangke), Haber, Szulc, S. Papiernik, Piesio, Kowalski (68` Khasanov), Wieczorek (77` Rudzki), Shakurau (68` Kaczyński), Obi (77` Paszkowski).