sobota, 28 września 2024 17:23

Klęska Wilgi w Przysusze

Najwyższą porażkę od 10 miesięcy ponieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS przegrał na wyjeździe z Oskarem Przysucha 1:5 w 3. kolejce mazowieckiej forBet IV ligi. Pierwsze 10 minut wczorajszego spotkania mogły podobać się trenerowi Karolowi Zawadce. Wilga śmiało atakowała. Przełomowym momentem pierwszej odsłony była 15. minuta, kiedy sędzia odgwizdał, kontrowersyjny zdaniem gości, rzut karny. Jednobramkową stratę przyjezdni mogli odrobić niedługo po przerwie, ale strzał Przemysława Alota trafił w słupek.

Gospodarze, którzy przed tym spotkaniem mieli zerowy dorobek punktowy, dążyli do strzelenia kolejnych goli. W 57. minucie było 2:0, a pięć minut później z boiska wyleciał Szymon Rudzki. Obrońca Wilgi zobaczył dwie „szybkie” żółte kartki za faule. Druga z nich oznaczała kolejną „11” dla gospodarzy, ponownie wykonaną skutecznie. Napór gospodarzy trwał dalej. Oskar po 83 minutach prowadził już 5:0.

Honor Wilgi uratował rezerwowy Khurshid Khasanov, który wykorzystał błąd obrońcy przy wyprowadzaniu piłki. W spotkaniu debiuty w oficjalnych spotkaniach GKS zaliczyli skrzydłowy Hubert Grober, bramkarz Jakub Kielak oraz nowy zawodnik białoruski napastnik Andrei Trukhan.

- Mam nadzieję, że ta porażka podziała na nas mobilizująco. W tej lidze nie przystoi popełniać takich błędów i przegrywać w takich rozmiarach –  powiedział po meczu trener GKS Karol Zawadka.

W sobotę Wilga zagra u siebie z Victorią Sulejówek (godz. 17).

Oskar Przysucha – Wilga Garwolin 5:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: 88` Khurshid Khasanov
Czerwona kartka dla Wilgi: 62` Szymon Rudzki (za dwie żółte)
Wilga: Wasążnik (75` Kielak), Rudzki, Piotrowski (75` Khasanov), D. Papiernik, Grzegorczyk (46` Jarek), Piesio, Wągrodzki (60` Zalewski), Kowalski, Alot (70` H. Grober), S. Papiernik, Paszkowski (60` Trukhan).

Wojtek63 24.08.2022 13:12
Marek Marciniak przestał być trenerem Narwi 1962 Ostrołęka. Powodem decyzji Zarządu ostrołęckiego klubu o zwolnieniu trenera są wyniki sportowe Narwi (3 mecze , 3 porażki i czerwona latarnia IV ligi). 31- letni Marciniak sprawował funkcję trenera od 24 czerwca b.r., a był następcą znanego w również w powiecie garwolińskim Andrzeja Sieradzkiego (Promnik Łaskarzew). Nowym trenerem Narwi został 42- letni Tomasz Staniórski.

Wojtek63 23.08.2022 14:21
Drużyny powiatu garwolińskiego grały spotkania ligowe. Z różnym szczęściem. Jak to w amatorskich ligach bywa. LO Siedlce Wektra Zbuczyn- Sęp Żelechów 2:3 (1:2) Wilga Miastków Kośc.- Kolektyw Oleśnica 1:2 (1:1) Orzeł Unin – Zryw Sobolew 8:3 (4:2). W 31 minucie było już 4:0. Hutnik Huta Czechy pauzował. Miejsca w tabeli: 1. Orzeł Unin 6 pkt. 3. Sęp Żelechów 6 pkt. 7. Hutnik Huta Czechy 3 pkt. w jednym meczu) 13. Zryw Sobolew 0 pkt. w jednym meczu 14. Wilga Miastków Kośc. 0 pkt. w dwóch meczach. A Klasa Warszawa II. Pierwsza kolejka. Promnik Łaskarzew- Józefovia II Józefów 2:3 (2:2) Niespodzianka w Łaskarzewie. Promnik od 40 minuty przy stanie 0:1 grał z przewagą 1-go zawodnika po czerwonej kartce dla Józefovii. W 44 minucie było 1:2, a w 45+4 minucie 2:2. W 68 minucie siły się wyrównały po czerwonej kartce dla Promnika (Siembora). Bramka na 2:3 padła w 90+3 minucie. Strzelcem tej prawdziwie złotej bramki był bardzo dobrze znany garwolińskim kibicom… Marcin ,,Magi’’ Makulec. Obecnie grający trener Józefovii II Józefów. Orzeł Parysów- Vulcan Wólka Mlądzka 2:2 (2:1). W 19 minucie było 2:0. Bramka na 2:2 w 62 minucie. Wisła Maciejowice- Wisła Dziecinów 0:8 (0:3). Pogrom maciejowickiego zespołu NIE JEST o tyle zaskakujący, że zespół ten już od trzech sezonów ,,stara się’’ dość mocno o degradację z A Klasy, a sprzyjające okoliczności organizacyjne (covid, reorganizacje rozgrywek i zwycięstwa innych zespołów) pozwoliły Wiśle Maciejowice utrzymać status A Klasy. A klasa Siedlce. Pierwsza kolejka. Promnik Gończyce- Tajfun Jartypory 2:0 (1:0) Bardzo dobry początek Promnika z bardzo solidnym Tajfunem.

ADAM 23.08.2022 12:44
Wiadomo było już wcześniej ,że Oscar prędzej czy później się obudzi.Co do meczu Oscara z Raszynem rzeczywiście można powiedzieć , że sędziowanie było po gospodarsku, ale to nie ten sędzia prowadził zawody w Przysusze. Był to sędzia szczebla centralnego i nie zawsze zawodnicy niższych lig nie dostosowują się do przepisów. Sędziowie ze szczebla niższego pozwalają sobie na olewanie niektórych sytuacji, a szczebel PZPN nie pozwala sobie na takie rzeczy. Nie wierzę w to ,że sędzia wziął pod uwagę narzekania zawodników gospodarzy. Nie wiem jak było bo na meczu nie byłem, ale wynik 5:1 dla Przysuchy raczej wskazuje dużą przewagę gospodarzy w tym meczu.Trzeba umieć też przegrywać, jest to wkalkulowane w każdej dyscyplinie sportu.Porażkę zawsze ciężko się przyjmuje, zwłaszcza gdy zespół dobrze gra. Nie myślę ,że to spotkanie było najcięższe , bo już w następnej kolejce Wilga gra z Sulejówkiem - to kawał dobrej drużyny. Nie załamujmy się, kibicujmy naszemu zespołowi jak to się ładnie mówi bądźmy z drużyną na ,,dobre i na złe". Oby w każdym meczu chłopaki dawali z siebie całe serducho to i porażki inaczej się przyjmuje. Do boju Panowie - nie dziś to w kolejnym meczu punkty trafią do Was.

Wojtek63 22.08.2022 17:35
Rywalizacja w III kolejce na linii Północ- Południe wypadła tak: punkty 0:3 (0-0-1), br. 0-1. To był tylko jeden mecz, czyli Mazovia M.M- Marcovia. Stan rywalizacji Północ- Południe po trzech kolejkach: 13 meczów. Mecze domowe 6-7. Punkty 13:22, br. 24-26. Minimalnie lepsze Południe. 9 punktów to tylko o 3 (na 13 ) więcej wygranych meczów .

Wojtek63 22.08.2022 13:54
Wilga II Garwolin przegrała 0:2 w Radości (Warszawa) z tamtejszym PKS-em. To była druga kolejka warszawskiej LO i druga porażka garwolińskiego beniaminka. Na dodatek pech Pawła Pyry, który trafił do… własnej bramki. Dwóm innym beniaminkom też idzie słabo i podobnie jak Wilga mają zerowy dorobek punktowy. Victoria II Sulejówek przegrała u siebie 0:3 (0:1) z OKS Otwock, a Białe Orły Warszawa przegrały na wyjeździe 0:3 (0:3) z Madziarem Nieporęt. Natomiast trzeci beniaminek, czyli Talent Warszawa zremisował 2:2 w Wyszkowie z Bugiem i ma na koncie 4 punkty. Jak się okazuje po dwóch rozegranych kolejkach różnica pomiędzy A klasą a LO jest dość spora. Miejsca 12-14 zajmują beniaminkowie z bilansami bramkowymi 2-6, 1-5 i 0-5.Talent zajmuje 7 pozycję z bilansem 5-2. Niestety Wilga II jest obok Wichru Kobyłka zespołem, który nie zdobył bramki. Raczej niespodziewanym liderem jest Madziar Nieporęt, a drugie miejsce zajmuje Świt II Nowy Dwór Mazowiecki. Oba zespoły wygrały po 2 mecze i mają na koncie po 6 pkt. podobnie jak KS Łomianki i Legionovia II Legionowo. 20.08.2022. Warszawa PKS Radość- Wilga II Garwolin 2:0 (0:0). Bramki: 52 (s) i 90 minuta gry. Skład Wilgi II: Wiater- Winek, Tracz (46 S. Rękawek), Makulec, Kęsik (65 Szwed), Wojtaś, F. Redka (46 Masny), Pyra, Domarecki, Kowalczyk, Kaczyński (20 Trzaskowski). Link do tabeli: http://www.90minut.pl/liga/1/liga12399.html

Szarek 22.08.2022 09:54
Mnie gaszą a tobie wtedy włączają. ty misiaczku, ciagutko krówko.

Konio 21.08.2022 18:59
A ty co ,latarnie ci gasza o 22 :00 i stad ta frustracja

Kargul 21.08.2022 13:41
hahaha, jakie miasto taka drużyna, jacy kibice czyli na przykład konio - takie wynik. Wodorosty, 6 metrów mułu i dno. Ot i wszystko.

konio 21.08.2022 11:40
Jak w tytule ,wrócił po przerwie do Oscara i przeczołgał naszych zawodników po błotnistych okopach niczym tytułowy von Nogaj z CK Dezerterzy.Po takim meczu nie da się nic napisać ale sędzia wysłuchał płaczu gospodarzy po meczu w Raszynie gdzie ewidentnie ich skrzywdzono i tym razem "odrobiono" błędy z Raszyna na Wildze.Szymek Rudzki musi trzymać nerwy na wodzy ,ale pamiętajmy ,że to nie jego nominalna pozycja i gra w obronie z konieczności,w ogóle brak Kozikowskiego i Talara to niestety dramat obrony która przy tej klasie rywali nie pracuje tak chociażby jak na wiosnę ,tutaj każdy błąd kończy się utratą bramki.Kto wie czy to ta formacja nie powinna doczekać się solidnego wzmocnienia.Tymczasem błysnął Khasanov i dobrze ,może będzie pociecha z tego nabytku.Mam wątpliwości co do merytorycznych talentów "ojca redaktora" który pisał tę relacje.Po pierwsze chodzi o Huberta Osiaka (jest taki zawodnik w powiecie) czy Huberta Grobera brata Piotra który u nas grał.Druga bardziej sensacyjna sprawa -Andrei Trukhan ,nie jestem tak wybitnym językoznawcą jak był Józef Stalin ,ale mi "familia" tego zawodnika nie wygląda na białoruską a raczej ukraińską.Zrobiłem mały "risejdż" w internecie i zdaje się znalazłem (jeżeli to ten,a raczej tak bo to rzadkie nazwisko nawet na UKRAINIE) ,to w zeszłym sezonie grał ten zawodnik w Sanoku na poziomie IV ligi podkarpackiej i był bramkostrzelny,niestety nie uratowało to jego zespołu przed spadkiem ,nie jestem przesądny ale jak mówił ksiądz Zieja: nie ma przypadków są tylko znaki,oby to nic nie znaczyło. Za tydzień mecz z Sulejówkiem (wzmocnionym) który zdemolował Raszyn bodajże 6:0 ,aż nie chce myśleć co będzie z nami remis wziął bym w ciemno ale to chyba marzenie ściętej głowy,choć pamiętajmy ,że mecz meczowi nierówny.Dom spokojnej starości "Mazovia" pokonała 1:0 Markovie ,niby to nie wyczyn ,ale trzy punkty przytulone. Ząbkovia pokonała rezerwy Wisły a Troszyn na wyjeździe dokonał gwałtu na Staroźrebach 7:0 ..tyle.Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 21.08.2022 10:37
Coś tu nie gra z Hubertem Osiakiem. W podanym składzie nie ma takiego zawodnika. Może Hubert Grober ? ,,Wilga: Wasążnik (75` Kielak), Rudzki, Piotrowski (75` Khasanov), D. Papiernik, Grzegorczyk (46` Jarek), Piesio, Wągrodzki (60` Zalewski), Kowalski, Alot (70` H. Grober), S. Papiernik, Paszkowski (60` Trukhan). Po za tym nie był to dobry dzień dla Wilgi Garwolin. Tak, to 1:5 to klęska.