Po raz czwarty zaśpiewają w Samogoszczy

Opublikowano: 12 kwiecień 2019, 10:00 Kategoria Kultura
samogoszczmaciejowicekonkurs

Szkoła Podstawowa w Samogoszczy zaprasza wszystkich entuzjastów języków obcych i muzyki na IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Młodzi wokaliści będą mieli okazję zaśpiewać przeboje nie tylko w języku angielskim, ale także po francusku i rosyjsku.

Konkurs odbędzie się 9 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Samogoszczy. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych klas IV – VI i gimnazjów z powiatu garwolińskiego. Każdy uczestnik będzie musiał wykonać solo piosenkę w jednym z trzech języków: angielskim, francuskim lub rosyjskim – z podkładem muzycznym lub akompaniamentem na żywo.

Detektyw Zagadka na tropie

Opublikowano: 12 kwiecień 2019, 07:51 Kategoria Kultura
PCKiPDworek Miętne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spektakl teatralny pt.: „Detektyw Zagadka na tropie” – 17 kwietnia (środa) godzina 17.00.  Wstęp wolny

Będzie to bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, która przeniesie widzów w świat podróży i przygód. Dwóch detektywów wybiera się do Pekinu na koncert swej przyjaciółki, gwiazdy operowej o pseudonimie „Koko”. Wyruszają w długą podróż koleją transsyberyjską. Gdy opóźnieni docierają do Chin, okazuje się, że występ artystki z niewyjaśnionych przyczyn został odwołany. Gdzie jest „Koko”? Czy detektywom uda się rozwiązać zagadkę zaginięcia ich przyjaciółki? Przekonajcie się sami!

Jarmark, wrzawa i zabawa! Wystawco, zgłoś się!

Opublikowano: 11 kwiecień 2019, 18:10 Kategoria Kultura
FKiTGSenatorska

19 maja ulica Senatorska w Garwolinie znów zatętni życiem i urokiem dawnych lat podczas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. To już szósta edycja tego wydarzenia, które pokochali nie tylko mieszkańcy Garwolina. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Jarmark, wrzawa i zabawa!" Masz pomysł? Chcesz się włączyć w to wydarzenie? Tworzysz, kolekcjonujesz? Zgłoś się!


Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina, wydarzenie, którego celem jest pielęgnacja tradycji i pokazanie różnorodności lokalnego dziedzictwa kulturowego, zyskało wielką sympatię mieszkańców. W tym roku spotykamy się na Senatorskiej już po raz szósty. Wokół rosołu, wspomnień, starych zdjęć i dobrej muzyki. Na pewno będzie można zobaczyć, usłyszeć i zjeść coś, na co wiele osób czeka cały rok. Nie zabraknie także nowości i niespodzianek.

Nagroda Norwida dla mazowieckich twórców. Zgłoście ich

Opublikowano: 10 kwiecień 2019, 08:34 Kategoria Kultura

Ruszają zgłoszenia kandydatów do tegorocznej edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Nagrody przyznawane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, zostaną rozdane już po raz osiemnasty. Kandydatów można zgłaszać do 17 maja.


Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida przyznawana jest corocznie za wybitne dzieło bądź kreację artystom tworzącym lub mieszkającym na Mazowszu. Celem i ideą nagrody przyznawanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego jest przede wszystkim ukazywanie i promocja wybitnych dzieł i artystów mazowieckich – z pochodzenia lub wyboru – przyczyniających się do wzrostu rangi regionu na mapie kulturalnej Polski i Europy. Artyści nominowani są do nagrody w czterech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr. Przyznawana jest także nagroda specjalna  - "Dzieło życia" za całokształt twórczości.