reklama
reklama
reklama
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

W dniach 30 maja – 1 czerwca na boiska Powiatowego Ośrodka Sportowego w Miętnem wybiegną reprezentanci i reprezentantki ponad 150 drużyn, którzy powalczą o awans do ogólnopolskiego finału XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania najlepszych w województwie młodych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12 to dla całego regionu prawdziwe sportowe święto.

Największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie powróciło na stadiony Mazowsza na etapie wojewódzkim po raz pierwszy od 2019 roku. Zakończone w ostatnich tygodniach rozgrywki gminne oraz powiatowe wyłoniły niemal 2 tysiące reprezentantów ze 152 drużyn, którzy już w najbliższych dniach będą rywalizować ze sobą o udział w rozgrywkach finałowych, kończących się 14 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie.

Lekkoatletyczne rekordy

Opublikowano: 26 maj 2022, 09:15 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Udanie na imprezach lekkoatletycznych wystartowali zawodnicy GKS Wilga Garwolin.

W Warszawie obył się kolejny bieg z cyklu City Trail w którym wystartowała  z dużym powodzeniem Emilia Mazek. W biegu na dystansie 1500m zajęła zdecydowanie I miejsce i równocześnie ustanowiła nowy rekord powiatu garwolińskiego wynikiem 4.41.82s. Jest to prawie historyczne wydarzenie,  gdyż pobiła o 1.82 s rekord Doroty Zduńczyk ustanowiony aż 35 lat temu! Zawodniczka garwolińskiej Wilgi kolekcjonuje rekordy powiatu i ma ich już na swoim koncie jedenaście. Czekamy na kolejne w wykonaniu nasze mistrzyni.

Licealiści na medal

Opublikowano: 26 maj 2022, 09:12 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach był organizatorem Międzypowiatowych Mistrzostw Szkół Średnich w Lekkiej Atletyce. Lekkoatleci którzy trenują w GKS Wilga odnieśli w nich spory sukces, gdyż zdobyli 4 złote – 2 srebrne i jeden medal brązowy.

Wyniki:  Alicja Świesiulska – 100m – 13.14s – złoty medal, Olga Świesiulska – 200m – 26.74s – złoty medal, Aleksandra Borkowska – 1500m – 5.09.23s – złoty medal, Ewelina Kucharska – skok w dal – 4,74m – srebrny medal i rzut oszczepem 600g – 24.67m – brązowy medal, Wiktor Sikora – pchnięcie kulą 5 kg – 14.46m – złoty medal i  6 kg – 12.80m – srebrny medal.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 200 uczestników stanęło na starcie drugiej odsłony ŻTC BIKE RACE 2022. Rywalizacja odbyła się w Garwolinie.

Zawodnicy rywalizowali na rundzie o długości 27 kilometrów, start i meta zlokalizowane były w Garwolinie przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej) następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie była meta.

Lider ponownie za mocny

Opublikowano: 22 maj 2022, 07:44 Kategoria Sport
wilga garwolinmks piaseczno
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nie było niespodzianki w meczu z liderem. Wilga Garwolin przegrała z MKS Piaseczno 0:3 (0:2), kończąc serię dziewięciu spotkań bez porażki w forBet IV lidze mazowieckiej.

Po porażce w Piasecznie 1:4, gospodarze wczorajszego spotkania byli żądni rewanżu. Boisko zweryfikowało różnicę, która w tym sezonie wykazuje lider spod Warszawy. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po golach Konrada Rudnickiego oraz Kamila Matulki. Dobre okazje do zaskoczenia bramkarza rywali mieli Kacper Zalewski i Piotr Grober. Nie brakowało też kontrowersji. Przy stanie 0:1 sędzia nie odgwizdał rzutu karnego za faul na Grzegorzu Piesio. Zdaniem gospodarzy przewinienie było ewidentne.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W 29. kolejce grupy mazowieckiej II forBET IV ligi, do Garwolina na mecz z Wilgą Garwolin przyjedzie zespół MKS-u Piaseczno. Nadchodzące starcie zapowiada się niezwykle pasjonująco, gdyż na boisko drużyny z trzeciego miejsca przyjedzie lider tabeli. Obie drużyny liczą także na kolejne zwycięstwo w ligowym starciu. Czy Wilga Garwolin pokona pretendenta do awansu? Jakie zakłady bukmacherskie przygotował na nadchodzący mecz bukmacher STS? Analizujemy kursy bukmachera STS przed meczem Wilga Garwolin - MKS Piaseczno.

Wilga Garwolin chce podtrzymać dobrą passę

Podopieczni Karola Zawadki zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli forBET IV ligi grupy mazowieckiej II. Ich dorobek to 60 punktów. Drużyna Wilgi Garwolin w ostatnich trzech spotkaniach pokazała się z bardzo dobrej strony, notując w tych starciach komplet punktów. Najpierw pokonała Victorię Sulejówek 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Sebastian Papiernik. Swoją wyższość Wilga Garwolin pokazała także w starciu z Milanem Milanówek, którego to po bramkach Jakuba Wągrodzkiego, Grzegorza Piesio oraz Sebastiana Papiernika pokonała 3:0. Najwięcej problemów Wildze Garwolin sprawił w ostatniej kolejce zespół Naprzodu Skórzec. Wilga Garwolin wygrała 3:2, a bramki dla drużyny Karola Zawadki zdobyli Grzegorz Piesio, Sebastian Papiernik i Tomasz Paszkowski.

reklama

TOP

reklama