Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Dzień Babci i Dziadka w Brzegach

Opublikowano: 01 luty 2023, 08:57 Kategoria Edukacja
brzegimiastków kościelnybabciadziadek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

 Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  30 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Na początku spotkania pani Dyrektor Marianna Zając w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej przywitała gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. W przedstawieniu wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas 1-8. Zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Uczniowie mogli wyrazić w ten sposób kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. W uroczystości wziął udział również ksiądz kanonik Ireneusz Głowacki, który błogosławił zebranym, życząc im wszystkiego najlepszego.

Młodzi promują czytelnictwo

Opublikowano: 01 luty 2023, 08:36 Kategoria Edukacja
zs 1 garwolinekonomikczytelnictwobiblioteka
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

O!CZYTANI to projekt społeczny z zakresu kultury realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.

Zespół w składzie  Aleksandra Przybysz, Kacper Dziubak, Magdalena Głodek, Beata Wielgosz i Karol Krześniak (mentor Agnieszka Karwowska) podjął decyzję o promowaniu czytelnictwa po przeprowadzonej ankiecie wśród młodzieży.

Studniówka w LO Żelechów

Opublikowano: 27 styczeń 2023, 12:46 Kategoria Edukacja
lo żelechówstudniówkamatura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Radość, ale i podekscytowanie towarzyszyły uczestnikom sobotniej studniówki Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie, którzy bawili się 21 stycznia w eleganckiej scenerii domu przyjęć Łabędzi Dwór. Nie zabrakło uroczystego poloneza, tradycyjnego walca z nauczycielami, podziękowań oraz przemówienia dyrektor – Sylwii Tomaszek.

Bal rozpoczęła dyrektor witając przybyłych gości, którzy swoją obecnością uświetnili wydarzenie: Grzegorza Woźniaka - Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Waldemara Trzaskowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego, Radnych Powiatu Garwolińskiego –Urszulę Kobielus i Krzysztofa Ośkę, Łukasza Bogusza - Burmistrza Żelechowa – absolwenta żelechowskiego liceum. Na balu nie mogło zabraknąć nauczycieli i wychowawczyń klas maturalnych –Anny Mosior, Katarzyny Muchy oraz Agnieszki Osial, która pełniła obowiązki wychowawcy w klasie trzeciej. Głównymi bohaterami balu byli oczywiście sami uczniowie klas maturalnych, ale równie ważną rolę pełnili organizatorzy tego wydarzenia – ich rodzice.

Odliczanie rozpoczęte, czyli Studniówka 2023 w Dwójce

Opublikowano: 22 styczeń 2023, 08:57 Kategoria Edukacja
100-dnówkastudniówkagarwolinzs 2dwójkamatura
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

- Z całego serca życzę wam, abyście świadomie wybierali swoje drogi życiowe, dążąc ku wyznaczonym sobie celom - mówiła dyrektor Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie podczas tegorocznej studniówki. Ewa Flaga dała sygnał do odliczania symbolicznych 100 dni do matury 2023.

Tegoroczni abiturienci sześciu ostatnich klas Technikum nr 2 w Garwolinie za miejsce wczorajszego balu studniówkowego wybrali progi sali bankietowej w Nowym Pilczynie.

Projekt „Lady Femina” w Ekonomiku

Opublikowano: 16 styczeń 2023, 15:47 Kategoria Edukacja
zwolnieni z teoriigarwolinekonomikzs 1 garwolinlady femina
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Weronika Zalasińska, Dominika Ślińska, Karolina Figurska oraz Alicja Kowalska to uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 1 w Garwolinie, które w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii realizują Projekt „Lady Femina”.

Mentorem zespołu jest Agnieszka Karwowska, a ich mottem są słowa Marii Curie-Skłodowskiej „Niczego w życiu nie należy się bać, trzeba tylko zrozumieć”. Głównym celem realizowanej kampanii społecznej „Lady Femina” jest rozpowszechnianie wiedzy na temat chorób i higieny kobiecego układu rozrodczego wśród nastolatek.

Nasze szkoły w Rankingu Perspektyw

Opublikowano: 12 styczeń 2023, 14:14 Kategoria Edukacja
żelechówgarwolinłaskarzewklo
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz 25. opublikowano Ogólnopolski Ranking Szkół przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Co roku zestawienie jest opracowywane z myślą, którzy już w czerwcu będą musieli podjąć decyzję, co dalej, a dokładniej, gdzie dalej podjąć naukę. Które szkoły z terenu powiatu garwolińskiego wypadły najlepiej?

Dwa najważniejsze zestawienia rankingu to Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2023 i Ogólnopolski Ranking Techników 2023. Przy ustalaniu obu brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, sukcesy w olimpiadach oraz dodatkowo dla technikum wyniki egzaminu zawodowego. 

mPotęga w garwolińskiej Dwójce

Opublikowano: 22 grudzień 2022, 07:58 Kategoria Edukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz drugi biblioteka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie realizowała projekt matematyczny finansowany ze środków Fundacji mBanku w ramach Programu mPotęga.

W ubiegłym roku projekt był przeznaczony dla uczniów klas czwartych i nazywał się „Cuda na osi”. W tym roku nosi tytuł „Liczymy na siebie” i jest skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych. Jego główny cel to przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Co sobotę uczniowie gromadzili się na dwugodzinnych warsztatach, podczas których przypominali wiadomości i umiejętności matematyczne oraz rozwiązywali zadania typu egzaminacyjnego. Pomysł takiego projektu zrodził się z potrzeby nadrobienia zaległości spowodowanych nauczaniem zdalnym.

Patryk najlepszy w „Kodigo”. Pokonał nawet studentów

Opublikowano: 15 grudzień 2022, 11:22 Kategoria Edukacja
klozs 2 garwolindwójkainformatyk
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Instytut Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach organizował po raz kolejny konkurs programistyczny „Kodigo”. Najlepszy, w gronie uczniów i studentów, okazał się Patryk Przybysz, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. Drugie miejsce zajął Marcin Szopa z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.

„Patryk doskonale poradził sobie z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów i jako jeden z trzech uczestników wykonał wszystkie pięć zdań bezbłędnie, a dodatkowo zrobił to najszybciej ze wszystkich uczestników. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dla studentów. Obydwie grupy zmierzyły się z tymi samymi zadaniami” – czytamy na stronie szkoły.

reklama
reklama

TOP