reklama

Jeśli chcesz, aby Twój tekst został opublikowany prześlij go na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Publikujemy wyłącznie teksty podpisane imieniem i nazwiskiem.

Kto pyta, nie błądzi - Jerzy Cieślański odpowiada

Opublikowano: 04 październik 2014, 10:24 Kategoria Moim zdaniem
zbiornikradaSdGTGCieślański
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Z ogromnym zaciekawieniem przeczytałem listę pytań, skądinąd niezwykle sympatycznych radnych klubu Teraz Garwolin, na których głosowałem i nadal będę głosował. Ich ?wielkie zainteresowanie? moimi teoretycznymi rozważaniami mile połechtało moją próżniaczą próżność.

Mam jednak względem zadanych przez Szanownych Radnych pytań, takie oto wątpliwości:

Teraz Garwolin: polemika w sprawie zbiornika

Opublikowano: 03 październik 2014, 11:06 Kategoria Moim zdaniem
Teraz Garwolinzbiornik retencyjnyCieślańskiSdG
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Polemika w sprawie opinii Jerzego Cieślańskiego o zbiorniku retencyjnym

 

Radni klubu Teraz Garwolin z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z opinią p. Jerzego Cieślańskiego w sprawie budowy zbiornika retencyjnego, która ma charakter wielowątkowy od zagadnień dotyczących hydrologii poprzez tematykę ekonomiczną, drogową i wreszcie wątek polityczny. Ile jest prawdy i trafnych spostrzeżeń bądź, co bądź sympatycznego pana Jurka w jego teoretycznych rozważaniach pozostawiamy ocenie samych zainteresowanych tym problemem mieszkańców naszego grodu nad Wilgą.

W celu wyrobienia sobie obiektywnego stanowiska w przedmiotowej sprawie prosimy o odpowiedź autora tekstu na następujące pytania:

Moim zdaniem: O zbiorniku - Jerzy Cieślański

Opublikowano: 01 październik 2014, 15:36 Kategoria Moim zdaniem
zbiornikmoim zdaniem
Ten artykuł przeczytasz w 5 - 10 min.

Projekt był gotowy od czterech lat, ale dopiero zainteresowano się nim na wiosnę 2014 r. Jest wyłożony w urzędzie miasta do wglądu. Opozycyjna wobec burmistrza rada miasta jest przeciw. Koalicja burmistrzowska za. Projektant broni swojego, pouczając wszystkich, że nie mają pojęcia, o co pytają, a czas według jego słów ucieka. A wybory tuż, tuż.

W obecnej chwili, zdaniem opozycji, nie istnieje natychmiastowa konieczność dalszego zwiększania zabezpieczenia przeciw-powodziowego Garwolina. Projekt wygląda na rozdęty, jak na zamówienie, do monstrualnych kosztów, aby zapewnić prace firmom budownictwa drogowego, budownictwa wodnego, producenta przepompowni, sprzedawców energii elektrycznej itp. Wszystko bez zastanawiania się nad sensownością wydawania pieniędzy na inwestycję w takim kształcie.

reklama