W gminie Garwolin wybrano sołtysów

Opublikowano: 19 luty 2019, 10:50 Kategoria Aktualności
gmina Garwolinsołtys

W 27 sołectwach w gminie Garwolin odbyły się zebrania wiejskie, podczas których wybrano sołtysów. Największym zainteresowaniem wybory cieszyły się wśród mieszkańców Niecieplina. Wzięło w nich udział ponad 40 proc. uprawnionych do głosowania. W gronie 27 sołtysów znalazło się 13 kobiet.

Przez blisko miesiąc w sołectwach gminy Garwolin odbywały się zebrania wiejskie. Podczas spotkań mieszkańcy wybierali nowych sołtysów oraz rady sołeckie. Rady składają się z minimum 5 członków, w tym przewodniczącego.

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Słupie Pierwszym (gm. Borowie). To kolejne zdarzenie, w ostatnim czasie, do którego przyczyniła się nadmierna prędkość.

Do wypadku doszło ok. godz. 17.30 na drodze krajowej nr 76. - 21-letni mężczyzna kierujący fiatem seicento nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu i dachował – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Dotychczasowy kierownik obiektów sportowych Zespołu Szkół w Miętnem został nowym kierownikiem wydziału edukacji starostwa powiatowego. Janusz Kowalski zastąpił Zdzisława Majewskiego, który złożył rezygnację.

Przypomnijmy, że nieoczekiwana rezygnacja została złożona w ubiegłym tygodniu. Zdzisław Majewski szefował wydziałowi edukacji, kultury i sportu 2,5 miesiąca. Formalnie jednostka organizacyjna urzędu ma dyrektora. Jest nim Tadeusz Mikulski. Były burmistrz Garwolina, przed objęciem stanowiska w magistracie, pełnił tę funkcję. Po zakończeniu kadencji powinien wrócić do starostwa. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 19 luty 2019, 07:37 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 11 do 17 lutego.

 

Zdarzenie drogowe na ul. Długiej w Garwolinie

11 lutego. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Citroen oraz Volkswagen Touran. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 18 luty 2019, 18:15 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 11 do 17 lutego

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 218 interwencji, odnotowali 25 kolizji i 1 wypadek drogowy.

Nietrzeźwi na drogach

13 lutego w Garwolinie policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 57-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki FS Lublin miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 65-latek kierujący passatem - blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. Tego samego dnia w Wildze funkcjonariusze zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki VW Transporter, znajdując się w stanie nietrzeźwości  - wynoszącym blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

Mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, 38-latek wsiadł na motor. Lutowy wypad mężczyzna zakończył w szpitalu.

Do wypadku z udziałem motocyklisty doszło wczoraj po godz. 18 w Dąbrowie (gm. Łaskarzew).  - 38-letni mężczyzna, kierujący motocyklem m-ki Kawasaki stracił panowanie nad pojazdem doznając upadku na podłoże, w następstwie czego odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.