Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Ferie zimowe z CSiK

Opublikowano: 03 luty 2023, 09:42 Kategoria Kultura
ferieCSiK
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Zajęcia twórcze i sportowe. Filmowe przeboje na dużym ekranie i odkrywanie nowych kierunków podczas wycieczek. Już za chwilę czas zimowego wypoczynku. Najmłodsi mogą go spędzić z Centrum Sportu i Kultury. Zapisy na tegoroczne ferie właśnie wystartowały!

Ferie to czas odpoczynku, ale odpoczynek ma różne oblicza. Dla jednych dzieci to czas intensywnych działań związanych z hobby, dla innych nadrabianie zaległości filmowych, jeszcze inni spełniają się w aktywnościach. Oferta zimowych ferii Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie została pomyślana w ten sposób, by niezależnie od upodobań, każdy znalazł w niej coś dla siebie.

Uskrzydlone kobiety

Opublikowano: 27 styczeń 2023, 11:16 Kategoria Kultura
csikskrzydła dla mammamy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W grudniu zakończył się projekt „MamyTo” w ramach programu dotacyjnego „Skrzydła dla Mamy” Fundacji BGK. Centrum Sportu i Kultury po raz drugi było beneficjentem tego programu. Z warsztatów, szkoleń i spotkań skorzystało 12 mam.

Realizacja programu rozpoczęła się we wrześniu. Na samym początku odbyła się sesja zdjęciowa uczestniczek. Jej efektem było powstanie wystawy plenerowej, która następnie przez cały czas trwania projektu była eksponowana w przestrzeni miejskiej. W ten sposób społeczność lokalna mogła poznać skrzydlate mamy. Fotografie wykonał Dariusz Szubiński.

Trzymiesięczny okres realizacji projektu wypełniły cykliczne zajęcia z ceramiki, fitnessu i pozytywnej dyscypliny. Każdy z tych bloków zajęciowych miał na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości mam, odkrycie swojego potencjału twórczego, uporządkowanie w kwestii funkcjonowania domu oraz poprawę zdrowia i kondycji.

Teatr Projekt zadebiutował w Sulbinach

Opublikowano: 26 styczeń 2023, 10:15 Kategoria Kultura
SulbinyGCAKteatr
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Teatr Projekt to najnowsza inicjatywa Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Grupa dorosłych zadebiutowała przed publicznością w minioną niedzielę spektaklem "Święta próba, czyli Jasełka w Sulbinach".

Ten teatr nie jest zwykłym teatrem. To teatr interaktywny. To metoda rozwojowa, od początku robiąca wrażenie i innowacyjna. Bardzo mocno angażuje odbiorców, inspiruje do wielokontekstowych przemyśleń, nie daje gotowych odpowiedzi, nie narzuca schematycznych rozwiązań.

21 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach Teatr Projekt po raz pierwszy wystąpił przed publicznością. Zaprezentował spektkal "Święta próba, czyli Jasełka w Sulbinach" w reżyserii Krzysztofa Falkowskiego. Na scenie wystąpili: Krzysztof Falkowski, Anna Falkowska, Kinga Smak–Lasocka, Tomasz Lasocki, Agnieszka Grzeszczak, Karolina Pyza, Michał Bujak oraz Iwona Okoń. To był wyjątkowy wieczór dla „młodych" aktorów i publiczności, która licznie przybyła na przedstawienie.

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

Opublikowano: 23 styczeń 2023, 15:09 Kategoria Kultura
csikteatrartystyczne poranki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Familijny musical oparty na wierszach Fredry, Mickiewicza i Słowackiego to kolejna propozycja Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach cyklu „Artystyczne poranki”. 5 lutego na garwolińskiej scenie wystąpi warszawski Teatr Itakzagramy. Bilety już w sprzedaży!

„Paweł i Gaweł w jednym stali domu…” – któż z nas nie zna tego wiersza Aleksandra Fredry, tak samo jak i opowieści o psotnej małpie, która postanowiła wziąć kąpiel. Wszyscy pamiętamy, że zarówno dla małpy, jak i dla dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyło się to potopem.

Ale co było potem? I co by było gdyby to właśnie przez wybryki małpki, przez dom zamieszkiwany przez spokojnego Pawła i rozbrykanego Gawła przeszła powódź? Ktoś to musi przecież posprzątać! Tak więc cała trójka, mimo wzajemnych niechęci, wspomagana przez właścicielkę owego domu, zakasuje rękawy i wspólnie zabiera się do pracy, którą jednak ciężko będzie nazwać zwyczajnym sprzątaniem.

reklama
reklama

TOP

reklama