Memoriałowy start lekkoatletów Wilgi

Opublikowano: 23 maj 2018, 09:12 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Kluby sportowe Kondycja Piaseczno i AKL Ursynów, przy współudziale PZLA i OSiR w Piasecznie, były 20 maja, organizatorami  I Memoriału im. Sławomira Rosłona.

Trener Rosłon pracował w tych klubach i zmarł przedwcześnie w ubiegłym roku. Memoriał miał znakomita obsadę, gdyż miał charakter nie tylko ogólnopolski, ale i międzynarodowy. Ogółem wzięło w nim udział ponad 500 uczestników, przy czym wszyscy otrzymali  pamiątkowe koszulki i medale, a najlepsi dodatkowo, cenne nagrody rzeczowe.

Dobry start MKS w Suchedniowie

Opublikowano: 22 maj 2018, 07:13 Kategoria Sport
mksbadminton

W Suchedniowie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików. W zawodach uczestniczyli zawodnicy MKS Garwolin Ania i Tomek Kotlarscy.

Był to bardzo licznie i mocno obsadzony turniej. Wystarczy wspomnieć, że zaczął się o godzinie 10 i trwał prawie do 23, a rodzeństwo wróciło do domu po godzinie pierwszej w poniedziałek.

Porażka 1:3 z Błonianką Błonie i remis 2:2 z LKS Promna to dorobek Wilgi Garwolin w dwóch ostatnich spotkaniach IV ligi. Na cztery kolejki przed końcem sezonu GKS zapewnił sobie utrzymanie.

W środę Wilga mierzyła się na wyjeździe z Błonianką. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, czego efektem był gol byłego gracza GKS Michała Kępki w 23. minucie.

9 medali młodzieży Wilgi w Teresinie

Opublikowano: 17 maj 2018, 07:32 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

W czteroosobowym składzie wyjechali młodzi lekkoatleci „Wilgi” Garwolin na Miting z okazji X-lecia UKS Filipides Teresin.

Imprezę przeprowadzono w kategorii klas IV, V i VI szkół podstawowych.  Doskonale w tym gronie spisali się „szóstoklasiści” z Garwolina, którzy zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i jeden medal brązowy, a przy okazji ustanowili wiele rekordów życiowych.

Bieg ułański w Leszczynach – medale rozdane

Opublikowano: 16 maj 2018, 18:46 Kategoria Sport
gpbieganieleszczyny

Drugi bieg Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbył się tradycyjnie w Leszczynach podczas obchodów Święta 1. Pułku Strzelców Konnych. I tradycyjnie biegli i dorośli, i dzieci. Każdy zawodnik otrzymał medal, a najlepsi stanęli na podium.

Był to jeden z czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Celem imprezy jest popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej. Z każdym rokiem zawodników jest więcej: niestraszny im dystans, ani pogoda, płatająca figle. Dorośli mieli do pokonania 5 km, a dzieci, w zależności od wieku – 300, 600 i 1200 metrów.

Siatkarze z Dwójki wicemistrzami Mazowsza

Opublikowano: 15 maj 2018, 07:04 Kategoria Sport
siatkówkadwójka

W weekend 28-29 kwietnia 2018 w Miedzyborowiu rozegrano turniej finałowy Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2. Podopieczni Bartosza Soszki i Edmunda Kopyścia wywalczyli wicemistrzostwo Mazowsza!

Losowanie w grupach było szczęśliwe dla sportowców z Garwolinie. Wszystkie zespoły były w zasięgu Dwójki. Natomiast w drugiej grupie znalazła się Warszawa (KS Metro), Ostrołęka, która w turnieju regionalnym wyeliminowała Wyszków i Kobyłkę, która wcześniej wygrała z Wołominem.