reklama

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Opublikowano: 22 wrzesień 2023, 06:48 Kategoria Aktualności
dzień seniorapolicjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

20 września odbył się Powiatowy Dzień Seniora zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie i Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Sala widowiskowa garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury gościła wczoraj blisko 300 seniorów z całego powiatu. W centrum uwagi tego przedsięwzięcia było przede wszystkim bezpieczeństwo osób starszych - podniesienie ich samodzielności, zaradności i umiejętności w zakresie unikania zagrożeń.

Zgromadzonych przywitali gospodarze wydarzenia Komendant Powiatowy Policji nadkom. Janusz Mularski oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki – Osoby starsze coraz częściej starają się być aktywne, szukać nowych pasji, zdobywać wiedzę. Niekiedy dopiero podczas jesieni życia realizują odkładane przez lata marzenia. Dzień Seniora to szczególne święto – święto ludzi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To wyraz wdzięczności za pielęgnowanie w naszych domach tradycji, za niesienie ciepła i zrozumienia. To także okazja do edukacji i rozrywki, a przede wszystkim do zachęcenia osób starszych, aby wychodziły poza środowisko domowe i stawały się aktywnymi seniorami, świadomymymi zagrożeń i potrafiącymi stawić im czoła – podkreślali.

Było pogotowie, będzie przedszkole

Opublikowano: 21 wrzesień 2023, 17:18 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewizdebnoprzedszkole
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Gmina Łaskarzew otrzymała 2 mln złotych dofinansowania w ramach VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla gmin popegeerowskich na zadanie pn. „Adaptacja budynku na potrzeby funkcjonowania przedszkola w Izdebnie-Kolonii”.

W ramach zadania planowane jest wykonanie adaptacji budynku pełniącego w przeszłości funkcje oświatowe znajdującego się w miejscowości Izdebno-Kolonia, na cele funkcjonowania przedszkola. Jest to budynek, w którym funkcjonowało Pogotowie Opiekuńcze. W chwili obecnej trwają procedury związane z pozyskaniem działki.

Kolejne drogi powiatowe wyremontowane

Opublikowano: 21 wrzesień 2023, 17:14 Kategoria Aktualności
sobolewtrojanówpowiatdrogiżelechów
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Samorząd powiatowy otworzył trzy odcinki dróg po przebudowie.

Droga powiatowa Nr 1330 W w Nowym Kębłowie została przebudowana na odcinku o długości blisko 2 km. Wartość zadania to ponad 2 mln zł. Droga powiatowa Nr 1346 W w m. Sokół i Wola Korycka Dolna została przebudowana na odcinku o długości ponad 3 km przebiegającym przez teren dwóch gmin: Sobolew i Trojanów. Wartość zadania to kwota ponad 5,5 mln zł. Z kolei droga powiatowa Nr 1363 m. Mroków została przebudowana na odcinku ponad 3 km. Wartość zadania to ponad 5 mln zł.

Prawie 3 mln zł na inwestycje w sołectwie Wola Rowska

Opublikowano: 21 wrzesień 2023, 16:48 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewwola rowskarowydrogi
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W Gminie Łaskarzew odbyło się uroczyste otwarcie czterech inwestycji.

Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem: Mariana Janisiewicza - Wójta Gminy Łaskarzew, Sylwii Szopy - Zastępcy Wójta Gminy Łaskarzew, Marka Ziędalskiego – wicestarosty powiatu, Hanny Cicheckiej - Sekretarz Gminy Łaskarzew, Anny Laskowskiej - Burmistrz Miasta Łaskarzew, Jerzego Błachnio- Przewodniczącego Rady Gminy, Jerzego Rękawka - Radnego Gminy Łaskarzew, Romana Zowczaka - Sołtysa Sołectwa Wola Rowska, Agnieszki Koryckiej -Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Pilczynie, Aldony Woźniak - Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie, Zdzisława Kowaluka - Inspektora Nadzoru,  Hanny Seremak - Skarbnik Gminy Łaskarzew, Sylwii Błachowicz i Roberta Ulanickiego - przedstawicieli wykonawcy zadania - firmy Urtech Sp z o.o., ks. Prałatra Sławomira Niewęgłowskiego oraz z udziałem radnych i pracowników gminy.

reklama
reklama
reklama