sobota, 28 września 2024 20:18

Wilga nie dała rady liderowi

Porażką 0:2 (0:2) zakończył się mecz 9. kolejki mazowieckiej IV ligi między Wilgą Garwolin a Ząbkovią Ząbki. GKS mógł pokusić się o lepszy rezultat, ale po przerwie nie wykorzystał rzutu karnego.

Autor: arch. red.

Spotkanie z liderującą Ząbkovia rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. Po kwadransie zespół z Ząbek objął prowadzenie, by 10 minut później podwyższyć na 2:0. Po zmianie stron Wilga zagrała lepiej. W 60. minucie faulowany w polu karnym był Grzegorz Piesio. Do „11” podszedł Gracjan Grot. Jednak intencje najlepszego strzelca Wilgi wyczuł bramkarz miejscowych.

- Zagraliśmy tak, jak powinniśmy grać z takim rywalem. Nie podłamaliśmy się po stracie goli i dążyliśmy do dobrego rezultatu. Tak porażka jest „akceptowalna” i nie boli tak jak poprzednie – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

Dzisiaj do składu Wilgi wrócił Miguel Angel Bastos, który nabawił się kontuzji w 1. kolejce. W barwach gości 90 minut rozegrał były zawodnik GKS Sebastian Papiernik.

W sobotę 5 października GKS zagra u siebie z Pilicą Białobrzegi (godz. 15).

Ząbkovia Ząbki – Wilga Garwolin 2:0 (2:0)

Wilga: Shkvarkov, Pavlish (45` Rudzki), Haber (60` Zalewski), Morawski, D. Papiernik, Grzegorczyk, Wójcik (85` Mianowski), Piesio (70` Bastos), Wieczorek, Shakurau (75` Jakubaszek), Grot (75` Kwiatkowski).