Metro zagrało w Garwolinie

Opublikowano: 09 lipiec 2018, 16:57 Kategoria Kultura
MetroBuffoCSiK

Po raz 15. w Miętnem i po raz pierwszy w Garwolinie. Zakończył się pierwszy turnus Wakacyjnych Warsztatów Musicalowych pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W piątkowy wieczór na scenie garwolińskiego CSiK wystąpiło ponad 100 młodych wykonawców.

Wakacyjne Warsztaty Musicalowe organizowane przez Artystyczne Studio Metro działające przy Teatrze Buffo są organizowane od 25 lat. Po raz 15. młodzi artyści szlifują swoje talenty pod czujnym okiem Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy na letnich warsztatach w Miętnem.

W czasie 14-dniowego pobytu pracowali nad różnymi stylami tańca, rozwojem umiejętności wokalnych i technikami aktorskimi. Podsumowaniem warsztatów były otwarty koncert finałowy w wykonaniu wszystkich uczestników, który po raz pierwszy odbył się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Przed publicznością zaprezentowali się uczestnicy pierwszego turnusu – dzieci w wieku od 7 do 11 lat oraz młodzież w wieku od 12 do 19 lat. Był pokaz stepowania, scenki aktorskie i największe przeboje polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Lato z poezją w Miętnem

Opublikowano: 06 lipiec 2018, 11:32 Kategoria Kultura
Miętnepoezja

29 czerwca Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprosiło na spotkanie z cyklu „Dworek Poezji”. Uczestnicy "Lata z poezją" to miłośnicy poezji z powiatu garwolińskiego oraz goście - w tym inicjator tego wydarzenia Andrzej Krzysztof Malesa.

"Lato z poezją" to dobry moment, aby zastanowić się, dlaczego tak ważna jest kultura języka ojczystego i poznać dorobek artystyczny poetów związanych z ziemią garwolińską i okolicą. Pytanie to nabiera szczególnego znaczenia w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

5 lat razem – wystawa w GCAK w Sulbinach

Opublikowano: 05 lipiec 2018, 15:52 Kategoria Kultura
GCAK

Kurs rysunku i malarstwa w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach istnieje już 5 lat. Pod koniec czerwca w przestronnym wnętrzu galerii zaprezentowane zostały rysunki i malarstwo uczestników kursu

Wernisaż otworzyła dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach Kinga Smak-Lasocka oraz instruktor malarstwa Aneta Niedźwiedzka. Nie mogło także zabraknąć Iwony Jończyk, która również prowadziła uczestników. W przemówieniach znalazły się słowa podziękowania dla wszystkich uczestników kursu za roczną współpracę. Kilka słów od siebie powiedział również starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski. Podziękował ze inicjatywę stworzenia takiego kursu i był zaskoczony talentami kursantek. 

Buffo w Garwolinie - młodzi artyści na scenie CSiK

Opublikowano: 04 lipiec 2018, 14:52 Kategoria Kultura
CSiKBuffo

Jubileuszowy pokaz uczestników XV Letnich Warsztatów Musicalowych – Miętne 2018 organizowanych przez Teatru Studia Buffo odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 19.30 w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

O tym pokazie rozmawiamy z Jarosławem Kargolem, dyrektorem Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.