Groźny wypadek w Żabieńcu (gm. Parysów). Samochód osobowy wjechał pod pociąg.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 9. Na przejeździe kolejowym bez rogatek, samochód osobowy marki Citroen wjechał pod pociąg towarowy. Autem podróżowała kobieta, która po przyjeździe straży pożarnej, została wyciągnięta z samochodu. Jest przytomna.

Garwolin Liderem Edukacji

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 16:41 Kategoria Edukacja
garwolinlider edukacjii

Miasto Garwolin wśród laureatów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest promocja samorządów, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

OSP Wilga z nowym wozem

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 10:31 Kategoria Aktualności
osp wilgastraż pożarnawilga

832 tys. zł kosztował nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy 4x4, który w ostatnich dniach trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wildze.

Jego zakup został sfinansowany z wielu źródeł. 210 tys. zł to dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 150 tys. zł dołożyła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Warszawie. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł zakup kwotą 100 tys. zł. Gmina Wilga z budżetu dołożyła 297 341 zł, Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Wilga 60 tys. zł, Nadleśnictwo Garwolin 5 tys. zł. Środki własne OSP to 10 tys. zł. Całkowita wartość samochodu to 832 341 zł.

Uczniowie na start w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 13 grudzień 2019, 08:05 Kategoria Edukacja
gmina łaskarzewprojektedukacja

Prawie milion złotych warty jest projekt „Uczniowie na start – rozwijamy kompetencje kluczowe w Gminie Łaskarzew”. Przez dwa lata z dodatkowych zajęć i szkoleń skorzystają uczniowie i nauczyciele ze wszystkich gminnych placówek.

Projekt, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, został wprowadzony do budżetu gminy Łaskarzew podczas ubiegłotygodniowej sesji rady gminy. Unijne wsparcie wyniosło prawe 95 proc. wartości projektu. Wysokość uzyskanego dofinasowania to 907 tys. zł.

Ponad 27 mln zł planuje wydać w przyszłym roku gmina Miastków Kościelny. Radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2020 rok.

Nad przyszłorocznym budżetem radni pochylili się jako jedni z pierwszych w powiecie. Podczas wczorajsze sesji budżetowej przyjęto plany dochodów i wydatków gminy. Te pierwsze ustalono na 23,221 mln zł, a drugie na 27,021 mln zł. Deficyt wyniesie 3,8 mln zł.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na łączną kwotę 157 494 733,86 zł. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych wybudowane, przebudowane, rozbudowane i wyremontowane zostanie około 215,2 km dróg. W gronie samorządów z dofinansowaniem znalazły się gminy Garwolin i Trojanów.

We wczorajszej uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski oraz poseł Zdzisław Sipiera.