Malarka z Trąbek z nagrodą marszałka

Opublikowano: 11 październik 2019, 20:31 Kategoria Kultura
trąbkicecylia dąbrowskapilawanagroda marszałka

Za nami XX jubileuszowa edycja Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. W Muzeum Sportu i Turystyki poznaliśmy 10 tegorocznych laureatów. Jednym z nich jest Cecylia Dąbrowska, malarka z Trąbek (gm. Pilawa).

 – Laureaci Nagrody Marszałka to prawdziwe osobowości. W ciągu tych dwudziestu lat wyróżniliśmy wielu wspaniałych twórców.  Dzięki nim kultura na Mazowszu jest tak ciekawa i różnorodna. Nagroda Marszałka często trafia również do ludzi aktywnych społecznie, którzy swój czas poświęcają dla innych  – przekonuje marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

Opublikowano: 04 październik 2019, 13:55 Kategoria Kultura
CSiKkoncert

13 października w całej Polsce będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza z tej okazji na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Kino „Wilga” pokaże film „Tajemnica Ojca Pio”.

Dzień Papieski jest obchodzony w Polsce od 19 lat. 13 października będziemy wspominać św. Jana Pawła II i 40. rocznicę jego pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, a także osobę kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który wkrótce ma zostać beatyfikowany. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to jednocześnie tytuł książki „Wstańcie, chodźmy!”.

Bukiet Talentów – Artystyczne poranki wracają

Opublikowano: 01 październik 2019, 14:10 Kategoria Kultura
CSiKteatrartystyczne poranki

Kaktus, Róża i Stokrotka, czyli show pełne muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. Po wakacyjnej przerwie na scenę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wracają „Artystyczne poranki”. 20 października dla najmłodszych miłośników teatru wystąpi uwielbiany przez garwolińską publiczność Teatr Kultureska. Bilety już w sprzedaży!

„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokażą najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska.

Sezon 2019/2020 w CSiK

Opublikowano: 27 wrzesień 2019, 11:58 Kategoria Kultura
CSiK

Z początkiem października ruszają sekcje stałe Centrum Sportu i Kultury. Nowa oferta powinna zainteresować nie tylko najmłodszych. Propozycje zajęć kulturalnych i sportowych są adresowane także do młodzieży i dorosłych.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to nie tylko kino, koncerty, imprezy sportowe, konkursy i wydarzenia plenerowe. To przede wszystkim miejsce, gdzie można rozwijać talenty i pasję, zdobywać nowe doświadczenia, umiejętności i poznawać świat kultury i sportu. Z nowym rokiem szkolnym Centrum Sportu i Kultury proponuje zajęcia w ramach działalności sekcji stałych oraz warsztaty i spotkania. W nowej ofercie każdy może znaleźć coś dla siebie – bez względu na wiek.