reklama

baner projekt 

reklama
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

- Rok 2023 obfituje w wiele zacnych jubileuszy. W wakacje odbyła się 80. edycja Tour de Pologne, miasto Garwolin świętuje 600-lecie nadania praw miejskich, a przed nami 10. edycja Memoriału im. Piotra Ekierta, na który zapraszamy miłośników kolarstwa w różnym wieku - zachęca do udziału GSK Horyzont.

W niedzielę 1 października w Uninie pod Garwolinem odbędzie się po raz dziesiąty wyścig kolarski w ramach którego uczestnicy uczczą pamięć zmarłego w 2014 roku Piotra Ekierta - zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży. W wyścigu biorą udział lokalni pasjonaci kolarstwa oraz sportowcy z całej Polski.

Kolejny punkt Wilgi II

Opublikowano: 18 wrzesień 2023, 10:17 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Trwa dobra seria Wilgi II Garwolin. Drużyna Kamila Zawadki zanotowała trzeci kolejny mecz bez porażki w Amnis Energia Lidze Okręgowej. Przełożone zostało spotkanie Promnika Łaskarzew.

Po wygranej z Polonią Warszawa 1:0 i bezbramkowym remisie z Wichrem Kobyłka, Wilga II pojechała na spotkanie do Radości. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Wilga ostatni kwadrans grała w osłabieniu po drugiej żółtce kartce swojego zawodnika.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, był w dniu 16 września organizatorem Mistrzostw Mazowsza U-16 w Lekkiej Atletyce. Miło nam poinformować, że złoty medal i tytuł mistrzowski, wywalczyła w wieloskoku (uproszczona forma trójskoku) Agata Świesiulska z wynikiem 10.10m.

Uczennica LO w Garwolinie złoty medal zdobyła w ostatniej próbie konkursu i skomentowała, że lubi takie sportowe wyzwania, po czym w jej oczach pojawiła się łezka szczęścia. Podobną łezkę uroniła jej klubowa koleżanka, Julia Kusińska, która w dramatycznych okolicznościach wyskakała „srebro” w skoku  w dal. Jej rezultat 4.83m to nowy rekord życiowy, ale taki sam wynik uzyskała Amelia Wojtczuk z „Jedynki” Łosice. Sędziowie długo analizowali drugie najlepsze skoki tych dwóch zawodniczek i z tego przepisu zwycięsko wyszła Julka, nic dziwnego że nieco się wzruszyła. O wyrównanym poziomie konkursu może świadczyć fakt, iż czwarta zawodniczka uzyskała 4.81cm.

Bieg Pamięci. Kolejny frekwencyjny rekord

Opublikowano: 16 wrzesień 2023, 17:05 Kategoria Sport
grand prixbiegtruchtacz.pl
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 200 osób wzięło udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, który odbył się wczoraj wieczorem. To kolejny rekord frekwencji podczas tego wydarzenia. Bieg Pamięci był częścią obchodów 84. rocznicy bombardowania Garwolina. Pierwsze miejsca w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn wybiegali zawodnicy Wilgi Garwolin.

Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, miłośnicy biegania wzięli udział w trzecim biegu w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej organizowanego przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Inny niż zazwyczaj termin wydarzenia, nie miał negatywnego przełożenia na frekwencję. Wręcz przeciwnie! Znów padł rekord! Na starcie zawodów ustawiło się ponad 200 uczestników w każdym wieku.

Lider był blisko [wideo]

Opublikowano: 16 wrzesień 2023, 16:06 Kategoria Sport
wilga garwolinks troszyn
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Mimo gry, przez większość spotkania, z przewagą jednego zawodnika, Wilga Garwolin przegrała z KS Troszyn 0:1 w meczu 8. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener gospodarzy nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Urazy wykluczyły z gry Filipa Gaca i Sebastiana Papiernika.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Jedyna drużyna z powiatu garwolińskiego, która wyszła w pucharową środę na boisko, dostała srogie lanie od IV-ligowca. Orzeł Unin przegrał z Mazovią 1:10. Awans bez gry zanotował Promnik Łaskarzew.

Na ¼ finału okręgowego PP OZPN Siedlce występ zakończył Orzeł Unin. Przedstawiciel ligi okręgowej został rozgromiony przez IV-ligową Mazovię 1:10. Już do przerwy wyżej notowany rywal prowadził 5:0 m.in. po trzech bramkach i dwóch asystach Sebastiana Kaczyńskiego (wychowanka Promnika Łaskarzew).

reklama
reklama