sobota, 28 września 2024 17:21

Wilga z drugim remisem [wideo]

Po ciekawym spotkaniu Wilga Garwolin zanotowała kolejny remis 2:2. Tym razem GKS podzielił się punktami z Ząbkovią Ząbki. Goście kończyli mecz w „10”. Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy nie dali gościom wyjść z własnej połowy. Później do głosu doszli goście. W odstępie 15 minut zawodnicy z Ząbek oddali cztery niecelne strzały. Najbliżej szczęścia był Mateusz Augustyniak, który przestrzelił z bliskiej odległości.

W 31. minucie strata Szymona Rudzkiego powinna zakończyć się golem dla przyjezdnych. W ostatniej chwili sytuację uratował wracający we własne pole karne Grzegorz Piesio. W odpowiedzi GKS mógł objąć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piesia trafiło na głowę Kamila Piotrowskiego, a bliski wykorzystania niepewnej interwencji bramkarza gości był Damian Papiernik.

Gdy wydawało się, że do przerwy kibice nie zobaczą goli, nadeszła 39. minuta. Stanislav Nechyporenko zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów, który „za kołnierz” wpadł Dawidowi Wasążnikowi. Wildze udało się odrobić straty jeszcze przed zmianą stron. W 44. minucie czwarty rzut rożny bił Piesio, a na futbolówkę w tempo nabiegał Damian Papiernik.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy nad Garwolinem rozpętała się burza. Niemrawy początek przełamała Ząbkovia. W 63. minucie goście rozmontowali obronę GKS. Z prawego skrzydła zagrał Augustyniak, a szybszy od obrońcy był Jakub Lis. Pięć minut później za brutalny faul na Paszkowskim czerwoną kartkę zobaczył Sebastian Olczak. Grę w przewadze podopieczni Karola Zawadki wykorzystali kwadrans później. Na rajd lewą stroną zdecydował się Damian Papiernik. Jego strzał trafił w słupek, ale czujny przy dobitce był Przemysław Alot.

- Wiemy, że co tydzień czeka nas „orka”, trzeba te punkty wywalczyć. Cieszymy się, że mamy ten punkt, bo Ząbkovia pokazała, że jest kandydatem do awansu. To bardzo poukładany. Dziękuję chłopakom, bo ten punkt wywalczony był dzisiaj bardzo ciężko – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Oskarem Przysucha.

Zapis relacji na żywo z meczu do obejrzenia poniżej

Wilga Garwolin – Ząbkovia Ząbki 2:2 (1:1)
Bramki: 44` Damian Papiernik (as. Grzegorz Piesio), 80` Przemysław Alot– 39` Stanislav Nechyporenko, 63` Jakub Lis (as. Mateusz Augustyniak).
Czerwona kartka dla Ząbkovii: 68` Sebastian Olczak (za faul)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, D. Papiernik, Grzegorczyk, Piesio, Kowalski (80` Zabiegałowski), Wójcik (59. Wągrodzki), S. Papiernik, Paszkowski (86` Piętka), Jarek (46` Alot).

Wojtek63 20.08.2022 04:25
" ,,Odpowiedzia prezesa Mazovii Minsk Mazowiecki na katastrofalng mecz w Baniosze jest zakup nowego obroncy z naziskiem.'' No właśnie. Gdzieś tam napisałem: ,, Emeryci nie dali rady w Baniosze (1:4). Zatem Mazovia ściąga kolejnego emeryta. Z całym szacunkiem dla zawodników i trenera,ale to wygląda na ,,dojenie” kasy z kasy mińskiej Mazovii. Kto to robi ? Trener i ,,jego” zawodnicy. Widać to z odległości wielu kilometrów''. Ale do tego trzeba podchodzić ostrożnie i z pewnym dystansem na zasadzie ,,Nie mój cyrk, nie moje małpy''. Czy Mazovia będzie miała III ligę w sezonie 2023/24 ? Ja stawiam na... NIE.

Konio 19.08.2022 13:29
Odpowiedzia prezesa Mazovii Minsk Mazowiecki na katastrofalng mecz w Baniosze jest zakup nowego obroncy z naziskiem.Lukasz Broz m.innymi Legia Warszawa a ostatnio III ligowe Mamry Gizycko (chyba spadkowicz) ,jest jeden feler (moim zdaniem) ...wiek 36 lat ,ja nie mowie ,ze to starosc jak na IV lige tylko prawda jest taka ,ze w przypadku awansu do III ligi Mazovia bedzie musiala kupic nowy zespol .Tymczasem zspewnia ogromne bulwersujjace zarobki zawodnikom i trenerowi a od kilku lat efektow brak.Ktos powie ,ze przemawia przeze mnie zazdtosc ...niech bedzie tylko czy na tym ma polegac czwaryloligowe granie ? na sciaganiu pilkardkich emerytow z wyzszych klas a nie na opieraniu sie na wychowankach.Ktos powie ,ale u nas jest Piesio ,dobrze tylko to jest wychowanek ktory pieknie sie zachowal wracajac na sportowa emeryture na stare "smiecie" a nie amorficzny obiezyswiat wedrujacy od klubu do klubu za sianem.TROSZYN BANIOCHA I MAZOWIA to bulwersujace przyklady raka ktory drazy polska pilke i zdania nie zmienie.Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 18.08.2022 13:50
Okręgowy Puchar Polski, czyli ostre sparingi zespołów Lig Niższych. Zaczynamy: W meczu III rundy Mazowieckiego Pucharu Polski Wilga II Garwolin wygrała 3:2 wyjazdowe spotkanie z Passovią Pass (B klasa). Wcześniej Passovia 8 sezonów w A klasie i awans do LO. Spadek po jednym sezonie i… kolejny spadek po przegranych barażach o utrzymanie w A Klasie. Passovia Pass- Wilga II Garwolin 2:3 (0:1) Bramki: Pass- 76 i 86 min. Wilga II- Domarecki 4 (k), Masny 67, Makulec 70. Skład Wilgi II: Wiater- M. Rękawek, Tracz, Przybysz (67 Hys), K. Kęsik (46 Mateusz Makulec), Redka, Wojtaś, Domarecki, Kaczyński, Płatek, Trzaskowski (46 Masny). p.s. Uczymy się przez całe życie. Z autopsji: Ja wczoraj dowiedziałem się, że w Polsce istnieje miejscowość o nazwie Pass. Od wielu lat myślałem, że Pasovia Pass to warszawski zespół o takiej dziwnej dość nazwie. Zaintrygował mnie ten fragment ,,… dzisiejszy mecz Okręgowego Pucharu Polski, który rozegramy na obiekcie w Pass’’. Na obiekcie w Pass ? O co tu chodzi ? Holandia, Francja, Niemcy, Szwajcaria ? No i sprawdziłem. Pass to osada położona niedaleko podwarszawskiego Błonia Ale skąd ta nazwa ? ,, Legenda powstania Pasu głosi, że gdy Napoleon przejeżdżał przez ową miejscowość w pałacu zostawił pas. Później miejscowość tę nazywano Pass. Do 1954 istniała gmina Pass….’’ Gwoli formalności w innych wybranych meczach: Białe Orły Warszawa – KS Halinów 3:4 (2:3) Liga Fanów Warszawa- Wicher Kobyłka 2:4 (…) KS Łomianki- Talent Warszawa 3:3 ( …). Rzuty karne 3:0 Delta Warszawa- Bug Wyszków 4:1 (…) RKS Mirków (Konstancin Jeziorna) – Victoria II Sulejówek 0:0. Awans RKS po rzutach karnych. FC II Komorów – KS Wesoła 3:0 wo. Goście wycofali się z rozgrywek. Madziar Nieporęt- Start Otwock 3:0 wo. Goście wycofali się z rozgrywek.

Wojtek63 17.08.2022 15:44
Siedlecka LO rozpoczęła sezon 2022/23. Natomiast siedleckie i warszawskie ligi niższe od A klasy zaczną nowy sezon za tydzień, czyli 20-21 sierpnia. A tam w tych A Klasach będą : Promnik Łaskarzew, Wisła Maciejowice, Orzeł Parysów- wszystkie Warszawa oraz Promnik Gończyce (Siedlce). W B Klasie: KS Puznówka 1996 , Amur Wilga (obie Warszawa) oraz Promnik II Gończyce (Siedlce). Niestety w nowej V lidze nie ma żadnego przedstawiciela powiatu. Orzeł Unin przegrał (lub chciał przegrać) baraże o V ligę. Zatem skupiam się na powiatowej LO i niżej. Dzisiaj LO: W pierwszej kolejce niespodzianka. Hutnik Huta Czechy (outsider ubiegłego sezonu) wygrał u siebie 2:1 (1:1) z Feniksem Siennica (4 miejsce w ubiegłym sezonie). Feniks od 85 minuty grał w 10 po czerwonej kartce przy stanie 1:2. Sęp Żelechów wygrał 5:0 (3:0) wyjazdowy mecz ze średniakiem ubiegłego sezonu, czyli Kosovią Kosów Lacki. Wynik warty uwagi... zobaczymy jak będzie dalej. Orzeł Unin wygrał 3:0 (0:0) wyjazdowe spotkanie ze słabiutkim od kilku sezonów MKS Małkinia. Wilga Miastków Kościelny poniosła wyjazdową klęskę 0:5 (0:2) z beniaminkiem, czyli GLKS Gołąbek. Zryw Sobolew pauzował (Polonez Mordy zrezygnował z gry wycofał zespół z rozgrywek LO). Początek nie najgorszy.

Wojtek63 16.08.2022 16:22
"Jako ,ze bylem na tym meczu postaram sie panu Wojciechowi naswietlic sytuacje meczowa...''. Dzięki Szanowny Konio za ten opis meczu. Wiele wnosi. Niby niewielkie różnice kadrowe w Wildze II, a wydaje się, że wiele zmieniły. Tak jak ,, niewielkie’’zmiany zmieniły w Świcie II N.D.M. Pięciu zawodników z ,,jedynki’’ zrobiło potężną różnicę. Różnicę na dość łatwe wyjazdowe 3:0. https://www.facebook.com/GKS-Wilga-Garwolin-II-108249947693908/?fref=tag Czy taki skład Wilgi był odpowiedni na NSDW II ? Wie to teraz trener Żak. Sam skład wydaje się dość ,,odważny’’. Debiutant Kielak w bramce (a gdzie jest Spakivskyyi ?). Nic nie wiemy o zawodniku Masny oraz zawodniku Hys. S. Kaczyński… to chyba nie Sebastian Kaczyński z Orląt Radzyń Podlaski ? Tam oficjalnie ma kontuzję. A tak w ogóle to nic nie wiemy o kadrze Wilgi II Garwolin na sezon 2022/23. Oby w kolejnych meczach było lepiej.

Konio 16.08.2022 07:44
Jako ,ze bylem na tym meczu postaram sie panu Wojciechowi naswietlic sytuacje meczowa.Zespol gosci zdecydowanie gorowal nad Wilga warunkami gizycznymi to byli "chlopy jak deby".Pod wzgledem wyszkolenia technicznego Wilga nie odbiegala ..baa jeden z zawodnikow przeszedl 5Sic!rywali ,zatrzymal sie na 6 .Niestety pierwszy gol dla gosci to kuriozum Kielak ktory na piatym metrze odpowiada za wszystko co sie dzieje zachowal sie tragicznie ,wpadlo niewiadomo co.Ten gol ustawil mecz w II polowie Wilga musiala sie odslonic i goscie zdobyli dwie bramki po zespolowych akcjach.Wilga w drugiej polowie miala dwie setki ,pierwsza to trafienie z dwu moze trzech metrow w kleczacego bramkarza po przedarciu sie po pieknej akcji prawym skrzydlem to musial byc gol ..niestety.Druga setka to slupek po atomowym strzale skrzydlowego po zespolowej akcji lewym skrzydlem.Reasumujac ,umiejetnosci techniczne sa bez zarzutu natomiast szwankuje taktyka i warunki fizyczne.To sa bardzo mlodzi chlopcy i w starciu z doswiadczonymi ligowcami bedzie im bardzo trudno odnotowac dodatni bilans punktowy ,ten mecz akurst przegrali za wysoko aczkolwiek hoscie zadluzyli na wygrana .Dobrze jednak ,ze jest gdzie ogrywac mlodziez zespol rezerw jest potrzebny ,choc moim zdaniem obym sie mylil to bedzie roczna przyhoda z LO ,ale niech chlopcy graja wynik moim zdaniem jest sprawa drugorzedna ,nie ma co na sile wzmacniac dwojki zawodnikami pierwszego zespolu trzeba grac tym co mamy ,jakies punkty pewnie wpadna a i mozliwosc rozwoju w wyzszej klasie dla mlodych zawodnikow jest nieoceniona ,nawet gdyby jak powiadam byla to przygoda jednoroczna.Pozdrawiam !!!!konio

Wojtek63 15.08.2022 09:39
Beniaminek warszawskiej Ligi Okręgowej, czyli Wilga II Garwolin przegrała u siebie pierwszy mecz nowego sezonu ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki 0:3. Świt gra w LO od 8 sezonów. Na obecną chwilę brak jest informacji, czy Świt był wzmocniony zawodnikami ,,jedynki’’. Podejrzewam jednak, że był, bo… początek sezonu, ,,jedynka’’ grała trzecioligowy mecz w piątek. Grzechem byłoby nie pozwolić zagrać rezerwowym ,,jedynki’’ w meczu rezerw. W innych meczach : Drugi beniaminek, czyli Talent Warszawa wygrał 3:0 1:0) z Wichrem w Kobyłce. Talent pokazał, że jego bezapelacyjny awans z A Klasy (24-2-0), br.147-22 nie był dziełem przypadku. Trzeci beniaminek, czyli Victoria II Sulejówek przegrała u siebie 2:3 (1:0) z silnym KS Łomianki. W 49 minucie Victoria prowadziła 2:0. Zwycięska bramka dla Łomianek padła po strzale samobójczym w 88 minucie. KS Łomianki po czerwonej kartce kończył mecz w10. Natomiast czwarty beniaminek, czyli Białe Orły Warszawa przegrał u siebie 1:3 (…) z KS Wesoła. Niewątpliwie największą niespodzianką pierwszej kolejki jest wynik meczu w Otwocku. Zdecydowany faworyt, czyli otwocki OKS przegrał aż 3:7 (0:2) z Madziarem Nieporęt. Ogólnie to nie był udany start beniaminków. Jedno wyjazdowe zwycięstwo i 3 domowe porażki. Ciekawe jak będzie dalej. Garwolin 14.08.2022. godz.16:30. Wilga II Garwolin- Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1) Bramki: 40, 65 i 75 min. Składy: Wilga II: Kielak- F. Redka (46 Domarecki), M. Rękawek, K. Kęsik (68 Przybysz), Masny (46 Płatek), Zalewski, Piętka (57 Wojtaś), H. Grober, S. Kaczyński (80 Hys), Trzaskowski (46 Kowalczyk). Świt II: b/d (17 godzin po meczu)

Wojtek63 15.08.2022 08:51
Transmisja przeprowadzona prawie perfekcyjnie. Dlaczego ,,prawie’’? O tym na końcu komentarza. Kamera ustawiona na absolutnie odpowiednim miejscu i na odpowiedniej wysokości. No właśnie miejsce. Druga strona boiska. To był strzał w dziesiątkę. Nikt do tej pory w nielicznych transmisjach nie wpadł na taki pomysł, albo nie chciał za dużo inwestować. Po co jakieś wysięgniki, drabiny, stelaże, dachy samochodów i inne daszki jak można ustawić kamerkę na 90 minut w narożniku boiska na poziomie trawy i wcisnąć ,,Record’’ . Niestety byli tacy, którzy w ten sposób skompromitowali swoją firmę i jakość transmisji meczowej z Garwolina. Z ciekawości zapytam, bo w sobotę było pochmurno. A co w przypadku słonecznego popołudnia, gdy słońce w oczy ? W Garwolinie popołudniowe słońce świeci akurat od strony trybuny. Gadżety video ograniczające światło, filtry czy jakieś inne specjalne wynalazki ? Nie znam się na tym. Dlatego pytam. Było prawie perfekcyjnie. Będzie perfekcyjnie, gdy Szanowny Komentator zniży o kilka dobrych tonów komentarz przy sytuacjach podbramkowych.(komentarz czytaj : krzyk) Ten sztuczny krzyk jest nie do zniesienia i popsuł zupełnie fajny oraz konkretny, wyważony komentarz całego meczu.

Wojtek63 15.08.2022 07:15
Rywalizacja w II kolejce na linii Północ- Południe wypadła tak: punkty- 5:8 (1-2-2), br. 9-11 Stan rywalizacji po dwóch kolejkach: 12 meczów. Mecze wyjazdowe- po 6. Mecze domowe – oczywiście też po 6. Punkty 13:19, br. 24-25. Póki co niewielka przewaga Południa, ale to Północ zajmuje dwa pierwsze miejsca w tabeli. W ostatnim meczu drugiej kolejki MKS Przasnysz przegrał 1:5 (0:3) w Płocku z rezerwami Wisły. Wisła II była wzmocniona przez 4 zawodników ,,jedynki’’ Na koniec informacja niejako dodatkowa. Stoczniowiec Płock spadkowicz z IV ligi ubiegłego sezonu nie przystąpił do rozgrywek nowej V ligi. Powodem likwidacji zespołu są kłopoty finansowe. Stoczniowiec zamierza reaktywować drużynę na A klasowy sezon 2023/24.

konio 14.08.2022 04:15
Jak w tytule, Ząbkowia była zespołem dojrzalszym to trzeba przyznać prezesowi tego klubu, ale faul Olczaka i osłabienie już w drugim meczu z rzędu pozwoliło Wildze uratować punkt. Mecz walki prowadzony w bardzo dobrym tempie szczególnie w pierwszej połowie. W Wildze motorem napędowym był Piesio również Sebastian Grzegorczyk nie odbiegał ,podobnie Rudzki czy Damian Papiernik architekt tego remisu. Już druga kolejka pokazuje ,ze to będzie inna liga ,zespoły WZMOCNIŁY się niemożebnie dobrej klasy zawodnikami ,nas na to nie stać i gramy praktycznie tym samym zespołem zeszłosezonowym. Ma to jeden plus...zgranie, zawodnicy mają przećwiczone schematy stąd bramka po rzucie rożny. Natomiast ławka PEŁNOWAROŚCIOWYCH ogranych w IV lidze zmienników jest pusta ,zostaje zdolna młodzież ,waleczna ale niedoświadczona. Dlatego niech opatrzność nad nami czuwa ,żeby nie było kontuzji ,kartki są nieuniknione ,ale to absencja meczu a nie sezonu. Zespołowi należą się brawa za walkę i zaangażowanie oby tak dalej. Teraz o meczach naszych rywali W Baniosze runęła koncepcja grania "oldboyami" przez Mazovię Mińsk Mazowiecki ,Trochim nie pomógł a Wocial i cała obrona to była jedna wielka tragedia ,efekt pogrom 4:1 dla Orła i duży znak zapytania czy aby na pewno będzie awans w tym sezonie. Troszyn na razie nie zawodzi domowe skromne zwycięstwo z mocnym Sulejówkiem. Niespodzianka w Ostrołęce gdzie Mazur wbrew wynikowi 4 :3 gładko uporał się z gospodarzami ,kontrolując mecz. Piaseczno jednak pokazało pazur i po męce ze Świtem Staroźreby ,gładko pokonało na wyjeździe solidnego Hutnika Warszawa. Mszczonowianka też zderza się z realiami nowej IV ligi tylko remis ze wspomnianym Świtem to nie jest na pewno wynik marzenie dla kibiców i piłkarzy. Raszyn bardzo solidnie wzmocniony w przerwie m. innymi Orłowski ,Szeliga ,Hernik pierwszy i ostatni to MKS Piaseczno ,wypunktował Oscara Przysucha. Wreszcie hokejowy remis Marcowii z Escolą. To będzie bardzo trudny sezon i tyle już wiem. Pozdrawiam!!!!konio

ADAM 13.08.2022 19:18
Dzisiejszy mecz uświadomił myślę ,że to trudna liga. Zespół z Ząbek w poprzednim sezonie walczył o awans do III Ligi. W dniu dzisiejszym moim zdaniem pomimo kilku zmian w zespole gości to Oni byli drużyną bardziej poukładaną i prowadzili grę. Zawodnicy Wilgi zagrali trochę asekurancko, ale za to z dużym serduchem i pomimo dwukrotnego prowadzenia gości to udało nam się wyrównać wynik spotkania. Za to należą się chłopakom wielkie gratulacje. Nie zabrakło im serducha. Powodzenia Panowie w kolejnym meczu w Przysusze. Nie będzie znów łatwo, bo drużyna Oscara pomimo dwóch porażek zaczyna się rozkręcać. Powodzenia za tydzień !!!!!!!