Nasz człowiek w komisji PZPN

Prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała został członkiem Komisji ds. Fair Play Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezes GKS był kandydatem z rekomendacji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, gdzie zasiada w zarządzie. Propozycja mazowieckiej federacji spotkała się z akceptacją zarządu PZPN.

04.11.2021 15:22
Udany debiut Snajpera w pucharze

Snajper Sośninka zadebiutował w halowych rozgrywkach Pucharu Polski. Drużyna z gminy Łaskarzew sprawiła miłą niespodziankę ogrywając faworyzowanego Bora Regut 5:0. W piątek do garwolińskiej hali przyjechała ekipa Boru Regut, zespół prowadzony przez aktualnego zawodnika Legii Warszawa Futsal Mariusza Milewskiego.

02.11.2021 06:38
TFL 23: Święto sportów walki w Garwolinie

Wiele emocji dostarczyła Garwolińska Gala Sportów Walki Thunderstrike Fight League 23, którą odbyła się w Hali Stulecia. Wczorajsza gala była pierwszym tak dużą imprezą organizowaną w Garwolinie i jednocześnie transmitowana na sportowych antenach TVP. Kilkuset kibiców w hali obejrzało 10 walk. Powodzenia uczestnikom życzyli na początku lokalni samorządowcy starosta Mirosław Walicki, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. Specjalne podziękowania trafiły na ręce Jakuba Piesiewicza ? trenera MSFG Garwolin, popularyzatora sportów walki.

31.10.2021 18:34
Niesamowite emocje w meczu Wilgi. Wygrana w ostatnich sekundach! [wideo]

Kapitalne widowisko stworzyli zawodnicy Wilgi Garwolin i KS Raszyn w 14. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej. GKS, mimo że przegrywał do 62. minuty, zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po golu w ostatniej minucie gry! Podopieczni Karola Zawadki wygrali 3:2 (1:1). Wczorajsze spotkanie mogło rozpocząć się kapitalnie dla gospodarzy. Już w 30. sekundzie Tomasz Paszkowski znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale przestrzelił. W 5. minucie szybką kontrę wykończył Damian Papiernik, ale jego strzał obronił Jakub Kordel.

31.10.2021 07:30
Srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Mazowsza

W dniach 22-24 października w Zielonce odbył się XXI Mazovia Junior Cup, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w badmintonie. Wzięli w nich udział zawodnicy MKS Garwoli - Ewelina Arczyńska w kategorii U-13 oraz Ania i Tomek Kotlarscy w U-17. Srebrny medal Ania i Tomek zdobyli w grze mieszanej. Tomek w grze podwójnej z Szymonem Turskim awansował do ćwierćfinału przegrywając mecz o medal 19:21 i 19:21. W grze pojedynczej - do 16-stki, trafiając tam na późniejszego zwycięzcę turnieju.

25.10.2021 08:54
Kanonada Wilgi. Hat-trick Sebastiana Papiernika [wideo]

Hokejowe zwycięstwo w 13. kolejce sezonu odniosła Wilga Garwolin, która rozgromiła Tygrysa Huta Mińska 7:2 (2:1). Hat-trickiem popisał się Sebastian Papiernik. Okazała wygrana to trzeci w historii tak wysoki mecz GKS w IV lidze. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami od przewagi gospodarzy. Jednak to goście wyszli na prowadzenie. W 17. minucie Kamil Piotrowski sfaulował rywala w polu karnym, a ?11? wykorzystał Serhii Gerasymets. Po pół godzinie gry był remis. Sebastian Papiernik zszedł ze skrzydła w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Niedługo później za dwie żółte kartki boisko opuścił Denys Daniuk z Tygrysa. Wilga grę w przewadze wykorzystała jeszcze przed przerwą. Papiernik padł w pole karne, a skuteczny z linii 11. metra okazał się Grzegorz Piesio.

23.10.2021 14:47
Kartofliska zagrają w Garwolinie

Zespół spod szyldu znanego kanału na youtube.com Kartofliska.pl zagra w sobotę w Garwolinie. W hali przy Żwirki i Wigury odbędą się preeliminacje Halowego Mazowieckiego Pucharu Polski w Futsalu. - Do rozgrywek pucharowych zgłosiło nam się 20 drużyn. ?16? do fazy pucharowej wyłonią dwa turnieje preeliminacyjne. Zaproponowałem, aby jeden z nich odbył się w Garwolinie ? mówi w rozmowie z nami Piotr Kapica, przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

21.10.2021 09:30
Małgorzata Grzegrzółka na zawodach w Tychach

W weekend w Tychach odbył się XIV Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika w ramach Parapływackiego Grand Prix Polski. W zawodach startowała zawodniczka UKS Delfin Garwolin Grzegrzółka Małgorzata, która rywalizowała w dwóch grupach niepełnosprawności. W grupie S7 zwyciężyła na 50 m klasykiem, a na 100 m klasykiem została sklasyfikowana na drugim miejscu. W rywalizacji grupy S8 dwa razy zajmowała drugie miejsce zarówno w rywalizacji na 50 m dowolnym  jak i 100 m motylem.

18.10.2021 10:36
Srogie lanie od lidera

Nie było niespodzianki w meczu 12. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin doznała dotkliwej porażki na boisku lidera. MKS Piaseczno rozbił GKS 5:1 (2:0). Jedynego gola dla gości strzelił Grzegorz Piesio. Lider szybko objął dzisiaj prowadzenie. Już pierwsza akcja MKS zakończyła się bramką. Skuteczną główką popisał się Szymon Wiejak, który otrzymał podanie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Wilga mogła szybko odpowiedzieć. Jednak strzał Piotra Talar z 9. minuty był niecelny. Niedługo później próbował Grzegorz Piesio, ale także obok bramki. Najlepszą okazję do wyrównania goście mieli w 17. minucie, kiedy Sebastian Papiernik uderzył z ostrego kąta, ale i tym razem piłka minęła bramkę gospodarzy. Na tym ofensywne akcenty Wilgi się skończyły.

16.10.2021 15:36
Udane starty MKS w Białymstoku i Solcu Kujawskim

Zawodnicy MKS Garwolin brali udział w XVIII Turnieju Seniorów - Podlaski Yonex Games rozgrywanym w Białymstoku. Młodsi rywalizowali w Solcu Kujawskim. Podwójne zwycięstwo na Podlasiu zaliczył Mariusz Nogal, który powtórzył wynik sprzed dwóch tygodni z turnieju w Lublińcu. Badmintonista wygrał grę pojedynczą kat. 30+ oraz miksta kat. 30+ z Ewą Piotrowską. Po dwa medale sięgnął także Krzysztof Walenda, wygrywając singla kat. 35+ i miksta kat. 40+ z Magdaleną Kobą.

15.10.2021 07:27
Polski Cukier sponsorem Wisły Maciejowice

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie w siedzibie Krajowej Spółki Cukrowej w Warszawie, w trakcie którego przedstawiciele klubów sportowych Czarni Węgrów i Wisły Maciejowice zaprezentowali nowo zaprojektowane i wykonane stroje sportowe. Sportowcy złożyli podziękowania wiceprezesowi Krajowej Spółki Cukrowej Tomaszowi Redze, członkowi Rady Nadzorczej KSC Polski Cukier Michałowi Jaworskiemu za sponsoring, a senator Marii Koc za wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków na ten cel.

13.10.2021 13:15
Finałowy strzał w 10! Jubileuszowe GPZG

Bieg Spadających Liści zakończył tegoroczne, jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. W wielkim finale pobiegło ponad 100 zawodników. Przez 10 edycji w zawodach wzięło udział blisko 1000 miłośników biegania w każdym wieku. Pierwszy bieg I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej 1 kwietnia 2012 r. Na starcie stanęło wtedy 66 zawodników. Przez 10 edycji w zawodach wzięło udział blisko 1000 osób ? od kilkuletnich dzieci zaczynając, na seniorach kończąc. - Organizacja tego wydarzenia daje nam dużo satysfakcji, bo widzimy, ile bieganie sprawia radości zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Przez te 10 edycji zawodów udało nam się zarazić wiele osób tą dyscypliną sportu, zachęcić do wspólnej aktywności całe rodziny. I to jest największy sukces tej imprezy ? podkreśla Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchatcz.pl. W niedzielnym Biegu Spadających Liści, który zakończył tegoroczne jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, pobiegło ponad 100 zawodników. Tradycyjnie najpierw na starcie stanęły dzieci, później młodzież, a na koniec z dystansem 5 km mierzyli się dorośli.

12.10.2021 13:54
Naprzód pokonany, choć łatwo nie było [wideo]

Dopiero w drugiej połowie rozstrzygnęło się spotkanie Wilgi Garwolin z outsiderem IV ligi Naprzodem Skórzec. GKS wygrał 2:0 po bramkach Grzegorza Piesio i Przemysława Alota. Ten ostatni trafił do siatki zaledwie 90 sekund po wejściu na boisko. Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania byli gospodarze, którzy przystąpili do meczu 11. kolejki w najmocniejszym składzie. Zgodnie z przewidywaniami, gra toczyła się pod dyktando miejscowych. Jednak kolejne próby ? Sebastiana Papiernika, Kacpra Kozikowskiego, Piotra Talara - były niecelne. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku w 23. minucie zmarnował Jakub Wągrodzki, którego ubiegł wychodzący z bramki Damian Krzyżewski. Goście rzadko gościli pod polem karnym GKS. W pierwszych 45 minutach warto odnotować jedynie strzał Bartłomieja Szulima tuż przed przerwą. Na posterunku był Dawid Wasążnik.

09.10.2021 17:22
Pobiegnij w finale! W niedzielę Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Jubileuszowe, X Grand Prix Ziemi Garwolińskiej na finiszu! Okazja do wspólnego biegania już w najbliższą niedzielę. Wciąż można się zapisać! Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od 10 lat organizują wspólnie Grand Prix Ziemi Garwolińskiej - zawody dla małych i dużych, dla tych, którzy biegają sporo i tych, którzy dopiero stawiają w tej dziedzinie sportu swoje pierwsze kroki. - W biegach biorą udział całe rodziny, spędzając wspólnie aktywnie czas na świeżym powietrzu. I o to nam chodziło! Przez te 10 edycji wydarzenia udało nam się rozbiegać Garwolin - mówi Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

07.10.2021 10:24
STS Rebel rusza na podbój 2. ligi

Meczem z KU AZS AWF English Perfect Olsztyn w rozgrywkach 2. ligi tenisa stołowego zadebiutują zawodniczki STS Rebel. ? Nastawiamy się na pokazanie z dobrej strony organizacyjnej i sportowej ? mówi wiceprezes klubu z gminy Łaskarzew Armin Tomala. Pierwszy mecz zawodniczki STS rozegrają już w niedzielę. O godz. 11 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej tenisistki zmierzą się z akademiczkami z Olsztyna. W gronie 2-ligowych rywali są ponadto zespoły m.in. z Działdowa, Radomia, Warszawy, Płocka, Nadarzyna czy Skórca. 28 listopada niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek derbowy z CIA Łaskarzew.

07.10.2021 05:54