Ligowe ostatki Wilgi II i trenera Zawadki

Opublikowano: 24 czerwiec 2024, 12:40 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Wyjazdową porażką 0:5 (0:2) z Madziarem Nieporęt sezon 2023/2024 zakończyła drużyna Wilgi II Garwolin. Zespół Kamila Zawadki zajął dobre 7. miejsce w lidze okręgowej. Szkoleniowiec po roku pracy z rezerwami IV-ligowca żegna się ze stanowiskiem.

Już do przerwy sobotniego pojedynku Madziar prowadził 2:0, by po przerwie zaaplikować gościom z Garwolina jeszcze trzy gole. – Przeciwnik w spotkaniu prezentował się lepiej i wygrał zasłużenie – skomentował trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga II Garwolin zajęła 7. miejsce na koniec sezonu w Amnis Energia Lidze Okręgowej. GKS 13-krotnie wygrywał, zanotował trzy remisy oraz 14 porażek. Bilans bramkowy 58-70. – Przed sezonem było dużo znaków zapytania. Pod względem organizacyjnym i sportowym osiągnęliśmy przyzwoity poziom – komentuje trener. Na plus należy zapisać także debiut trzech wychowanków Wilgi w IV lidze. Byli to Piotr Domański, Filip Świętulski i Jakub Mianowski.

Kamil Zawadka zrezygnował z pełnienia funkcji trenera Wilgi II, którą objął przed startem tego sezonu. Była to jego pierwsza seniorska drużyna w karierze szkoleniowca. – Dziękuję zawodnikom, zarządowi, trenerowi pierwszej drużyny za wkład w rezultat drugiego zespołu – podkreśla w rozmowie z nami.

Promnik Łaskarzew ostatni ligowy mecz rozegrał we wcześniejszym terminie.

Nie jest jeszcze znane nazwisko nowego trenera rezerw GKS.

Madziar Nieporęt – Wilga II Garwolin 5:0 (2:0)
Wilga: S. Winek, K. Winek, Tracz, Pyra, F. Świętulski, Szwed, Poreda (46` M. Świętulski), Mianowski, Rękawek (46` K. Zawadka), Domański, Pięch.