Policjant z Garwolina najlepszy na Mazowszu

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 20:33 Kategoria Aktualności
policjagarwolin

Asp. Paweł Olkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz mł.asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który we wrześniu odbędzie się w Warszawie.

Od poniedziałku trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych.

PoczytajMY w Ekonomiku wyróżnione

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 07:55 Kategoria Edukacja
pocztajmyekonomikgarwolinczytanie

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Garwolinie, pod opieką koordynatora projektu Agnieszki Karwowskiej i Sylwii Kozyry, po raz kolejny wzięła udział w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych. 

Uczennice Paulina Gawryś, Wiktoria Maciejewska, Karolina Rudzka i Beata Zięcina przygotowały stoisko na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego, na którym zaprezentowały efekty realizacji projektu „PoczytajMY”. Oprócz wykorzystanych książek, pojawiły się m.in. zabawy „Stwórz z nami naszą opowieść” i konkursy dotyczące postaci z bajek, a także liczne fotografie i gadżety przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem  Bogusławy Boguckiej. 

Ostatnie takie zakończenie w Piątce

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 09:21 Kategoria Edukacja
piątkagimnazjumgarwolin

Wiele historycznych aspektów miała uroczystość pożegnania ostatnich klas w Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Mury gimnazjum w Piątce opuścił 17. rocznik uczniów. Ostatni. Powodzenia absolwentom, po raz ostatni, życzył dyrektor Jacek Zowczak, który przechodzi na emeryturę.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzech klas III gimnazjum oraz czterech VIII szkoły podstawowej odbyło się wczoraj. – Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już zakończenie – rozpoczął dyrektor Jacek Zowczak. – Przed wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości – dodał, nie kryjąc wzruszenia w głosie. Po 19 latach pełnienia funkcji dyrektora, Jacek Zowczak odchodzi na emeryturę. Jego kadencja trwała dokładnie tyle, ile przy ul. Janusza Korczaka 10 istniało gimnazjum.

W poniedziałek na terenie powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Ponad połowa kontroli zakończyła się mandatami za przekroczenie prędkości. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Dzień miasta, święto mieszkańców

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 08:36 Kategoria Dni Miasta i Powiatu
Dni Garwolina

Tradycyjnie ulicami miasta przeszedł barwy korowód prowadzony przez księcia Janusza I. Były koncerty, spektakle teatralne, pokazy tańca, wiele atrakcji dla najmłodszych. Po raz pierwszy w Garwolinie odbył się Festiwal Kolorów, który szczególnie spodobał się młodzieży. Tak Garwolin obchodził swój dzień. I tak świętowali go mieszkańcy.

Dni Garwolina  rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności pojawiła się Kapela Warszawska, która zagra dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku”.

Uroczysta akademia okolicznościowa w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury była okazją do wręczenia statuetek i wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymali klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonali program artystyczny (Czytaj więcej o akademii)

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 08:24 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 10 do 16 czerwca.

Pożar budynku mieszkalnego w Łaskarzewie

10 czerwca. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na poddasze budynku, po wewnętrznej klatce schodowej oraz z podnośnika hydraulicznego, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Ponadto strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który uskarżał się na złe samopoczucie, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej dwie godziny udział brały trzy zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.