Fotomaratończycy, czyli zawody bez biegania

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 09:37 Kategoria Kultura
maraton fotograficznyCSiK

8 osób wzięło udział w I Garwolińskim Maratonie Fotograficznym podczas tegorocznych Dni Garwolina. Z zaproszenia skorzystali nie tylko dorośli pasjonaci fotografii, ale także dzieci. I jak się okazało jedna z najmłodszych uczestniczek zajęła nawet 2. Miejsce. Zadanie nie było łatwe – tylko 6 zdjęć w aż 2 godziny.

- Zależało nam na dobrej zabawie z nutką samodyscypliny i pokonywaniu własnych słabości. Trzeba było wykazać się kreatywnością, spokojem i wizją, by ostatecznie powstało 6 dobrych zdjęć – mówi Dariusz Szubiński, pomysłodawca maratonu.

I Garwoliński Maraton Fotograficzny odbył się 16 czerwca, podczas tegorocznych Dni Garwolina. Uczestnicy o godzinie 10:00 spotkali się w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, by się zarejestrować i wziąć udział w spotkaniu wprowadzającym w maraton. Od godziny 11:00 do 13:00 maratończycy „biegali” z aparatem w samym sercu wydarzeń, ale nie o bieganie w tym maratonie chodziło. Zadaniem uczestników było wykonanie 6 zdjęć, które będą stanowiły całość. Tematem była własna interpretacja i opowieść z obchodów Dni Garwolina.

MOW Borowie wygrywa ogólnopolski festiwal filmowy

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 07:57 Kategoria Kultura
mow borowiekonkursfilmborowie

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Borowiu, na zakończenie roku szkolnego do bogatej serii osiągnięć dorzucili kolejny, jakże cenny tytuł. Film „My chłopaki z ośrodka” w reżyserii Kacpra Woronowicza – wychowanka borowieckiego ośrodka – zdobył Albatrosa 2019 za najlepszy krótki film dokumentalny.

Miało to miejsce na Gali XII Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich 17 czerwca w Gdyni. Albatrosy to renomowane przedsięwzięcie, w którym udział bierze młodzież szkół średnich z całej Polski. Do festiwalu zgłoszonych zostało 56 filmów. Jury podkreślało wysoki poziom zgłoszonych prac.

Złote Basy rozdane po raz 16.

Opublikowano: 11 czerwiec 2019, 06:18 Kategoria Kultura
złote basypowiślakimaciejowice

W Maciejowicach odbył się XXVI Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „Powiślaki”.

Sobotnią imprezę otworzyli wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski ze starostą powiatu Mirosławem Walickim oraz posłem Grzegorzem Woźniakiem. Na uroczystości pojawili się również: wicestarosta powiatu Iwona Kurowska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach Sławomir Kordaczuk, zastępca wójta Beata Rulak- Fryc, sekretarz gminy Sebastian Kieliszek. Obecna była również Wanda Księżopolska - folklorystka, animatorka kultury i etnografka oraz przede wszystkim pomysłodawczyni festiwalu.

I Garwoliński Maraton Fotograficzny – bez biegania

Opublikowano: 08 czerwiec 2019, 09:59 Kategoria Kultura

Tylko 6 zdjęć w aż 2 godziny. Wszystko podczas tegorocznych Dni Garwolina. To będzie maraton, w którym nie chodzi o bieganie, a o bystre oko, wytrwałość i kreatywność.

Lubisz robić zdjęcia? Weź udział w I Garwolińskim Maratonie Fotograficznym. - Zależy nam na dobrej zabawie z nutką samodyscypliny i pokonywaniu własnych słabości. W czasie 2 godzin zostaniesz poproszony o wykonanie 6 zdjęć. W tym czasie trzeba będzie wykazać się kreatywnością, spokojem i wizją, by ostatecznie powstało 6 dobrych zdjęć – podkreślają organizatorzy I Garwolińskiego Maratonu Fotograficznego.