Teatralny projekt dla dzieci w Miętnem – trwają zapisy

Opublikowano: 19 luty 2019, 07:32 Kategoria Kultura
teatrMiętne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem ogłasza uzupełniający nabór do grupy teatralnej dzieci i młodzieży. Opiekunką artystyczną grupy w tegorocznej edycji Mazowieckiego Funduszu Teatralnego „Mój Teatr” będzie aktorka Teatru Narodowego Magdalena Warzecha. Udział w projekcie jest bezpłatny.

- W ubiegłym roku Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem wzięło udział w pierwszej edycji projektu Mazowiecki Fundusz Teatralny „Mój Teatr” - programu MIK wspierającego edukacyjno-artystyczne działania teatralne. Mazowiecki Instytut Kultury również w tym roku zakwalifikował nas do kolejnej edycji  – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

W 2018 roku nad grupą teatralną opiekę artystyczną sprawowała Emilia Krakowska. W ramach tej współpracy artystycznej dzieci przygotowały spektakl pt. „Stół rodzinny”, który był wystawiony 7 grudnia na scenie „Mała Warszawa” oraz 27 stycznia w Miętnem.

To był czas bez nudy! Ferie w mieście 2019

Opublikowano: 14 luty 2019, 08:08 Kategoria Kultura
CSiKferie

Blisko 7000 osób skorzystało z oferty przygotowanej przez Centrum Sportu i Kultury na czas zimowego wypoczynku. „Ferie w mieście” jak co roku to zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, kino, teatr, wycieczka i zajęcia na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”.

Ci, którzy ferie zimowe spędzali w domu, mogli skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Centrum Sportu i Kultury. Przez dwa tygodnie zimowego wypoczynku najmłodsi mogli znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło zajęć sportowych, warsztatów, spotkania z teatrem i kinem.

Co dzieciom w duszy gra? „Małe Nutki” znów na scenie!

Opublikowano: 12 luty 2019, 10:09 Kategoria Kultura
Małe Nutkifestiwal

Piosenki dla dzieci w wykonaniu dzieci będzie można usłyszeć 27 i 28 marca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki” skierowany jest do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. To druga edycja tego niezwykle radosnego wydarzenia.

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki” to wydarzenie, któremu przyświeca idea edukacji muzycznej, budowania od najmłodszych lat aktywnych postaw odbiorcy kultury, popularyzacja twórczości skierowanej do dzieci i promocja małych talentów.

- Chcemy dać szansę młodym i zdolnym mieszkańcom naszego regionu na postawienie pierwszych kroków na dużej scenie, ale przede wszystkim chcemy zachęcić dzieci do wykonywania piosenek stworzonych z myślą o nich, dopasowanych do ich wieku – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Artystyczne poranki, czyli teatr dla dzieci i rodziców

Opublikowano: 11 luty 2019, 11:30 Kategoria Kultura
CSiKartystyczne porankiteatr

Ostatnie spotkanie z teatrem to była podróż do „Zimowej Krainy Czarów”. W marcu będzie okazja do spotkania z „Wielkim Odkrywcą”. Do czerwca Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza dzieci i rodziców na spektakle teatralne odbywające się w ramach cyklu „Artystyczne poranki”.

Mieszkańcy lodowej krainy: Pingwin Tup Tup, Łoś Anatol i Śnieżynka Marcelinka trafiają na folder zapraszający do Ciepłych Krajów gdzie znajduje się… Magiczny Pył! Pył ten według legendy spełnia marzenia. Bohaterowie decydują się na długą i niebezpieczną wyprawę, aby ziściły się ich pragnienia. Po drodze jednak okazuje się, że nie zawsze to, czego chcemy jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Napotkana w Ciepłych Krajach Pszczoła Wesoła uświadamia ich, że musimy zadbać o przyrodę, bo to ona nas wszystkich łączy. Łoś zakochuje się w Pszczole, a Pingwin zostaje sam. Ale może nie całkiem…? To historia, którą młodzi wielbiciele teatru poznali wczoraj. Spektakl Teatru w Ruchu pt. „Zimowa Kraina Czarów” pozwolił dzieciom na czynny udział w wydarzeniach rozgrywających się na scenie, a także uczył, jak ważne jest dbanie o naturę, pokazał także, że tym, co pomaga spełniać marzenia jest nasza własna siła, dobroć i wiara w siebie.