reklama

baner projekt 

reklama

Medale Mazowsza Miętne w Pruszkowie

Opublikowano: 18 czerwiec 2024, 10:51 Kategoria Sport
pływaniemazowsze miętne
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W dniach 15-16 czerwca na pływalni Szkoły Mistrzostwa Sportowego LO w Pruszkowie rozegrano Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11lat organizowane przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Zawiązek Pływacki.

Ostatecznie na starcie zawodów zameldowało się 12 klubów z terenu województwa mazowieckiego co w ostatecznym rozrachunku dało 165 zawodników. ULKS Mazowsze Miętne reprezentowali: Bogusław Pielak i Franciszek Zawadzki w kategorii chłopców 10-letnich oraz Józef Baranowski w kategorii chłopców 11-letnich.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

To będzie jego ostatni mecz. W niedzielę w Garwolinie pożegnalne spotkanie 77-letniego Bogdana Głąbickiego. Przy Sportowej z legendą nie tylko powiatowego futbolu zagrają m.in. Dariusz Dźwigała, Sebastian Przyrowski czy Jerzy Podbrożny. Spotkanie będzie sędziował ekstraklasowy arbiter Marcin Lisowski.

Spotkanie pomiędzy Bogdan Team a reprezentacją oldbojów MZPN odbędzie się w niedzielę o godz. 10 na bocznym boisku Wilgi Garwolin przy ul. Sportowej.

Domowa porażka Wilgi II. Walkower Promnika

Opublikowano: 17 czerwiec 2024, 09:54 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Jednobramkową porażkę w przedostatniej kolejce Amnis Energia Lidze Okręgowej zanotowali zawodnicy Wilgi II Garwolin. Na ostatni mecz w sezonie nie pojechał Promnik Łaskarzew.

ŁKS, który spotkanie ostatniej kolejki rozegrał we wcześniejszym terminie, miał w piątek zagrać w Wyszkowie z Bugiem. Do spotkania jednak nie doszło, bo goście zrezygnowali z wyjazdu. Bug otrzyma za ten mecz walkower. Promnik zakończył sezon z trzema zwycięstwami, trzema remisami oraz 24 porażkami.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

„To jest fajne jak nasze miasto nas docenia”, „Jestem bardzo dumny, że mogłem się tutaj wychowywać”. Piłkarz Cezary Polak oraz kierowca wyścigowy Piotr Wiśnicki zostali nagrodzeni przez władze Żelechowa za promowanie miasta i gminy.

Piotr Wiśnicki jest znany ze swoich startów na polskich i zagranicznych torach kartingowych. Podczas swojej kilkunastoletniej kariery ścigał się na wielu torach w Europie i Brazylii. Często stawał na podium w poszczególnych wyścigach, wygrywając je oraz całe sezony. Z Kadry Narodowej Polski w kartingu trafił w 2020 r. do Włoskiej Formuły 4 jeżdżąc dla drużyny Jenzer Motorsport. Następnie znalazł się w serii FRECA, gdzie ścigał się dla KIC Motorsport. Aktualnie jest kierowcą Formuły 3, gdzie bierze udział w wyścigach na całym świecie dla zespołu Rodin Motorsport.

Pływacki akcent Garwolina na mistrzostwach 13-latków

Opublikowano: 17 czerwiec 2024, 07:31 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W dniach 15-16 czerwca odbyły się zmagania 13-letnich młodzików podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwójka reprezentantów Delfina Garwolin: Katarzyna Duchna i Julian Kwas, którzy przeszli przez dwuetapowe eliminacje walczyli o swoje nowe rekordy życiowe.

W przypadku Julka to 4 starty zakończone nowymi życiówkami, a w przypadku Kasi to 4 starty i 3 życiówki z czego jedna to nowy rekord klubowy Delfina w tej kategorii wiekowej w rywalizacji na 100m stylem klasycznym, który od soboty wynosi teraz 1:29:06.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Cosmas Mutuku Kyeva wygrał XV edycję biegu „Avon Kontra przemoc biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 45 sekund. Najlepszą kobietą została Sabina Jarząbek z Kielc. Najlepsi mieszkańcy powiatu to Emilia Mazek i Tomasz Suchodolski.

Dzisiejsze warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Wysoka temperatura nie była wymarzona dla zawodników. Na starcie stanęły 302 osoby. Ton rywalizacji nadawali dwaj Kenijczycy. Ostatecznie wygrał Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 30:58 przed Bonifacym Nduva (32:14) oraz Aleksandrem Draganem z Kielc (32:46). – Cieszę się, że mogłem ponownie biec w Garwolinie. Pogoda była bardzo ciężka, więc nie mogłem uzyskać lepszego czasu – powiedział na mecie zwycięzca, który w Garwolinie triumfował także w 2023 roku.

reklama

TOP

reklama