reklama

KGW Borowie ze wsparciem Fundacji Bank Pekao S.A.

Opublikowano: 27 listopad 2023, 13:55 Kategoria Kultura
borowiekgw
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Koło Gospodyń Wiejskich w Borowiu, jako kolejne w powiecie, otrzymało dofinansowanie z Fundacji Bank Pekao S.A. w wysokości 7500 zł na zakup mebli piknikowych, namiotu i parasola, które zostaną zaprezentowane przy okazji letnich imprez.

„Otrzymaną dotację przeznaczyliśmy również na dokompletowanie strojów oraz dekorację i materiały do wyplatania makran, które już podczas długich wieczorów zostały wykonane. Serdecznie dziękujemy Fundacji Bank Pekao S.A. za te fundusze, których celem jest wspieranie lokalnych społeczności poprzez działania w zakresie kultury, sztuki oraz podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej. Podziękowania również kierujemy do naszego Wójta Wiesława Gąski , Gminnego Ośrodka Kultury oraz OSP w Borowiu za pomoc i promowanie naszej działalności, współpracę i okazane wsparcie” – chwalą się członkinie koła.

Jazzowe oblicze Dni Muzyki Chóralnej

Opublikowano: 24 listopad 2023, 16:20 Kategoria Kultura
dni muzyki chóralnej
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

To będzie druga odsłona tegorocznych Dni Muzyki Chóralnej. Zmieni się wszystko: klimat, miejsce, wykonawcy. W najbliższą niedzielę 26 listopada o godzinie 17:30 w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się niezwykły koncert – Mała msza jazzowa – Boba Chilcotta w wykonaniu Chóru Miasta Garwolina i towarzyszących muzyków.

Mała msza jazzowa „A Little Jazz Mass” to kompozycje muzyczne do stałych części mszy świętej (Kyrie, Gloria, Sanctus, Benedictus, Hosanna, Agnus Dei, Dona nobis pacem), których autorem jest Bob Chilcott. Została ona skomponowana na Festiwal Chóralny w Nowym Orleanie w 2004 roku. Połączenie tradycji mszy łacińskiej z idiomem jazzowym w tak wyraźny i niewymuszony sposób świadczy o ogromnym talencie autora.

Bob Chilcott jest obecnie jednym z najbardziej zapracowanych i najpopularniejszych kompozytorów i dyrygentów chóralnych w Wielkiej Brytanii. Przez wiele lat był związany z muzyką chóralną. Sam był chórzystą, a następnie lektorem chóru tenorowego w chórze King’s College w Cambridge, później śpiewał, komponował i aranżował dla słynnego King’s Singers. Od 1997 roku pracuje jako kompozytor. Jego praca cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Jest zapraszany do występów na wielu ważnych międzynarodowych festiwalach, współpracuje z czołowymi zespołami chóralnymi na świecie. Obecnie jest głównym dyrygentem gościnnym BBC Singers.

Zaprojektuj logo na 100-lecie biblioteki

Opublikowano: 23 listopad 2023, 11:42 Kategoria Kultura
bibliotekakonkurs
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie ogłasza konkurs na projekt loga/znaku graficznego przypadającego w 2024 jubileuszu 100-lecia Biblioteki (1924-2024).

Konkurs ma na celu wyłonienie pracy, która będzie stanowić wizualną identyfikację jubileuszu. Logo umieszczane będzie w publikacjach, na plakatach, ulotkach, nośnikach elektronicznych i w Internecie, nośnikach reklamy zewnętrznej i na gadżetach promocyjno-reklamowych. Powinno ono jednoznacznie kojarzyć się z obchodami 100-lecia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie.

Dni Muzyki Chóralnej 2023 – Wieczór św. Cecylii i msza jazzowa

Opublikowano: 19 listopad 2023, 09:22 Kategoria Kultura
dmchcecyliakoncertkolegiata
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już dziś w garwolińskiej kolegiacie spotkają się schole i chóry, by specjalnym muzycznym wieczorem uczcić dzień św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i chórzystów. Będzie to pierwsza koncertowa odsłona tegorocznych Dni Muzyki Chóralnej. 26 listopada wystąpi Chór Miasta Garwolina.

Wspomnienie św. Cecylii obchodzone jest 22 listopada. Co roku z okazji jej święta organizowane są koncerty muzyki sakralnej – także w Garwolinie. 19 listopada o godzinie 19:00 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert, podczas którego będzie można usłyszeć schole i chóry parafialne ze wszystkich garwolińskich parafii.

W koncercie wezmą udział: schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, zespoły młodzieżowe z parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie i parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych "Młodzi Duchem" z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy oraz Chór Rodzinny z parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie.

reklama
reklama
reklama