reklama
reklama
reklama
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Pilczynie i Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej wzięli udział w Mazowieckim Tygodniu Bezpieczeństwa (13-20 maja).

W obu szkołach pojawiły się gazetki tematyczne na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Publicznej Szkole Podstawowej rozegrano I Szkolny Zawody w Tablice Mnożenia z użyciem Kart Grabowskiego.

Karty Grabowskiego pojawiły się w parysowskiej szkole w 2018 roku. Wykorzystywane są głównie na zajęciach rozwijających umiejętności i zdolności uczniów na każdym etapie edukacyjnym. Gry z wykorzystaniem kart rozwijają nie tylko matematyczne umiejętności dzieci, ale i poprawiają ogólną sprawność (wiele gier można połączyć z aktywnością fizyczną), szybkość reagowania oraz umiejętność pracy w grupie. Dzieci uczą się skutecznej komunikacji i uczciwej rywalizacji, a satysfakcja z wygranej motywuje je do dalszej nauki i wzmacnia samoocenę.

Ćwierć wieku ze strzelcami z Garwolina

Opublikowano: 14 maj 2022, 08:06 Kategoria Edukacja
dwójkagarwolin1. pskpsp 2 garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

- Imię to nie jest tylko zaszczytem, ale również obowiązkiem i zobowiązaniem do pielęgnowania pamięci o tych, którzy walczyli o wolność ojczyzny – mówił dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie Adam Wyskwar w trakcie jubileuszu 25-lecia nadania placówce imienia 1. Pułku Strzelców Konnych.

11 maja 1997 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie otrzymała imię 1. PSK. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w piątek. - Nasz patron czyni nas wyjątkowymi. Jednakże imię to nie jest tylko zaszczytem, ale również obowiązkiem i zobowiązaniem do pielęgnowania pamięci o tych, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Patron zobowiązuje nas do kształtowania młodzieży, dumy narodowej i patriotyzmu – podkreślał dyrektor PSP nr 2 Adam Wyskwar.

Wielki sukces Budowlańców Dwójki

Opublikowano: 10 maj 2022, 07:23 Kategoria Edukacja
politechnikadwójkazs 2 garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Uczennica Patrycja Talarek z klasy IV w zawodzie Technik Budownictwa z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie zajęła pierwsze miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Procesie Inwestycyjnym otwierając sobie drogę na wybraną politechnikę!

Olimpiada organizowana była przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli, podzielona została na etapy, całość trwała kilka miesięcy. Udział wzięło 553 uczniów z różnych szkół w Polsce o podobnym profilu. Uczestnicy musieli zabłysnąć perfekcyjną wiedzą z przepisów Prawa Budowlanego oraz Warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Z Dwójki w wielki świat

Opublikowano: 29 kwiecień 2022, 17:09 Kategoria Edukacja
dwójkagarwolinmatura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uczniowie sześciu klas technikum uroczyście zakończyli naukę w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie. W gronie absolwentów Dwójki nie zabrakło uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Uroczyste zakończenie roku dla uczniów klas IV Technikum nr 2 w Garwolinie odbyło się dzisiaj. – Życie to teatr. Pełnimy w nim różne role, jedne kończymy, inne podejmujemy. Dziękuje wam za to, że role uczniów naszej szkoły wypełniliście godnie i życzę wam, aby następne role waszego życia realizowały się nie mniej dobrze, a nawet lepiej - mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga do tegorocznych absolwentów.  – Niech szczęście wam sprzyja - dodała.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Już niedługo uczniowie klas ósmych szkół podstawowych staną przed jednym z ważniejszych wyborów w życiu – wyborem szkoły średniej. Chcąc pomóc w podjęciu przemyślanej i dobrej decyzji, wzorem lat ubiegłych starostwo powiatowe przygotowało informator mający na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński.

Szkoły z powiatu oferują różnorodne możliwości rozwoju, a nasz informator to wszystko przybliży. „Powiat Garwoliński oferuje kształcenie w siedmiu szkołach zlokalizowanych w Garwolinie, Żelechowie, Sobolewie i Miętnem. Są wśród nich licea, technika i branżowe szkoły I stopnia kształcące w różnych zawodach. We wszystkich szkołach i placówkach staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy. Uczy w nich wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a pomieszczenia dydaktyczne są nieustannie modernizowane i doposażone w pomoce naukowe. Dzięki temu Uczniowie będą mogli dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w  zawodzie” – czytamy w komunikacie starostwa.

Szkoła w Brzegach w VIII rocznicę kanonizacji

Opublikowano: 28 kwiecień 2022, 12:14 Kategoria Edukacja
brzegimiastków kościelnyjan paweł II
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach uroczyście obchodziła rocznice kanonizacji Świętego Jana Pawła II.

27 kwietnia obchodzimy kolejną, VIII rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II. 24 kwietnia w kościele Parafii pw. Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym odprawiona została Msza Św. poświęcona patronowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny).

Uniwersytety Ludowe w powiecie

Opublikowano: 26 kwiecień 2022, 13:10 Kategoria Edukacja
uniwersytety ludowepowiatszkołyoświatagarwolinżelechówsobolewmiętne
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez powiat garwoliński, podpisali umowy z Fundacją Instytutem Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica z siedzibą w Warszawie dotyczące realizacji w szkołach projektu „Uniwersytety Ludowe”.

Projekt przewiduje realizację zajęć pozalekcyjnych dla uczniów naszych szkół z zakresu dowolnie wybranych przez szkoły przedmiotów nauczanych w szkołach. Zajęcia będą realizować nauczyciele naszych szkół. Do końca obecnego roku szkolnego łącznie zostanie przeprowadzonych 700 godzin zajęć pozalekcyjnych.

reklama
reklama

TOP