Sylwia Stoń została Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2018. W tym roku przyznano pięć wyróżnień specjalnych. Uroczysta dekoracja odbyła się w Hotelu Sulbin.

Ogłoszenie wyników odbyło się przed kilkunastoma minutami podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu, który w tym roku organizowany był po raz 17. Przez ostatni miesiąc na łamach naszego portalu, za pośrednictwem SMS i portalu społecznościowego Centrum Sportu i Kultury oddawaliście głosy na swoich faworytów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

Miastków Kościelny najlepszy w unihokeja

Opublikowano: 13 luty 2019, 08:13 Kategoria Sport
unihokej

W Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbył się Finał Powiatowych Mistrzostw  Unihokeja chłopców klas VII, VIII SP i III gimnazjum.

Na starcie mistrzostw stanęło pięć drużyn. Grano systemem „każdy z każdym”. O mistrzostwie zdecydował ostatni mecz czempionatu, w którym zawodnicy z Miastkowa Kościelnego pokonali rówieśników z Rudy Talubskiej 2:0. Oba zespoły zgromadziły po sześć punktów. Opiekunem złotych medalistów jest Sławomir Kot. Uczniów z Rudy Talubskiej trenuje Robert Baczewski.

W Toruniu na Hali „Arena Toruń”, odbywają  się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Sygnalizująca ostatnio wysoką formę Julia Biernacka z GKS „Wilga” Garwolin,  odniosła w tych  zawodach życiowy sukces, gdyż w wyśmienitym gronie, po bardzo emocjonującym konkursie, wywalczyła zasłużenie srebrny medal.

Zwyciężyła Joanna Mosiek z Kadeta Rawicz- 12.29m , przed naszą zawodniczką – 11.66m –(rekord powiatu) i Eweliną Maciejewską – Kadet Rawicz – 11.53 m. Cała trójka ustanowiła nowe rekordy życiowe.

Trzeci raz w tym sezonie futsaliści Zdrowia Garwolin strzelili rywalom 20 goli. Wynikiem 20:3 zakończyło się spotkanie z Borem Regut. Podopieczni Karola Kopcia zostali liderami mazowieckiej II Polskiej Ligi Futsalu.

Do niedzielnego spotkania z zespołem z powiatu otwockiego, gospodarze przystępowali osłabieni brakiem czterech podstawowych zawodników – trenera Karola Kopcia, Dominika Puska, Filipa Gaca i Mateusza Zielińskiego.

W hali warszawskiej AWF odbył się  ogólnopolski, halowy mityng lekkoatletyczny, który dla większości startujących był okazją do uzyskania minimum na halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu lub sprawdzenia aktualnej formy przed tą imprezą.

Reprezentantka Wilgi Garwolin Julia Biernacka, która specjalizuje się w trójskoku, pokazała się w tej imprezie z bardzo dobrej strony, bowiem odniosła przekonywujące zwycięstwo w kategorii juniorek młodszych i oddała całą serię skoków powyżej 11 metrów. W najlepszej próbie ustanowiła nowy rekord powiatu wynikiem 11.44m i poprawiła swój najlepszy wynik o 11 cm.

Dwie porażki Wilgi, w bramkach 1-11

Opublikowano: 03 luty 2019, 17:45 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł unin

Słabo w pierwszych meczach sparingowych prezentuje się Wilga Garwolin. GKS przegrał z MKS Piaseczno 0:6 i z Mazurem Radzymin 1:5. Orzeł Unin po dwóch meczach kontrolnych ma na koncie porażkę i zwycięstwo.

W pierwszym zimowym sparingu, rozegranym w ostatnią sobotę stycznia, Wilga uległa na wyjeździe MKS Piaseczno (ligowy rywal) 0:6. Wczoraj w Miętnem przeciwnikiem GKS był Mazur Radzymin z warszawskiej Ligi Okręgowej. Do przerwy niżej notowani rywale prowadzili 2:1. Najpierw gola strzelił Piotr Tyburski. Wyrównał strzałem z rzutu wolnego Damian Papiernik. Na 10 minut przed przerwą, także ze stałego fragmentu gry, trafił Dawid Giera.