Po raz kolejny wybieramy Sportowca Powiatu Garwolińskiego. O tytuł najlepszego zawodnika 2018 roku reprezentującego nasz powiat na sportowych arenach powalczy aż 8 kandydatów. Głosowanie startuje dziś i potrwa do 10 lutego. Zwycięzcę plebiscytu poznamy 16 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu, który odbędzie się w Hotelu Sulbin.

Ciężko trenują, stratują w zawodach regionalnych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych, reprezentując powiat garwoliński i przynosząc mu niejednokrotnie ogromną sławę. Teraz czas, żeby spośród nich wybrać tego najlepszego. Po raz kolejny Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal WirtualnyGarwolin.pl zapraszają do wzięcia udział w plebiscycie „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego”. Zagłosuj i wybierz sportowca, który w tym roku otrzyma ten tytuł.

Zgłoś się do V Amatorskiego Turnieju Futsalu

Opublikowano: 17 styczeń 2019, 10:48 Kategoria Sport
futsalgmina łaskarzew

Klub Sportowy Snajper Sośninka organizuje, po raz piąty, Amatorski Turniej Futsalu. Zawody zostaną rozegrane 26 stycznia.

W turnieju mogą wziąć udział wyłącznie zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej nie zagrali ani jednej minuty w rozgrywkach organizowanych przez wojewódzkie i okręgowe związki piłki nożnej. Wyjątek stanowią zawodnicy urodzeniu w roku 2001 i młodsi oraz zawodnicy urodzeni w roku 1983 i starsi.

Na ponad dwa miesiące przed planowanym terminem wznowienia IV-ligowych rozgrywek, przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Wilgi Garwolin. GKS rozegra dziewięć sparingów.

Pierwszy trening w 2019 roku podopieczni Sergiusza Wiechowskiego odbyli wczoraj. Ponadgodzinne zajęcia polegały na rozruchu biegowym na obiektach przy Sportowej.

Udany weekend lekkoatletów Wilgi

Opublikowano: 15 styczeń 2019, 08:21 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletykamaciejowice

W hali AWF w Warszawie, odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny w którym wystąpiło ponad 700 startujących. Nie zbrakło w tym gronie zawodników Wilgi Garwolin, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Pierwsze miejsce w trójskoku zdobyła juniorka młodsza Julia Biernacka, która w najlepszej próbie uzyskała 10.84 m. - Julka przygotowuje się do startu w Halowych Mistrzostwach Polski  w Toruniu i wynik ten jest niezłym prognostykiem przed czekającą ją rywalizacją. Należy tu podkreślić, że na co dzień nie trenujemy w warunkach startowych, gdyż w Garwolinie nie mamy ku temu warunków - dodaje trener Stanisław Buszta.

Podopieczni Tomasza Talarka ze Zdrowia Garwolin awansowali do Mistrzostw Polski U16, które w lutym zostaną rozegrane w Chrzanowie. Przepustkę do imprezy dały cztery punkty zdobyte w drugim turnieju kwalifikacyjnym w Garwolinie.

Po pierwszym turnieju, który odbył się w Łęczycy, faworytem do awansu był zespół - Junior Hurtap Łęczyca. O drugie miejsce premiowane awansem mieli walczyć zawodnicy Drukarza Warszawa i Zdrowia Garwolin.

Zeller Plastik Garwolin mistrzem GLH

Opublikowano: 14 styczeń 2019, 08:57 Kategoria Sport
glhfutsal

Na kolejkę przed końcem tytuł mistrz Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup zapewnił sobie zespół Zeller Plastik Garwolin. To efekt przekonywującej wygranej z drugą w tabeli Wisłą Podwierzbie.

VIII kolejkę spotkań GLH rozpoczęło spotkanie, w którym po pierwsze punkty sięgnął zespół FC Ursus.