Maszyna wciągnęła mu ręce

Opublikowano: 23 sierpień 2019, 20:53 Kategoria Aktualności
trojanówwypadekrolnictwostraż pożarna

Do groźnego wypadku przy pracach polowych doszło dzisiaj w Podebłociu (gm. Trojanów).

Do wypadku doszło przed godz. 20. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że maszyna rolnicza wciągnęła ręce młodego mężczyzny. Jako pierwsi na miejscu pojawili się druhowie OSP Podebłocie. Ręce poszkodowanego, uwięzione w maszynie, uwolnili sąsiedzi poszkodowanego. 

Dostali list z podziękowaniami za uratowanie życia

Opublikowano: 23 sierpień 2019, 14:15 Kategoria Aktualności

Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie trafił wyjątkowy list. Dowiadujemy się z niego o niezwykłej postawie dwóch garwolińskich policjantów, którzy podczas przeprowadzanej interwencji uratowali ludzkie życie. Dzielnicowi asp. Damian Kaczmarczyk i mł. asp. Tomasz Pytlarczyk otrzymali wzruszające podziękowania od kobiety za udzieloną pomoc i uratowanie życia.

Godna uznania postawa dwóch garwolińskich policjantów zapewne przeszłaby bez echa, gdyby nie wzruszający i pełen serdecznych słów list, przesłany do komendy. Jak mówią sami zainteresowani - robili tylko to, co do nich należało.

Dzieje się! Zaplanuj weekend!

Opublikowano: 23 sierpień 2019, 11:54 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

Letnia potańcówka w Miętnem – 24 sierpnia

Po raz czwarty w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbędzie się letnia potańcówka. Wystartuje o godzinie 19:00, a tańce i zabawy potrwają do 1:00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Fale Wilgi.

Już zakończone lub na finiszu są prace remontowe w szkołach gminy Miastków Kościelny. Od września uczniowie będą mieli lepsze warunki do nauki i spożywania posiłków.

Największy zakres prac przeprowadzono w Zgórzu, gdzie budynek szkoły przeszedł termomodernizację. Pojawiła się nowa elewacja oraz dach, a sala gimnastyczna została odmalowana. Inwestycja została wsparta środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wielkie pieniądze dla OSP z gminy Garwolin

Opublikowano: 22 sierpień 2019, 12:30 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin

Na motopompy, przecinarki, kamery termowizyjne czy umundurowanie. Ponad 250 tys. zł trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Garwolin.

20 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Górzno zostały podpisane umowy na dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego”. W grupie beneficjentów znalazło się pięć jednostek OSP z terenu gminy Garwolina.

W ramach naboru do Funduszu Rozwoju Przewóz Autobusowych do Wojewody Mazowieckiego samorządy złożyły 40 wniosków. Wśród nich jest pięć z powiatu garwolińskiego.

W sumie wnioski objęły 240 lokalnych połączeń, o łącznej długości 7 420,8 km. Wnioski opiewają na szacunkową kwotę ponad 2,6 mln zł.

Wnioski złożyły powiaty: przysuski, wołomiński, grójecki, białobrzeski, białobrzeski (w porozumieniu z grójeckim), węgrowski, żyrardowski, ostrołęcki, płocki, przasnyski, garwoliński, ciechanowski, ostrowski, sokołowski, makowski, wyszkowski, łosicki, legionowski. Wnioski złożyły także m.in. gminy z powiatu garwolińskiego Górzno, Miastków Kościelny, Żelechów, Pilawa.