reklama
reklama
reklama

Piknik dla Wiktorii i wyścig kolarskich w parach

Opublikowano: 26 maj 2022, 14:24 Kategoria Kultura
GCAKSulbinygmina Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

5 czerwca w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach odbędzie się piknik charytatywny na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Wydarzenie rozpocznie się wyścigiem kolarskim w parach, w którym udział może wziąć dosłownie każdy. Dzięki wielu kategoriom ścigać się będą mogli zarówno rodzice z dziećmi, jak i dorośli w parach damskich, męskich oraz mieszanych.

Biuro zawodów, w którym będzie można zapisać się do udziału w wyścigu będzie otwarte w godz. 9:00-10:00. O godzinie 13:00 zostaną ogłoszone wyniki oraz odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Kobiecość nieidentyczna – nowa wystawa w CSiK

Opublikowano: 18 maj 2022, 10:46 Kategoria Kultura
CSiKGaleria Kotłowniawystawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

To już trzecia wystawa z cyklu „Ściany dla lokalsów”. Tym razem swoje prace zaprezentuje Magdalena Bieńko pochodząca z Maciejowic. Ekspozycja zatytułowana „Femininity” rozpocznie się wernisażem z udziałem autorki w piątek 20 maja o godzinie 18:00 na górnym holu Centrum Sportu i Kultury.

Magda Bieńko to młoda malarka. Jest uczennicą drugiej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Malarstwo jest jej pasją od wczesnych lat dzieciństwa. Pierwszy olejny obraz na płótnie powstał w 2014 roku. Techniki, jakimi posługuje się w tworzeniu prac to: olej, akryl oraz tempera. W swoich twórczych poszukiwaniach bliskie są jej odniesienia do kierunków malarskich takich jak: realizm, fowizm, postimpresjonizm, kubizm, ale także abstrakcja. W latach wcześniejszych zajmowała się także tworzeniem reprodukcji. Obecnie największy nacisk kładzie na wypracowanie własnego stylu.

Senatorska jak za dawnych lat!

Opublikowano: 17 maj 2022, 15:31 Kategoria Kultura
FKiTGSenatorska
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Znów było gwarno i kolorowo. Znów z różnych zakątków ulic rozbrzmiała muzyka, a publiczność poszła w tany. Ulica Senatorska wypełniła się historią, wspomnieniami, anegdotami, zdjęciami, śmiechem i rozmową. Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina to wyjątkowe wydarzenie. Uwielbiane przez mieszkańców święto powróciło!

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa hasło „Poloneza czas zacząć” znów padło ze sceny. To właśnie tym tańcem tradycyjnie rozpoczyna się Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina, który w tym roku organizowany był już po raz 9.

Zanim jarmark, wrzawa i zabawa rozpoczęły się na dobre, oficjalnego otwarcia dokonali gospodarze wydarzenia – wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wiceprzewodniczący miejskiej rady Andrzej Ostolski oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol.

Artystyczny poranek z klaunem Rufi Rafi

Opublikowano: 10 maj 2022, 12:31 Kategoria Kultura
artystyczne porankicsikteatr
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od kilku lat realizuje projekt comiesięcznych spotkać z teatrem dla dzieci i ich rodziców. „Artystyczne poranki” to okazja do poznania różnych form teatralnych. Majowy spektakl z pewnością wywoła uśmiech na twarzach – nie tylko najmłodszych widzów. Bilety już w sprzedaży.

Teatr Czerwona Walizka do Garwolina zawita po raz pierwszy. To organizacja działająca na styku dziedzin teatru, animacji społecznej i arteterapii. Ogromna część działalności Czerwonej Walizki to produkcja spektakli teatralnych – głównie w nurcie teatru dla dzieci, teatru ulicznego, ale też sięgającego do środków wyrazu teatru alternatywnego.

Głównym motorem działań i założycielem Czerwonej Walizki jest Rafał Biesiada – klaun, performer, terapeuta. Znany głównie jako klaun Rufi Rafi. Od małego zafascynowany cyrkiem. Oglądał wszystkie retransmisje gal w Monte Carlo i przesiadywał godzinami przy namiocie cyrkowym, gdy cyrk akurat odwiedzał jego miasto.
- „Artystyczne poranki” to z jednej strony okazja do wspólnego spędzenia czasu dzieci i rodziców, a z drugiej edukacja. Od początku realizacji tego cyklu staraliśmy się pokazywać naszym najmłodszym widzom spektakle odmienne zarówno w tematyce, jak i w formie. Mamy nadzieję, że za kilka lat to zaowocuje, że nasi widzowie będą świadomymi i aktywnymi odbiorcami kultury. Nasze majowe spotkanie na pewno będzie pełne radości, a dzieciom przybliży ideę przedstawień cyrkowych – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

reklama
reklama

TOP

reklama