reklama

12 nowych mianowanych w powiecie

Opublikowano: 07 wrzesień 2023, 06:46 Kategoria Edukacja
mianowaniapowiat garwoliński
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Akty awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego odebrało 12 nauczycieli, którzy pracują w placówkach prowadzonych przez powiat garwoliński.

Warunkami uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, odbycie stażu w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną. Życzenia kolejnych lat owocnej i satysfakcjonującej pracy w szkołach złożyli nauczycielom wicestarosta Marek Ziędalski oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Kultury Justyna Maszkiewicz.

Gm. Garwolin: Nauczyciele z awansem

Opublikowano: 06 wrzesień 2023, 10:09 Kategoria Edukacja
gmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W Urzędzie Gminy Garwolin odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego i ślubowanie nauczycieli, którzy w tym roku uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

W tym gronie znaleźli się Marta Ambroziak, Sylwia Brzeźnicka, Klaudia Budyta, Martyna Cherubińska, Beata Lis, Aleksandra Majsterek, Monika Paziewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Rębkowskiej. Z Publicznego Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce: Beata Dąbrowska, Paulina Mianowska, Katarzyna Nazorek, Sylwia Pytlarczyk, Joanna Sabat, Paulina Wielgosz, a z Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina” w Sulbinach Anna Bartosiewicz, Katarzyna Jarzyna, Karolina Młynarczyk.

Nowi mianowani w miejskich placówkach

Opublikowano: 05 wrzesień 2023, 09:19 Kategoria Edukacja
garwolinnauczyciele
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W garwolińskim magistracie odbyło się uroczyste ślubowanie nowych nauczycieli mianowanych, którzy uczą w miejskich placówkach.

W poniedziałek nauczyciele zatrudnieni w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez miasto Garwolin złożyli w obecności Burmistrza Miasta Garwolina Marzeny Świeczak uroczyste ślubowanie w związku z nadaniem im stopnia nauczyciela mianowanego.

Dla wszystkich starczyło miejsc [wideo]

Opublikowano: 01 wrzesień 2023, 07:20 Kategoria Edukacja
rekrutacjaedukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

1348 uczniów klas pierwszych rozpocznie naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Garwoliński. Zmieniają się preferencje ósmoklasistów. Więcej chętnych było do szkół technicznych i zawodowych niż do liceów.

Najbardziej istotna informacja to ta, że w powiatowych szkołach średnich nie zabrakło miejsc. - Powiat garwoliński przygotował więcej miejsc niż było chętnych – zaznacza starosta powiatu Mirosław Walicki.

Wakacyjne remonty w szkołach

Opublikowano: 29 sierpień 2023, 07:05 Kategoria Edukacja
garwolinmiętneżelechówprzyłękedukacjapowiatwakacje
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

5600 uczniów rozpocznie 4 września naukę w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Garwoliński. W trakcie wakacji prowadzone były w placówkach remonty oraz realizowane inwestycje.

Tradycyjnie dwumiesięczna przerwa w nauce wykorzystywana jest do remontów. – Wiele prac szkoły wykonują we własnym zakresie. Są to najczęściej malowania klasopracowni czy korytarzy, adaptacja sal lekcyjnych. Jako organ prowadzący w te wakacje realizujemy kilka inwestycji w naszych placówkach – mówi wicestarosta powiatu Marek Ziędalski.

Nowi mianowani w gm. Górzno

Opublikowano: 16 sierpień 2023, 14:01 Kategoria Edukacja
mianowanigórznouninsamorządki
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W sali konferencyjnej urzędu gminy Górzno wójt Waldemar Sabak wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego  nauczycielom uczącym w szkołach na terenie gminy.

W tym roku grono mianowanych powiększyli: Aleksandra Brzostowska - nauczyciel jęz. polskiego, logopeda w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach, Agnieszka Grzeszczak - nauczyciel współorganizujący kształcenie, nauczyciel informatyki, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny w Publicznej Szkoły  Podstawowej im. Marii  Kownackiej w Samorządkach, Piotr Talar - nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Samorządkach, Magdalena Chalińska - wychowawca świetlicy, logopeda w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Uninie, Małgorzata Michalik - nauczyciel wspomagający w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Uninie.

Szkolne rewolucje kuchenne na rzecz Angeliki

Opublikowano: 21 czerwiec 2023, 14:30 Kategoria Edukacja
pilawastopkapomoc
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W piątek z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilawie odbyły się "Szkolne rewolucje kuchenne". Dochód uzyskany ze sprzedaży smakołyków uczniowie przekazali na szczytny cel.

Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych, w ramach drugiego śniadania, uczniowie przygotowywali słone przekąski: kanapki, tosty, koreczki, tortille czy tosty. Następnie przyrządzone smakołyki zostały sprzedane na ogólnoszkolnym kiermaszu.

Praktyki uczniów w hiszpańskim Alicante

Opublikowano: 20 czerwiec 2023, 11:17 Kategoria Edukacja
alicantezs 1 garwolinekonomikpraktyki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte rozwijali swoje kompetencje podczas zagranicznych praktyk w ramach Programu Erasmus+ 2022-1-PL1-KA121-VET-000058359 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w kwocie 58 741 EUR.

Od 29 maja do 9 czerwca uczniowie klas czwartych technikum rachunkowości i technikum informatycznego odbywali praktyki w hiszpańskich firmach pod opieką nauczycieli Emilii Zalech, Hanny Tomasiak, Konrada Piotrowskiego i Piotra Muchy. Poza wysiłkiem włożonym w wykonywanie zadań powierzanych im przez hiszpańskich pracodawców, uczniowie każdego dnia poświęcali czas na rozwijanie swoich kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej poprzez zwiedzanie najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Alicante.

reklama