piątek, 27 września 2024 01:32

Kolejna bolesna porażka w IV lidze

KTS Weszło zrewanżowało się z nawiązką za czerwcową porażkę z Wilgą w Garwolinie. Tym razem GKS uległ wysoko 0:6 (0:2). Dwa gole dla gości strzelił były zawodnik Wilgi Emmanuel Obi.

07.09.2024 18:45    8    1
Piotr Grudzień już w Polsce

Dwukrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu Piotr Grudzień wrócił do Polski. Na tenisistę stołowego z Zygmuntów czekała rodzina oraz wójt gminy Łaskarzew.

06.09.2024 16:27
Cezary Polak zawodnikiem mistrza Polski

21-letni wychowanek Sępa Żelechów Cezary Polak został nowym zawodnikiem Jagielloni Białystok. Reprezentant Polski U21 masz szansę być kolejnym zawodnikiem z powiatu garwolińskiego, który zagra w Ekstraklasie i europejskich pucharach.

06.09.2024 07:47
Pilawa: III Półmaraton Trailowy i II Przemilak 5-Milowy już 13 października

Stowarzyszenie Stopka Pilawa organizuje III edycję Pilawskiego Półmaratonu Trailowego. 21-kilometrowa trasa została wytyczona po okolicznych lasach. Impreza odbędzie się 13 października. Jeszcze we wrześniu, przy zapisach, obowiązuje niższa opłata startowa. Na uczestników czeka druga - krótsza trasa Przemilaka.

05.09.2024 14:08
Radom szczęśliwy dla młodzików Wilgi

Miejski stadion, na którym swoje mistrzowskie mecze rozgrywa III ligowa Broń Radom, gościł w dniu 31 sierpnia, uczestników Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w kategorii młodzików. Doskonale spisali się w nim najmłodsi podopieczni trenera Stanisława Buszty, którzy rozpoczynają swoją sportową przygodę.

05.09.2024 07:25
Bieg Pamięci już jutro! Zapisz się online

Po wakacyjnej przerwie na biegowe ścieżki powraca Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. W czwartek, 5 września, odbędą się trzecie zawody w ramach tegorocznego cyklu. Zawodnicy wezmą udział w Biegu Pamięci, który jest częścią obchodów 85. rocznicy bombardowania Garwolina. Zapisy na wydarzenie wyłącznie przez Internet.

04.09.2024 12:06
Mieszkaniec Trąbek wicemistrzem olimpijskim!

W swoim olimpijskim debiucie Michał Dąbrowski z Trąbek (gm. Pilawa) zdobył srebrny medal. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu szermierz przegrał, po zaciętym boju, dopiero w finale. Dla Polaka sukces ma szczególny wymiar, bo sportowiec jest w trakcie leczenia nowotworu.

04.09.2024 08:25
Zawodnik MKS podwójnym medalistą ME

Leopold Tukendorf z MKS Garwolin został podwójnym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów w Badmintonie.

03.09.2024 08:47
Drużyna na medal

Młodzi piłkarze Wilgi Garwolin z rocznika 2014/2015 nie przestają zaskakiwać. Po wygraniu Klubowych Mistrzostw Mazowsza i trzecim miejscu w Sokolik CUP, tym razem przyszło zwycięstwo w Memoriale Bogdana Króla w Markach.

02.09.2024 17:19
Kolejne 1:6 Wilgi Garwolin

Po raz drugi w ciągu tygodnia Wilga Garwolin przegrała ligowy mecz 1:6. Tym razem pogrom w Mińsku Mazowieckim, gdzie Mazovia pewnie odniosła piąte zwycięstwo w IV lidze. Spotkanie w Mińsku Mazowieckim rozpoczęło się niespodziewanie. W 17. minucie na bramkę strzelał Kacper Wieczorek, a dobitką popisał się Gracjan Grot, który nie traci skuteczności. Później gospodarze, między 24. a 26. minutą, strzelili dwa gole. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

31.08.2024 17:39
Piotr Grudzień z brązem i złotem IO! [aktualizacja]

Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) Piotr Grudzień jest już pewny dwóch medali Igrzysk Paraolimpijskich, które odbywają się w Paryżu. 33-latek zdobędzie we Francji swój piąty i szósty olimpijski krążek! Tenisista stołowy, trenujący na co dzień w Zielonej Górze, już po raz piąty pojechał na Igrzyska Paraolimpijskie. Wczoraj we Francji sportowiec rozegrał dwa spotkania w rywalizacji drużynowej. W grze mieszanej Piotr Grudzień zagrał z Karoliną Pęk. Polacy, rozstawieni z numerem 1, w ćwierćfinale pokonali brazylijski duet Danielle Rauen - Luiz Filipe Manara 3:2 (-8, -8, 11, 4, 9). Mecz nie należał do łatwych, bo nasi przegrywali już 0:2 w setach.

31.08.2024 08:41
Puchary już bez naszych

Promnik Łaskarzew wycofał się z rozgrywek Pucharu Polski, a Zryw Sobolew przegrał wysoko mecz 1/8 finału. Honoru drużyn z powiatu garwolińskiego będzie broniła jeszcze Wilga Garwolin, która dołączy do rozgrywek w połowie września. Po przejściu I rundy rozgrywek na szczeblu MZPN, z rozgrywek wycofał się Promnik Łaskarzew. Na decyzję spadkowicza z okręgówki miało losowanie. ŁKS przydzielono drużynę z odległego Rząśnika.

29.08.2024 11:42
Pierwsze trzy punkty w sezonie [wideo]

Do 4. kolejki musiała czekać Wilga Garwolin, aby zainkasować pierwsze trzy punkty w sezonie. GKS pokonał MKS Przasnysz 3:1 (3:0). Skuteczności nie traci Gracjan Grot, który ustrzelił po raz drugi dublet. Beniaminek z Przasnysza przyjechał do Garwolina z kompletem punktów po trzech spotkaniach. Wilga chciała zmazać plamę po porażce 1:6 z KS Troszyn. W składzie gospodarzy dwie zmiany w porównaniu z ostatnim starciem. W bramce kibice zobaczyli Marcina Makulca, a na prawej pomocy Kacpra Zalewskiego.

28.08.2024 18:58
1:7 Wilgi II Garwolin

Podobnie jak pierwsza drużyna, wysokiej porażki doznali zawodnicy rezerw Wilgi Garwolin. „Dwójka” uległa na wyjeździe Perle Złotokłos 1:7 (0:4). Wyjazdowe spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Gospodarze objęli prowadzenie w 6. minucie. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Perła dorzuciła jeszcze trzy trafienia. Po godzinie gry było już 6:1. Ostatecznie gospodarze wygrali 7:1. Honorowe trafienie przy stanie 0:7 dla GKS zaliczył rezerwowy Bartosz Grędzik.

27.08.2024 11:06
Bieliński: „Mam duży sentyment do występów w Wildze”

Z byłym bramkarzem Wilgi Garwolin, obecnie zawodnikiem KS Troszyn, rozmawia Łukasz Korycki.   Krótko musiałeś czekać na powrót do Garwolina, bo zawitałeś do Wilgi dwa miesiące po zakończeniu poprzedniego sezonu. Jak się czułeś ponownie przy Sportowej? To był bardzo przyjemny powrót. Liczyłem na to, że z Wilgą spotkam się na początku sezonu, a nie na przykład zimową porą. Bardzo dobrze wspominam to miejsce. Mam duży sentyment do występów w Wildze, w której spędziłem, można powiedzieć, że „tylko”, półtora sezonu.

24.08.2024 15:34
Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Nie wszyscy czwartoligowcy mają skuteczne linie ataku. Mamy połowę rundy jesiennej sezonu 2024/25. Oto te najsłabsze ,,ataki'': 1. Kotwica II Kołobrzeg – 8 meczów, bilans bramkowy 4-29 2. Sparta Szepietowo 8/ 5-36 3. Supra Kwidzyn 8/5-14 4. Lechia Dzierżoniów (dawniej drugi poziom rozgrywek jako Diora) 8/ 5-12 5. Tęcza Biskupiec 7/ 5-9 6. Sokół Sieniawa 9/6-18. Grał tam ( III liga) Sebastian Kaczyński- wychowanek Promnika Łaskarzew. Obecnie rezerwowy w Mazurze Karczew (V liga) 7. Czarni Browar Witnica 8/ 6-24 (Witnica to jeden z 5-6- ciu najlepszych browarów w w Polsce, czyli dwoma słowami: lubuskie piwo :-) 8. Włókniarz Konstantynów Łódzki 7/ 6-29 Dla porównania Wilga I Garwolin zdobyła 12 bramek w 8- miu meczach, co jest wynikiem nad wyraz bardzo przeciętnym. Natomiast (niestety nie uda się pominąć tego bardzo smutnego faktu) występująca trzeci kolejny sezon w LO Wilga II Garwolin zdobyła 4 bramki w siedmiu meczach i dzierży czerwoną latarnię grupy. Mało tego- Wilga II straciła już 25 bramek i razem z Okęciem Warszawa zajmuje ex-aequo niechlubny fotel lidera, jeśli chodzi o ilość straconych bramek. Pytanie nasuwa się samo: Co nagle w fajnie grającej dwa ostatnie sezony Ekipie Wilgi II Garwolin przestało (nomen omen) grać ? Czy przysłowiowego wilka ciągnie do lasu ? Innymi słowy: (pytanie) Czy według trenera Łukasika miejsce Wilgi II jest w Klasie B ? Oczywiście... trener Łukasik wspomniał o możliwych porażkach (i słusznie) : ,, Priorytetem jest wprowadzanie wychowanków do seniorskiej piłki. – Wiem, że może to się wiązać z porażkami, ale to ryzyko biorę na siebie – podkreśla szkoleniowiec'' Jednak podejrzewam, że trener Łukasik nie przewidział, że to będą ... tylko porażki i klęski. Debiut trenerski, czyli domowy remis z katastrofalnie (jak się okazuje) słabym beniaminkiem jakim jest SRS Zamienie też był... porażką. Miało być o IV lidze. Jest o broniącej się przed degradacją Wildze Garwolin i o tragicznie katastrofalnych wynikach Wilgi II Garwolin. W sumie nic dziwnego. W końcu jestem kibicem Wilgi Garwolin :-)Data dodania komentarza: 26.09.2024, 16:46Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z UrsusemAutor komentarza: SERBTreść komentarza: Kiedy doczekamy się ze strony władzy, decydentów itp. stwierdzenia? : Podatniku, Mieszkańcu! To dzięki Tobie wybudowano obwodnicę, drogę, szkołę, boisko etc. My politycy tylko wykonujemy swoje obowiązki za sowite wynagrodzenie i przywileje! I dla pozoru to my jesteśmy na zdjęciach a nie Ci za których pieniądze budowano. P.S Łaskarzew dziękuję za zjazd.. a nie czekaj.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 12:29Źródło komentarza: Dokładnie 17 lat temu otwarto obwodnicę!Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: ile lat ma kierowca tira?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 07:43Źródło komentarza: Kierowca tira zasłabł na S17Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: 25.09.2024. godz. 15:30 Wilga oddała Ślimakowi Halinów walkowerem dzisiejszy mecz w ramach Pucharu dla Naiwnych (w skrócie PP). I słusznie, tak jak wcześniej pisałem. Wilga Garwolin ma o w obecnym sezonie bardziej priorytetowe cele niż występ w finale europejskiej skorumpowanej Ligi Mistrzów :-), Finale Pucharu Polski, lub w Finale Mazowieckiego PP z nagrodą rzędu 5 tysięcy złotych. Czarni Żagań 1964 ? Fajne emocje. Raz na 100 lat. Tak jak zimy stulecia :-).Data dodania komentarza: 25.09.2024, 16:16Źródło komentarza: Przełamanie Wilgi w starciu z Ursusem