Meble pracownicze — czym są i jakie warto wybrać?

Opublikowano: 11 październik 2019, 10:20 Kategoria Rozmaitości

W każdym biurze muszą znaleźć się meble pracownicze. W końcu to one bezpośrednio wpływają na pracę osób zatrudnionych oraz ich organizację. To na barkach pracodawcy leży obowiązek zakupienia takich modeli, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też solidne. Sprawdź, czym dokładnie są meble pracownicze i dlaczego nie może ich zabraknąć w twoim biurze.

Co to są meble pracownicze?

Sekretem nawet bardzo małych przestrzeni biurowych bywają bardzo często właśnie meble pracownicze. Składają się one z biurek, foteli, szafek czy regałów, często połączonych ze sobą. W ten sposób można zaoszczędzić tak cenną przestrzeń. Istnieje wiele miejsc, gdzie można zakupić różne rodzaje mebli pracowniczych, a doskonałym przykładem jest strona internetowa http://ergosystem.pl/produkty/meble-pracownicze/.

Wakacje tuż tuż! Wyślij dziecko na obóz aktorski!

Opublikowano: 11 październik 2019, 10:16 Kategoria Rozmaitości

Wiele młodych osób marzy o aktorstwie. Możliwość kreowania postaci, uruchamiania swojej wyobraźni, prezentowania się na scenie, a także sławy przyciąga niczym magnes kolejne pokolenia młodych adeptów sztuki. W rozwijaniu tej pasji świetnie sprawdza się campus teatralno-aktorski.

Opatrunek na ratunek po raz czwarty

Opublikowano: 09 październik 2019, 13:11 Kategoria Rozmaitości
NieKANApowiopatrunek na ratunek

Zbiórka opatrunków ogarnęła powiat garwoliński i otwocki – już po raz czwarty. W poprzednich edycjach zebrano i wysłano setki kartonów wypełnionych bandażami, plastrami, gazami, rękawicami, maściami czy zestawami chirurgicznymi. W sumie to tysiące różnych materiałów opatrunkowych.

„Opatrunek na ratunek” to charytatywna akcja poznańskiej fundacji Redemptoris Missio. Organizowana jest już w po raz dziesiąty. Jej celem jest zebranie materiałów opatrunkowych dla szpitali w Afryce.

Po raz czwarty w zbiórkę włączają się NieKANApowi, którzy organizują pomoc dla Afryki na naszym terenie. Co jest potrzebne? Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Potrzebne są ciśnieniomierze, termometry, koce termiczne i maść ichtiolowa. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Piknik rodzinny „W zdrowym ciele zdrowy duch” w Sławinach

Opublikowano: 07 październik 2019, 10:42 Kategoria Rozmaitości
sławinygmina garwolin

Dzisiaj o zdrowym stylu życia jest głośno. Zdrowy styl życia, to nie tylko odpowiednia dieta, lecz także codzienna aktywność fizyczna. Niestety, bardzo często w naszych domach „króluje” przetworzone jedzenie, bierny styl życia i spędzanie czasu przed ekranem komputera. Dlatego też powstała inicjatywa zorganizowania pikniku uświadamiającego jak ważne jest dbanie o aktywność fizyczną i zdrowy styl życia już od najmłodszych lat.

Piknik rodzinny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, połączony z dożynkami odbył się 29 września w Ranczo-Raj w Sławinach, pięknym leśnym terenie, który sprzyja aktywności fizycznej.

Jak obniżyć koszty utrzymania domu? Zadbaj o to już na etapie projektu!

Opublikowano: 04 październik 2019, 08:56 Kategoria Rozmaitości

Koszty generowanie przez obiekt mieszkalny w ogromnej mierze dotyczą jego ogrzewania, które w naszych warunkach klimatycznych nieodzowne jest przez większość roku. To właśnie jest obszar, w którym warto szukać oszczędności, co jednocześnie oznacza, że nie może być na nie miejsca na etapie projektu i wykonania. Stawianie nowego budynku to znakomita szansa na uczynienie go znacznie tańszym w utrzymaniu, której nie da nam modernizacja istniejącego. Nie zmarnujmy jej!

Czy wiesz, że budulec może być zarazem izolatorem?

Nie, wcale nie chodzi nam tu o drewno. Nawet więcej – już od dawna na rynku dostępny jest materiał, który pod względem izolacyjności przewyższa nawet je. Beton komórkowy, bo o niego chodzi, charakteryzuje się poza tym szeregiem innych zalet.

Święto koni w Górkach

Opublikowano: 02 październik 2019, 14:57 Kategoria Rozmaitości
Górkikoniegmina Garwolin

"Jeżeli Bóg stworzył coś piękniejszego niż konie, to zachował to dla siebie" - to motto tegorocznego VII Regionalnego Święta Hodowców Koni, które w weekend odbyło się w Górkach.

Na zaproszenie Terenowego Koła Hodowców Koni w Garwolinie, Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka oraz kustosza Sanktuarium w Górkach ks. Anotniego Tyńca do Górek zjechali hodowcy koni z całego regionu. W niedzielne popołudnie można było podziwiać konie różnej maści. Uroczystości rozpoczęła msza święta odpustowa. Po niej parada końskich zaprzęgów przeszła na tereny zielone. Można w niej było podziwiać tradycyjne wozy,zaprzęg z kucyka i dziecięcego wózka czy karetę wyjętą prosto z bajki o Kopciuszku.