NieKANApowi zapraszają na Lednicę

Opublikowano: 12 kwiecień 2019, 08:00 Kategoria Rozmaitości
NieKANApowi

Ruszyły zapisy na XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000“Wiesz, że Cię kocham”. Chętni, którzy chcą uczestniczyć w tym niezwykłym duchowym wydarzeniu mogą udać się na Pola Lednickie wspólnie z NieKANApowymi.


- Pragniemy zaprosić młodzież z powiatu garwolińskiego na wspólny wyjazd.  Napełnieni słowem papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie opuśćmy kanapy, chwalmy Pana śpiewem i tańcem – zachęcają NieKANApowi.

Młodzież zapobiega pożarom - oni jadą dalej

Opublikowano: 10 kwiecień 2019, 09:06 Kategoria Rozmaitości
strażmłodzież zapobiega pożaromkonkurs

30 pytań na temat bezpieczeństwa pożarowego. Na najwyższym stopniu podium w dwóch kategoriach wiekowych - kobiety. Powiatowe eliminacje wyłoniły tych, którzy będą nas reprezentować na kolejnym etapie turnieju "Młodzież zapobiega pożarom".

3 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Garwolinie odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół z terenu powiatu garwolińskiego wyłonieni w drodze eliminacji gminnych. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z trzydziestu pytań.

Jak udekorować salon?

Opublikowano: 09 kwiecień 2019, 16:30 Kategoria Rozmaitości

Nie da się ukryć, że salon stanowi ważną przestrzeń w domu. Najczęściej przyjmujemy w nim gości, odpoczywamy i oglądamy telewizję. Warto więc dołożyć starań, by zaaranżować klimatyczne wnętrze. Warto pamiętać, że zmiany wizerunku miejsca wcale nie muszą być gwałtowne, nowego charakteru mogą dodać drobne elementy dekoracyjne.

Obrazy i zdjęcia

Jednym ze sposobów wypełnienia przestrzeni jest umieszczenie na ścianach obrazów albo zdjęć. Obecnie bardzo popularne są także fototapety, które nakleja się na fragmenty ścian. Wybór motywów jej ogromny, choć od kilku sezonów ciągle na topie są wzory kwiatowe. Obrazy na płótnie albo plakaty to również doskonały sposób na ozdobienie salonu. Najlepiej umieścić je w centralnym miejscu np. nad sofą. Wielu użytkowników decyduje się na zamontowanie ramek z rodzinnymi zdjęciami. Kolaż z fotografiami świetnie dynamizuje przestrzeń i sprawia, że staje się ona bardziej intymna i klimatyczna.

Nowo otwarte sale szkoleniowo-konferencyjne w stolicy

Opublikowano: 09 kwiecień 2019, 10:34 Kategoria Rozmaitości

Warszawa należy do najbardziej innowacyjnych miast w Polsce. Nic w tym dziwnego, jako stolica naszego kraju jest największym  centrum biznesowym, finansowym i politycznym, a także wiodącym ośrodkiem akademickim. Warszawa należy również do miast turystyczno-rekreacyjnych z milionami turystów rocznie. To oraz aktywność biznesowa stwarzają idealne warunki do powstawania kolejnych hoteli z coraz to nowszymi pomysłami i technologiami. W tym artykule mamy przyjemność przedstawić jedne z najświeższych hoteli powstałych w Warszawie, których oferta przyciągnie zarówno Gości pragnących zwiedzić miasto stołeczne, a także przedstawicieli różnych firm, którzy szukają idealnej sali konferencyjnej na swoje spotkanie.  Więcej informacji o warszawskich obiektach konferencyjnych znajduje się na stronie http://www.warszawa.salekonferencyjne.pl/.

Hotel Warszawa *****
Długo oczekiwany hotel, który powstał  przy Placu Powstańców Warszawy  w budynku Towarzystwa Ubezpieczeniowego Prudential. Budynek ten owiany jest historią jeszcze z czasów przedwojennych, ciągnącą się przez II wojnę światową aż do czasów obecnych. Teraz został odnowiony i oddany do użytku jako jeden z najbardziej prestiżowych hoteli w Warszawie. Dla ludzi biznesu hotel ma do zaoferowania trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250m2, nowocześnie wyposażone w sprzęt audiowizualny, który sprawdzi się przy każdym spotkaniu. Na terene Hotelu Warszawa swoje usługi oferują dwie nowo powstałe restauracje, wśród których jedna serwuje dania kuchni polskiej z nutą nowoczesności, a to wszystko w pomieszczeniu o niebanalnym klimacie przedwojennych czasów. W budynku można zaznać również odpoczynku w Strefie Wellness podczas masaży relaksacyjnych w gabinetach Spa lub w basenie. Ten nowy pięciogwiazdkowy hotel oferuje przede wszystkim 146 luksusowych pokoi w sześciu kategoriach – Standardowy Dwuosobowy, Standardowy Czteroosobowy z  jednym łóżkiem podwójnym i dwoma pojedynczymi, Apartament Standardowy, Apartament Junior, Apartament oraz Apartament Prezydencki znajdujący się na ostatnim piętrze z dodatkowym wyjściem na taras na dachu.