reklama

Zatrzymali dilerów z Warszawy

Opublikowano: 07 czerwiec 2023, 12:48 Kategoria Aktualności
policjanarkotyki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn. Zatrzymani przez garwolińskich kryminalnych mieszkańcy Warszawy podejrzani są o obrót znaczną ilością narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Garwolina zatrzymali dwie kolejne osoby podejrzane o obrót znaczną ilością narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkańcy Warszawy (34 i 25 lat) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej brali udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz znaczną ilością substancji psychotropowych. Mężczyźni mieli handlować między innymi mefedronem, marihuaną, kokainą i tabletkami extasy.

Uwaga! Zamknięta droga powiatowa

Opublikowano: 07 czerwiec 2023, 12:11 Kategoria Aktualności
gmina sobolewgmina trojanówdrogaroboty drogowepowiat
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dwa dni zamknięta będzie droga powiatowa na terenie gmin Sobolew i Trojanów.

„Powiatowy Zarząd Dróg w Garwolinie informuje, że w dniach 9-10 czerwca, w godzinach 7.00 – 18.00 zostanie zamknięta dla ruchu droga powiatowa Nr 1346W Korytnica-Sokół-Przytyk-Nowy Pilczyn w miejscowości Sokół i Wola Korycka Dolna. Powodem zamknięta jest awaria przepustu pod drogą powiatową" - informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Garwolinie.

Jednostka OSP Miętne najlepsza w gminie

Opublikowano: 06 czerwiec 2023, 14:20 Kategoria Aktualności
miętnestraż pożarnaospgmina garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

14 drużyn wzięło udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które rozegrano w Miętnem. Najlepsi okazali się gospodarze.

Uczestnicy niedzielnych zawodów wystartowali w dwóch konkurencjach. Najpierw rozegrano sztafetę pożarniczą 7x50 metrów, później ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała, z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, komisja z sędzią głównym kpt. Karolem Marcinkowskim na czele.

Pożar w oborze

Opublikowano: 06 czerwiec 2023, 13:57 Kategoria Aktualności
oborapożarżyczyngmina trojanów
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem w budynku inwentarskim w Życzynie (gm. Trojanów).

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 15. - Do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poddasza budynku inwentarskiego w miejscowości Życzyn. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy właścicielowi w ewakuacji zwierząt, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru – informuje mł. bryg. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie.

reklama