Budowę ponad 20 mostów zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Na liście programu „Mosty dla regionów” jest budowa przeprawy w Maciejowicach.

Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę– oświadczył szef rządu.  Dodał, że przez ostanie 25 lat rozwój kraju w dużym stopniu był niezrównoważony, ponieważ duże aglomeracje rozwijały się szybciej. Chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych regionów, dla ośrodków powiatowych, a tutaj mosty są w szczególności potrzebne – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Marihuana, ekstazy oraz haszysz zabezpieczyli policjanci z komendy powiatowej policji w Garwolinie. Zatrzymali czterech mężczyzn, wobec których istniało podejrzenie, że uczestniczą w handlu narkotykami. Wszyscy z nich usłyszeli zarzuty, trzech jest tymczasowo aresztowanych.

Realizację działań poprzedziły niejawne działania policjantów wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy powiatowej w Garwolinie. Policjanci weryfikowali informacje dotyczące osób, które handlują narkotykami na terenie powiatu garwolińskiego. Funkcjonariusze ustalili, kto i komu sprzedaje narkotyki.

Policjanci z Garwolina drudzy na Mazowszu

Opublikowano: 22 maj 2018, 06:56 Kategoria Aktualności
policjagarwolin

Mł. asp. Paweł Olkowicz oraz sierż. szt. Kamil Kowalski zajęli drugie miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W piątkowe popołudnie zakończyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 21 maj 2018, 15:51 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 14 do 20 maja

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 209 interwencje.

Wypadek w Garwolinie

16 maja w Garwolinie na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Jana Pawła II doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów i motocykla. W zdarzeniu brała udział 40-letnia kobieta kierująca samochodem Renault Scenic która wykonywała manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Jana Pawła II, i 33-latni mężczyzna, który poruszał się motocyklem marki Honda po wyznaczonej ścieżce rowerowej. W wyniku zderzenia się pojazdów motocyklista odbił się od renaulta i uderzył w stojący na ul. Jana Pawła II samochód marki Honda, którym kierowała 47-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący motocyklem, który został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.  Postępowanie prowadzą policjanci z  KPP Garwolin.

Pijany sprawca chciał uciec

18 maja w Chęcinach 56-letni mężczyzna kierujący samochodem Nissan Sunny na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierujący pojazdem mężczyzna prowadził samochód, mając 3.03 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 48-letni pasażer pojazdu - 3,08 promila. Mężczyźni podczas zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na próbę oddalenia się z miejsca zdarzenia kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymany za narkotyki

19 maja w Garwolinie policjanci z OPI KPP Garwolin u 24-letniego mężczyzny ujawnili dwa woreczki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

Nietrzeźwy za kółkiem

20 maja w Miętnem policjanci zatrzymali 35-latka, który kierował samochodem osobowym marki VW, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0,71 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

 

 

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 21 maj 2018, 11:01 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 14 do 20 maja.

Zdarzenie drogowe w Choinach

15 maja. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Choinach, gdzie samochód osobowy marki Volvo V50 zjechał z drogi i znalazł się w pozycji na boku, na jednej z posesji. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w samochodzie. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Parysów.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.