reklama

baner projekt 

reklama

Prawie 18 godzin na rowerze

Opublikowano: 06 czerwiec 2023, 07:24 Kategoria Sport
maciejowicemonika rulkakolarstwo
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Kolarka Monika Rulak z Maciejowic zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet 25 OPEN w gravelowym ultra wyścigu Wanoga przez Pomorze.

Wydarzenie odbyło się 3 czerwca. Trasa wynosiła 350 km i 2 500 m d+. Zawodniczka z Maciejowic ukończyła go w czasie 19:17 h, z czego 17:39 h było ciągłą jazdą. Trasa była wytyczona przez urokliwe zakątki Kaszub, ze startem i metą w Stężycy.

Medale i rekordy młodziczek w Radomiu

Opublikowano: 05 czerwiec 2023, 14:47 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Pięć zdobytych  medali i  ustanowione 4 rekordy życiowe były dziełem młodziczek sekcji lekkoatletyczne Wilgi Garwolin, na zawodach „Nadziei Olimpijskich” w Radomiu.

W skoku w dal I miejsce zdobyła Julia Kusińska – 4.66m, a trzecia w konkursie Agata Świesiulska skoczyła na odległość 4.58m. Obie skoczkinie ustanowiły nowe życiówki, podobnie jak startująca w biegu na 600m, trzynastoletnia Wiktoria Barna – 1.52.12s, która zdobyła „srebro”.

Ola pobiła rekord „z brodą”

Opublikowano: 05 czerwiec 2023, 14:46 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W zawodach Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej biegaczka Wilgi Garwolin Aleksandra Borkowska ustanowiła doskonały rekord powiatu w biegu na 800 m kobiet z czasem 2.15.05 sekundy.

Swoje najlepsze życiowe osiągnięcie poprawiła o całe 7 sekund, co na takim krótkim dystansie zdarza się niezwykle rzadko. Warto dodać że poprzedni rekord Doroty Zduńczyk ustanowiony w Białej Podlaskiej w 1987 roku,  wynosił 2.18.82 s, a więc posiadał już tzw. 36-letnią „brodę”. Rezultat ten to norma na II klasę sportową. Wynik lekkoatletki Wilgi daje jej aktualnie 11. miejsce w krajowym rankingu juniorek.

Filip Poszytek szósty na Warszawiance

Opublikowano: 05 czerwiec 2023, 07:58 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W dniach 2-3 czerwca na pływalni Wodnego Parku Warszawianka odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Warszawy, które zgromadziły ponad tysiąc zawodników z 59 klubów z całej Polski. 10-osobowa kadra UKS Delfin Garwolin, reprezentowała godnie nasz powiat.

Najwyżej w końcowym rachunku został sklasyfikowany Filip Poszytek, który zajął 6. miejsce na 100m motylem za co otrzymał pamiątkowy dyplom. Pokonując ten dystans w czasie 1:13:39 ustanowił nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii młodzików 13-letnich.

Wreszcie! Wygrana Wilgi w Warszawie

Opublikowano: 03 czerwiec 2023, 16:28 Kategoria Sport
wilga garwolinescola varsovia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Nie poddajemy się. Robimy wszystko, żeby utrzymać IV ligę w Garwolinie – skomentował trener GKS Karol Zawadka. Jego zespół, po raz pierwszy od końca kwietnia, wygrał ligowe spotkanie. Wilga pokonała w Warszawie Escolę 4:1 (3:1). Do końca sezonu dwie kolejki.

Dzisiaj w stolicy Wilga nie mogła sobie pozwolić na brak wygranej. Napięta sytuacja w tabeli sprawiła, że tylko zwycięstwo podtrzymywało szasnę GKS na utrzymanie w IV lidze.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W Ostrołęce odbyły się finały wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych z klas VII-VIII. Po brąz sięgnęli zawodnicy UKS Dwójka Garwolin.

Uczniowie Dwójki reprezentowali powiat garwoliński oraz region siedlecki. Podopieczni trenera Edmunda Kopyścia spisali się bardzo dobrze i zdobyli brązowy medal. Dwójka wygrała po 2:0 z SP 158 Warszawa, SP Raszyn, SP Wolanów oraz uległa SP 1 Ostrołęka i SP 3 Kobyłka po 0:2.

reklama
reklama