piątek, 27 września 2024 01:20
Sport:

Sport

1:6 Wilgi Garwolin

Zaczęło się dobrze, skończyło fatalnie. Wilga Garwolin, mimo że prowadziła 1:0, przegrała z KS Troszyn 1:6 (1:3) w meczu 3. kolejki Syty Król IV ligi mazowieckiej. Okazja do wymazania z pamięci słabego występu już w środę. Dzisiejszej spotkanie z faworyzowanym zespołem z Troszyna rozpoczęło się nieoczekiwanie. Już pierwsza ofensywna akcja Wilgi przyniosła gola. Damian Papiernik zagrał długą piłkę spod własnego pola karnego. Futbolówki nie wybił stoper przyjezdnych, a ta trafiła na nogę Gracjana Grota, który przelobował wychodzącego z bramki Jakuba Bielińskiego.

24.08.2024 15:13
Podejmiesz sportowe wyzwanie na cześć Piotra Ekierta?

- Zmień telewizor na rower, a niedzielny relaks na sportowe wyzwanie!  Kolejna edycja wyścigu kolarskiego Memoriał im. Piotra Ekierta już 8 września w Uninie. Wydarzenie przyciąga co roku miłośników dwóch kółek z całej Polski. To nie tylko doskonała okazja, by sprawdzić swoje możliwości, ale także, by uczcić pamięć wyjątkowego człowieka - zachęca do udziału GSK Horyzont. W niedzielę 8 września 2024 w Uninie pod Garwolinem odbędzie się po raz jedenasty wyścig kolarski w ramach którego uczestnicy uczczą pamięć zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta - zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży. - Piotr Ekiert był przede wszystkim osobą, która zostawiła trwały ślad w naszych sercach, sercach mieszkańców Garwolina i okolic. Jego wkład w rozwój sportu, wychowanie młodzieży oraz działalność społeczną pozostaje żywy, a ten wyścig to najlepszy sposób, by oddać mu hołd – podkreśla zaangażowana w organizację wydarzenia Kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania funduszy Zewnętrznych Beata Pasternak. - Kolarstwo i turystyka rowerowa były szczególną pasją śp. Piotra Ekierta. A ta pasja jest także i naszą – zaznacza Krystian Jończyk prezes Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego Horyzont.

23.08.2024 04:31
Przegrali wysoko ze Ślimakiem

Dotkliwej porażki doznali piłkarze Wilgi II Garwolin. Rezerwy IV-ligowca ulegli Ślimakowi Halinów 0:6 (0:3) w meczu 2. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej. Spotkanie było widowiskiem, w którym błędy gospodarzy z kretesem wykorzystywali skuteczni goście. Już do przerwy było 3:0. Tyle samo goli do bramki miejscowych wpadło po zmianie stron. - Graliśmy bardzo słabo w obronie. Mimo straconych bramek, staraliśmy się być drużyną wiodącą. Przeciwnicy wykorzystali wszystkie okazje, które sobie stworzyli – skomentował trener Wilgi II Jakub Łukasik.

20.08.2024 17:04
Pierwszy punkt w sezonie

W meczu 2. kolejki Syty Król IV ligi mazowieckiej Wilga Garwolin zremisowała na wyjeździe z Józefovią Józefów 3:3 (0:1). Podopieczni Karola Zawadki stracili gola w doliczonym czasie gry. Oba zespoły przegrał na inagurację i liczyły dzisiaj na pierwsze punkty. Wilga odważnie rozpoczęła mecz w Józefowie. Z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Szymon Rudzki. Niedługo później Gracjan Grot huknął z bliska, ale niecelnie.  Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy tuż przed gwizdkiem do szatni objęli prowadzenie.

17.08.2024 16:30
Szukają formy w dalekim Olecku

Młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin wyjechali na obóz przygotowawczy, przed czekającymi ich międzywojewódzkimi mistrzostwami młodzików, które zostaną rozegrane już na początku września w Warszawie. - Ten start jest o tyle ważny, bo można w nim zdobywać nie tylko punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, ale i minima na Mistrzostwa Polski Młodzików - mówi trener lekkoatletów Stanisław Buszta.

17.08.2024 06:55
Połowiczne szczęście w pucharach

Zryw Sobolew i Promnik Łaskarzew – te drużyny przeszły do następnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Dalej nie zagrają Amur Wilga i Wisła Maciejowice. Przez I rundę na szczeblu siedleckiego OZPN przeszedł tylko Zryw Sobolew (LO). Jedyny reprezentant powiatu garwolińskiego gra dalej po wyeliminowaniu Tęczy Stanisławów. Wyjazdowe spotkanie z niżej notowanym rywalem do łatwych nie należało. Po 90 minutach był remis 2:2. Gole dla przyjezdnych strzelali Jakub Cieśla oraz Damian Kulik. W serii rzutów karnych nie pomylił się nikt z sobolewian. Decydującą „11” obronił Emil Mirowski. Mecze III rundy 28 sierpnia. Nie jest jeszcze znany rywal Zrywu.

15.08.2024 06:58
GP Mazowsza Amatorów w Tenisie Stołowym Wola Łaskarzewska za nami

Niedzielne spotkanie Grand Prix Mazowsza Amatorów w Tenisie Stołowym zorganizowane 11 sierpnia w Woli Łaskarzewskiej było prawdziwym świętem sportu. Organizatorem turnieju było Hit the Ball. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Łaskarzew Marka Ziędalskiego. Zawodnicy z całego regionu rywalizowali w pełnej emocji atmosferze, prezentując swoje umiejętności i zapał do gry. Każda kategoria miała swoje emocjonujące momenty, a w finale wszystkie oczy skierowane były na medalistów.

13.08.2024 08:05
Remis Wilgi II na początek sezonu

Podziałem punktów zakończył się mecz 1. kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej pomiędzy Wilgą II Garwolin a SRS Zamienie. Był to debiut w oficjalnym meczu nowego trenera rezerw GKS Jakuba Łukasika. Pierwotnie Wilga II sezon 2024/2025 miała zainaugurować meczem wyjazdowym. Beniaminek z Zamienia, z powodu renowacji boiska, poprosił o zmianę gospodarza. Sobotnie starcie przy Sportowej w pierwszych 45 minutach toczyło się pod dyktando przyjezdnych. Przed utratą bramki miejscowych ratowały interwencje Marcina Makulca lub nieskuteczność rywala. Drużyna z Zamienia objęła jednak prowadzenie przed przerwą. Gol padł po rykoszecie.

12.08.2024 08:34
Falstart na inaugurację sezonu [wideo]

W 1. kolejce Syty Król IV ligi mazowieckiej Wilga Garwolin przegrała na własnym boisku z beniaminkiem Talentem Warszawa 1:2 (0:2). W pierwszej „11” dzisiejszej spotkania znalazło się 3 z 11 nowych zawodników. Początek gry był wyrównany. Już w 2. minucie nowy nabytek GKS musiał stanąć na wysokości zadania. Białoruski bramkarz Andrei Shkvarkov obronił strzał z bliskiej odległości. W odpowiedzi kolejny nowy piłkarz GKS – Miguel Bastos strzelał, ale uderzenie Kolumbijczyka było niecelne. Piłkarz z Ameryki Południowej, z powodu urazu stawu skokowego, opuścił murawę po 25 minutach gry.

10.08.2024 16:46
13. sezon Wilgi Garwolin w IV lidze [skarb kibica]

26 zawodników liczy kadra Wilgi Garwolina na sezon 2024/2025. Pierwszy ligowy gwizdek już w sobotę przy Sportowej. GKS rozpoczyna 13. sezon w IV lidze, oby szczęśliwy. Będzie to kolejny rok ciężkiej przeprawy przez ligowe realia piątego szczebla rozgrywek. W przerwie między graniem o stawkę wiele drużyn nie oszczędzało na transferach. O utrzymanie będzie niezwykle ciężko.

07.08.2024 05:00
Tylko Zryw gra dalej

Przed startem rozgrywek ligowych drużyny z powiatu garwolińskiego wystąpiły w I rundzie Pucharu Polski. Wczoraj Hutnik Huta Czechy wysoko przegrał 3:9 na własnym boisku z Mazovią II Mińsk Mazowiecki. Hat-trickiem popisał się nowy zawodnik zespołu z Trąbek Adrian Płatek. Z pucharami pożegnał się także kolejny zespół siedleckiej okręgówki. Sęp Żelechów, po rzutach karnych, uległ Tęczy Stanisławów (A-Klasa). W regulaminowym czasie był remis 3:3, w karnych Tęcza wygrała 4:3.

05.08.2024 07:40
Nowe twarze w Wildze Garwolin

Tak wielu nowych piłkarzy nie było w Wildze jeszcze nigdy. Kadrę IV-ligowca z Garwolina zasiliło 11 zawodników. Nowym-starym zawodnikiem GKS został Kamil Wójcik. 20-latek, wychowanek Delty Warszawa, wraca po roku na Sportową. Latem 2023 roku przeniósł się do III-ligowej Olimpii Zambrów, jednak nie zagrał tam na poziomie centralnym. Było to spowodowane m.in. groźną kontuzją kolana, której nabawił się we wrześniu. W swoim piłkarskim CV ma także grę w Podlasiu Sokołów Podlaski, skąd dwa lata temu trafił do Wilgi. W sezonie 2022/2023 środkowy pomocnik rozegrał dla GKS 29 spotkań. Strzelił wtedy bramkę i zanotował dwie asysty.

03.08.2024 13:27
Piąty sparing, piąta wygrana

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem nowego sezonu Wilga Garwolin pokonała Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 (0:0). GKS wygrał wszystkie sparingi sezonu przygotowawczego. Podlasie to „etatowy” sparingpartner Wilgi. Mecz został rozegrany dzisiaj w Miętnem na boisku trawiastym. W pierwszych 45 minutach nie padły gole, ale zanim minęły cztery minuty po przerwie, było 1:1. W pierwszej akcji ofensywnej prowadzenie GKS dał Marek Kwiatkowski. 180 sekund później wyrównał, strzałem zza pola karnego, zawodnik z Sokołowa Podlaskiego. W kolejnych minutach dużo było walki w środku pola. W ostatniej akcji meczu zwycięstwo GKS dał Kacper Wieczorek, który wyłuskał piłkę od obrońcy.

Nowy trener Wilgi II. „Ta młodzież ma potencjał”

Jakub Łukasik został nowym trenerem Wilgi II Garwolin. – Widzę potencjał w tej młodzieży – ocenia zespół rezerw IV-ligowca. Dla 24-latka będzie to pierwszy seniorski zespół, który poprowadzili w roli głównego trenera. Po poprzednim sezonie z funkcji trenera Wilgi II zrezygnował Kamil Zawadka. Na ogłoszenie klubu o objęciu tego stanowiska odpowiedziało kilku zainteresowanych. Zarząd GKS najwyżej ocenił kandydaturę Jakuba Łukasika i to jemu powierzył rolę szkoleniowca drużyny warszawskiej Ligi Okręgowej.

02.08.2024 09:50
Lekkoatleci Wilgi w czołówce Mistrzostw Polski Juniorów

Dwa 9., jedno 12., 13., 13. i 18. miejsce oraz aż 18 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego, wywalczyli lekkoatleci Wilgi Garwolin na Mistrzostwach Polski U-20 w Radomiu. Impreza która odbyła  się w dniach 26-28 lipca, zgromadziła ponad 1100 startujących zawodników, reprezentujących 200 klubów z całego kraju, którzy wypełnili minima wynikowe PZLA. Powołanie na mistrzostwa otrzymali – Aleksandra Borkowska – biegi długie, Ewelina Kucharska – 7-bój i bieg na 100m ppł oraz miotacz Wiktor Sikora.

30.07.2024 06:50
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Nie wszyscy czwartoligowcy mają skuteczne linie ataku. Mamy połowę rundy jesiennej sezonu 2024/25. Oto te najsłabsze ,,ataki'': 1. Kotwica II Kołobrzeg – 8 meczów, bilans bramkowy 4-29 2. Sparta Szepietowo 8/ 5-36 3. Supra Kwidzyn 8/5-14 4. Lechia Dzierżoniów (dawniej drugi poziom rozgrywek jako Diora) 8/ 5-12 5. Tęcza Biskupiec 7/ 5-9 6. Sokół Sieniawa 9/6-18. Grał tam ( III liga) Sebastian Kaczyński- wychowanek Promnika Łaskarzew. Obecnie rezerwowy w Mazurze Karczew (V liga) 7. Czarni Browar Witnica 8/ 6-24 (Witnica to jeden z 5-6- ciu najlepszych browarów w w Polsce, czyli dwoma słowami: lubuskie piwo :-) 8. Włókniarz Konstantynów Łódzki 7/ 6-29 Dla porównania Wilga I Garwolin zdobyła 12 bramek w 8- miu meczach, co jest wynikiem nad wyraz bardzo przeciętnym. Natomiast (niestety nie uda się pominąć tego bardzo smutnego faktu) występująca trzeci kolejny sezon w LO Wilga II Garwolin zdobyła 4 bramki w siedmiu meczach i dzierży czerwoną latarnię grupy. Mało tego- Wilga II straciła już 25 bramek i razem z Okęciem Warszawa zajmuje ex-aequo niechlubny fotel lidera, jeśli chodzi o ilość straconych bramek. Pytanie nasuwa się samo: Co nagle w fajnie grającej dwa ostatnie sezony Ekipie Wilgi II Garwolin przestało (nomen omen) grać ? Czy przysłowiowego wilka ciągnie do lasu ? Innymi słowy: (pytanie) Czy według trenera Łukasika miejsce Wilgi II jest w Klasie B ? Oczywiście... trener Łukasik wspomniał o możliwych porażkach (i słusznie) : ,, Priorytetem jest wprowadzanie wychowanków do seniorskiej piłki. – Wiem, że może to się wiązać z porażkami, ale to ryzyko biorę na siebie – podkreśla szkoleniowiec'' Jednak podejrzewam, że trener Łukasik nie przewidział, że to będą ... tylko porażki i klęski. Debiut trenerski, czyli domowy remis z katastrofalnie (jak się okazuje) słabym beniaminkiem jakim jest SRS Zamienie też był... porażką. Miało być o IV lidze. Jest o broniącej się przed degradacją Wildze Garwolin i o tragicznie katastrofalnych wynikach Wilgi II Garwolin. W sumie nic dziwnego. W końcu jestem kibicem Wilgi Garwolin :-)Data dodania komentarza: 26.09.2024, 16:46Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z UrsusemAutor komentarza: SERBTreść komentarza: Kiedy doczekamy się ze strony władzy, decydentów itp. stwierdzenia? : Podatniku, Mieszkańcu! To dzięki Tobie wybudowano obwodnicę, drogę, szkołę, boisko etc. My politycy tylko wykonujemy swoje obowiązki za sowite wynagrodzenie i przywileje! I dla pozoru to my jesteśmy na zdjęciach a nie Ci za których pieniądze budowano. P.S Łaskarzew dziękuję za zjazd.. a nie czekaj.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 12:29Źródło komentarza: Dokładnie 17 lat temu otwarto obwodnicę!Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: ile lat ma kierowca tira?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 07:43Źródło komentarza: Kierowca tira zasłabł na S17Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: 25.09.2024. godz. 15:30 Wilga oddała Ślimakowi Halinów walkowerem dzisiejszy mecz w ramach Pucharu dla Naiwnych (w skrócie PP). I słusznie, tak jak wcześniej pisałem. Wilga Garwolin ma o w obecnym sezonie bardziej priorytetowe cele niż występ w finale europejskiej skorumpowanej Ligi Mistrzów :-), Finale Pucharu Polski, lub w Finale Mazowieckiego PP z nagrodą rzędu 5 tysięcy złotych. Czarni Żagań 1964 ? Fajne emocje. Raz na 100 lat. Tak jak zimy stulecia :-).Data dodania komentarza: 25.09.2024, 16:16Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z Ursusem