reklama

Zmierz się z dyktandem na 600-lecie miasta

Opublikowano: 09 czerwiec 2023, 16:22 Kategoria Kultura
dyktandosp 2 garwolindwójka600-lecie garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Z okazji 600-lecia Garwolina Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie zaprasza do zmagań z zawiłościami języka ojczystego podczas Wielkiego Dyktanda o Pióro Burmistrza Garwolina, które odbędzie się 15 czerwca w siedzibie szkoły.

O godz. 9.00 corridę ortograficzną stoczą uczniowie do lat piętnastu. Zaznaczamy, że prace będą kodowane i trzy razy sprawdzane. Wybrana zostaną trzy prace w całości poprawne lub z najmniejszą liczbą błędów. Wyniki zostaną podane do wiadomości publicznej (portale społecznościowe i informacyjne) po sprawdzeniu (piątek 16 czerwca lub sobota 17 czerwca).

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W takim repertuarze nikt ich jeszcze nie widział i nie słyszał. Bajkowy debiut Chóru Miasta Garwolina został ciepło przyjęty nie tylko przez dorosłych słuchaczy, ale przede wszystkim przez niezwykle wymagającą młodą publiczność, która z okazji Dnia Dziecka odbyła muzyczną podróż dookoła świata śladami filmowych bohaterów i ich marzeń.

Warto mieć marzenia i warto po nie sięgać, a przede wszystkim nie wolno bać się chcieć. Takie przesłanie niósł ze sobą wczorajszy koncert, który był częścią obchodów Dnia Dziecka organizowanych przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Niezwykła muzyczna podróż po wszystkich kontynentach i najpiękniejsze piosenki z ulubionych bajek najmłodszych. Taką niespodziankę przygotował Chór Miasta Garwolina dla wszystkich małych mieszkańców, którzy wypełnili wczoraj salę widowiskową po brzegi.

Dziecięcy świat wyobraźni

Opublikowano: 02 czerwiec 2023, 11:43 Kategoria Kultura
csikgaleria kotłowniawystawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz XVIII Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z racji święta dzieci zaprezentuje twórczość swoich podopiecznych ze świetlic środowiskowych. W poniedziałek 5 czerwca o godzinie 16:00 w Galerii Kotłownia odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Kalejdoskop”.

- Ta wystawa to stały punkt w kalendarium galerii. Co roku z wielką radością prezentujemy twórczość dzieci korzystających z „Przystani”. Dziecięcy świat wyobraźni, wrażliwości i emocji to jest rzecz niesamowita! Wernisaż jest dla młodych osób niezwykłym przeżyciem. Młodzi artyści czują się docenieni i naprawdę ważni. Cieszymy się, że możemy ich wesprzeć. Serdecznie zapraszamy na tę wystawę – mówi Luiza Kondej-Matusiak, kustosz Galerii Kotłownia.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już po raz trzeci Centrum Sportu i Kultury bierze udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Comiesięczne spotkania w kinie poprzedzone prelekcją, emisja filmu a potem możliwość pracy z uczniami z pomocą gotowych materiałów – tak w skrócie można przedstawić projekt. Projekcje rozpoczną się w październiku, ale już dziś ruszają zapisy dla szkół.

- Program NHEF w Polsce ma w tym roku swoją osiemnastą edycję. CSiK od trzech lat zachęca lokalne placówki oświatowe do wzięcia udziału w tych spotkaniach. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło ponad 700 uczniów. Proponujemy cykle filmowe dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków aż po szkoły średnie – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, koordynatorka projektu.

reklama