Strzelali z okazji Dnia Nauczyciela

Opublikowano: 14 październik 2019, 10:33 Kategoria Sport
dzień nauczycielastrzelectwosnajperekonomik

Kilkudziesięciu nauczycieli i pracowników oświaty wzięło udział w Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego organizowanych z okazji Dnia Nauczyciela.

Zawody, organizowane przez Klub Strzelectwa Sportowego Snajper, odbyły się w czwartek, na klubowej strzelnicy na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie. Sędzią głównym był Jerzy Mitek.

Beniaminek nie dał rady Wildze [wideo]

Opublikowano: 12 październik 2019, 20:27 Kategoria Sport

Choć styl nie był powalający, liczą się trzy punkty. Wilga Garwolin pokonała ostatnią w tabeli Unię Warszawa 3:0 (1:0) w meczu 10. kolejki IV ligi.

W kadrze Wilgi zabrakło dzisiaj kontuzjowanych Sebastiana Papiernika i Huberta Świdra. Początek gry to kilka strat w wykonaniu gospodarzy. Po jednej z nich, oko w oko z Axelem Gandarelą stanął Kamil Izdebski. Wychodzący z bramki argentyński goalkeeper obronił płaski strzał napastnika ze stolicy.

Wielki finał biegowych zmagań

Opublikowano: 08 październik 2019, 11:20 Kategoria Sport
GPZGCSiKbiegTruchczta.pl

To już ostatnia prosta. W najbliższą niedzielę odbędzie się czwarty, finałowy bieg VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Najlepsi zawodnicy całego cyklu staną na podium i odbiorą zasłużone nagrody.

VIII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców Garwolina i okolic – szczególnie wśród najmłodszych amatorów biegania. Podczas każdego biegu na starcie ustawiało się kilkudziesięciu zawodników biegów dla dzieci i młodzieży, a wśród nich między innymi kilkuletni biegacze, którym często towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Z dystansem blisko 5 kilometrów chętnie mierzyli się także dorośli.

Wysoka porażka GKS w Błoniu

Opublikowano: 07 październik 2019, 21:36 Kategoria Sport
wilga garwolinbłonianka błonie

Nie było niespodzianki w meczu 9. kolejki IV ligi. Wilga Garwolin uległa wiceliderowi Błoniance Błonie 0:5 (0:1).

W sobotnim spotkaniu GKS nastawił się głównie na kontry. W pierwszej połowie dobrze goście grali w defensywie. Nie ustrzegli się jednak błędu, po którym w 18. minucie Przemysław Dwórzyński posłał piłkę do siatki, wykończając rzut rożny.

Jeden bieg – dwa rekordy

Opublikowano: 03 październik 2019, 07:09 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

W Warszawie odbyły się  29 września , zawody zakończenia sezonu 2019, w których lekkoatleci Wilgi Garwolin ustanowili, mimo niesprzyjającej pogody, dwa rekordy powiatu i aż 13 rekordów życiowych.

W biegu na 2000m kobiet zwyciężyła niezmordowana Emilia Mazek, w czasie rekordu powiatu seniorek – 6.54.83s, przed 16-letnią Agatą Szaniawską - która  również ustanowiła rekord, tym razem w kategorii juniorek młodszych, wynikiem – 7.00.28s.

Wilga za burtą pucharu

Opublikowano: 02 październik 2019, 20:17 Kategoria Sport
wilga garwolinhuragan wołominpuchar polski

Na 1/8 finału występ w tegorocznym okręgowym Pucharze Polski zakończyła Wilga Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe z innym IV-ligowcem Huraganem Wołomin 0:5 (0:4).

Na dzisiejszy mecz do Wołomina Wilga udała się w bardzo rezerwowym składzie. Efektem była słaba postawa, którą wykorzystali przedstawiciele grupy północnej IV ligi. Prowadzeni przez byłego trenera Wilgi Sergiusza Wiechowskiego gospodarze już do przerwy prowadzili 4:0. Po zmianie stron Huragan dołożył jedno trafienie.