Dobry kierunek studiów to taki, który odpowiada na bieżące potrzeby rynku i oraz poszczególnych grup społecznych. Nowa specjalizacja, którą można zaleźć na warszawskiej WSEiZ  z pewnością spełnia te wymagania. Dlaczego warto zostać specjalistą od organizacji eventów? Sprawdźcie! 

Przemysł czasu wolnego to coraz popularniejsza gałąź gospodarki, opierająca się na profesjonalnym organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz eventów takich jak np. koncerty czy festiwale muzyczne. Zazwyczaj są to przedsięwzięcia na dużą skalę, których przygotowanie i sprawne przeprowadzenie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Aby uczestnicy mogli w pełni cieszyć się z wydarzeń, w których biorą udział konieczna jest współpraca ze specjalistami w wielu dziedzinach. Tym właśnie zajmują się absolwenci organizacji eventów.

Zadbaj o ręce

Opublikowano: 31 marzec 2020, 12:27 Kategoria Rozmaitości

Nasze ręce to idealne narzędzia, którymi wykonujemy multum czynności każdego dnia. W wielu sytuacjach to nasza pierwsza linia obrony. Pojawiają się okoliczności, w których ich sprawność spada. Jak im przeciwdziałać?

Chyba każdy z nas wykorzystuje swoje ręce między innymi do pracy. Kurierzy, budowlańcy, profesorowie, lekarze czy finansiści wszyscy ich używają, a różni się tylko stopień intensywności. Ta ostatnia ma znaczący wpływ na ogólną kondycję tej części ciała. Mocno eksploatowany w sporcie, a głównie w tenisie jest łokieć. Stąd popularne określenie dolegliwości w tym stawie, jako „łokieć tenisisty”. U osób pracujących na komputerach częstym problemem są bóle nadgarstków. Przytrafiają się one także w innych zawodach stricte wykorzystujących siłę mięśni. Pomimo nieustannego używania rąk rzadko o nie dbamy. Konsekwencją tego mogą być różne zaburzenia.

Włoskie balkony na Mickiewicza. Dj zrobił imprezę [wideo]

Opublikowano: 30 marzec 2020, 15:23 Kategoria Rozmaitości
koronawirus

- Chciałem poprawić trochę humory sąsiadom - mówi Dj Refresh, który wczoraj urządził "koronawirus party" na osiedlu Mickiewicza w Garwolinie. Ci, którzy mogli wyszli na balkony, inni stali w oknach. Interweniowała też policja, ale zakończyło się tylko upomnieniem i oklaskami.

Niedzielny wieczór. Osiedle przy ulicy Mickiewicza w Garwolinie składające się z kilku bloków. W jednym z nich na balkon wyjeżdża... deska do prasowania, która za kilka chwil stanie się dj'skim stołem, a z głośników popłyną polskie i zagraniczne przeboje. Na takim pomysł w czasie akcji #zostańwdomu wpadł wczoraj Dj Refresh.

- Chciałem poprawić trochę humory sąsiadom. Myślę, że jeśli ktoś może to powinien coś od siebie dać w tych trudnych czasach. Lekarze robią swoje, a ja chciałem poprawić trochę humory sąsiadom, bo to jest generalnie zadanie osób, które zajmują się muzyką. Jeśli dzięki temu ktoś na chwilę zapomniał o problemach i dobrze się pobawił, a wiem, że taki osoby były, to właśnie o to chodziło. Sąsiedzi wyszli na balkony z dziećmi i tańczyli. Była super atmosfera - relacjonuje Dj Refresh.

Jak słodko!

Opublikowano: 30 marzec 2020, 14:02 Kategoria Rozmaitości

Większość z nas lubi słodycze. Czekoladki, batony, pralinki czy ciasteczka są standardowym dodatkiem do przerwy na kawę lub podczas wizyty u znajomych na herbacie. Ich podstawowym składnikiem jest cukier, z którym nie warto przesadzać. Jak go zastąpić?

Pyszny obiad, a po nim mały, smaczny, słodki deser będący zwieńczeniem posiłku. To również dobra chwila na kawę lub herbatę oraz dobrą rozmowę w gronie rodziny, lub przyjaciół. Od czasu do czasu przekąszenie czegoś słodkiego jest w porządku. Gorzej, jak zaczynamy przesadzać z łakociami. U każdego ten punkt jest w innym miejscu. Warto więc wybrać się na profilaktyczne badania, by sprawdzić poziom cukru we krwi. W przypadku diabetyków to rutyna, która determinuje ich samopoczucie. Poza zachowaniem zdrowego rozsądku w spożyciu cukru warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Gont bitumiczny czy blachodachówka?

Opublikowano: 30 marzec 2020, 10:08 Kategoria Rozmaitości

Jakie cechy powinny posiadać pokrycia dachowe? Wielu inwestorów stawia przede wszystkim na ich estetykę, zgodną z wizją architektoniczną budynku. To jak najbardziej uprawniony pogląd, jednak należy skupić się również na aspektach technologicznych oraz wytrzymałościowych, które nabierają ogromnego znaczenia w przypadku wyboru odpowiedniego materiału na pokrycie dachu.

Jakie cechy powinny posiadać pokrycia dachowe? Wielu inwestorów stawia przede wszystkim na ich estetykę, zgodną z wizją architektoniczną budynku. To jak najbardziej uprawniony pogląd, jednak należy skupić się również na aspektach technologicznych oraz wytrzymałościowych, które nabierają ogromnego znaczenia w przypadku wyboru odpowiedniego materiału na pokrycie dachu.

AVON walczy z koronawirusem. Produkty dla garwolińskich instytucji

Opublikowano: 28 marzec 2020, 13:42 Kategoria Rozmaitości
koronawirus

Fabryka Avon w Garwolinie angażuje się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa i przekazuje 3,5 tony produktów do higieny miastu Garwolin, a także placówkom publicznym, które potrzebują pilnego wparcia. Tyle samo środków trafi również do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. W ten sposób marka chce podkreślić, że chociaż zgodnie z zaleceniami lekarzy powinniśmy zasłaniać usta, jest to czas, w którym musimy odsłonić serca #AvonRazem.

Walka z pandemią to wielkie wyzwanie dla całego społeczeństwa. Na szczęście są ludzie, którzy zwłaszcza w takim momencie, chcą pomagać innym. Właśnie dlatego Avon chce podzielić się tym, co ma najlepsze – środkami czystości, które są teraz kluczowymi produktami w walce z koronawirusem. Marka przekazała ponad 3,5 tony kosmetyków do higieny (w tym żeli antybakteryjnych, mydeł czy szamponów) Urzędowi Miasta w Garwolinie, skąd trafią do Powiatowego Szpitala w Garwolinie, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie.

Zobacz także

Organizacja eventów – nowa specjalność na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Dobry kierunek studiów to taki, który odpowiada na bieżące potrzeby rynku i oraz poszczególnych grup społecznych. Nowa specjalizacja, którą można…

Zadbaj o ręce

Nasze ręce to idealne narzędzia, którymi wykonujemy multum czynności każdego dnia. W wielu sytuacjach to nasza pierwsza linia obrony. Pojawiają się…