reklama
reklama
reklama

Trzy „Kszesła” dla Rękawiczki

Opublikowano: 23 wrzesień 2022, 14:19 Kategoria Kultura
csikteatr Rękawiczka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Nagroda dla najlepszego spektaklu oraz wyróżnienie dla reżysera i aktorki. Teatr Rękawiczka wrócił z Żyrardowa z ogromnymi sukcesami!

W dniach 17-18 września w Żyrardowie odbyły się Ogólnopolskie Spotkania Teatralne „Kszesło”. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w 1992 roku. Inicjatorem i organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Aktorów i Przyjaciół Teatru 36 zł oraz Mirosław Wasiewicz.

Głośne czytanie na Dzień Przedszkolaka w Borowiu

Opublikowano: 23 wrzesień 2022, 11:11 Kategoria Kultura
Borowieprzedszkole
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

21 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W Borowiu świętowanie tego dnia połączono z akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych.

Do wzięcia udziału w głośnym czytaniu Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zaprosił osoby znane dzieciom: wójta gminy Borowie Wiesława Gąskę, dzielnicowego Kamila Soszkę. Bajki przedszkolakom czytały również dyrektorzy jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie - Ewa Wielgosz, Jolanta Maszkiewicz, Katarzyna Serzysko oraz Katarzyna Iwaniec.

„Freda i Zuza On-line” w Garwolinie

Opublikowano: 23 wrzesień 2022, 10:31 Kategoria Kultura
garwolinspetakl
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

17 listopada w Kinie Wilga spektakl „Freda i Zuza On-line” ze znanymi aktorami w obsadzie.

„Wyobraź sobie, co może się wydarzyć, kiedy Freda i Zuza - nie pierwszej już młodości artystki, odkrywają internet. Wyobraź sobie, jakie przygody może sprowokować ich nagła i nieoczekiwana fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi! A teraz wyobraź sobie, że te technologiczne „ekspertki” postanawiają założyć internetowy poradnik dla kobiet. Ach, jaka piękna katastrofa! A w tle Mateusz - sąsiad z piętra wyżej szukający swojego niesfornego kota, Tomasz - sąsiad z piętra niżej ślący kwiaty i biżuty, zagubiona w dyskoncie spożywczym Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr o maślanych oczach. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, fascynująca i szalona, pełna niespodzianek, a może nawet miłości” – czytamy w opisie spektaklu.

Teatr Klasyki Polskiej. „Dożywocie” Fredry na deskach CSiK

Opublikowano: 19 wrzesień 2022, 09:10 Kategoria Kultura
teatrcsik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wybitna klasyka polskiej komedii w tradycyjnym wykonaniu. Już we wrześniu w Centrum Sportu i Kultury będzie można obejrzeć spektakl „Dożywocie”- oparty na jednym z najwybitniejszych dramatów Aleksandra Fredry. Na scenie wystąpi Teatr Klasyki Polskiej. Bilety już w sprzedaży!

To wyjątkowa propozycja dla tych, którzy cenią sobie wybitne dzieła polskiej literatury, a także tradycyjne spektakle teatralne. Z odpowiedzią na te potrzeby spieszy Teatr Klasyki Polskiej.

- Teatr Klasyki Polskiej powstał w celu wypełnienia luki w teatrze polskim, jakim jest brak sceny prezentującej repertuar narodowy. Sceny, która w swym stałym repertuarze, miałaby najwybitniejsze dramaty napisane po polsku. Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Teatr Klasyki Polskiej – to żywy kontakt z przeszłością, pomagający mądrzej żyć w teraźniejszości i lepiej projektować przyszłość. To język, który kształtuje wrażliwość, odsłania duchowość, uczy samodzielnego i krytycznego myślenia. To wreszcie budowanie tożsamości – poczucia przynależności do wspólnoty i odpowiedzialności za nią – pisze na stronie internetowej teatru prof. Jarosław Gajewski, prezes Fundacji Teatr Klasyki Polskiej.

reklama
reklama

TOP

reklama