Medale w międzynarodowym towarzystwie

Opublikowano: 03 październik 2022, 09:28 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W Siedlcach odbyły się XIII Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka dla szkół podstawowych, w których bardzo udanie wystartowali najmłodsi członkowie sekcji lekkoatletycznej Wilgi Garwolin, z których większość startowała po raz pierwszy w tak poważnej imprezie.

Łącznie wystartowało w imprezie ponad 1100 uczestników z ponad 50 szkół z terenu  3 województw. Byli też uczniowie ze szkół sportowych Litwy i Łotwy. Rywalizacja prowadzona była w 5 kategoriach wiekowych od rocznika 2008 do 2012. Ekipa Wilgi licząca 12 osób zdobyła łącznie 6 medali, zajęła 4 czwarte miejsca, a praktycznie każdy startujący ustanawiał rekord życiowy.

Wreszcie! Zwycięstwo Wilgi w IV lidze

Opublikowano: 01 październik 2022, 21:39 Kategoria Sport
wilga garwolinhutnik warszawa

Po 112 dniach przerwy piłkarze Wilgi Garwolin mogli ponownie cieszyć się z ligowego zwycięstwa. W 10. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej podopieczni Karola Zawadki pokonali wyżej notowanego Hutnika Warszawa 4:2 (0:1).

Dzisiejsze spotkanie przy Marymonckiej w Warszawie było od początku wyrównane. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym w 34. minucie spotkania. Jednobramkowym prowadzeniem Hutnika zakończyła się pierwsza połowa.

9 października odbędą się finałowe zawody XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Jesienny „Bieg Spadających Liści” zakończy tegoroczny cykl i wyłoni laureatów klasyfikacji generalnej. Organizatorzy niezmiennie zapraszają do udziału wszystkich – bez względu na wiek i poziom zaawansowania.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 11 lat. Cykl składa się z 4 biegów, które odbywają się zazwyczaj w kwietniu, maju, we wrześniu i w październiku. Podczas każdych zawodów dorośli mają do pokonania 5 km, a dla dzieci i młodzieży są przygotowane biegi na różnych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dystansach. Najlepsi stają na podium i otrzymują pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto ukończy bieg, zostaje nagrodzony medalem.

Wilga II w 1/8 finału PP [aktualizacja]

Opublikowano: 29 wrzesień 2022, 10:07 Kategoria Sport
wilga II Garwolinpuchar polskiwilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Historyczny sukces odniosła Wilga II Garwolin. Podopieczni Marcina Żaka awansowali do 1/8 okręgowego Pucharu Polski. Beniaminek ligi okręgowej pokonał Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1) .Goście w ostatniej minucie gry zmarnowali rzut karny.

Po ponad miesiącu ponowie na Sportową zawitała druga drużyna III-ligowego Świtu. W sierpniu, na inaugurację ligi okręgowej, goście wygrali 3:0. Rewanż do przerwy też przebiegał pod dyktando Świtu. Przyjezdni prowadzenie objęli po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Arbiter uznał, że faul piłkarza Wilgi nastąpił w polu karnym, a do przewinienia doszło na 17. metrze. Rywal „11” zamienił na gola.

Doskonały bieg, doskonały wynik – tak trzeba określić historyczny sukces reprezentantki Wilgi Garwolin, Emilii Mazek, która uzyskała na trasie 42km 195m fantastyczny wynik 2 godziny, 39 minut  i 8 sekund!

Jest to już druga norma, po półmaratonie, na klasę mistrzowską i oczywiście kolejny rekord powiatu. „Po drodze”  nasza reprezentantka miała na 5. kilometrze – 18’.37”, na 10. 37’14” i na półmaratonie 1.18’.38”. Średnia na 1 kilometr, to 3’46”. W kategorii K-20 dało to Emilce II miejsce. Bieg wygrała Etiopka Abera   Demissie 2.28.35 , a wśród  mężczyzn, Munywoli Joseph z Kenii – 2.10.07s.

Memoriał Piotra Ekierta już 2 października

Opublikowano: 26 wrzesień 2022, 13:10 Kategoria Sport
memoriałPiotr EkiertkolarstwoHoryzont
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

- Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy miłośników kolarstwa już po raz dziewiąty - zachęca do udziału GSK Horyzont. W niedzielę 2 października w Uninie pod Garwolinem odbędzie się wyścig kolarski, w ramach którego uczestnicy uczczą pamięć zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta - zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży.

Memoriał im. Piotra Ekierta organizowany jest od dziewięciu lat. W wyścigu biorą udział lokalni pasjonaci kolarstwa oraz sportowcy z całej Polski. W organizacji wyścigu członkom GKS Horyzont przyświeca idea upamiętnienia osoby i działalności Piotra Ekierta oraz wszystkich osób zasłużonych dla kolarstwa w Garwolinie.

- Memoriał przypomina o tym, że kolarstwo i turystyka rowerowa były Piotra szczególną pasją. Ta pasja jest także i naszą – zaznacza prezes Horyzontu.
Organizatorem wydarzenia jest Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont. Do udziału w tegorocznej edycji memoriału członkowie zapraszają kolarzy w każdym wieku.