reklama

Jednostki z gminy Żelechów z nowymi wozami

Opublikowano: 01 marzec 2024, 15:00 Kategoria Aktualności
żelechówosppiastówstefanów
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

29 lutego dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Żelechów – OSP Piastów i OSP Stefanów przeżywały ważne wydarzenie – przekazanie i poświęcenie samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Na uroczystości odbywającej się placu przed Urzędem Miejskim w Żelechowie zgromadzili się organizatorzy wydarzenia – burmistrz Żelechowa, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Żelechowie Łukasz Bogusz, poczty sztandarowe, członkowie zarządów oraz druhowie i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z jednostek OSP w Piastowie i Stefanowie oraz  zaproszeni goście – radna Rady Powiatu Garwolińskiego Urszula Kobielus, komendant powiatowy PSP w Garwolinie mł. bryg. Tomasz Biernacki, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Waldemar Sabak, przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik wraz z radnymi, proboszcz parafii Z.N.M.P. w Żelechowie, ks. Prałat Eugeniusz Filipiuk, sołtysi z gminy Żelechów, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żelechowie.

Zmiana kierownika posterunku w Żelechowie

Opublikowano: 01 marzec 2024, 13:55 Kategoria Aktualności
żelechówpolicjaposterunek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ostatniego dnia lutego, podczas Sesji Rady Miejskiej w Żelechowie, odbyło się uroczyste pożegnanie Kierownika Posterunku Policji w Żelechowie Łukasza Rosłańca, który związku z odejściem na emeryturę zakończył pracę w żelechowskim posterunku.

Dziękując za służbę i współpracę z samorządem burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Żelechowie Danielem Kocielnikiem przekazali odchodzącemu ze służby kierownikowi słowa podziękowania.

Wiadomo, kto wydzierżawi budynek na skwerku

Opublikowano: 01 marzec 2024, 09:52 Kategoria Aktualności
skwerekgarwolinskwer solidarnościlodziarnia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Komisja przetargowa rozstrzygnęła przetarg na dzierżawę budynku na Skwerze Solidarności. Najwyżej oceniono pomysł firmy Volcom związanej z lodziarnią Amarante.

Przetarg został ogłoszony w styczniu przez burmistrz Garwolina. Jego przedmiotem jest dzierżawa 65-metrowego budynku w samym centrum miasta. Ponadto dzierżawą objęty jest teren wokół budynku na Skwerze Solidarności.

Kolizja w Celejowie

Opublikowano: 01 marzec 2024, 08:48 Kategoria Aktualności
celejówwilgapolicjastraż pożarnakolizja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dwa samochody zderzyły się w Celejowie (gm. Wilga). Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17. - Na miejscu policjanci ustalili, że kierująca skodą, podczas wyprzedzania, zderzyła się z pojazdem skręcającym na posesję. Kierujący byli trzeźwi. Do szpitala trafiła kierująca skodą, która po udzieleniu pomocy została zwolniona do domu – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama
reklama

TOP

reklama