Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

6 lutego rusza remont mostu w Wildze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Wykonawca wyznaczył objazdy. Roboty potrwają do końca września.

Jak informuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, od 6 lutego zostanie zamknięty most w Wildze, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801.

Ukradł krewnej kartę do bankomatu

Opublikowano: 03 luty 2023, 12:01 Kategoria Aktualności
pilawapolicjabankomatkradzież
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego trafił w ręce policjantów z Pilawy kilka dni po tym, jak ukradł swojej krewnej kartę bankomatową i wypłacił z jej konta kilka tysięcy złotych. Po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży policjanci zatrzymali podejrzanego i przedstawili mu 12 zarzutów.

Jak ustalili funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pilawie, pokrzywdzona zorientowała się, że ktoś ukradł jej kartę bankomatową, przy użyciu której kilkukrotnie wypłacał z jej konta gotówkę. W wyniku tego przestępstwa kobieta straciła kilka tysięcy zł.  

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ponad 7 mln zł w najbliższych dwóch latach miasto Garwolin wyda na modernizację obiektów sportowych na stadionie. Boczne boisko treningowe ma zyskać sztuczną nawierzchnię jeszcze w tym roku. Na obiekt przy ul. Sportowej wróci bieżnia lekkoatletyczna. W planach są remonty boisk przy szkołach nr 2 i 5.

W tegorocznym budżecie miasta znalazł się zapis na 2,7 mln zł dotyczący przebudowy bocznego boiska przy ul. Sportowej. Treningowy plac wykorzystywany jest niemal przez cały rok. Teraz doczeka się modernizacji w postaci nowej – sztucznej nawierzchni. To umożliwi trenowanie także zimą.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

31 stycznia 2023 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję informującą o wycofaniu z obrotu 10 wadliwych serii leku Diprophos – glikokortykosteroidu stosowanego w leczeniu ostrych i przewlekłych stanów, reagujących na leczenie kortykosteroidami. Ponad 100 opakowań tego leku w ciągu ostatniego miesiąca sprzedano w aptekach na terenie Garwolina.

Lek Diprophos ma postać zawiesiny do wstrzykiwań, w której jako substancję czynną zastosowano betametazon – glikokortykosteroidy do stosowania w leczeniu przewlekłych oraz ostrych stanów, które reagują na leczenie kortykosteroidami. Lek ten stosuje się w rozmaitych schorzeniach: chorobach układu mięśniowo-szkieletowego i tkanek miękkich (m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie korzeni nerwowych, lumbago);
schorzeniach alergicznych, takich jak przewlekła astma oskrzelowa, katar sienny, ukąszenia owadów, obrzęk naczynioruchowy; chorobach skóry (np. atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, liszaj płaski, łysienie plackowate, toczeń rumieniowaty, łuszczyca, pęcherzyca; kolagenozach (m.in. toczeń rumieniowaty, twardzina skóry). Preparat ten ma zastosowanie w leczenie wielu innych schorzeń, w tym we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, chorobie Leśniowskiego-Crohna czy zapalenia nerek i zespołu nerczycowego.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Wczoraj policjanci zatrzymali kolejne dwie poszukiwane osoby, które unikały zasadzonej kary pozbawienia wolności. Tego samego dnia funkcjonariusze namierzyli jeszcze 6 osób, które były poszukiwane na podstawie nakazów wydanych przez sąd.

- Wczoraj policjanci zatrzymali dwie kolejne poszukiwane osoby. Jedną z nich funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego garwolińskiej komendy namierzyli w Sobolewie. 44-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego miał do odbycia zasądzoną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Drugiego mężczyznę zatrzymali policjanci z Żelechowa . W przypadku mieszkańca powiatu garwolińskiego kara wynosiła 182 dni zastępczej kary pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do zakładu karnego - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak przyznała stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia zdobyte w 2022 roku. Przyznawane stypendia i nagrody sportowe finansowane są z budżetu miasta.

Po weryfikacji danych i dogłębnej analizie osiągnięć, powołana przez Burmistrza komisja do zaopiniowania wniosków, przekazała propozycję przyznania stypendiów i nagród sportowych. Decyzja komisji została w pełni zaakceptowana przez Burmistrza Miasta Garwolina.

reklama
reklama

TOP

reklama