Podejrzany bus na podlaskich numerach rejestracyjnych krążył przy szkole w Łaskarzewie. Kierowca oferował dzieciom podwiezienie do domu. O wszystkim powiadomiono policję.

Wiadomość o potencjalnym niebezpieczeństwie od wczoraj udostępniana jest na szeroką skalę w portalach społecznościowych. Garwolińska policja potwierdza, że wczoraj w tej sprawie interweniowali mundurowi z Łaskarzewa.

Wypadek w Wildze. Sędzia za kółkiem?

Opublikowano: 17 styczeń 2019, 21:32 Kategoria Aktualności
wilgawypadekpolicja801straż pożarna

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj wieczorem w Wildze. Kierowca nissana zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Nieoficjalne informacje wskazują, że mężczyzna to wysoko postawiony sędzia z Warszawy.

Do zdarzenia doszło po godz. 20. na skrzyżowaniu drogi wojewódzkie nr 801 i ul. Warszawskiej w Wildze. Nissan Pathfinder, z nieustalonych przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Do szpitala trafił kierowca auta, który prawdopodobnie podróżował sam.

Dachowanie w Miętnem

Opublikowano: 17 styczeń 2019, 13:52 Kategoria Aktualności
dachowaniemiętnestraż pożarna

Wyglądało groźnie, ale skończyło się bez obrażeń. Dzisiaj w Miętnem doszło do dachowania.

Do zdarzenia doszło przed godz. 8. przy ul. Przemysłowej. - Kobieta kierująca samochodem m-ki Volco XC 90 nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Puznówce na drodze krajowej nr 17. Pod koła samochodu wbiegł 64-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 15. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 64-letni pieszy wtargnął na jezdnię na przejściu dla pieszych w obszarze zabudowanym, wprost pod jadący samochód m-ki Seat, którym kierował 48-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Pilawa i 15 tys. zł dla WOŚP

Opublikowano: 15 styczeń 2019, 12:45 Kategoria Aktualności
WOŚPPilawa

W Pilawie już po raz 9. Zorganizowano sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 27. Finału udało się zebrać ponad 15 tys. zł, które zasilą konto fundacji.

Od godziny 9.00 wolontariusze pod opieką strażaków kwestowali na terenie Pilawy. Zbiórka  odbywała się także w  Trąbkach, Gocławiu i Puznówce. Na hali sportowej przy PSP im. H. Sienkiewicza w Pilawie, która była współorganizatorem wydarzenia, o godz. 16.30 odbyła się część artystyczna.  Rozpoczęła się ona od wystąpienia dzieci ze szkoły podstawowej w Gocławiu, które grały na ligawkach – ludowych, drewnianych instrumentach muzycznych. Na scenie pojawiła się również orkiestra OSP z Pilawy, której towarzyszyły tamburmajorki i mażoretki oraz uczennice ze szkoły podstawowej w Pilawie, które zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne.