Jak zwiększyć skuteczność obróbki skrawaniem?

Opublikowano: 18 maj 2018, 16:12 Kategoria Rozmaitości

Obecny kapitalizm działa na podstawowej zasadzie – rozwój przedsiębiorstwa bez względu na jego wielkość jest uwarunkowany inwestycjami jakich dokonuje. Od ich wielkości i efektywności zależy dynamizm ów rozwoju.

Dotyczy to także, a nawet przede wszystkim przedsiębiorstw, które posiadają zaplecze techniczne w postaci parku maszyn. Dawniej podstawowe procesy były możliwe do ukończenia dzięki pracy kilku urządzeń, a nawet kilkunastu. Dziś maszyny mogą działać niezależnie, co walnie przyczynia się do zwiększenia skuteczności prac produkcyjnych, a co za tym idzie – wzrostu rozwoju.

Za sukces w ogrodzie odpowiadają detale – palisady drewniane to jeden z nich!

Opublikowano: 17 maj 2018, 15:36 Kategoria Rozmaitości

Zadbana, oryginalna i piękna roślinność to nasz główny cel, jeśli chodzi o aranżację ogrodu. Nic więc dziwnego, że najwięcej uwagi i środków przeznaczamy właśnie na nasadzenia. Jednak jak w przypadku każdego dzieła, tak i w ogrodzie, może zabraknąć „tego czegoś”, jeśli postanowimy skupić się tylko na ogólnikach. Jednym z detali, który podkreśla piękno ogrodu są drewniane palisady.

Czym są drewniane palisady i co mogę z nimi zrobić?

Drewniane palisady to rząd niewielkich rozmiarów półbelek z impregnowanego drewna, które nadają się do wykończenia ogrodu. Można z nich skorzystać w bardzo wielu przypadkach. Profile drewniane połączone są z reguły drutem lub linką z elastycznego i mocnego tworzywa sztucznego. Takie małe sztachety wbija się w ziemie na zadaną głębokość, tworząc w ogrodzie naturalny krawężnik.

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

Opublikowano: 12 maj 2018, 08:44 Kategoria Rozmaitości

Jak spędzić weekend? Aktywnie? Kulturalnie? A może wybrać rejs po Wiśle? Ci, którzy postawią na Mazowsze, mają w czym wybierać. Dla ciekawych regionu samorząd województwa oraz mazowieckie instytucje kultury przygotowały bogatą ofertę turystyczną i kulturalną.

– Mazowsze to region malowniczy, różnorodny, pełen atrakcji – tych powszechnie znanych, ale i nieoczywistych. Mamy wiele do zaoferowania – od pięknych krajobrazów, przez zabytki, po kontakt z wciąż żywymi tradycjami. Miłośnicy aktywnego wypoczynku czy dobrej, regionalnej kuchni na pewno się nie zawiodą. Mazowsze, jak żaden inny region, jest doskonałym miejscem na weekendowe wycieczki wiodące, np. szlakiem kulinarnym. Zachęcam więc do wykorzystania coraz dłuższych i cieplejszych dni, i rozpoczęcia turystycznej przygody na Mazowszu – zaprasza marszałek Adam Struzik.

NieKANApowi zapraszają na Pola Lednickie

Opublikowano: 11 maj 2018, 06:52 Kategoria Rozmaitości
nieKANApowi

Zapisy na XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 trwają. Chętni, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, mogą udać się na Pola Lednickie wspólnie z NieKANApowymi działającymi przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Hasło tegorocznej pielgrzymki młodych brzmi: „JESTEM”.

- Pragniemy zaprosić młodzież z powiatu garwolińskiego na wspólny wyjazd na Pola Lednickie. W tym roku Spotkanie Młodych odbywa się pod hasłem: „JESTEM”. W zeszłym roku  Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 opuszczaliśmy niesieni zawołaniem ,,Idź i kochaj”. Jednak w spotkaniach z innymi odkryliśmy szybko, jak niewystarczająca jest nasza miłość. W życiu codziennym doświadczamy kruchości własnych sił, często nie wiemy jak kochać.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.