sobota, 28 września 2024 17:23

Trzecia porażka Wilgi z rzędu

Bez punktów z boiska Świtu Staroźreby wrócili piłkarze Wilgi Garwolin. W 5. kolejce forBet IV ligi GKS przegrał 1:2. Przy stanie 1:1 oba zespoły nie wykorzystały rzutów karnych. Do Staroźreb Wilga udała się z mocnym postanowieniem zapunktowania po dwóch kolejnych porażkach. Po kwadransie gry goście objęli prowadzenie. Do wybitej z rzutu rożnego piłki dopadł Khursid Khasanov, który znalazł drogę do siatki. Uzbek zaliczył drugie trafienie w tym sezonie.

01.09.2022 05:47
Bieg Pamięci w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

8 września odbędą się trzecie zawody w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór, zawodnicy wezmą udział w Biegu Pamięci, który jest częścią obchodów 83. rocznicy bombardowania Garwolina. Organizatorzy zapraszają wszystkich – bez względu na wiek. - Jesteśmy w połowie tegorocznego cyklu. Za nami dwa wiosenne biegi, które cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych biegaczy. Wracamy po wakacyjnej przerwie i mamy nadzieję znów zobaczyć na starcie całe rodziny – mówi Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl Grand Prix Ziemi Garwolińskiej jest organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 11 lat. Cykl składa się z 4 biegów, które odbywają się zazwyczaj w kwietniu, maju, we wrześniu i w październiku. Podczas każdych zawodów dorośli mają do pokonania 5 km, a dla dzieci i młodzieży są przygotowane biegi na różnych, dostosowanych do ich wieku i możliwości, dystansach. Najlepsi stają na podium i otrzymują pamiątkowe dyplomy. Każdy, kto ukończy bieg, zostaje nagrodzony medalem.

30.08.2022 15:17
To już 100 lat GKS Wilga Garwolin!

Przy słonecznej pogodzie i pełnych trybunach GKS Wilga Garwolin świętował 100-lecie istnienia. Ozdobą obchodów był mecz oldbojów z Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich, zakończony zwycięstwem garwolińskich zawodników 5:3. Garwoliński Klub Sportowy – GKS! – dało się słyszeć z usta najmłodszych adeptów piłki nożnej, gdy czerwono-niebiesko-czarny korowód przeszedł spod kolegiaty na miejski stadion. Wcześniej w intencji zmarłych zawodników i działaczy została odprawiona msza święta.

28.08.2022 19:44
Victoria lepsza od Wilgi. Druga porażka w sezonie GKS [wideo]

Porażką 2:3 (0:1) z Victorią Sulejówek zakończyło się spotkanie 4. kolejki forbet IV ligi mazowieckiej. Po drugim z rzędu meczu bez punktów Wilga Garwolin znalazła się w strefie spadkowej. Dzisiejsze spotkanie miało być okazją do zmazania plamy po druzgocącej porażce przed tygodniem w Przysusze (1:5) oraz przygotować kibiców do jutrzejszego jubileuszu 100-lecia klubu. Z kadry na mecz z Victorią wypadł Damian Papiernik, który jest w trakcie diagnozowania urazu kolana. Jego miejsce w obronie zajął Dominik Zabiegałowski.

27.08.2022 18:45
Grają dalej w pucharach

Wilga II Garwolin, Promnik Łaskarzew, Zryw Sobolew, Orzeł Unin i Sęp Żelechów – to zespoły z powiatu garwolińskiego, które zagrają w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski. W ubiegłą środę rozegrano III rundę rozgrywek warszawskiego okręgu MZPN. Zacięty przebieg miało spotkanie w Piasecznie, gdzie Orzeł Parysów zremisował po 90 minutach z miejscowym MKS II 2:2. O losach spotkania decydowała seria rzutów karnych, w których lepsi okazali się gospodarze (4:2).

25.08.2022 07:14
Krzysztof Kwaśniak z pucharem starosty

W weekend na kortach w Sobolewie rozegrano turniej w tenisa ziemnego o puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego. Zawodnicy ze wszystkich stron powiatu garwolińskiego rozegrali kilkadziesiąt meczy, zanim do finału trafiło dwóch najlepszych tenisistów – Zbigniew Wachnicki i Krzysztof Kwaśniak. Zwycięzcą i zdobywcą pucharu starosty okazał się Krzysztof Kwaśniak.

23.08.2022 08:24
Szczęsny, Mięciel, Bąk. Gwiazdy zagrają Garwolinie. Możesz i Ty!

Znamy skład, w jakim Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich zagra w jubileuszowym meczu Wilgi Garwolin. Na 100-lecie klubu na Sportową przyjedzie m.in. Maciej Szczęsny, Marcin Mięciel, Jerzy Podbrożny, Jacek Bąk czy Tomasz Sokołowski. Mecz będzie jednym z elementów niedzielnych obchodów 100-lecia GKS. Niedzielne obchody rozpoczną się mszą świętą w kolegiacie o godz. 12. O godz. 15 rozpocznie się jubileuszowy mecz pomiędzy miejscową Wilgą a Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich.

22.08.2022 13:34
Klęska Wilgi w Przysusze

Najwyższą porażkę od 10 miesięcy ponieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe z Oskarem Przysucha 1:5 w 3. kolejce mazowieckiej forBet IV ligi. Pierwsze 10 minut wczorajszego spotkania mogły podobać się trenerowi Karolowi Zawadce. Wilga śmiało atakowała. Przełomowym momentem pierwszej odsłony była 15. minuta, kiedy sędzia odgwizdał, kontrowersyjny zdaniem gości, rzut karny. Jednobramkową stratę przyjezdni mogli odrobić niedługo po przerwie, ale strzał Przemysława Alota trafił w słupek.

21.08.2022 05:06
100-lecie Wilgi Garwolin już 28 sierpnia

Z okazji jubileuszu 100-lecia klubu Zarząd Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin zaprasza na obchody, które odbędą się 28 sierpnia na stadionie miejskim. W południe odbędzie się msza święta w kolegiacie Przemienia Pańskiego w Garwolinie w intencji działaczy, zawodników i członków klubu. Po przemarszu na teren stadionu odbędzie się odsłonięcie tablic pamiątkowych.

18.08.2022 09:38
Boca wygrywa Mamut Cup

Zespół Boca Gdańsk został zwycięzcą turnieju piłki nożnej plażowej Mamut Cup 2022, który odbył się w Parku Wodnym Mamut. W niedzielę na starcie rywalizacji stanęło cześć drużyn, które rozpoczęły od rozgrywek grupowych. Już na tym etapie turnieju z walki o czołowe miejsca wypadły dwie drużyny garwolińskiego Zdrowia. Obie spotkały się w meczu o piąte miejsce – lepsi „seniorzy”, którzy pokonali „młodzież U21” 7:0.

18.08.2022 07:08
Tomasz Woźniak zadebiutował w I lidze [wideo]

20-letni Tomasz Woźniak, pochodzący z Trąbek (gm. Pilawa), zadebiutował na boiskach Fortuna I ligi. Bramkarz Górnika Łęczna wystąpił w zremisowanym spotkaniu z Ruchem Chorzów (1:1). O tym, że wychowanek Mazowsza Miętne wystąpi w czwartek na stadionie przy Cichej w Chorzowie oficjalnie wiadomo było na dzień przed spotkaniem. Wcześniej jednak, z powodu przeziębienia, w treningach nie uczestniczył Maciej Gostomski, podstawowy bramkarz GKS.

15.08.2022 09:44
Maria Brzeźnicka mistrzynią Europy [wideo]

Kapitalnie dla Marii Brzeźnickiej zakończyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w badmintonie. Zawodniczka MKS Garwolin została mistrzynią kontynentu w grze podwójnej kategorii 60+. Europejski czempionat był rozgrywany w słoweńskiej Lublanie od 7 sierpnia do wczoraj. Na starcie prestiżowej imprezy stanęło czterech badmintonistów MKS Garwolin, reprezentujących biało-czerwonych. Leopold Tukendorf, Jerzy Rybicki i Krzysztof Walenda z grą singlową swoich kategorii pożegnali się we wcześniejszej fazie rozgrywek.

14.08.2022 11:01
Wilga z drugim remisem [wideo]

Po ciekawym spotkaniu Wilga Garwolin zanotowała kolejny remis 2:2. Tym razem GKS podzielił się punktami z Ząbkovią Ząbki. Goście kończyli mecz w „10”. Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy nie dali gościom wyjść z własnej połowy. Później do głosu doszli goście. W odstępie 15 minut zawodnicy z Ząbek oddali cztery niecelne strzały. Najbliżej szczęścia był Mateusz Augustyniak, który przestrzelił z bliskiej odległości.

13.08.2022 18:36
Pierwsza taka transmisja meczu Wilgi

Dzięki głosom kibiców, pierwszy mecz w sezonie przed własną publicznością Wilgi Garwolin będzie transmitowany na żywo. Relacja z sobotniego spotkania z Ząbkovią Ząbki będzie wzbogacona o przedmeczowe studio. Transmisja spotkań forBet IV ligi to inicjatywa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Futbolowa centrala na Mazowszu ogłosiła na facebooku konkurs. Najwięcej głosów, poprzez komentarze, zebrało spotkanie Wilgi z Ząbkovią i to z niego będzie przeprowadzona transmisja. Początek meczu dzisiaj o godz. 17, ale wcześniej rozpocznie się przedmeczowe studio, w którym nie zabraknie wywiadów i analiz.

13.08.2022 03:28
Wystartowały rozgrywki pucharowe

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w niższych ligach, drużyny z powiatu garwolińskiego rozpoczęły zmagania w Pucharze Polski. W II rundzie rozgrywek na szczeblu drużyn zrzeszonych w warszawskich rozgrywkach, zagrały dwie A-Klasowe drużyny z powiatu garwolińskiego. Wczoraj Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe FC Komorów (B-Klasa) 4:0 (gole Sebastian Kisiel, Piotr Jarzyna, Hubert Świder, Dominik Alot). Dramatyczny przebieg miało spotkanie na stadionie stołecznego AWF. Warszawski Inter (B-Klasa) mierzył się z Orłem Parysów. Goście w doliczonym czasie gry strzelili gola na 3:2, mimo że chwilę wcześniej zawodnik przyjezdnych otrzymał czerwoną kartkę. Z rozgrywek wycofała się Wisła Maciejowice.

11.08.2022 08:38