Ochnik dla szpitali

Opublikowano: 03 kwiecień 2020, 08:24 Kategoria Aktualności

OCHNIK S.A. przekazał dyrekcji Szpitala Powiatowego w Garwolinie 80 fartuchów barierowych oraz 80 masek ochronnych. Firma chce w ten sposób pomóc personelowi medycznemu, który ratując życie innych, naraża własne bezpieczeństwo.

OCHNIK od wielu lat aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pożytku publicznego prowadzącymi działalność na terenie powiatu garwolińskiego. – W miarę naszych możliwości, jako firma zaangażowana społecznie, staramy się wspierać lokalne inicjatywy. Tym razem, w związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią nowego koronawirusa, której skutki odczuwa także garwolińska służba zdrowia, postanowiliśmy wesprzeć nasz miejscowy szpital – mówi Marcin Ochnik, prezes zarządu OCHNIK S.A.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Garwolinie wyłączyła z działalności oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. U pacjentów jest podejrzenie zarażeniem koronawirusem. Podobna sytuacja w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. 

W komunikacie dyrekcji szpitala, czytamy, że „oddział został czasowo wyłączony z udzielania świadczeń leczniczych do czasu zakończenia prowadzonych w nim standardowych procedur sanitarnych”. 

Zamknięte szkoły, przedszkola i instytucje kultury. Zakaz odwiedzin w szpitalu i ograniczenie wizyt w urzędach. Tak wygląda aktualna sytuacja w powiecie garwolińskim w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W związku z rozprzestrzeniamiem się wirusa SARS-CoV-2 rząd podjął kroki zmierzające do zminimalizowania ryzyka wybuchu epidemii. W powiecie garwolińskim nie stwierdzono do tej pory przypadku zarażenia koronawirusem, ale władze samorządowe także podejmują odpowiednie działania.

Mazowsze kupuje testy dla pracowników służby zdrowia

Opublikowano: 02 kwiecień 2020, 13:38 Kategoria Aktualności

Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o wykupieniu blisko 7 tys. testów dla personelu mazowieckich szpitali. Osoby z podejrzeniem zarażenia, będą miały dostęp do testów na obecność koronawirusa. Czas oczekiwania na wyniki wyniesie maksymalnie 14 godzin. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczy 3 mln zł z UE.

Samorząd województwa podpisał umowę z ALAB laboratoria sp. z o.o. Dzięki niej personel mazowieckich szpitali, który miał kontakt z zarażonym koronawirusem lub z osobą z podejrzeniem zarażenia będzie miał szybszy dostęp do testów. Obecnie na wyniki badań czeka się nawet do 54 godzin. – To zbyt długi czas. Chcemy, aby Ci, którzy w tej chwili są na pierwszej linii frontu – lekarze, pielęgniarki, ratownicy i cały personel szpitalny mieli możliwość szybkiego sprawdzenia, czy nie doszło u nich do często nieświadomego zakażenia od osób chorych. Długi czas oczekiwania paraliżuje pracę lekarzy i całych oddziałów. A na to w tej chwili nie możemy pozwolić – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Wczoraj w Garwolinie doszło do potrącenia rowerzysty. Policjanci sprawdzają, czy obaj kierujący stosowali się do ograniczeń na czas pandemii.

Do zdarzenia doszło po godz. 17 przy ul. Lubelskiej. - Kierowca samochodu marki Mazda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym rowerzystą. Na sprawcę kolizji - kierowcę samochodu  nałożono mandat i punkty karne – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

6 minut. Tyle trwała wczorajsza sesja Rady Miasta Garwolina. Radni obradowali w maskach i rękawiczkach, siedząc w odpowiednich odstępach od siebie.

- Ze względu na warunki, jakie mamy w związku z pandemią wirusa , sesja odbywa się w takich warunkach jak dzisiaj. W bezpiecznej odległości każdy radny, też z zabezpieczeniem osobistym, czyli maska i rękawiczki. Dziękuję Wam za przybycie - mówił, rozpoczynając obrady sesji, Jarosław Jaskuła, przewodniczący Rady Miasta Garwolina.

Zobacz także

Mazowsze kupuje testy dla pracowników służby zdrowia

Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o wykupieniu blisko 7 tys. testów dla personelu mazowieckich szpitali. Osoby z podejrzeniem…

34 tysiące testów w Polsce. Ile w Garwolinie?

247 osób w kwarantannie, 86 osób przebywających pod nadzorem epidemiologicznym, 1 osoba hospitalizowana z związku z podejrzeniem zarażenia…

14-latka potrącona na Romanówce

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło przy ul. Romanówka w Garwolinie. 14-latka na rolkach została potrącona przez samochód. Do zdarzenia doszło…