reklama
reklama
reklama
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Miał być bal, jest kolejna walka o życie! - takimi słowami rozpoczyna się historia Olafa Jaworskiego na stronie internetowej zbiórki. Młody mieszkaniec Garwolina już raz pokonał białaczkę, ale teraz, po 10 latach, podstępna choroba wróciła. Mamy tylko tydzień, żeby uzbierać potrzebną do leczenia kwotę!

- 2012 to był dla nas pamiętny rok. Dał nam w kość i to porządnie. Była wiosna jak teraz, dziesięć lat temu. Dokładnie dziesięć. Już prawie zapomnieliśmy. Już się otrząsnęliśmy. Ale jak się okazuje, los znowu rzucił kością i wskazał na naszą rodzinę... Gdy wszystko się zaczęło, mój syn Olaf miał 6 lat. Przywitaliśmy wtedy wczesną wiosnę jak Wy wszyscy. Z ogromną radością, że wkrótce truskawki, czereśnie i że znowu będzie można rowery odkurzyć. Niestety los zrobił dziecięcą wyliczankę i wskazał na nasze dziecko.

Złote Gody w Dąbrowie

Opublikowano: 27 maj 2022, 10:23 Kategoria Aktualności
złote godydąbrowagmina łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W świetlicy wiejskiej w Dąbrowie (gm. Łaskarzew) odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W gronie tegorocznych jubilatów znaleźli się: Danuta i Stanisław Balasowie ze Starego Pilczyna, Elżbieta i Henryk Boratyńscy z Izdebna, Teresa i Jan Głodek z Ksawerynowa, Elżbieta i Marian Gromadzcy z Izdebna Kolonii, Kazimiera i Wiesław Liszewscy z Uścieńca, Zofia i Janusz Lubaccy z Kacprówka, Elżbieta i Jan Pytlarczykowie z Nowego Pilczyna.

Pchli targ w Garwolinie

Opublikowano: 27 maj 2022, 10:06 Kategoria Aktualności
garwolinwyprzedaż garażowapchli targ
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W czerwcowe weekendy mieszkańcy powiatu będę mogli uczestniczyć w pchlim targu. Handel i wymiana „skarbów” będzie odbywać się na targowisku przy ul. Targowej.

Jak czytamy na stronie wydarzenia na fb (https://www.facebook.com/events/1974404222766268), targ został zorganizowany na prośbę mieszkańców Garwolina. „Masz zbędne rzeczy? Zrób porządek i sprzedaj je na naszym targu! A może musisz coś kupić i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy albo jesteś poszukiwaczem skarbów? Ta impreza jest stworzona dla Ciebie. Kup / sprzedaj / wymień / oddaj” – piszą organizatorzy.

Pieniądze na remonty strażnic

Opublikowano: 26 maj 2022, 12:45 Kategoria Aktualności
ospstrażnicestraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już niebawem 13 strażnic OSP z powiatu garwolińskiego zostanie zmodernizowanych lub wyremontowanych. Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego. Na ten cel władze Mazowsza zarezerwowały ponad 1,5 mln zł. 360 tys. zł trafi do naszego powiatu.

Strażacy z Mazowsza od lat mogą liczyć na wsparcie finansowe i rzeczowe z budżetu województwa mazowieckiego. Sejmik województwa dofinansowuje zakup specjalistycznego sprzętu, samochodów oraz remonty i modernizacje strażnic. Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP. Działają one w blisko 1,9 tys. remizach strażackich. Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego zwraca uwagę, że wiele remiz, z których korzystają mazowieckie OSP wymaga już remontu lub modernizacji. – Część strażnic to budynki, które użytkowane są od lat. Dlatego tak ważne jest wspieranie gmin w działaniach inwestycyjnych w tych miejscach. W tym roku zdecydowaliśmy o przeznaczeniu ponad 1 mln zł więcej na remonty strażnic niż w roku ubiegłym. Kierowaliśmy się nie tylko dużą liczbą zgłoszeń, ale także coraz wyższymi kosztami prowadzenia prac budowalnych.

Piknik rodzinny w Górznie

Opublikowano: 26 maj 2022, 09:33 Kategoria Aktualności
górznopiknikdzień dziecka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Już w najbliższą niedzielę w Górznie odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Organizatorem imprezy są wójt gminy Górzno oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek. Atrakcje dla całych rodzin czekają 29 maja od godz. 14 na terenach przy ul. Dworskiej w Górznie.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Ponad 41 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację 189 inwestycji sportowych z czego 44 z regionu siedleckiego. Samorządy powiatu garwolińskiego pozyskał 1,5 mln zł na 9 inwestycji.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, z roku na rok obiektów sportowych na Mazowszu jest coraz więcej. – Mazowszanie potrzebują miejsc do uprawiania aktywności fizycznej. Jak wiadomo sport to zdrowie, a my inwestujemy w zdrowie naszych mieszkańców. Pomagamy budować i remontować obiekty sportowe, bo chcemy aby wszyscy mieli równy dostęp do takich miejsc – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

reklama
reklama

TOP

reklama