Kandydat nr 1

SMS o treści TYP.SG.1 na numer 71480
(Koszt 1,23 zł z VAT za SMS)

Patryk Akala (siatkówka) – ur. 1988, Łuczniczka Bydgoszcz

Liczący 201 cm wzrostu sportowiec to przykład, jak ciężką pracą można osiągnąć sukces. Przygoda Patryka Akala z siatkówką rozpoczęła się w ZSP nr 2 w Garwolinie. W Dwójce pierwsze kroki na parkiecie nastolatek stawiał pod okiem Edmunda Kopyścia. Niedługo później pochodzący z Woli Rębkowskiej zawodnik ruszył w Polskę. Występował m.in. w Czarnych Radom, Morzu Szczecin i AGH 100RK Kraków.

Kandydat nr 2

SMS o treści TYP.SG.2 na numer 71480

Filip Gac (beach soccer) – ur. 1996, KP Łódź

Gdyby ktoś kilka lat temu pomyślał, że powiat garwoliński doczeka się reprezentanta Polski w piłkarskich Mistrzostwach Świata, pewnie zostałby uznany za niepoprawnego optymistę. A jednak. Na przełomie kwietnia i maja na Wyspach Bahama odbywał się mundial w beach soccera. W gronie 16 najlepszych zespołów globu była reprezentacja Polski, w składzie z Filipem Gacem. 21-latek z powiatu garwolińskiego na stałe wszedł do kadry reprezentacji Polski.

Kandydat nr 3

SMS o treści TYP.SG.3 na numer 71480

Robert Głowala (lekkoatletyka) – ur. 1992, GKS Wilga Garwolin

Rok 2017 był wyjątkowy udany dla 25-latka pochodzącego z Rudy Talubskiej (gm. Garwolin). Robert sezon rozpoczął od zdobycia szóstego miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów na 10 km. W czerwcowych Biegu Avon Kontra Przemoc w Garwolinie, po raz drugi w karierze, zawodnik Wilgi Garwolin, zajął trzecie miejsce. W Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce, rozgrywanych w Białymstoku, Robert Głowala zajął czwarte miejsce.

Kandydat nr 4

SMS o treści TYP.SG.4 na numer 71480

Robert Kwaśniak (taniec towarzyski) – ur. 2002, Duet Warszawa

Dla ucznia trzeciej klasy gimnazjum w Gończycach pasją jest taniec. Życiową przygodę mieszkaniec gminy Sobolew rozpoczął w wieku sześciu lat, kiedy stawiał pierwsze kroki w garwolińskim Studiu Ruchu Kordaszewskich . Dalszy rozwój Robert zawdzięcza treningom w klubach warszawskich i lubelskich. Na efekty nie trzeba było czekać. Początkowo nastolatek wygrywał turnieje na poziomie wojewódzkim, później przyszły miejsca na podium w imprezach rangi okręgowej.

Kandydat nr 5

SMS o treści TYP.SG.5 na numer 71480

Mateusz Mikulski (kolarstwo) – ur. 1994, Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarski „Horyzont”, Klub Kolarski V-max Mińsk Mazowiecki)

Kolarz w roku 2017 roku został mistrzem Polski amatorów do lat 29 w kolarstwie szosowym. Ponadto obronił tytuł mistrza Mazowsza z 2016 roku. Drugi rok z rzędu wygrał klasyfikację generalną w kategorii M20 największego polskiego cyklu wyścigów ŻTC. Był najlepszym zawodnikiem na naszych lokalnych imprezach kolarskich, po raz czwarty wygrał w Garwolinie memoriał im. Piotra Ekierta.

Kandydat nr 6

SMS o treści TYP.SG.6 na numer 71480

Jakub Piesiewicz (MMA) – ur. 1986, Marga Submission Fighting Gym Garwolin

Przygoda mieszkańca Garwolina ze sztukami walki rozpoczęła się w miejscowym Ośrodku Sportu Walki, gdzie Jakub Piesiewicz trenował kickboxingu pod okiem Macieja Zapałowskiego. W 2009 roku, po wyjeździe na studia do Radomia, zaczął trenować brazylijskie jiu jitsu oraz MMA u Łukasza Bilskiego - trenera Marga SFG Radom.

Kandydat nr 7

SMS o treści TYP.SG.7 na numer 71480

Mateusz Szczypek (pływanie) – ur. 1996, UKS Delfin Garwolin

21-latek to wyróżniający się zawodnik garwolińskiego Delfina. W tym roku zdobył trzy medale Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters. Po krążki pływak sięgnął na trzech dystansach. Był drugi na 200 metrów stylem dowolnym (czas: 2:19:95) oraz dwukrotnie trzeci na 800 metrów stylem dowolnym (czas: 11:04:57 ) oraz 50 metrów stylem klasycznym (czas: 33:68 ).

Nothing found!

Jak głosować?

Głosowanie będzie się odbywało za pośrednictwem:

Zwycięzcą plebiscytu i zdobywcą tytułu „Sportowiec Powiatu Garwolińskiego 2017” będzie kandydat, który otrzyma największą liczbę zsumowanych głosów.