niedziela, 29 września 2024 05:24

Niesamowite emocje w meczu Wilgi. Wygrana w ostatnich sekundach! [wideo]

Kapitalne widowisko stworzyli zawodnicy Wilgi Garwolin i KS Raszyn w 14. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej. GKS, mimo że przegrywał do 62. minuty, zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po golu w ostatniej minucie gry! Podopieczni Karola Zawadki wygrali 3:2 (1:1). Wczorajsze spotkanie mogło rozpocząć się kapitalnie dla gospodarzy. Już w 30. sekundzie Tomasz Paszkowski znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale przestrzelił. W 5. minucie szybką kontrę wykończył Damian Papiernik, ale jego strzał obronił Jakub Kordel.

Po 10 minutach goście powinni prowadzić. Jakub Miałkowski nie trafił do pustej bramki z najbliższej odległości. Wilgę uratował słupek, a później ofiarna interwencja bramkarza i obrońcy. Równo z 15 minutą meczu GKS objął prowadzenie. Grzegorz Piesio wrzucił z rogu na długi słupek, gdzie akcję zamykał Kacper Kozikowski, który efektownym ?półszczupakiem? posłał piłkę pod poprzeczkę.

Im bliżej przerwy, tym goście stawali się groźni w ofensywie, szczególnie po stałych fragmentach gry. Po kolejnym rzucie rożnym obrońcy GKS nie upilnowali Huberta Pakuły, który dał przyjezdnym wyrównanie.

Po zmianie stron kibice przy Sportowej przeżyli prawdziwy rollercoaster emocji. W 60. minucie obrońca z Raszyna przewrócił Sebastiana Grzegorczyka w polu karnym. Do jedenastki podszedł niezawodny do tej pory w tym elemencie Grzegorz Piesio. Niestety mocny strzał ?Pigwy? w środek bramki nogami obronił Kordel. 120 sekund później to goście cieszyli się z prowadzenia. Kontrę wykończył Przemysław Ilczuk.

Ostatnie 20 minut to zdecydowana przewaga gospodarczy, którym udało się wyrównać w 69. minucie. Trafienie było niemal kopią pierwszego gola. Ponownie z rzutu rożnego wrzucał Piesio, ale tym razem akcję zamykał Piotr Talar. Kapitan Wilgi mógł chwilę później strzelić kolejnego gola z główki, ale piłka wylądowała na siatce bramki.

Wilga mogła strzelić trzeciego gola w 73. minucie, kiedy rezerwowy Przemysław Alot posłał piłkę w pole karne, ale kolejna znakomita interwencja Kordela uratowała gości. Gdy wydawało się, że GKS zanotuje pierwszy remis w sezonie, miejscowi zadali decydujący cios. Damian Papiernik wrzucił z autu piłkę w pole karne. Kordel źle obliczył lot futbolówki, która spadła w pole bramkowe, gdzie czujnie szpicem zagrał Kozikowski. Drugi gol stopera Wilgi spowodował szaleństwo na trybunach.

- Takie mecze pokazują wolę walki i charakter zespołu. Od początku wiedzieliśmy, że spotkanie z Raszynem będzie trudne. Najważniejsze, że zdobyliśmy jedną bramkę więcej ? skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z beniaminkiem Orłem Baniocha, który wczoraj nieoczekiwanie zremisował na boisku lidera w Piasecznie 1:1.

{avsplayer videoid=211}

Wilga Garwolin ? KS Raszyn 3:2 (1:1)
Bramki: Kacper Kozikowski 15` (as. Grzegorz Piesio), 90` (as. Damian Papiernik), Piotr Talar 69` (as. Grzegorz Piesio) ? Hubert Pakuła 34`, Przemysław Ilczuk 63`
W 61. minucie Jakub Kordel obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Piesio.
Wilga: Wasążnik, D. Papiernik, Kozikowski, Talar, S. Papiernik, Piesio, Zalewski, Kowalski, Grzegorczyk, Paszkowski (60` Alot), Rudzki.

Wojtek63 30.12.2021 11:46
Nowym trenerem Podlasia Sokołów Podlaski został Przemysław Rodak (37 lat). Rodak to wychowanek Sępa Żelechów oraz długoletni zawodnik Pogoni Siedlce, a także Orląt Łuków i Widzewa Łódź (na poziomie IV i III ligi). Ostatnie 4 sezony grał w rezerwach siedleckiej Pogoni.

konio 04.11.2021 19:21
Wilga nie uznaje kompromisów ,wóz albo przewóz ,Tak było również tym razem ,tak jak pisałem mecz był ciężki a rywal to zespół ogarnięty i potrafiący grać w piłkę .Na szczęście Wilga gra do końca. Ad vocem karnego wykonywanego przez Piesia, bo co niektórzy jęczą nawet w gazetach powiatowych ocierając się o hejt. Moi drodzy Pan Grzegorz to stary wyjadacz i słusznie przewidując ,że bramkarz rzuci się w róg strzelił mocno w środek ,tylko ,że bramkarz ma jeszcze nogi i psim swędem ta noga została trafiona.. Limit szczęścia bramkarza Raszyna wyczerpał się w ostatnich sekundach kiedy piłka wyrzucona z autu przez młodszego Papiernika lekko zrotowała i zmyliła go co kosztowało gości porażkę. W sobotę jedziemy do Baniochy Zespół amorficzny ,oparty na najemnikach z Piaseczna posiadający bogatego sponsora Trzeba uważać ,ale niech nie myli nas sensacyjny wynik Orła w Piasecznie ,to był mecz do jednej bramki czasami jest tak ,że nie zawsze lepsi wygrywają .Musimy jednak zagrać z maksymalna koncentracją bo gospodarze maja chrapkę na wygraną. Reasumując nasz zespół walczy jak wojownicy z tytułu i to niech będzie dobrym prognostykiem. przed meczem z Orłem. Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 04.11.2021 12:36
" Nick Górna, czyli Wola Korycka Górna. To mnie zainteresowało i skłoniło do sprawdzenia nazwy. No i sprawdziłem. I są dwie Wole Koryckie. Górna i Dolna. A skąd na płaskim Mazowszu terminy ,,górna'' i ,,dolna'' ? Z mapy ? (bo jedna jest wyżej na mapie ? ) Wątpię. To bzdurne tłumaczenie. Przyczyna tych dwóch nazw musi być inna. Będę wdzięczny za genezę tych nazw.

Wojtek63 03.11.2021 14:25
"Odnośnie pierwszego spotkania, w barwach Jagielloni II Białystok wystąpił Jan Majsterek urodzony w Garwolinie. Były zawodnik Mazowsza, Wilgii, Escoli. "III liga gr. I Dzięki za to super info. Właśnie na takie między innymi info czekają kibice czytający sportową część portalu Wirtualny Garwolin. No dobrze. Jest kolejny powiatowy eksportowy, chociaż już mocno zapomniany, a wręcz niekojarzony z powiatem garwolińskim. Wola Korycka pisze, a Bedoki śpią. :D

Wojtek63 03.11.2021 14:13
Legionovia III Legionowo jest nowicjuszem w Klasie B. Poprzednio występowała w sezonie 2014/15, po którym wycofała się z rozgrywek po zajęciu piątego miejsca. Sparta Marki gra w Klasie B trzeci sezon. Dwa poprzednie nie były dla klubu udane. Bilans to: 2019/20 ? 11 meczów, 0 pkt. (0-0-11), br. 5-130. W tym porażka 0:20. 2020/21- 22 mecze, 0 pkt. (0-0-22), br. 20-175. W tym porażka 0:24. W ostatni weekend obie drużyny zmierzyły się w Legionowie w meczu 11. kolejki pierwszej grupy warszawskiej Klasy B. Wygrała Legionovia III aż 27:0 (11:0). Legionovia III Legionowo ? Sparta Marki 27:0 (11:0) Bramki: 3, 5 ,7, 17, 19, 24, 28, 33, 36, 40, 45, 47, 48, 49, 52, 54, 57, 59, 61, 63, 66, 70, 74, 76, 79, 88 i 90 min gry. Po tym meczu Legionovia III zajmuje pierwsze miejsce z bilansem 11 meczów, 29 pkt. (9-2-0), br. 70-11. Sparta okupuje ostatnią lokatę z bilansem 11 spotkań, 3 pkt. (1-0-10), br. 11-83. Jedyne zwycięstwo Sparta Marki odniosła wygrywając 4:0 (2:0) domowy mecz z zajmującą 12. miejsce Rotavią Nieporęt.

Wola Korycka 03.11.2021 09:03
Odnośnie pierwszego spotkania, w barwach Jagielloni II Białystok wystąpił Jan Majsterek urodzony w Garwolinie. Były zawodnik Mazowsza, Wilgii, Escoli.

Wojtek63 02.11.2021 17:52
Wilga II po ciężkim meczu wygrała z zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli Vulcanem Wólka Mlądzka. Chwała za zwycięstwo. Teraz trzy ostatnie mecze rundy jesiennej: Victoria II Sulejówek (w), Zły Warszawa (d) i Drukarz II Warszawa (w). Miejmy nadzieję, że Wilga zdobędzie jeszcze parę punktów, chociaż łatwo nie będzie.. Wilga II Garwolin- Vulcan Wólka Mlądzka 2:1 (1:0) Bramki: Wilga II- J. Kisiel 35 i Świrk 56. Vulcan- 66. Skład Wilgi II: Gandarela, Kęsik (60 Rękawek) , Popiołek, Winek, Szczepek, Żak, Świrk, Kowalczyk, Jakub Kisiel (88 Tracz), Trzaskowski (60 Redka), Płatek (75 M. Majsterek) Po za tym w grupie: Victoria II Sulejówek wygrała 2:0 ( 0:0) z Borem w Regucie Bramki: Lisiewski 60 i Abdioglu 78 Zły Warszawa wygrał 3:0 (1:0) z Wisłą w Maciejowicach Bramki: Lewandowski 37, Sidorowicz 67 i Łukasiak 89 Drukarz II Warszawa wygrał 3:1 (0:0) z APEsKadra Warszawa w Rembertowie Bramki: EsKadra- 89 min. Drukarz II- Karolak 52, Karolak 86 i Markowski 90+ Dwie bramki zdobył rezerwowy Maciej Karolak (nr 13) Advit zaliczył ósmy, kolejny mecz bez porażki wygrywając 5:1 (2:0) z Promnikiem w Łaskarzewie Ząbkovia II Ząbki rozbiła 13:0 (4:0) Kamionka Warszawa. W najciekawszym meczu kolejki Wisła Dziecinów wygrała u siebie z Olimpią Warszawa 6:3 pomimo tego, że Olimpia prowadziła 1:0 do 51 minuty po bramce samobójczej w 6 minucie. Po za tym dwie czerwone kartki dla Olimpii. Wisła Dziecinów- Olimpia Warszawa 6:3 (1:0) Bramki: Wisła- 51, 53, 57, 67, 81, 86. Olimpia- 6, 68 i 80 (k). Czerwone kartki: Olimpia- 21 (bezpośrednia) i 78 min (druga żółta)

Wojtek63 02.11.2021 11:12
Czy Wilga Garwolin zagra ligowy mecz z Narwią Ostrołęka? Jeśli zagra, to w przyszłym i TYLKO W CZWARTOLIGOWYM sezonie 2022/23. Jest na to spora szansa, bo oba zespoły jak do tej pory walczą o utrzymanie statusu czwartoligowca, Wilga walczy dużo lepiej, ale Narew też ciągle pozostaje w grze. Jej wygrana z liderem Mławianką 2:0 świadczy o tym dobitnie. A jeśli dojdzie do takiego meczu to będzie to ligowa konfrontacja po ? 46 latach. A jak było wcześniej ? Dzięki kibicowi i fanowi Narwi Ostrołęka Szanownemu T.M. mam i mogę opublikować dotychczasowe wyniki konfrontacji Wilga Garwolin- Narew Ostrołęka. Ja już się urodziłem, a oni zagrali 9 miesięcy później 22.09.1963 (Ostrołęka) 1:1 Poziom rozgrywek : 5 26.04. 1964 (Garwolin ) 4:2 Poziom rozgrywek : 5 03.10.1965 (Ostrołęka) 2:0 Poziom rozgrywek 4 29.05.1966 (Garwolin) 6:4. Poziom rozgrywek 4 11.09.1966 (Garwolin) 2:0. Poziom rozgrywek 4 23.04.1967 (Garwolin) 0:1. Poziom rozgrywek 4 16.11. 1969 (Garwolin) 3:1. Poziom rozgrywek 4 15.06. 1970 (Garwolin) 1:3. Poziom rozgrywek 4 07.09. 1975 (Garwolin) 1:2. Poziom rozgrywek 4 11.04. 1976 (Ostrołęka) 3:0 Poziom rozgrywek 4. Proszę zwrócić uwagę nie tyle na wyniki, co na poziom rozgrywek . Grali na poziomie obecnej III ligi. Te dane, które uzbierał Szanowny T.M. to jest Mistrzostwo Świata. Dlatego pozdrawiam Go serdecznie.

Wojtek63 02.11.2021 08:14
Wiosenny rewanżowy mecz pomiędzy Mszczonowianką Mszczonów, a Wilgą Garwolin już nabrał dodatkowych emocji. Otóż trenerem Mszczonowianki został były trener Wilgi, czyli Damian Milewski. ,,Mszczonowski debiut'' Milewskiego miał miejsce w meczu z Zamłyniem Radom 23- go października. Debiut łatwy, miły i radosny. Mszczonowianka pokonała u siebie outsidera 4:0 (2:0) W drugim mecz pod wodzą nowego trenera Mszczonowianka zremisowała w Sulejówku z mega trudnym rywalem, czyli tamtejszą Victorią 2:2 (0:2). Victoria Sulejówek ? Mszczonowianka 2:2(2:0) Bramki: Victoria- 18, 33. Mszczonowianka- 62 i 94 +4 (obie Mikołaj Napora) Czerwona kartka: Mszczonowianka (2 żółte)

Wojtek63 31.10.2021 18:39
III liga gr. I Broń Radom wygrała u siebie 2:1 (1:1) z Jagiellonią II Białystok Pilica Białobrzegi przegrała piąty kolejny mecz. Tym razem 2:3 ( 1:2) u siebie z RKS Ursus. Błonianka wygrała 3:2 (2:1) w Łowiczu z Pelikanem. Na dzień dzisiejszy w strefie spadkowej nie ma żadnego mazowieckiego zespołu. IV liga gr. I Niespodzianką jest porażka faworyta do wygrania grupy, czyli Mławianki. Mławianka przegrała w Ostrołęce 0:2 (0:2) z beniaminkiem , czyli Narwią Ostrołęka. Bramki padły w 6 i 32 minucie gry. IV liga gr. II Niespodzianki to porażki Pogoni II Siedlce i Podlasia Sokołów Podlaski. Pogoń II przegrała u siebie z Mazurem Karczew 1:2 (0:1) Mazur nie wykorzystał rzutu karnego w 10 minucie przy stanie 0:0, ale wykorzystał drugi rzut karny w 20 minucie na 1:0. W 49 minucie było już 2:0. W 90 minucie Pogoń II otrzymała czerwoną kartkę (druga żółta) Podlasie przegrało w Skórcu z Naprzodem 0:1 (0:1). Bramka padła w 61 minucie.

Wojtek63 31.10.2021 11:30
Zanim o naszych powiatowych eksportowych napiszę...o meczu Wilgi. Ależ emocje z KS Raszyn! Gratulacje dla całego Zespołu za walkę do końca i tę wygraną 3:2. Teraz o tym, co w tytule: Konrad Jałocha ( I liga. GKS Tychy). Bramkarz nr 1 śląskiego zespołu. Maciej Górski (II liga. Pogoń Siedlce). Gra w składzie wyjściowym. Teraz 2 bramki w wygranym 4:1 ( 2:0) domowym meczu z Radunią Stężyca. Piotr Grober (III liga. Stal Stalowa Wola). Po niezłym początku wypadł z pierwszej 11 i niestety umacnia swoją pozycję w rezerwach. Sebastian Kaczyński (III liga. Sokół Sieniawa). Gra w wyjściowym składzie słabego zespołu. Ma na koncie 4 bramki. Rafał Macioszek (IV liga MKS Piaseczno). Niepewny skład wyjściowy. Raz gra, raz nie z tendencją na plus. Michał Kępka (IV liga. Marcovia Marki). Zaginął gdzieś po ubiegłym sezonie i w tym jeszcze nie grał. Emil Anusiewicz (IV liga. Mazur Karczew). W tym sezonie jest niestety tylko rezerwowym bramkarzem, albo po za szeroką kadrą Mazura. Michał Macioszek (Klasa okręgowa. Józefovia Józefów). Zawodnik pierwszej 11.