Policjanci zagrali dla Antosia

Opublikowano: 19 marzec 2024, 09:36 Kategoria Sport

Policjanci z garwolińskiej komendy wzięli udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej rozegranym w Górznie. A wszystko po to, aby pomóc Antosiowi w powrocie do zdrowia. Wierzymy, że zaangażowanie w pomoc mieszkańców powiatu garwolińskiego, wśród których są także policjanci, pozwoli na realizację tego celu. Funkcjonariusze reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Garwolinie zajęli w turnieju I miejsce! Od satysfakcji ze zwycięstwa ważniejszy był jednak szczytny cel, który przyświecał wszystkim zawodnikom.

W minioną niedzielę (17.03) w Górznie odbyło się wydarzenie charytatywne, podczas którego można było pomóc Antosiowi. Chłopiec uległ bardzo poważnemu wypadkowi i obecnie walczy o powrót do sprawności.

15 marca rozegrano finał powiatowy szkół podstawowych w siatkówce chłopców w kategorii młodzieży (klasy VII-VIII).

Gospodarze zawodów – SP 2 Garwolin – okazali się bezkonkurencyjni. Podopieczni trenera Edmunda Kopyścia wygrali wszystkie spotkania i zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli uczniowie SP w Górznie, trzecie SP w Wilkowyi, a czwarte SP w Uninie. Siatkarze SP 2 oraz SP Górzno awansowali i do Igrzysk Regionalnych Młodzieży. MVP turnieju został wybrany Szymon Kaliński z Dwójki.

Z Mazurem ponownie na remis

Opublikowano: 16 marzec 2024, 15:43 Kategoria Sport
wilga garwolinmazur karczew

Takim samym wynikiem jak jesienią w Uninie zakończyło się spotkanie Mazura Karczew z Wilgą Garwolin. Oba zespoły strzeliły po jednej bramce.

Wilga do Karczewa pojechała bez podstawowych obrońców. Kontuzję nadal leczy Damian Papiernik, a sprawy osobiste powstrzymały przed występem Sebastiana Grzegorczyka. Prawą stronę obrony zabezpieczał cofnięty z pomocy Szymon Kaczyński, za którego bliżej bramki przeciwnika zagrał Przemysław Alot. Podobnie, jak tydzień temu w meczu z Ursusem parę stoperów tworzył duet Mankge/Szulc.

Blisko 10 tys. zawodników i ponad 160 tys. zł przekazanych na walkę z przemocą. To najkrótsza historia biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Każda edycja to osobiste sukcesy, satysfakcja z pokonania własnych ograniczeń, radość ze wspólnych rodzinnych startów i euforia na mecie. 16 czerwca odbędzie się już 15. edycja tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. Biegaczki i biegacze pokonają jeden z trzech możliwych dystansów. Dołączysz do tego grona? Zapisy startują już w najbliższą sobotę, 16 marca.

- Trudno uwierzyć, że to już tyle lat, ale 15. edycja naszego biegu właśnie staje się rzeczywistością. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz biegowych imprez i że co roku gościmy u nas tak wielu zawodników. Nasze wydarzenie się zmienia, ale od lat nie zmieniają się nasze cele. Chcemy popularyzować bieganie i zachęcać wszystkich, w szczególności kobiety, do tej aktywności. Równie ważny jest dla nas wymiar charytatywny tych zawodów – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.

Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 16 czerwca. Ulicami Garwolina pobiegną zarówno młodzi, zaledwie kilkuletni biegacze, dorośli i seniorzy, bo dzięki trzem trasom, każdy może wybrać dystans dostosowany do własnych możliwości.

Michał Topór mistrzem Mazowsza

Opublikowano: 13 marzec 2024, 07:33 Kategoria Sport
siatkówkamichał topórgarwolin

14-letni Michał Topór z Garwolina zdobył z KS Metro Family Warszawa tytuł Mistrza Mazowsza Młodzików. To kolejny sukces w dorobku nastoletniego siatkarza znad Wilgi.

Po złoty medal uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie sięgnął w weekend. Mistrzostwo Mazowsza otwiera przed Michałem i jego kolegami z drużyny awans do turnieju 1/8 Mistrzostw Polski. Warto podkreślić, że Michał już czwarty sezon z rzędu utrzymuje się w topie wojewódzkich rozgrywek. Trzy razy zdobył tytuł mistrza a raz wicemistrza województwa.