Artystyczne poranki rozpoczną się Calineczką

Opublikowano: 19 wrzesień 2018, 06:31 Kategoria Kultura
artystyczne porankiCSiKteatr

Każdy zna historię dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale takiej wersji Calineczki jeszcze nie widzieliście! 30 września w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się spektakl lalkowy dla dzieci i rodziców, w którym zobaczyć będzie można małą Calineczkę, chrabąszcza, ropuchę i magiczny świat, który spodoba się starszym i młodszym.

"Calineczkę" zaprezentuje Teatr Barnaby, który wystąpił podczas tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego i zachwycił publiczność spektaklami "Tymoteusz wśród ptaków" i "Czerwony Kapturek". Dzieci i rodzice zobaczyli wówczas oryginalną scenę pacynkową i ręcznie wykonane lalki. Maluchy od razu polubiły Marcina Marca, który wprawiał w ruch pacynki i użyczał im głosu.

Małe zbrodnie małżeńskie w CSiK

Opublikowano: 13 wrzesień 2018, 09:37 Kategoria Kultura
teatrCSiK

Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą – ostrzega Éric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki. Kultowe „Małe zbrodnie małżeńskie” do zobaczenie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie już 3 października.

Na scenie garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpi dwoje młodych, zdolnych i lubianych przez publiczność aktorów – Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra. Sztuka Érica- Emmanuela Schmitta to zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia związku dwojga kochających się kiedyś ludzi. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta.

Ogólnopolski Festiwal „Jesteśmy wolni”

Opublikowano: 12 wrzesień 2018, 06:41 Kategoria Kultura
festiwalCSiK

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu „Jesteśmy wolni” – „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rejestracja uczestników ruszyła 7 września. Przesłuchania w Garwolinie odbędą się 19 października.

Przegląd organizowany jest na terenie 4 województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, śląskiego. Jego celem jest budowanie poczucia wspólnoty i przynależności narodowej oraz przygotowanie uczestników i odbiorców do radosnego i aktywnego świętowania Dnia Niepodległości. W ramach Przeglądu Festiwalowego zostaną zorganizowane prezentacje festiwalowe i wydarzenia towarzyszące: koncerty, wykłady historyczne, warsztaty wokalne, wystawy fotograficzne i malarstwa, prezentacje literackiej twórczości patriotycznej lokalnych twórców.

W Miętnem przeczytali Przedwiośnie w plenerze

Opublikowano: 11 wrzesień 2018, 08:14 Kategoria Kultura
dworekmiętneprzedwiośnieczytanie

W Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem w miniony piątek odbyło się kolejne „Narodowe Czytanie”  W 100-lecie Niepodległości Polski, w nastrojowej scenerii dworu i otaczającego go starodrzewia, w aurze już babiego lata, przy akompaniamencie muzyków, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytali uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat oraz liceum katolickiego z Garwolina.

Tegoroczna edycja akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Żeromskiego 2018 w miętnieńskim dworze odbyła się 7 września, w przeddzień ogólnopolskiej akcji.  W tym roku Powiatowe Centrum Kultury i Promocji do organizacji tego niezwykłego wydarzenia zaprosiło Zespół Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie. W rolę bohaterów powieści wcielili się uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat oraz liceum katolickiego z Garwolina. A wszystko w oprawie muzycznej uczniów z garwolińskiej „Dwójki”.