reklama
reklama
reklama

Karol Okrasa oceniał dania z okrasą

Opublikowano: 23 wrzesień 2022, 19:16 Kategoria Edukacja
karol okrasadwójkakonkurs
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz trzeci w Dwójce gościł Karol Okrasa. Wczoraj  odbył się szkolny konkurs kulinarny  „Danie z okrasą”.

Tytuł konkursu  a jednocześnie temat   wskazywał na przygotowanie dowolnej potrawy  , która ma być okraszona skwarkami , zaprawą, śmietaną ale też ozdobiona , ubarwiona i upiększona.

Pierwsza Dama w garwolińskim przedszkolu

Opublikowano: 01 wrzesień 2022, 10:22 Kategoria Edukacja
agata dudaprezydentgarwolinbajkaprzedszkole
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ostatniego dnia wakacji Agata Kornhauser–Duda odwiedziła w Garwolinie przedszkolaki, którym przeczytała bajki o przyjaźni i zakończeniu lata, wspólnie deklamowano także lubiane wierszyki. Maluchy uważnie wysłuchały historii i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Mówiły o dziecięcych przyjaźniach, wspólnych zabawach i sekretach.

Najmłodsi opowiedzieli o przedszkolnych projektach i odwiedzających placówkę znanych osobach, policjantach czy strażakach, od których uczą się wielu potrzebnych rzeczy, m.in. zasad bezpieczeństwa drogowego. Dzieci z łatwością odpowiadały na pytania Pierwszej Damy o bezpieczną drogę do przedszkola i szkoły, odpowiednie miejsca do gier i zabaw czy przechodzenie przez ulicę.

Piątka 45 lat temu w Polskiej Kronice Filmowej. Zobacz wideo!

Opublikowano: 01 wrzesień 2022, 07:27 Kategoria Edukacja
piątkagarwolinsp 5
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

„W takich warunkach na pewno łatwiej uporać się ze słupkami i tą okropną ortografią” – to fragment opisu reportażu Polskiej Kroniki Filmowej, który opisuje otwarcie Zbiorczej Szkoły Gminnej w Garwolinie. 45 lat temu w obecnej Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się centralna inauguracja roku szkolnego 1977/1978.

Reportaż dostępny jest w zasobach serwisu 35mm.online. W materiale z 1977 roku zrelacjonowano m.in. oficjalną wizytę Edwarda Gierka we Francji oraz otwarcie Zbiorczej Szkoły Gminnej w Garwolinie. Aktualna „Piątka” była 45 lat temu gospodarzem centralnej inauguracji roku szkolnego.

Gm. Garwolin: Nauczyciele z awansem

Opublikowano: 29 sierpień 2022, 15:09 Kategoria Edukacja
gmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W ubiegłym tygodniu wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk odebrał ślubowanie oraz wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego kolejnym nauczycielom uczącym w szkołach prowadzonych przez gminę Garwolin.

W tym roku grono mianowanych powiększyli: Monika Chodkiewicz – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Rębkowskiej, Aneta Szczegot – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Woli Rębkowskiej, Monika Skowron – nauczyciel języka angielskiego i wychowawca świetlicy w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Woli Rębkowskiej, Łukasz Zając – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie.

Dziewięciu nowych nauczycieli mianowanych

Opublikowano: 26 sierpień 2022, 17:42 Kategoria Edukacja
oświataedukacjamianowaniażelechówsobolewdwójkaekonomikgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się wręczenie aktów awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Akty awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego odebrało dziewięciu nauczycieli. Warunkami uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, odbycie stażu w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego nauczyciela oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną.

Miernik jakości powietrza w Dwójce

Opublikowano: 09 sierpień 2022, 10:24 Kategoria Edukacja
dwójkasmogzsp 2 garwolingarwolinekologia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Zestaw pomiarowy zanieczyszczeń powietrza z tablicą LED został zainstalowany na budynku Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie. To efekt współpracy placówki z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową.

Dyrekcja szkoły pod koniec lipca podpisała umowę współpracy w projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa.  Umowa została zawarta pomiędzy Naukową i Akademicką Siecią Komputerową – Państwowym Instytutem Badawczym z siedzibą w Warszawie. Projekt służy zwiększeniu świadomości uczniów, ich rodziców, jak również nauczycieli w zakresie szeroko rozumianej ekologii, przede wszystkim w zakresie problematyki jakości powietrza jako wspólnego dobra. Wybrana grupa nauczycieli odbędzie szkolenia dotyczące problemu SMOGu oraz innych zagadnień związanych z edukacją ekologiczną oraz zdrowym trybem życia.

Monika Krawczyk nadal dyrektorem w Łaskarzewie

Opublikowano: 28 lipiec 2022, 21:09 Kategoria Edukacja
łaskarzewmonika krawczyk
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Burmistrz Łaskarzewa, na kolejną kadencję, powierzyła stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Monice Krawczyk.

W poniedziałek odbył się konkurs na stanowisko dyrektora placówki przy ul. Kolejowej. 15-osobowa komisja jednogłośnie, pozytywnie oceniła jedyną kandydaturę – obecnej dyrektor. Monika Krawczyk przedstawiła program kierowania szkołą z uwzględnieniem zamierzeń dydaktyczno – wychowawczych, kadrowych, finansowo – gospodarczych, współpracy z nauczycielami i rodzicami oraz organizacjami społecznymi działającymi w środowisku.

Pilawa Liderem Edukacji. Burmistrz Mecenasem Wiedzy

Opublikowano: 13 lipiec 2022, 08:12 Kategoria Edukacja
pilawalider edukacji
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Samorząd Miasta i Gminy Pilawa, po raz kolejny otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji” za sukcesywne inwestowanie w infrastrukturę oświatową i sportową oraz skuteczną realizację edukacyjnych potrzeb środowiska lokalnego.

W programie „Samorządowy Lider Edukacji” akredytowane są gminy, powiaty i samorządy województw, wyróżniające się na rynku samorządu terytorialnego działaniami zorientowanymi na kreowanie i realizowanie nowoczesnej, progresywnej, innowacyjnej polityki oświatowej, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw demokratycznych i partycypacyjnych. Ideą programu jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty.

reklama
reklama

TOP