Starszy mężczyzna trafił do szpitala po potrąceniu przez samochód. Do wypadku doszło w Lipówkach (gm. Pilawa).

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 20 na drodze wojewódzkiej nr 805. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 85-letni mężczyzna jadąc rowerem po chodniku na przejściu dla pieszych wjechał na jezdnię wprost pod jadący pojazd m-ki Mercedes Benz, którym kierował 65-letni mężczyzna – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

26,3 mln zł zostanie przeznaczonych na odbudowę, przebudowę i remonty dróg na Mazowszu zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych. Samorządy z powiatu garwolińskiego otrzymały 3,4 mln zł.

Wczoraj wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wspólnie z Jarosławem Zielińskim, Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazali promesy samorządowcom podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Spotkajmy się w Miastkowie – dla Darka!

Opublikowano: 18 lipiec 2018, 09:20 Kategoria Aktualności
Miastków

Chcesz pomóc, a przy tym miło spędzić czas? Spotkaj się z nami w Miastkowie Kościelnym 22 lipca. Przychodząc na festyn sportowo-rekreacyjny, pomożesz zbierać pieniądze na leczenie Dariusza Gądka.

Koncerty, konkursy z nagrodami, zawody sportowe, przyjacielskie alpaki i słodki stół to tylko część atrakcji, jakie zostały przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Bawiąc się na festynie, można wspomóc leczenie byłego bramkarza Wilgi Miastków, który cierpi po pęknięciu krwiaka śródmózgowego. Darek oddycha już bez respiratora jednak nie mówi, nie porusza się ani nie odżywia się samodzielnie. By wyjść z obecnego stanu potrzebuje kosztownej rehabilitacji neurologicznej. - Dariusz robi postępy, jednak potrzebuje naszej pomocy. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom wróci do zdrowia – mówią organizatorzy imprezy.

Niestety sprawdzają się przypuszczenia sprzed rozpoczęcia budowy S17. Kierowcy częściej wybierają drogę wojewódzką nr 801. Efekt? Więcej rannych i zabitych na nadwiślance niż na „17”.

Rozpoczęta w ubiegłym roku budowa trasy S17 spowodowała, że kierowcy częściej wybierają Trakt Słonecznych, podróżując między Warszawą a Lubelszczyzną.

Garwolińska Karta Seniora dla 60+

Opublikowano: 17 lipiec 2018, 14:59 Kategoria Aktualności
karta seniora

Od dzisiaj o Garwolińską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60. rok życia. Decyzję o obniżeniu wieku uprawniającego mieszkańców Garwolina do posiadania takiej karty podjęli pod koniec czerwca radni.

27 czerwca 2018 roku Rada Miasta Garwolina podjęła uchwałę wprowadzającą zmianę do programu „Garwolińska Karta Seniora”. Polega ona na obniżeniu kryterium wiekowego osób, które mogą skorzystać z karty. Przyjęta uchwała uprawomocniła się dzisiaj, co oznacza, że od tego momentu o kartę seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60. rok życia.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 17 lipiec 2018, 07:36 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 9 do 15 lipca.

Pożar zboża na pniu w miejscowości Ruda, gm. Trojanów.

9 lipca. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze zboża na pniu w miejscowości Ruda. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru o powierzchni około 1ha. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.