sobota, 28 września 2024 19:22

Zwycięski pierwszy sparing

Jednobramkowym zwycięstwem zakończył się pierwszy letni sparing Wilgi Garwolin. GKS pokonał Świdniczankę Świdnik 2:1 (1:1). Na spotkanie z przedstawicielem IV ligi lubelskiej Wilga wybrała się wczoraj. Trener Karol Zawadka nie mógł skorzystać z kilku zawodników, którzy walczyli w barwach Zdrowia Garwolin w turnieju Pucharu Polski w piłce plażowej.

10.07.2022 17:44
Grecki czempionat tancerek z Garwolina

Dream Team Senior z MG-T UKS „NO NAME” Garwolin wygrywając tegoroczne Mistrzostwa Polski Cheerleaders zdobył nominację do kadry narodowej w kategorii Senior Team Cheer Pom na Mistrzostwa Europy w Atenach. Do Grecji na zawody poleciała reprezentacja 19 tancerek (17 z klubu „NO NAME” Garwolin oraz dwie z zespołu „Flimero” z Tyczyna). Dziewczęta na miejscu były dwa dni wcześniej, dzięki temu mogły odbyć tam trening, przygotować się do zawodów i odpocząć.

09.07.2022 20:00
Wilga Garwolin rozpoczęła przygotowania

20 zawodników pojawiło się na pierwszym treningu, rozpoczynającym przygotowania do nowego sezonu Wilgi Garwolin. Był wśród nich powracający po kontuzji Bartłomiej Sitarek oraz czterech testowanych piłkarzy. IV-ligowiec w planach ma rozegranie sześciu sparingów. Pierwszy trening okresu przygotowawczego 4. zespół ubiegłego sezonu odbył się dzisiaj. – Wszyscy macie czyste karty – powtarzał trener Karol Zawadka.

07.07.2022 19:54
Szymon Głaszczka szósty na Mistrzostwach Europy U18!

Znakomitym rezultatem dla Szymona Głaszczki zakończył się dzisiejszy finał skoku w dal na Mistrzostwach Europy U18. Zawodnik Wilgi Garwolin w Jerozolimie zajął szóste miejsce, poprawiając, po raz kolejny, rekord powiatu! 17-latek, pochodzący z Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin) błysnął już we wczorajszych kwalifikacjach. Skoczek uzyskał 7,32 m, bijąc o 20 cm własny rekord powiatu.

05.07.2022 17:22
35 stypendystów sportowych starosty

W starostwie powiatowym zostały wręczone stypendia sportowe przyznane przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Półroczne wsparcie otrzyma 35 sportowców. Ponadto jednorazowe nagrody otrzymało sześć osób. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się dzisiaj. – W sposób symboliczny chcemy docenić młodzież i trenerów, którzy dla powiatowego sportu robią bardzo dużo, czego dowodem są wyniki osiągane w zawodach – mówił wicestarosta Marek Ziędalski. Podkreślał jednocześnie, rolę rodziców w sukcesach młodych zawodników.

05.07.2022 11:22
Z III do II ligi. Nowy klub Jana Majsterka

Jan Majsterek został nowym zawodnikiem II-ligowej Polonii Warszawa. Dla 22-letniego wychowanka Gromu Trojanów to kolejny sportowy awans. Piłkarz, grający na pozycji środkowego obrońcy, przez ostatnie dwa lata występował w Jagiellonii Białystok. W minionym sezonie zagrał w 26 meczach III ligi, w których zanotował 2320 minut i zdobył 5 bramek.

30.06.2022 07:51
Wilga poznała terminarz nowego sezonu

Wyjazdowym meczem z MKS Przasnysz sezon 2022/2023 rozpocznie Wilga Garwolin. Pierwszy gwizdek 6/7 sierpnia. Runda jesienna zakończy się w trzeci weekend listopada. GKS w nowej forBet IV lidze zmagania rozpocznie w pierwszy weekend sierpnia, wyjazdową potyczką z MKS Przasnysz. Zespół z północy Mazowsza wygrał baraż o IV ligę z Energią Kozienice.

Wilk Wilkowyja mistrzem 1. ligi GLP

Nie będzie dodatkowego meczu, nie będzie przyznania podwójnego mistrzostwa. Wyniki ostatniej kolejki 1. ligi Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej zostały uznane za prawidłowe. To efekt spotkania organizatora ligi z przedstawicielami zespołów z Głoskowa i Wilkowyi. Przypomnijmy, że szerokim echem odbiły się rezultaty ostatniej serii spotkań 1. ligi GLP. Wilk Wilkowyja pokonał Dragona Miętne 16:2 i odrobił 15-bramkową stratę do Stromberga Głosków, tym samym 1 bramką wygrywając ligę. Oba zespoły zgromadziły na koniec rozgrywek po tyle samo punktów. Na remis także bilans bezpośrednich meczów.

29.06.2022 19:18
Jakub Kwiatkowski na zapleczu Ekstraklasy

Wychowanek Wilgi Garwolin Jakub Kwiatkowski podpisał dwuletni kontrakt z I-ligowym Górnikiem Łęczna. Ostatnie sześć lat skrzydłowy spędził w Legii Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do spadkowicza z Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu. 19-latek w ubiegłym sezonie rozegrał 23 spotkania w III lidze, strzelając 3 gole. Dwa tygodnie temu z kolegami z Legii II cieszył się ze zdobycia Mazowieckiego Pucharu Polski. Na początku temu nastolatek wyjechał z kadrą pierwszej drużyny z Łazienkowskiej na zgrupowanie do Dubaju.

29.06.2022 06:16
Historyczny sezon Wilgi. „To sukces wszystkich”

Czwarte miejsce na koniec sezonu 2021/2022 to najlepsze osiągnięcie Wilgi Garwolin od awansu do IV ligi 10 lat temu. - To był trudny sezon. Był duży niepokój o liczbę drużyn, które będą spadać. To od początku zmobilizowało zarząd i drużynę do wytężonej pracy. Efekt końcowy to niewątpliwie sukces wszystkich – do prezesa, przez zarząd, po cały zespół – ocenia trener GKS.

28.06.2022 10:55
Daniel Juszkowiec zwycięzcą IX Triathlonu Garwolińskiego

94 zawodników wystartowało w IX Triathlonie Garwolińskim, który odbył się w sobotę w Parku Wodnym Mamut. Dystans sprint najlepiej najszybciej pokonał sobie Daniel Juszkowiec z Warszawy. Najlepsi wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego byli Łukasz Biernacki i Agnieszka Flont. 750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy IX Triathlonu Garwolińskiego. 25 czerwca o godzinie 10:00 w Parku Wodnym Mamut wystartowała już 9. edycja tego wydarzenia. Na starcie zawodów ustawiło się 94 zawodników - głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny.Po przepłynięciu 750 metrów, triathloniści wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę prowadzącą do Huty Garwolińskiej. Na koniec przebiegli 5 km drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Daniel Juszkowiec z Warszawy, który na mecie znalazł się po 58 minutach i 21 sekundach. Drugi był Maciej Ceberak (58:53). Jako trzecia na metę wbiegła najlepsza z kobiet – Zuzanna Sudak (59:22). Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Piotr Saniawa (59:29). Drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Magdalena Sudak (1:01:25), a trzecie – Eleonora Tyndzik (1:06:05).

28.06.2022 08:59
Pro Masovia dla Wilgi Miastków

W ramach obchodów 50-lecia ULKS Wilga Miastków Kościelny otrzymał medal pamiątkowy Pro Masovia. Obchody półwiecza klubu z Miastkowa odbyły się w weekend. W trakcie części oficjalnej nie zabrakło wielu podziękowań dla zawodników i działaczy klubu z 50-letnią tradycją.

28.06.2022 06:57
„Piłkarskie jaja” w lidze LZS

Choć to żadne rozgrywki szczebla związkowego, to od lat rywalizacja Powiatowej Ligi LZS cieszy się dużą popularnością. Losy mistrzostwa I ligi ważyły się do ostatniej kolejki, a w niej stała się rzeczy niebywała. Wilk Wilkowyja, aby przeskoczyć w tabel Stromberg Głosków musiał wygrać różnicą 16 goli i... pokonał Dragona Miętne 18:2. Spotkania ostatniej kolejki amatorskiej ligi powiatu garwolińskiego zostały rozegrane w niedzielę. Przed 18. serią na czele I ligi był Stromberg Głosków, który zgromadził tyle samo punktów co Wilk Wilkowyja (po 39). Bezpośrednie spotkania między tymi zespołami też na remis, więc o kolejności decydował bilans bramkowy. A ten dużo lepszy miał Stromber, bo +38 (Wilk +25).

27.06.2022 15:37
Policjanci najlepsi w Górznie

25 czerwca w Górznie odbył się Otwarty Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej, w którym wzięli udział reprezentanci państwowej straży pożarnej, ochotniczych straży pożarnych i policji. Funkcjonariusze reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Garwolinie zajęli w turnieju pierwsze miejsce. Turniej pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego i Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka odbył się 25 czerwca. Wzięło w nim udział 10 drużyn z różnych formacji mundurowych, które najczęściej współpracują ze sobą podczas realizacji codziennych zadań. Tym razem funkcjonariusze spotkali się, by dzielić się sportową pasją, propagować ideę aktywności fizycznej, a także integrować się poza obszarem działań służbowych.

27.06.2022 12:03
Jagoda Jonak z brązowym medalem na Mistrzostwach Mazowsza

W dniach 24-25 czerwca w Wodnym Parku Warszawianka odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko–Mazowieckiego, w których udział wzięło 205 zawodników z 41 klubów, w tym 11 – osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin. W rywalizacji na 200m stylem klasycznym Jagoda Jonak wywalczyła brązowy medal. Oprócz medalu Jagoda trzykrotnie zajmowała IV miejsce w rywalizacji na 50 i 100m klasykiem oraz 200m stylem zmiennym. Miejsce tuż za podium zajęła również Alicja Więckowska zajmując IV miejsce w rywalizacji na 800m stylem dowolnym oraz V na 400m dowolnym. V miejsce wywalczyła jeszcze Karczmarczyk Julia za wyścig stylem grzbietowym na dystansie 100m. Dziewczęta za zajęte miejsca otrzymały dyplomy.

27.06.2022 07:20