Mistrzostwa Polski 16 latków z udziałem Delfina

Opublikowano: 15 grudzień 2019, 19:45 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin

W dniach 13-15 grudnia w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 16-latków w Pływaniu. Na pływalni Aqua Lublin wystartowało 305 zawodników z 91 klubów z całej Polski, w tym dwójka reprezentantów UKS Delfin Garwolin: Alicja Więckowska i Jakub Sitnik.

Zawody w Lublinie na pewno lepiej będzie wspominać Kuba, który wszystkie swoje starty zakończył rekordami życiowymi (50 m motyl – 28:90 i 100 m zmienny – 1:07:28). Oprócz tych dwóch konkurencji Sitnik wystartował jeszcze na 50 m stylem dowolnym i uzyskał wynik 26:17 bijąc tym samym dotychczasowy rekord powiatu w kategorii 16-latków. Największe jednak słowa uznania należą mu się za wyniki uzyskane w stylu grzbietowym, zarówno na 200 m (2:21:08) oraz 50m (29:91) gdyż obydwa te rezultaty są od tego weekendu nowymi rekordami powiatu garwolińskiego w kategorii seniorów, a w sprincie został pierwszym grzbiecistą z Garwolina, który złamał barierę 30 sekund.

Zagrali o szczytny cel

Opublikowano: 12 grudzień 2019, 08:43 Kategoria Sport
wilgabombkamikołajsiatkówka

Już po raz dziesiąty w hali sportowej w Wildze odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej ,,Mecz z bombką”. Turniej, który stał się już tradycją i znakiem rozpoznawczym Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego ,,Razem dla Gminy Wilga”.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn: Policja z powiatu garwolińskiego, OSP z Woli Władysławowskiej, ,,TIKI TAKA” – młodzież z Nowego i Starego Podola oraz Wicia, PSP z Garwolina, OSP z gminy Wilga , ,,Starsi Panowie”- emerytowani pracownicy PSP z Garwolina, ,,Drużyna Michała”- młodzież z Zakrzewia i ich przyjaciele, ,,Drużyna Romana” – młodzież z Mariańskiego Porzecza.

Mikołajkowy start na hali AWF w Warszawie

Opublikowano: 11 grudzień 2019, 08:21 Kategoria Sport
wilga garwolinla

Warszawsko- Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki  był organizatorem Ogólnopolskich Halowych Mikołajkowych Zawodów  Lekkoatletycznych dla dzieci młodszych – U-12 i dzieci starszych U-14. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż na starcie stanęło ponad 600 zawodników z 6 województw i  41 klubów.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się biegi na  60m i skok w dal ze strefy, w których startowało po 60-70 uczestników. W zawodach wystartowali również młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin, a każdy z nich ustanowił nowe rekordy życiowe. W kategorii U-12  jedenastoletnia  Agata Świesiulska weszła w skoku w dal do ścisłego finału, gdzie ostatecznie zajęła VI miejsce z wynikiem 3.95m , a  w biegu na 60m – 9.91s - sklasyfikowana została na 10. pozycji.  Z kolei dziesięciolatek Bartosz Głowala,  w biegu na 300m zajął szóste miejsce – 54.59s   oraz był ósmy   w skoku w dal – 3.80m. Doskonale spisała się starsza z sióstr Świesiulskich,  Alicja, która w biegu na 60m sklasyfikowana została na trzecim miejscu, a jej wynik 8.55s, jest nowym rekordem powiatu trzynastolatek. W skoku w dal, z wynikiem 4.47m była natomiast czwarta.

Snajper Cup z Mikołajem

Opublikowano: 11 grudzień 2019, 08:20 Kategoria Sport
snajper sośninkagmina łaskarzewfutsal

10 zespołów przyjechało w sobotę do hali w Woli Łaskarzewskiej by zmierzyć się w turnieju dla dzieci z rocznika 2012 Snajper Cup. Łącznie wzięło udział ponad 110 zawodników.

Hala wypełniła się po brzegi, a młodzi gracze udowodnili jak świetnie potrafią grać w piłkę. Mecze były wyrównane i emocjonujące. Każda zdobyta bramka wywoływała eksplozję radości wśród zawodników i kibiców. Formuła turnieju została przyjęta specjalnie dla tej grupy wiekowej.

Gdzie obstawiać zakłady sportowe? Stacjonarnie czy w sieci?

Opublikowano: 11 grudzień 2019, 07:41 Kategoria Sport

Jedni wolą tradycyjnie a inni nowocześnie. Świat zakładów sportowych w ostatnich latach mocno rozwinął się w internecie. To oznacza, że zasadne stało się pytanie o sens stacjonarnych punktów obsługi klienta. Te jednak wciąż cieszą się sporą popularnością, a niektóre firmy nie tylko nie zamykają lokali – ale wręcz zwiększają ich liczbę.

Lider polskiego rynku legalnych zakładów sportowych – firma STS – prowadzi obecnie ponad 400 stacjonarnych punktów sprzedaży. Bukmacher cały czas inwestuje w swoje placówki. Bukmacher Fortuna w swojej sieci ma niespełna 600 naziemnych lokali i cały czas poszukuje kolejnych, atrakcyjnych lokalizacji. Jeden ze świeższych operatorów zakładów w kraju, czyli firma LV Bet, także sukcesywnie otwiera kolejne miejsca gdzie zakłady sportowe możemy zawierać stacjonarnie. Kilka innych firm bukmacherskich również nie rezygnuje z tego typu działalności. Czy to oznacza, że internet nie przejął jeszcze całego rynku?

Rekordowy Bieg Mikołajkowy

Opublikowano: 11 grudzień 2019, 07:12 Kategoria Sport
csikbiegtruchtacz.pl

5 kilometrów dla dorosłych i 4 krótsze biegi dla dzieci. Na mecie pamiątkowy medal, a później ognisko z kiełbaskami. I obowiązkowo słodki upominek od Mikołaja. Blisko 150 zawodników wzięło udział w Biegu Mikołajkowym.

Śniegu nie było – był za to zimy wiatr i niska temperatura, ale to nie odstraszyło miłośników biegania. Zarówno dorośli, jak i dzieci tłumnie stawili się na starcie tegorocznego Biegu Mikołajkowego, który odbył się w niedzielne popołudnie na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. W imprezie wzięło udział w sumie blisko 150 osób.