niedziela, 29 września 2024 05:19

Kanonada Wilgi. Hat-trick Sebastiana Papiernika [wideo]

Hokejowe zwycięstwo w 13. kolejce sezonu odniosła Wilga Garwolin, która rozgromiła Tygrysa Huta Mińska 7:2 (2:1). Hat-trickiem popisał się Sebastian Papiernik. Okazała wygrana to trzeci w historii tak wysoki mecz GKS w IV lidze. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami od przewagi gospodarzy. Jednak to goście wyszli na prowadzenie. W 17. minucie Kamil Piotrowski sfaulował rywala w polu karnym, a ?11? wykorzystał Serhii Gerasymets. Po pół godzinie gry był remis. Sebastian Papiernik zszedł ze skrzydła w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Niedługo później za dwie żółte kartki boisko opuścił Denys Daniuk z Tygrysa. Wilga grę w przewadze wykorzystała jeszcze przed przerwą. Papiernik padł w pole karne, a skuteczny z linii 11. metra okazał się Grzegorz Piesio.

Po zmianie stron kibice zobaczyli aż sześć goli. Kanonadę rozpoczął w 50. minucie Sebastian Grzegorczyk, który dobił strzał Piesia z rzutu wolnego. 120 sekund później było już 4:1. Tomasz Paszkowski wywarł presje na bramkarzu Tygrysa, który zagrał prosto pod nogi Sebastiana Papiernika. Osłabieni goście bardzo rzadko gościli na połowie Wilgi. Jedna z nielicznych akcji w drugiej połowie zakończyła się trafieniem Jakuba Pasika, który z 16. metrów posłał mocny strzał pod poprzeczkę.

Wilga nie poprzestawała w atakach. W 69. minucie Damian Papiernik prostopadłym podaniem w pole karne wypatrzył brata Sebastiana i było 5:2. Trzy minuty później z ostrego kąta uderzył rezerwowy Przemysław Alot. Gości dobił kolejny zawodnik wprowadzony z ławki. W drugim występie w seniorskiej drużynie gola strzelił Jakub Trzaskowski, który przytomnie zagrał po odbiciu piłki od poprzeczki. Wcześniej strzelał Sebastian Papiernik.

Wygrana 7:2 to trzeci wynik pod względem strzelonych bramek w IV-ligowych występach Wilgi.

Pomeczowa wypowiedź trenera Karola Zawadki

{avsplayer videoid=210}

Za tydzień Wilga zagra kolejny meczu przed własną publicznością. Rywalem będzie KS Raszyn (godz. 15).

Wilga Garwolin ? Tygrys Huta Mińska 7:2 (2:1)
Bramki: Sebastian Papiernik 28`, 52`, 69` (as. Damian Papiernik), Grzegorz Piesio 44` (rzut karny), Sebastian Grzegorczyk 50`, Przemysław Alot 73` (as. Paweł Pyra), 83` Jakub Trzaskowski - Serhii Gerasymets 17` (rzut karny), Jakub Pasik 63`
Czerwona kartka dla Tygrysa: Denys Daniuk 30` (za dwie żółte)
Wilga: Wasążnik, D. Papiernik (73` Zabiegałowski), Piotrowski, Talar, S. Papiernik, Zalewski, Kowalski, Piesio (57` Alot), Grzegorczyk (72` Trzaskowski), Rudzki (73` Szczepek), Paszkowski (67` Pyra).

Wojtek63 26.10.2021 15:14
A nieco wyżej? W grupie pierwszej IV ligi w meczu na szczycie Mławianka wygrała u siebie z KS CK Troszyn 2:0 (1:0). Bramki padły w 29 i 53 minucie. Od 40 minuty Troszyn grał w 10 po czerwonej kartce z faul taktyczny. W 77 minucie Troszyn nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił). Tym samym Mławianka staje się powoli jedynym kandydatem do wygrania tej grupy i zagrania o III ligę z? MKS Piaseczno lub Oskarem Przysucha. Huragan Wołomin poniósł domową klęskę 1:4 (1:2) z Ząbkovią Ząbki i zajmując 14 miejsce ze stratą 13 pkt. do strefy bezpiecznej stał się poważnym kandydatem do degradacji. W grupie drugiej w meczu na szczycie Oskar Przysucha wygrał u siebie 3:2 (0:0) z Victorią Sulejówek. Bramki : Oskar- 65, 68 (sam), 77 (k). Victoria- 86 (k) i 90+ min gry. Co prawda Victoria nie rwie się ponownie do III ligi, ale przebieg meczu był emocjonujący. Podlasie Sokołów Podlaski raczej niespodziewanie przegrało u siebie z beniaminkiem Milanem Milanówek 0:1 (0:0) tracąc bramkę w 65 minucie. Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała wyjazdowy mecz z Płomieniem Dębe Wielkie 2:1 (1:1) zdobywając zwycięską bramkę w 90+ minucie. Mazovia rozegrała ten mecz pod wodzą nowego trenera, czyli Marcina Sasala. Czy znany trener jakim jest Sasal ukręci bat z niczego ? Przekonamy się na koniec sezonu. Proch Pionki po spadku z IV ligi zajmuje ostatnie 16 miejsce w radomskiej Klasie okręgowej z bilansem 0-3-8, br. 5-37.

Wojtek63 26.10.2021 15:13
Wilga pięknie. Fajnie jest odbierać takie informacje. Dużo kibicowskiej radości i gratulacje dla całej ekipy za tak wysoki rezultat. Wilga II zaliczyła wpadkę w Warszawie przegrywając niespodziewanie 2:3 (0:2) z Kamionkiem. Kamionek Warszawa- Wilga II Garwolin 3:2 (2:0) Bramki: Kamionek ?23, 45 +(k) , 89. Wilga- 57 i 61 min gry. Czerwona kartka- Kamionek- 84 min. Składy: Kamionek- b.d. Wilga II- Gandarela, Tracz (73 A. Kisiel), Świrek, Popiołek, Winek , M. Rękawek, Kowalczyk, Płatek, Rzęsiewicz (57 M. Majsterek), Domarecki, J. Kisiel.

Wojtek63 25.10.2021 10:41
No i widzisz Szanowny Konio jak to jest Poświęciłeś (myślę, że 20 minut minimum ), na stworzenie tej notki, a tu masz ,,minus'' od od debili, którzy jednego prawidłowego zdania nie są w stanie sklecić. Czytają o Wildze - owszem chętnie, ale na koniec ,,minus'' Czyż to nie jest przykre ? Bo fajnie się ,,minusuje''. Ale ułożyć pięć zdań o Wildze Garwolin, Wildze II Garwolin i ,,futbolu powiatowym '' to jest zadanie przekraczające zdolności umysłowe tych minusujących garwolińskich i powiatowych debili. Przecież tu nie chodzi o nic innego, jak relację z meczu, albo ,,okiem kibica''. Przerabiam temat wiejsko- miejskiej relacji sportowej od 10- 12 -stu lat. Jak zębami nie wyrwiesz to nie będziesz miał. Dotyczy to całej małomiasteczkowej polskiej piłki nożnej. O co tu k...wa chodzi ? Jaki problem napisać, że ktoś przegrał, a ktoś wygrał z krótkim opisem meczu ? p.s. Oczywiście Szanowny Konio masz dalej - 1. Nie zmieniam, bo - 1 jest... - 1. Dobra informacja...dla Ciebie: Jaguar Gdańsk (dawniej Kokoszki) jest liderem grupy pomorskiej IV ligi z bilansem 8-4-0, br. 22-8. Ile to już lat z tym Jaguarem -:) ? Parę będzie.Pewnie 10. Pozdrawiam Cię serdecznie. Wojtek63

konio 23.10.2021 16:13
Dobrym widowiskiem uraczyli grupę kilkudziesięciu zmarzniętych "sybiraków" piłkarze Wilgi. Tygrys na papierze nie wygląda źle ,to przyznają najlepsi fachowcy od czwartej ligi mazowieckiej, Ma kilku Ukraińców grających na niezłym poziomie ,aczkolwiek jest to zespół nierówny ,potrafi wygrać z Mszczonowem 6:0 ,by przegrać w Milanówku 2:5 nie wspominając o dzisiejszym meczu. Początek potwierdził moje obawy, gol z karnego mógł wlać niepokój w kibicowskie serca. Na szczęście mecz sezonu zagrał dziś Sebastian Papiernik ,który szybko rozgonił ciemne chmury nad naszym zespołem. Pomogła czerwona kartka za dwa głupie faule kapitana zespołu gości ,to nie ulega wątpliwości. W drugiej połowie mecz był piękny dla oka jak i dla nas skuteczny choć ozdobą była bramka .....gości. Cieszy ,że w tej kanonadzie brał udział młody Trzaskowski to dobry prognostyk dla tego chłopaka. W następnej kolejce gramy z Raszynem ,to trudny przeciwnik ,niech nikogo nie zmyli ich dzisiejszy wynik z Piasecznem mecz wisiał na włosku do samej końcówki i dopiero super napastnik Piaseczna Wiejak przechylił szalę zwycięstwa.na korzyść lidera. Także czeka nas ciężka przeprawa i wcale nie będziemy faworytami w tym meczu. Na razie jest jednak "de besta" i oby tak dalej ,trzymam się swojego jesteśmy na autostradzie do spokojnego utrzymania. Podziękowania dla zespołu i trenera ,oraz stojących w tylnym szeregu zwykłych "robotników winnicy pańskiej" jak choćby prezes Mrugała ,bo bez ich mrówczej pracy nie mieli byśmy tyle radości z naszej garwolińskiej piłki nożnej. Pozdrawiam!!!!konio