reklama

Gminny Dzień Dziecka na całego

Opublikowano: 03 czerwiec 2023, 16:40 Kategoria Edukacja
miastków kościelnydzień dziecka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla dużych i małych odbył się przy szkole w Miastkowie Kościelnym. Został on zorganizowany przez Wójta Gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

31 maja od wczesnych godzin porannych na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m. in.: wesołe miasteczko i Eurobungee. Otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Jerzy Jaroń wraz z zastępcą Sławomirem Rusakiem, którzy złożyli dzieciom życzenia, do życzeń dołączyli się: Iwona Jaroń dyrektor firmy POLARGOS oraz dyrektor szkoły w Miastkowie Kościelnym Daniel Król.

Skorzystali z dodatkowych zajęć

Opublikowano: 02 czerwiec 2023, 08:04 Kategoria Edukacja
dwójkaszkoła podstawowa nr 2garwolinsp 2
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Uczniowie klas VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie skorzystali z zajęć dodatkowych dzięki współpracy z Fundacją Instytutem Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica w Warszawie.

Działanie „Pamiętaj o Bohaterach” było realizowane w ramach projektu „Uniwersytety Ludowe”. Projekt edukacyjny zakładał zajęcia dodatkowe dla 154 uczniów klas VIII.

Szkolne Galapagos w Dwójce

Opublikowano: 01 czerwiec 2023, 07:25 Kategoria Edukacja
dwójapsp 2 garwolinstrefa relaksu
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie otwarto  Strefę Relaxu - Szkolne Galapagos. Inicjatywa powstała współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej przy zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego.

Uroczyste otwarcie strefy odbyło się wczoraj w obecności m.in. burmistrz Marzeny Świeczak oraz sekretarza urzędu miasta Cezarego Tudka.

Pierwsze takie targi w Garwolinie

Opublikowano: 30 maj 2023, 11:37 Kategoria Edukacja
targigarwolinpuppracaedukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Współpraca biznesu i edukacji – to hasło I Powiatowych Targów Pracy i Edukacji, które dzisiaj odbywają się w hali sportowej w Garwolinie.

W ponad 40 stoikach wystawia się blisko 30 nie tylko lokalnych firm, siedem szkół ponadpodstawowych oraz cztery uczelnie. Jak podkreślano podczas uroczystego otwarcia, spotkanie ma połączyć światy edukacji i biznesu z obustronną korzyścią.

Ekologiczny piknik rodzinny w Dwójce

Opublikowano: 25 maj 2023, 13:27 Kategoria Edukacja
piknik ekologicznydwójkagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wiele atrakcji dla małych i dużych było przewidzianych podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie.

Czwartek był dniem, który w Dwójce był wypełniony ekologią po brzegi. Finansowany z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie piknik był okazją do zabawy i sprawdzenia wiedzy ekologicznej.

Naukowcy z pasją w Rębkowie

Opublikowano: 24 maj 2023, 08:30 Kategoria Edukacja
rębkówgmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”.

Koło naukowe „Naukowcy z pasją”, działające przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie, bierze udział w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy – Zostań Ambasadorem Nauki”. Organizatorem konkursu jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Uczniowie z Górzna najlepsi na Mazowszu w turnieju BRD

Opublikowano: 23 maj 2023, 12:50 Kategoria Edukacja
górznobrd
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

22 maja odbył się Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie.

Zawody były przeprowadzone w PSP nr 14 w Warszawie. Rywalizowały ze sobą zespoły w kategorii młodszej (klasy 4 i 5) i w kategorii starszej (klasy VI – VIII) - zwycięzcy eliminacji rejonowych.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Zuzanna Ipniarska i Alicja Ćwiek z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie zajęły drugie miejsce w konkursie kulinarnym „Wieprzowina na podlaskim stole”. Zmagania zespołów z Polski i Litwy odbyły się w Białymstoku.

Zadaniem uczestników wczorajszego konkursu było przygotowanie 10 porcji zakąski oraz czterech porcji dania zasadniczego, którego głównym składnikiem miała być wieprzowina.

reklama