Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

baner projekt 

reklama

Wilga z Tygrysem na remis

Opublikowano: 04 luty 2023, 14:55 Kategoria Sport
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Wynikiem 1:1 zakończył się trzeci sparing Wilgi Garwolin przed wznowieniem rozgrywek forBet IV ligi. W Miętnem GKS zagrał z niedawnym ligowym rywalem Tygrysem Huta Mińska.

W pierwszej połowie padł jeden gol. W polu karnym faulowany był Sebastian Papiernik. Intencje Grzegorza Piesio wyczuł bramkarz rywala, ale wobec dobitki Andreia Trukhana był bezradny. Drużyna prowadzona przez byłego trenera Wilgi Sergiusza Wiechowskiego wyrównała kwadrans po zmianie stron. Zawodnik V-ligowca posłał precyzyjny płaski strzał z linii pola karnego.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Młodzi piłkarze Zdrowia Garwolin zakończyli fazę zasadniczą w Mazowieckiej III Lidze Futsalu. Drugie miejsce daje podopiecznym Wojciecha Jonczaka awans do fazy play-off. Pierwszy mecz już w niedzielę w Garwolinie.

W dwóch ostatnich spotkaniach rozgrywek Zdrowie zdobyło punkt. Na wyjeździe drużyna zremisowała z Victorią Solec 4:4 (gole: Kacper Kowalczyk 3, Kacper Zalewski). Na własnym parkiecie zespół z Garwolina, po raz drugi w sezonie, uległ Mazurowi Karczew. Mistrz ligi wygrał przy Żwirki i Wigury 5:4. Bramki dla Zdrowia strzelali Szymon Kaczyński 2, Kacper Zalewski i Jakub Wągrodzki.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ważnym i podniosłym punktem uroczystego otwarcia hali pneumatycznej w Miętnem było odznaczenie Srebrnym Krzyżem Zasługi - Stanisława Busztę w uznaniu za zasługi dla sportu.

Z inicjatywy Klubu Sportowego Wilga Garwolin oraz samorządu powiatowego, starosta powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki wystąpił do Ministra Sportu i Turystyki o nadanie Srebrnego Krzyża Zasługi. Odznaczenie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę oficjalnie wręczyli Sekretarz stanu w MSiT Arkadiusz Czartoryski, Poseł do PE Adam Bielan oraz Senator RP Maria Koc.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na hali warszawskiej AWF odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza w najmłodszych kategorii wiekowej U-12, w której wystartowali również lekkoatleci Wilgi Garwolin.

W niektórych konkurencjach na starcie stanęła rekordowa ilość zawodników, np. w biegu na 60m wystartowało ponad 60 dziewcząt. Duży sukces odniosła w tej imprezie 11 – letnia uczennica SP nr 5 w Garwolinie – Lidia Czarnecka, która w silnie obsadzonym biegu  na 600m, zdobyła srebrny medal z bardzo dobrym czasem – 1.57.60s. Wynik ten jest nie tylko nowym rekordem powiatu U-12, ale i jednym z najlepszych wyników w kraju. Trzecią biegaczkę na mecie nasza zawodniczka wyprzedziła o ponad 8 sekund.  Lidka otrzymała nie tylko pamiątkowy dyplom i medal,  ale  jeszcze cały zestaw upominków. Z pozostałych rezultatów na uwagę zasługują:

Tenisowe zmagania w Górznie

Opublikowano: 30 styczeń 2023, 12:14 Kategoria Sport
górznotenis stołowy
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Po raz 21. rozegrano Mistrzostwa Gminy Górzno w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy. Najlepsi okazali się Agnieszka Talarek i Emil Wachnicki.

Mieszkańcy gminy rywalizowali 29 stycznia w sali gimnastycznej górzniańskiej szkoły podstawowej. Cztery godziny rywalizacji wyłoniły najlepszych zawodników.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wilga Garwolin przegrała w Białobrzegach z V-ligowym LKS Promna 2:3 (1:1). W drugim zimowym sparingu trener Karol Zawadka testował dwóch Brazylijczyków.

Spotkanie z wiceliderem V ligi rozpoczęło się od prowadzenia GKS. Wynik otworzył Grzegorz Piesio, który wykorzystał rzut karny. LKS przed przerwą zdołał wyrównać.

reklama

TOP

reklama