MOW Borowie Mistrzem Polski w tenisie stołowym

Opublikowano: 17 kwiecień 2019, 08:43 Kategoria Sport
tenis stołowyborowie

W dniach 5-7 kwietnia we Włocławku odbyły się XXXIV Mistrzostwa Polski Młodziezowych Ośrodków Wychowawczych w Tenisie Stołowym. Reprezentacja MOW Borowie po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł mistrzowski.

Do Włocławka na zawody przybyły najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek wyłonione w eliminacjach na terenie całej Polski: Babimost, Malbork, Gostchorz, Rudy, Kielce i Mrowiny oraz gospodarze – Włocławek i Mistrzowie Polski z 2018 roku - MOW Borowie.

MOW Borowie Mistrzem Polski!

Opublikowano: 15 kwiecień 2019, 17:47 Kategoria Sport
mowborowiewola rowskafutsalmp

W dniach 13-14 kwietnia 2019 na Hali Sportowej w Borowiu odbył się turniej finałowy  XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych  Borowie 2019. Złote medale wywalczyli gospodarze imprezy.

Po raz trzeci turniej rozgrywany był na Ziemi Borowieckiej. Patronat nad turniejem objęli:  Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystki Pani Anna Krupka, Poseł na Sejm RP Grzegorz  Woźniak, Starosta Garwoliński Mirosław Walicki, Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Organizatorem był Dyrektor MOW Borowie i Wola Rowska Pan Zbigniew Karwowski.

Maraton poniżej trzech godzin. Rekord Emilii Mazek!

Opublikowano: 15 kwiecień 2019, 13:47 Kategoria Sport
maratonwilga garwolinemilia mazek

W dniu 14 kwietnia odbył się Warszawski Orlen Maraton – Narodowe Święto Biegania, w którym wzięła rekordowa ilość – około 20 tysięcy uczestników. W biegu Oshee na dystansie 10km wystartowało prawie 15 tysięcy osób, natomiast w maratonie ponad 5 tysięcy, w tym wielu zawodników z całego świata.

Maraton, który liczy 42km 195m , nazywany jest dystansem „królewskim” i każdy  lekkoatleta marzy o ukończeniu takiego biegu, a debiut poprzedzany jest z reguły starannymi przygotowaniami. Tak też było z biegaczką Wilgi Garwolin, podopieczną trenera Stanisława Buszty, która pod jego namową, podjęła to wyzwanie i rozpoczęła  przygotowania już w grudniu ub. roku.

Zamiast zwycięstwa, tylko remis Wilgi ze Spartą

Opublikowano: 13 kwiecień 2019, 21:06 Kategoria Sport
wilga garwolinsparta jazgarzew

Wciąż bez wygranej w rundzie wiosennej zostaje Wilga Garwolin. GKS zdobył pierwszy ligowy punkt w tym roku, remisując ze Spartą Jazgarzew 1:1 (0:1).

Od początku dzisiejszego spotkania gospodarze narzucili sąsiadom z tabeli swój styl gry. Pierwsze minuty należały do Wilgi, która częściej była przy piłce, nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe. Goście nastawiali się głównie na kontry oraz stałe fragmenty gry. W 12. minucie niewiele do szczęścia zabrakło Kamilowi Domańskiemu, który próbował z rzutu wolnego zaskoczyć Axela Gandarelę.

Historyczny sukces siatkarzy SP nr 2

Opublikowano: 11 kwiecień 2019, 12:34 Kategoria Sport
siatkówkadwójka

Podopieczni Edmunda Kopyścia, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, zdobyli wicemistrzostwo regionu w siatkówce chłopców. To pierwszy medal na tym szczeblu w siatkarskiej historii szkoły.

Turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Gimnazjady Międzypowiatowej odbył się w siedleckiej hali OSiR.  Na parkiecie miejscowego KPS zmierzyło się czterech mistrzów powiatów, wyłonionych w turniejach półfinałowych.

No Name leci do USA. Pomóż naszym cheerleaderkom

Opublikowano: 10 kwiecień 2019, 07:47 Kategoria Sport
No NameDream Teamcheerleader

24 kwietnia w Stanach Zjednoczonych odbędą się Mistrzostwa Świata Cheerleaders Junior ICU Worlds 2019.  Polskę będą reprezentować aktualne mistrzynie Polski – cheerleaderki z No Name Garwolin. Niestety wyjazd do USA to ogromne koszty, dlatego dziewczyny potrzebują finansowego wsparcia.

Dream Team Junior z No Name Garwolin jest zespołem cheerleaders powołanym do kardy narodowej na Mistrzostwa Świata Cheerleaders Junior ICU Worlds 2019, które odbędą się w USA w dniach 24-26 kwietnia. To również aktualny Mistrz Polski Cheerleaders PSCh. Tytuł ten dziewczyny zdobyły w marcu na turnieju w Kielcach.