Antarktyda według Jana Szamryka – spotkanie z podróżnikiem

Opublikowano: 03 grudzień 2019, 10:35 Kategoria Kultura
csikszamryk

Do niektórych podróży nie nadaje się każdy. Ale każdy nadaje się do tego, by posłuchać o podróżach. Nawet tych bardzo ekstremalnych. We wtorek 10 grudnia w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się spotkanie z Janem Szamrykiem. Tym razem opowieść będzie dotyczyła Antarktydy.

W zimowej aurze, przy gorącej herbacie będzie można posłuchać arcyciekawych historii rodem nie z tego świata. W te rejony Ziemi docierają tylko nieliczni.
Jan Szamryk to mieszkaniec Garwolina. W ciągu ponad pół wieku podróżowania przedzierał się przez dżunglę, marzł wśród lodów Antarktydy, wędrował w skwarze pustyni, podziwiał najwyższe góry świata pokryte wiecznym śniegiem.

Co umie i co lubi? Weekend z Mikołajem w CSiK

Opublikowano: 02 grudzień 2019, 12:31 Kategoria Kultura
MikołajkiCSiK

Z racji nadchodzących Mikołajek Centrum Sportu i Kultury postanowiło dowiedzieć się, co umie i co lubić robić czerwony pan z długą białą brodą. Mikołaj będzie testował aktywności sportowe i kulturalne. W ofercie nie tylko atrakcje dla dzieci.

Sprawdzanie Mikołajkowych aktywności zacznie się już 6 grudnia, a zakończy 10 grudnia. W tych dniach na dzieci będzie czekać moc atrakcji. Coś dla siebie – zarówno sportowego, jak i kulturalne-go znajdą także dorośli. A więc, sprawdźcie czy Mikołaj….

Żelechów  potrafi bawić się bez alkoholu [wideo]

Opublikowano: 29 listopad 2019, 14:14 Kategoria Kultura

Ponad 240 młodych osób wzięło udział w Trzecim Bezalkoholowym Balu Andrzejkowym w Żelechowie. Tradycyjnie już młodzi udowodnili, że alkohol nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy. Wspaniała atmosfera, niepowtarzalny klimat, pozytywna energia młodych ludzi - tak w skrócie można opisać to, co towarzyszyło tegorocznej zabawie.

Sala bankietowa „Łabędzi Dwór” w Żelechowie 23 listopada 2019r. gościła młodych ludzi, którzy z wielkim entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów balu. Tegoroczne bilety rozeszły się w zaskakującym tempie, a chętnych do udziału w zabawie było dwukrotnie więcej aniżeli biletów. Nic w tym dziwnego, bowiem dwa poprzednie bale odniosły spektakularny sukces i były długo wspominane przez młodzież.

Koncert w rytmie lat 60. Finał Festiwalu Piosenki Dekady

Opublikowano: 27 listopad 2019, 07:07 Kategoria Kultura
piosenka dekadykoncertcsik

Można było usłyszeć takie przeboje jak „Jedziemy autostopem”, „Nie zadzieraj nosa” czy „Pod papugami”. 17 laureatów tegorocznego Festiwalu Piosenka Dekady zaśpiewało podczas niedzielnego koncertu finałowego. Tłumnie zgromadzona na wydarzeniu publiczność przyznała swoje nagrody. Największą sympatię i zarazem pierwsze miejsce w tegorocznej edycji festiwalu zdobyła Emilia Głodek.

Były już lata 90., 80., 70. oraz przeboje całego stulecia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Za nami 5. edycja Festiwalu Piosenka Dekady. Tym razem uczestnicy festiwalu sięgnęli po największe przeboje polskiej muzyki lat 60. Spośród ponad 40 uczestników przesłuchań konkursowych jury wybrało 17 laureatów, którzy w niedzielę, 24 listopada, wystąpili podczas koncertu finałowego w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.