Powiat garwoliński nieodpłatnie przekazał na rzecz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej działkę o powierzchni 1,5 ha. W Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej powstanie nowa siedziba Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie.

Akt notarialny został podpisany w poniedziałek. Powiat Garwoliński nieodpłatnie przekazała działkę o powierzchni 1,500 ha na rzecz Skarbu Państwa - Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

75 samorządów zawnioskowało o 86 milionów złotych na przygotowanie dokumentacji potrzebnej do budowy przepraw w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów. Wśród siedmiu rekomendowanych inwestycji jest przeprawa na Wiśle łącząca powiaty kozienicki i garwoliński.

W programie Mosty dla Regionów wpłynęło 75 wniosków. O dofinansowanie dokumentacji projektowej ubiegają się samorządy wszystkich szczebli z 14 województw, w tym najwięcej z Małopolski – 22. Jedynie samorządy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego nie złożyły wniosków.

Zmiana kierownika posterunku w Żelechowie

Opublikowano: 18 kwiecień 2019, 08:08 Kategoria Aktualności
żelechówpolicja

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odbyło się pożegnanie Kierownika Posterunku Policji w Żelechowie. Ze służbą, koleżankami, kolegami i przełożonymi pożegnał się asp. szt. Krzysztof Sągol.

Wymienionego pożegnał komendant powiatowy insp. Sławomir Rek,  p.o. I zastępca asp. szt. Dariusz Rogala oraz kadra kierownicza garwolińskiej policji. Żegnany policjant usłyszał od przełożonych podziękowania za długoletnią, sumienną i wzorową służbę oraz otrzymał podziękowania, w których mógł  przeczytać życzenia zdrowia, szczęścia osobistego, zrealizowania dalszych życiowych zamierzeń oraz długich lat życia w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wobec ojczyzny.  

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 16 kwiecień 2019, 08:11 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 8 do 14 kwietnia.

Zdarzenie drogowe w Zwoli Poduchownej.

8 kwietnia. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zwoli Poduchownej, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Opel Astra. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pierwszy salon Recman w Garwolinie. Wygraj stylowe upominki!

Opublikowano: 16 kwiecień 2019, 08:10 Kategoria Aktualności

Modne garnitury, spodnie, swetry, krawaty, spinki i inne elementy męskiej garderoby w atrakcyjnych zniżkach czekają na wszystkich, którzy 27 kwietnia przyjdą na otwarcie pierwszego salonu Recman w Garwolinie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są stylowe upominki ufundowane przez firmę Recman.

Recman to marka odzieżowa, która specjalizuje się w produkcji męskich garniturów oraz akcesoriów. Powstała w 1986 roku i od tego czasu posiada wiernych fanów wśród mężczyzn ceniących sobie wygodę i ponadczasową elegancję. Wszystkie kolekcje marki są projektowane oraz szyte w Polsce, co zapewnia jej sympatię bardziej świadomych i podchodzących odpowiedzialnie do mody konsumentów, dla których etykieta Made in Poland to gwarancja najwyższej jakości i dbałości o detale.