reklama
reklama
reklama

Więcej mocy dla Garwolina

Opublikowano: 03 październik 2022, 15:20 Kategoria Aktualności
garwolinpgegsagprądwola rębkowskagmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Warszawski oddział PGE Dystrybucja modernizuje linie średnich napięć (SN) zasilające miasto Garwolin oraz lokalną Strefę Aktywności Gospodarczej.

PGE Dystrybucja rozpoczęła modernizację linii SN wyprowadzających energię z GPZ Garwolin. Dotychczas użytkowane, wysłużone linie napowietrzne zostaną zastąpione nowoczesnymi, podziemnymi ciągami kablowymi, przystosowanymi do zwiększonego przesyłu energii. Inwestycja przebiega dwutorowo i obejmuje przebudowę linii wychodzących w kierunkach: Garwolina i Woli Rębkowskiej.

Sprzątała i okradała jednocześnie

Opublikowano: 03 październik 2022, 14:27 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolinkradzież
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kryminalni z Garwolina zatrzymali 46-letnią kobietę, która sprzątając dom mieszkańców miasta, regularnie ich okradała. Jak ustalili policjanci przestępczy proceder trwał od kilku lat. Z domu swoich pracodawców 46-latka wynosiła pieniądze, a nawet produkty spożywcze. Kobieta zdołała ukraść około 15 tysięcy złotych. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 46-letkę podejrzaną o liczne kradzieże. Policjanci ustalili, że od kilku lat kobieta zatrudniona była do sprzątania domu. Wykorzystując zaufanie swoich pracodawców, systematycznie ich jednak okradała. W pewnym momencie właściciele zaczęli mieć wątpliwości, co do uczciwości zatrudnionej kobiety. Zauważyli, że od pewnego czasu z kieszeni ubrań, portfeli i innych miejsc w domu znikają pieniądze. Byli cierpliwi i dociekliwi, w związku z tym postanowili zainstalować ukryte kamery, zwrócone wprost na zagrożone miejsca. Szybko okazało się, że podejrzenia mieszkańców Garwolina były słuszne.

Zmarł Janusz Krawczyk

Opublikowano: 03 październik 2022, 12:06 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Wieloletni Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i radny Janusz Krawczyk, zmarł wczoraj w wieku 71 lat.

O śmerci swojego wieloletniego pracownika poinformowało dzisiaj Starostwo Powiatowe w Garwolinie. - Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego, emerytowanego Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Garwolinie, radnego Rady Miasta w latach 1990-1994 i 2002 – 2004, samorządowca, człowieka wielkiego serca - napisali starosta garwoliński Mirosław Walicki oraz przewodniczący rady Waldemar Trzaskowski.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ten wyskok nastolatków mógł zakończyć się tragicznie. Czworo 13-latków na szkolnej dyskotece w Życzynie (gm. Trojanów) było pod wpływem alkoholu. Procentowy trunek z domu przyniósł jeden z nich. Do najbardziej pijanej uczennicy wezwano karetkę pogotowia.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 29 września. - Policjanci zostali poinformowani przez dyrektora szkoły o tym, że podczas szkolnej dyskoteki uczniowie prawdopodobnie spożywali alkohol. Z ustaleń policjantów, którzy interweniowali na miejscu wynika, że alkohol przyniosła jedna z uczennic, która zabrała go z domu bez wiedzy rodziców. Policjanci stwierdzili, że czworo uczniów w wieku 13 lat znajdowało się pod działaniem alkoholu – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Chciał sprzedać opony. Stracił 500 zł

Opublikowano: 03 październik 2022, 10:02 Kategoria Aktualności
policjaoszustwoinernet
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Przestępcy ciągle wyłudzają dane do kont bankowych, kart kredytowych czy też przesyłają linki do fałszywych stron banku. Tym razem w ich sidła wpadł 35-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który chciał sprzedać opony. Zamiast otrzymać wpłatę na swoje konto, stracił kilkaset złotych.

Do garwolińskich policjantów zgłosił się 35-latek, który padł ofiarą oszusta. Mężczyzna na portalu aukcyjnym wystawił na sprzedaż opony do samochodu. Po niedługim czasie odezwała się do niego osoba zainteresowana zakupem. Rzekomy kupiec wysłał wiadomość z linkiem, za pomocą którego miał potwierdzić otrzymanie przelewu. Kiedy w niego kliknął, został przekierowany na stronę łudząco przypominającą witrynę jego banku. Po zalogowaniu podał hasła jednorazowe osobie podającej się za konsultanta. Wtedy 35-latek sprawdził swoje konto i okazało się, że zamiast wpłaty stracił ponad 500 złotych. Pokrzywdzony powiadomił o tym fakcie policjantów.

Dobre tempo inwestycji w gminie Wilga

Opublikowano: 01 październik 2022, 08:42 Kategoria Aktualności
gmina wilgainwestycje
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W 2022 roku na terenie gminy Wilga rozpoczęły się największe inwestycje w historii.

Pierwszą z nich jest Rozbudowa infrastruktury sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Wildze. Całkowity koszt zadania to 5.597.003,46 zł, w tym pozyskane dofinansowanie z programu „Polski Ład” wynosi ponad 5 mln zł.

reklama
reklama

TOP

reklama