reklama

Eco Studio ELECTRO - SYSTEM w Garwolinie

Opublikowano: 21 maj 2024, 08:05 Kategoria Edukacja
ekologiagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

To było wyjątkowe wydarzenie zorganizowane w ramach jubileuszowego, piątego sezonu projektu edukacji ekologicznej Eco Studio ELECTRO - SYSTEM! Garwolin odwiedzili eksperci od recyklingu oraz gwiazdy: Saszan, Kuba Adamiak i Włodek Troszyn. Przywieźli ze sobą dużo dobrej energii i przeprowadzili ciekawą lekcję przyrody z zakresu prawidłowego postępowania z elektroodpadami. Lekcja połączona była z zabawą, treningiem fitness i koncertem.

Ósme wydarzenie piątego sezonu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM odbyło się 20 maja br. w Centrum Sportu i Kultury przy ul. Nadwodnej w Garwolinie. Garwolin na czele z Panią Burmistrz - Marzeną Świeczak udowodnił wielokrotnie, że jest miastem zaangażowanym ekologicznie.

Złoci mechanicy z Dwójki

Opublikowano: 17 maj 2024, 17:38 Kategoria Edukacja
dwójkazs 2 garwolingarwolinmechanikautofachman
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Duet z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie – Patryk Domaszczyński i Maciej Pietrasik – wygrał Ogólnopolskie Mistrzostwa AUTOFACHMAN. To konkurs edukacyjny dla uczniów, absolwentów szkół technicznych oraz mechaników.

Konkurs składał się z dwóch etapów.  W pierwszym etapie najlepszych wyłoniły treningi wiedzy, czyli test on-line na platformie Xpertis. Po tych etapie w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie powstał duet uczniów z technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych – Patryk Domaszczyński (klasa 3) oraz Maciej Pietrasik (klasa 4). Obaj 8 maja pojechali do Pszczyny, gdzie odbył się II etap konkursu.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Już niedługo uczniowie klas ósmych szkół podstawowych staną przed jednym z ważniejszych wyborów w życiu – wyborem szkoły średniej. Chcąc pomóc w podjęciu przemyślanej i dobrej decyzji, wzorem lat ubiegłych starostwo powiatowe przygotowało informator mający na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński.

Szkoły z powiatu oferują różnorodne możliwości rozwoju, a informator to wszystko przybliży. „Powiat Garwoliński oferuje kształcenie w siedmiu szkołach zlokalizowanych w Garwolinie, Żelechowie, Sobolewie i Miętnem. Są wśród nich licea, technika i branżowe szkoły I stopnia kształcące w różnych zawodach. We wszystkich szkołach i placówkach staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy. Uczy w nich wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a pomieszczenia dydaktyczne są nieustannie modernizowane i doposażone w pomoce naukowe. Dzięki temu Uczniowie będą mogli dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w  zawodzie” – czytamy w komunikacie starostwa.

Matury ruszyły

Opublikowano: 07 maj 2024, 09:08 Kategoria Edukacja
maturagarwolinzs 2 garwolindwójka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Blisko 900 abiturientów powiatowych szkół średnich rozpoczęło dzisiaj egzamin maturalny. Maraton ze sprawdzania wiedzy potrwa do 24 maja.

Punktualnie o godzinie 9.00 maturzyści otworzą pierwsze arkusze egzaminacyjne. Na początek tradycyjnie język polski, jutro matematyka, w czwartek język angielski i tak do 24 maja.. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Garwolinie, w naszym powiecie do matury przystąpiło dzisiaj blisko 900 uczniów. Ponad 100 dodatkowych to ci, którym rok temu powinęła się noga. Nie zabraknie także tych, którzy w ostatnich latach nie byli zadowoleni z maturalnych procentów.

Uczniowie Ekonomika w Walencji

Opublikowano: 07 maj 2024, 06:56 Kategoria Edukacja
ekonomikzs 1 garwolinerasmus
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte podnosili swoje kompetencje miękkie podczas zagranicznych praktyk w ramach projektu Erasmus +.

Od 26 lutego do 8 marca uczniowie z 4 klasy technikum rachunkowości  odbywało praktyki w hiszpańskich firmach  w Walencji pod opieką Elizy Kuźmy. Oczywiście przed wyjazdem uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego zawodowego i podstaw języka hiszpańskiego. Praktyczna nauka zawodu pozwoliła na poznanie odmiennych realiów rynku hiszpańskiego, rozwinęła kompetencje językowe oraz społeczne.

Górzno: Najmłodsi w trosce o środowisko

Opublikowano: 01 maj 2024, 12:42 Kategoria Edukacja
górznoekologia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

„Zdrowie naszej planety” to tytuł projektu realizowanego w klasach 0-3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie. Inicjatorami były klasy drugie, natomiast zerowe, pierwsze i trzecie dzielnie współpracowały przy realizacji różnych zadań.

Działania miały na celu uświadomienie uczniom ich wpływu na środowisko w którym żyją oraz wpojenie nawyków i zachowań proekologicznych. W ramach współpracy z nadleśnictwem Garwolin odbyło się spotkanie tematyczne dotyczące ochrony lasów. Społeczność klas młodszych wzięła udział w akcji sadzenia drzewek. Roślinki ofiarowane przez nadleśnictwo Garwolin zostały posadzone na terenie ogrodu szkolnego.

10. rocznica kanonizacji Jana Pawła II w Brzegach

Opublikowano: 30 kwiecień 2024, 16:34 Kategoria Edukacja
brzegimiastków kościelnyjan paweł II
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

„Jan Paweł II to człowiek nie do podziwiania, a do naśladowania i to we wszystkich sferach życia. Pokazywał, że w naszym życiu są wartości, które nas kształtują”. Tymi słowami uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach rozpoczęli występ upamiętniający 10 rocznicę kanonizacji Papieża Polaka.

28 kwietnia w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym odprawiona została msza św. poświęcona Patronowi szkoły w Brzegach. Uroczystą Eucharystię poprzedził występ uczniów, który był dedykowany papieżowi. Montaż słowno- muzyczny nawiązywał do osoby Karola Wojtyły, który jest wzorem dla wszystkich ludzi i dla przyszłych pokoleń. Autorytet człowieka, który zachowywał harmonię między tym, co głosił i tym, co czynił. Nigdy nie dbał o poklask. Sam od siebie wymagał i tego samego uczył innych.

Z Dwójki w wielki świat

Opublikowano: 26 kwiecień 2024, 13:24 Kategoria Edukacja
dwójkamaturagarwolinzespół szkół nr 2
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie sześciu klas technikum uroczyście zakończyli naukę w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. W gronie absolwentów Dwójki nie zabrakło uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Pięcioletnią naukę z biało-czerwonym paskiem na świadectwie zakończyło aż 25 uczniów.

Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas V Technikum nr 2 w Garwolinie odbyło się dzisiaj. – Z całego serca życzę wam, abyście mieli pasje, abyście się realizowali w dorosłym życiu, byście byli szczęśliwi - mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga do tegorocznych absolwentów.

reklama