Hulajnoga elektryczna – jak działa i dlaczego warto ją mieć?

Opublikowano: 23 sierpień 2019, 10:18 Kategoria Rozmaitości

Kiedy robi się ciepło, lepiej zostawić samochód w garażu i postawić na bardziej ekologiczny środek transportu. Może to być rower, deskorolka albo zyskująca coraz bardziej na popularności elektryczna hulajnoga. Dzięki niej szybko i bez wysiłku możesz przemieszczać się po mieście, omijając korki uliczne. Nie wiesz, jaka hulajnoga elektryczna będzie dla Ciebie najlepsza? W tym artykule postaramy się ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Typy hulajnóg elektrycznych

Przede wszystkim zastanów się, do czego ma Ci służyć hulajnoga. Jeśli chcesz jej używać głównie jako środka transportu, wybierz hulajnogę rekreacyjną. Jest uniwersalna, prosta w obsłudze i świetnie sprawdzi się w mieście. Hulajnogi wyczynowe przeznaczone są dla osób, które lubią szybką jazdę i chcą wykonywać rozmaite akrobacje. Takie urządzenia są droższe i nie tak wygodne, ale za to bardziej wytrzymałe. Hulajnogi dla dzieci są mniejsze, lżejsza i bardziej bezpieczne – nie mogą rozwijać dużej prędkości, a w niektórych, dla większej wygody młodych użytkowników, wmontowano dodatkowe kółka.

Recepta na służbę zdrowia

Opublikowano: 22 sierpień 2019, 11:55 Kategoria Rozmaitości

Poseł Czesław Mroczek o problemach kadrowych i finansowych szpitali, braku leków w aptekach, w tym tych ratujących życie oraz o działaniach w ramach Unii Europejskiej na rzecz ochrony zdrowia.

Ochrona zdrowia jako jedna z najważniejszych potrzeb społecznych

Rząd Prawa i Sprawiedliwości obejmując władzę w kraju obiecywał w tym zakresie bardzo dużo. Dzisiaj możemy powiedzieć – sprawdzam – i podsumować te obietnice. Okazuje się, że kolejki do lekarzy specjalistów wydłużyły się, sytuacja szpitali zwłaszcza powiatowych, które zabezpieczają blisko 80% usług medycznych świadczonych dla pacjentów, jest coraz trudniejsza, co szczególnie widoczne jest poprzez pogarszającą się jakość usług medycznych. Potwierdzeniem stanu polskiej służby zdrowia jest najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli, w którym wyraźnie stwierdzono, że obecny system opieki zdrowotnej jest niedofinansowany, fatalnie zorganizowany a na domiar złego nieprzyjazny dla pacjenta.

Srebrne sztućce – ponadczasowy prezent godny uwagi

Opublikowano: 21 sierpień 2019, 10:38 Kategoria Rozmaitości
Każdy z nas pragnie otaczać się pięknymi, jedynymi w swoim rodzaju przedmiotami codziennego użytku. Stanowią one nie tylko element dekoracyjny, ale mogą też spełniać rolę użytkową – i być wykorzystywane przez wszystkich domowników. Do tej kategorii z pewnością zaliczają się ekskluzywne srebrne sztućce, których urok oraz wyjątkowy design urzekają każdego, kto zdecyduje się na zakup tego typu akcesoriów domowych.

Srebrne sztućce – piękno ekskluzywnych przyborów kuchennych

Piękno srebrnych sztućców wynika z faktu, iż tego typu akcesoria zostały wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Dzięki temu są to przybory kuchenne, które przetrwają w niezmienionym stanie przez bardzo długi czas. Dodatkowo nabywając srebrne sztućce, otrzymuje się wyroby, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, matowienie, jak również odbarwienie czy utratę swojego pierwotnego połysku będącą efektem działania chemii domowej. Srebrne sztućce są niebywałym dodatkiem, który uświetni każde przyjęcie, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Wspaniale komponują się one z różnego rodzaju garniturami kawowymi oraz zastawami obiadowymi. Piękny połysk srebra o próbie 925 gwarantuje, że tego rodzaju przybory kuchenne nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych czy nadmiernego polerowania. Sztućce kuchenne wykonane ze srebra to produkty luksusowe, ponadczasowe i uniwersalne. Mogą one być prezentem z okazji różnego rodzaju jubileuszy, urodzin czy innych podniosłych uroczystości. To podarunek, który sprawdzi się dla osoby w każdym wieku oraz niezależnie od jej osobistych preferencji, upodobań i gustów.

Perfumy z lat 90. Czym pachniał kiedyś cały świat?

Opublikowano: 20 sierpień 2019, 11:29 Kategoria Rozmaitości

Współczesne czasy mają jedną wadę – trudno spośród lawiny produktów wyłuskać te wartościowe i kultowe. Zupełnie inaczej było jeszcze całkiem niedawno, w latach 80. i 90., kiedy przemysł wszedł w nową erę i dopiero się rozkręcał. Mowa chociażby o perfumach. Te najbardziej niezawodne są hitami do dzisiaj, może je pamiętasz?

Oczywiście każda epoka wnosi od siebie coś nowego. Obecnie także produkowane są aromaty, którymi chcą pachnieć wszyscy, jednak nie ma to jak prawdziwe legendy. Wiele z nich powstało pod koniec ubiegłego wieku i do tej pory mają niezachwianą pozycję. Oto kilka z nich.

Ranking kredytów konsolidacyjnych 2019

Opublikowano: 13 sierpień 2019, 13:40 Kategoria Rozmaitości

Na realizację swoich życiowych celów nierzadko potrzebujemy wiele środków pieniężnych. Z czasem spłata wielu rat może być nie tylko obciążająca dla domowego budżetu, ale wręcz zniechęcająca do podejmowania dalszych działań na drodze poprawiania jakości swojego życia. By temu zaradzić, warto rozważyć wzięcie kredytu konsolidacyjnego – wtedy zamiast wielu rat, będziemy spłacać jedną niższą. Jednak z której oferty skorzystać – oto pięć najlepszych propozycji.

Pożyczka konsolidacyjna Mini ratka w PKO Banku Polskim

Pierwsze miejsce w tym zestawieniu należy do PKO Banku Polskiego, który oferuje kredyt konsolidacyjny o znanej nazwie, czyli Mini Ratkę. Jest to propozycja dla szerokiego grona odbiorców, ponieważ można pożyczyć od tysiąca do 120 tysięcy złotych. Nie tylko będziemy mieć środki na spłatę innych zobowiązań, ale również otrzymamy dodatkowe pieniądze w wysokości nawet do 25% kwoty konsolidacji, a środki te będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Przy tak dużej kwocie pożyczki nie musimy martwić się, że raty będą wysokie – maksymalny okres spłaty wynosi tutaj nawet 12 lat. W dodatku bank proponuje trzymiesięczną karencję spłaty, bądź wakacje kredytowe.