Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Od dzisiaj w Garwolinie nie będzie całodobowych dyżurów aptecznych. Apteki będą dodatkowe otwarte tylko w dni powszednie w godz. 21-23 oraz dni ustawowo wolne od pracy.

- Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo Farmaceutyczne, od dnia 1 maja apteki w powiecie garwolińskim nie będą pełniły dyżurów całodobowych – informuje dzisiaj Starostwo Powiatowe w Garwolinie.

Zmieniona ustawa wskazuje, że za dyżur w dzień wolny od pracy uznawany jest dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną bez przerwy przez kolejne 4 godziny, w przedziale czasowym pomiędzy godzinami 10:00, a 18:00. Za dyżur w porze nocnej ustawodawca uznaje natomiast dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną bez przerwy przez kolejne 2 godziny zegarowe, w przedziale czasowym pomiędzy godzinami 19:00 a 23:00.

Co to oznacza w praktyce? Znikają całodobowe dyżury aptek, które każdego miesiąca były przypisywane do konkretnych punktów. Od poniedziałku do piątku w godzinach nocnych (po godz. 23) nie będzie dyżurować żadna apteka, podobnie przez cały weekend.

W dni powszednie (od poniedziałku do piątku) dyżury nocne (w godz. 21-23) pełnić będą:

  • Apteka „Na Starówce”, ul. Długa 48 – w każdy poniedziałek
  • Apteka „Na Dobrej”, ul. Dobra 1/4-5 – od wtorku do piątku.

Dyżury w dni ustawowo wolne od pracy dyżur pełnić będą (w godz. 9-21):

  • Apteka „Na Dobrej”, ul. Dobra 1/4-5 – w dniach 1 maja, 19 maja, 15 sierpnia, 11 listopada, 26 grudnia
  • Apteka „Od serca”, ul. Kościuszki 4A – w dniach 3 maja, 30 maja, 1 listopada, 25 grudnia

Rozkład godzin pracy wszystkich aptek nie uległ zmianie. Apteki pracują tak, jak dotychczas. Nie pełnią natomiast dyżurów całodobowych.

Komentowanie zostało wyłączone do tego tekstu.

reklama
reklama