reklama
reklama
reklama

Jakie wymiary powinno mieć łóżko dla dziecka?

Opublikowano: 24 maj 2022, 13:20 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Dla dzieci otrzymanie własnych "dorosłych" mebli to wielkie przeżycie - to wielkie wydarzenie! Ale jako rodzic nie wiesz, jaki typ i rozmiar łóżka jest odpowiedni dla Twojego dziecka? Masz do wyboru łóżka od standardowych po potrójne, od podwójnych po królewskie - możliwości są niemal nieograniczone. Zebraliśmy nasze najważniejsze wskazówki i porady, które pomogą Ci wybrać odpowiedni rozmiar łóżka dla Twojego dziecka.

Najlepszy rozmiar łóżka dla dzieci

Przy ustalaniu, jaki rozmiar łóżka będzie "pasował" do Twojego dziecka, weź pod uwagę jego obecny wzrost i to, ile urośnie w ciągu najbliższego roku. Zastanów się też, jak dobrze dziecko potrafi się wspinać? Jak pewnie porusza się przy meblach? Obserwacja zachowania dziecka na placu zabaw na świeżym powietrzu jest często dobrym wskaźnikiem tego, jak bardzo jest ono gotowe i pewne siebie, gdy chodzi o podwyższone meble.

Firma Silniki Ford zatrudni pracowników

Opublikowano: 12 maj 2022, 14:24 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Firma Silniki Ford zatrudni pracowników:

  •  do rozkręcania  i przygotowywania do regeneracji silników samochodów dostawczych. Praca wyłącznie dla osoby nie bojącej się smaru i oleju.
  •  operatora prasy hydraulicznej
  •  operatora maszyn do obróbki skrawaniem
  •  technika do skręcania silników z elementów gotowych

Arka walczy o bezpośredni awans do Ekstraklasy!

Opublikowano: 12 maj 2022, 12:06 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Powiedzieć, że Arka Gdynia w 2 ostatnich meczach ligowych mocno skomplikowała swoją sytuację w tabeli, to jak nic nie powiedzieć. Gdy wydawało się, że piłkarze tego zespołu są na najlepszej drodze, aby wywalczyć bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej, Arka po serii 6 kolejnych zwycięstw zaliczyła 2 porażki z rzędu. Czy zawodnicy z Gdyni będą w stanie poprawić się w wyjazdowym starciu z Podbeskidziem?

Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Arka Gdynia

Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wyniki z rundy wiosennej, to Arka Gdynia jest jednym z najlepszych zespołów w lidze. Spory wpływ na takie statystyki miała znakomita forma tego zespołu, która miała miejsce od początku rundy aż do 27 kwietnia, kiedy to ekipa z Trójmiasta wygrała na swoim boisku z ŁKS-em. Arka miała serię 9 spotkań bez porażki, która dobiegła końca w wyjazdowym starciu z Resovią. Taki wynik był olbrzymim zaskoczeniem dla analityków zakładów bukmacherskich z pzbuk.pl. Eksperci, a także typerzy nie spodziewali się takiego rezultatu. Podobnie jak porażki Arki w domowym starciu z Miedzią Legnica. Goście są aktualnym liderem tabeli, jednak mieli już zapewniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym samym Arka Gdynia po 2 porażkach z rzędu mocno skomplikowała swoją sytuację. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie zeszłoroczny spadkowicz z Ekstraklasy, czyli Podbeskidzie Bielsko-Biała. Nie ma wątpliwości, że drużyna z Trójmiasta potrzebuje kompletu punktów, ale łatwo nie będzie.

Gluten – czy faktycznie jest niezdrowy?

Opublikowano: 09 maj 2022, 14:53 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Podłoża dolegliwości układu pokarmowego nie zawsze są takie same. Jednym z ich częstych powodów może być brak tolerancji na gluten. Często zdarza Ci się po posiłku odczuwać ból brzucha? Sprawdź, jak objawia się nadwrażliwość na gluten.

Alergie to w istocie epidemia XXI w. Bardzo duża część społeczeństwa posiada uczulenia, lub nietolerancje na różnego rodzaju czynniki. Najwięcej osób posiada alergie wziewne, bądź pokarmowe. Osoby cierpiące z tego powodu muszą borykać się z rozmaitego rodzaju dolegliwościami wywołanymi przez alergeny, od uporczywego świądu, po bóle brzucha oraz biegunki. Wśród alergii pokarmowych bardzo rozpowszechniona stała się nietolerancja na gluten. Osoby cierpiące na tę przypadłość zmuszone są do modyfikacji diety i poszukiwania wartościowych zamienników. Szeroki wachlarz takich produktów znajduje się na https://leclerc-online.pl/.

Obozy dla dzieci - gdzie warto jechać? Nasze podpowiedzi!

Opublikowano: 04 maj 2022, 15:06 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Obozy dla dzieci od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego - taki wyjazd to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w wakacje. Wybór odpowiedniego obozu lub kolonii często jednak przysparza rodzicom nieco problemów.

W naszym dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie warto pojechać!

Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Szpadel, grabie, nożyce i sekatory, czy też motyka. To narzędzia, bez których trudno byłoby obejść się w ogrodzie. Jednak taki sprzęt to nie wszystko. Zanim przystąpimy do pielęgnowania warzywnika, czy kwiatowych rabat potrzebne nam będzie solidne wsparcie. Urządzenia mechaniczne pozwolą uporządkować ogród na wiosnę i utrzymywać go w doskonałej kondycji przez cały sezon. W co warto się zaopatrzyć?

Wybierz skuteczny sprzęt do pielęgnacji trawnika

Trudno wyobrazić sobie zadbany trawnik bez odpowiedniego sprzętu. Kosiarka, (np. kosiarka Honda) lub kosa to tutaj absolutna podstawa. Wybierając tego typu urządzenia powinniśmy kierować się przede wszystkim wielkością naszego trawnika, a także jego kondycją i ukształtowaniem terenu.

reklama
reklama

TOP

reklama