sobota, 28 września 2024 15:20

Victoria lepsza od Wilgi. Druga porażka w sezonie GKS [wideo]

Porażką 2:3 (0:1) z Victorią Sulejówek zakończyło się spotkanie 4. kolejki forbet IV ligi mazowieckiej. Po drugim z rzędu meczu bez punktów Wilga Garwolin znalazła się w strefie spadkowej. Dzisiejsze spotkanie miało być okazją do zmazania plamy po druzgocącej porażce przed tygodniem w Przysusze (1:5) oraz przygotować kibiców do jutrzejszego jubileuszu 100-lecia klubu. Z kadry na mecz z Victorią wypadł Damian Papiernik, który jest w trakcie diagnozowania urazu kolana. Jego miejsce w obronie zajął Dominik Zabiegałowski.

Od początku spotkania przewagę w posiadaniu piłki zyskali goście. Ataki długo nie przynosiły goli. W 11. minucie zawodnik z Sulejówka przestrzelił z bliskiej odległości. Niedługo później zaskoczyć bramkarza z rzutu wolnego próbował Grzegorz Piesio, ale Borys Kwiatkowski był na posterunku. W 33. minucie szybką kontrę Victorii wykończył Julian Świątek, który pomknął lewą stroną, przełożył piłkę na prawą nogę i mierzonym strzałem pokonał Dawida Wasążnika. Tuż przed przerwą GKS mógł wyrównać, ale płaskie uderzenie Przemysława Alota obronił Kwiatkowski.

Po zmianie stron już pierwsza akcja przejezdnych dała podwyższenie wyniku. Z prawej strony skrzydłowy przedarł się w pole karne i wyłożył piłkę do niepilnowanego Jana Dźwigały. Niespełna 10 minut później padł gol kontaktowy. W polu karnym faulowany był Grzegorz Piesio, a „11” pewnie wykorzystał Sebastian Papiernik. Po kolejnych 10 minutach ponownie na dwubramkowe prowadzenie wyszli goście. Była to niemal kopia poprzedniego trafienia. Ponownie Dźwigale pozostało jedynie dołożyć nogę do podania wzdłuż linii bramkowej.

Wilga odpowiedziała szybciej niż po stracie drugiego gola. 120 sekund po bramce na 1:3 kontaktowe trafienie zapisał, wprowadzony w 58. minucie, Andrei Trukhan. Białorusin przytomnie zachował się przy dobitce strzału kolegi z zespołu. Było to pierwsze trafienie nowego zawodnika w barwach GKS. Trukhan brał udział w kluczowej dla losów meczu akcji. W doliczonym czasie gry napastnik został powalony na ziemię przez obrońcę, ale tym razem sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

- Zabrakło zdecydowania i zbierania „drugich piłek” w naszym wykonaniu. Mieliśmy dużo niewymuszonych strat, co przy takiej drużynie kończyło się źle. Dziękuję chłopakom, że walczyli do końca. Teraz przygotowujemy się do środkowego spotkania, w którym będziemy walczyć o pierwsze trzy punkty – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W środę Wilga zagra na wyjeździe ze Świtem Staroźreby, 3 września do Garwolina przyjedzie MKS Piaseczno.

Wilga Garwolin – Victoria Sulejówek 2:3 (0:1)
Bramki: 55` Sebastian Papiernik (rzut karny za faul na Grzegorzu Piesio), 68` Andrei Trukhan – 34` Julian Świątek, 47`, 66` Jan Dźwigała
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Zabiegałowski (69` H. Grober), Grzegorczyk, Piesio, Wągrodzki (46` Wójcik), Kowalski, Alot (58` Jarek), S. Papiernik, Paszkowski (58` Trukhan).

Wojtek63 31.08.2022 13:33
'' Oczywiście miało być Santoryn Nowinki- Promnik II Gończyce.

Wojtek63 30.08.2022 15:35
Rywalizacja w IV kolejce na linii Północ- Południe wypadła tak: 2-3-2, br. 14-15 Stan rywalizacji Północ- Południe po czterech kolejkach: 20 meczów. Mecze domowe 11-7. Punkty 22:34, br. 38-41. Pomimo przewagi w meczach domowych na korzyść Północy przewaga Południa zwiększa się powoli, ale systematycznie. Liderem został MKS Piaseczno z Południa, który punktuje minimalnie, ale dość skutecznie. Remis w Troszynie i stracona w 81 minucie bramka na 3:3 w meczu na szczycie. Wygląda na to, że KS CK Troszyn dojrzał do awansu. Zatem niezwykle ciężkie zadanie czeka MKS. Który zespół może jeszcze kandydować do awansu. Chyba żaden oprócz dwóch wymienionych wyżej. Nawet Mazovia Mińsk Mazowiecki z dziwnie wygórowanymi od paru sezonów wypowiedziami mińskiego Kierownictwa.

Wojtek63 30.08.2022 14:48
A klasa Siedlce Rywal Ruchna- Promnik Gończyce 1:2 (1:1) Promnik wygrał z solidnym Rywalem Ruchna. W 2 minucie było 1:0 dla Rywala. W 39 było 1:1, a w 60 minucie 2:1 dla Promnika. W 90 minucie Rywal został ukarany czerwoną kartką. B klasa Warszawa II KS Puznówka- Sokół Kołbiel 1:5 (0:1) Fatalny start w wykonaniu KS Puznówka. AON Rmbertów) - Amur Wilga 0:0 Mecz bez historii, czyli b/d. B klasa Siedlce Santoryn Nowinki- Santoryn Gończyce Mecz się nie odbył. Promnik II zrezygnował z wyjazdu na mecz.

Rozkręcają się piłkarskie mazowieckie Ligi Niższe. Oto wyniki ubiegłego weekendu zespołów powiatu garwolińskiego. LO Siedlce Hutnik Huta Czechy- Orzeł Unin 2:2 (0:1) Ciekawy derbowy mecz. Hutnik ustalił wynik spotkania w 77 minucie. Kosovia Kosów Lacki- Wilga Miastków Kościelny 1:2 (0:1) Obydwie bramki dla Wilgi Miastków padły po rzutach karnych: w 14 min na 1:0 i 87 min na 2:1. Zryw Sobolew po emocjonującym meczu wygrał z Watrą Mrozy 3:2 (0:2). W36 minucie było już 0:2. W 63 minucie przy 2:2 czerwona kartka dla Watry. Zwycięska bramka dla Zrywu padła w 82 minucie. Sęp Żelechów- Jastrząb Żeliszew 2:5 (2:2) Sęp nie sprostał liderowi wyraźnie przegrał drugą połowę meczu. W 28 minucie było 2:1 dla Sępa, w 37 minucie 2:2. A Klasa Warszawa Promnik Łaskarzew przegrał w Warszawie ze Złym 2:3 (1:2). W 24 minucie było 1:0 dla Promnika, a w 54 2:2. Od 88 minuty Zły grał w 10 po czerwonej kartce. Zwycięska bramka dla Złego padła w 88 minucie. Po dwóch kolejkach Promnik pozostaje bez zdobytych punktów. Wisła Dziecinów- Orzeł Parysów 3:0 (0:0). Beniaminek Orzeł nie sprostał doświadczonej ekipie Wisły. Bramki padły: w 76, 85 (k) i 87 minucie gry. Advit Wiązowna- Wisła Maciejowice 8:1 (4:1). Faworyt grupy, czyli Advit rozbił Wisłę, a tym samym sprawił, że Wisła w drugim kolejnym meczu straciła 8 bramek. Na początku meczu Wisła prowadziła 1:0. (min- b/d)

Wojtek63 29.08.2022 14:36
Trzecia kolejka warszawskiej LO. Wilga II Garwolin wygrała z KS Wesoła i tym samym zdobyła pierwsze bramki i pierwsze punkty w tym sezonie. Przebieg meczu ekstremalnie emocjonujący. Brawo Wilga ! W innych spotkaniach: W najciekawszym meczu OKS Otwock zremisował u siebie z KS Łomianki 2:2 (0:1). W 46 minucie było już 0:2, a w 47 1:2. Wyrównanie w 85 minucie po rzucie karnym. W meczu rezerw Legionovii i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki lepsi okazali się goście. Świt wygrał 5:4 (3:3) i z kompletem punktów jest samodzielnym liderem.. Dotychczasowy lider, czyli Madziar Nieporęt przegrał 1:2 (0:1) w Wieliszewie z tamtejszym Dębem. W meczu dwóch beniaminków Białe Orły Warszawa wygrały u siebie 2:0 (…) z Victorią II Sulejówek. Natomiast Talent Warszawa wygrał 5:1 (1:1) z MKS Polonia Warszawa. W 6 minucie było 0:1. Po trzech kolejkach bez zdobytych punktów pozostaje Victoria II Sulejówek Wilga II Garwolin- KS Wesoła 4:3 (1:2) Bramki: Wilga- 19 Płatek, 49 Domarecki, 67 Płatek i 87 Kaczyński KS Wesoła- 43 Kałuski, 44 Arkuszewski i 81 Kozłowski. Składy: Wilga II: Kielak- Winek, Gac, M. Rękawek (75 Makulec), Tracz (54 Szczepek), Wojtaś (64 Redka), Masny (54 Piętka), Domarecki, Trzaskowski (46 Kaczyński), Płatek (63 Szwed), Kowalczyk (88 Kęsik). KS Wesoła: Szpak- Szewczyk, Sosnowski, Krępicz (68 Van der Bercken) , Kasavets, Arkuszewski (60 Uthke- Nowak), Kałuski (68 Kuta), Kuc, Woronowski, Kozłowski, Penkala. Tak dokładna i szybka relacja z meczu Wilgi dzięki : https://www.facebook.com/GKS-Wilga-Garwolin-II-108249947693908/?fref=tag oraz https://regiowyniki.pl/mecz/66632/Pilka_Nozna/Mazowieckie/Liga_okregowa/ Tu osoba relacjonująca- ,,Promnik1927’’. Ten robi to absolutnie perfekcyjnie ! Niestety musiałem poczekać na inne wyniki i relacje z tej grupy .

kibic 29.08.2022 09:09
Kto sędziował to spotkanie? Halo. Redakcja

Wojtek63 28.08.2022 11:37
Orzeł Kampinos grający ósmy kolejny sezon w warszawskiej klasie A gr. IV ma w swoim składzie … Sergiusza Wiechowskiego. Wiechowski grał w dwóch pierwszych meczach, a w drugim wygranym 5:4 (4:3) wyjazdowym z Wrzosem Międzyborów zdobył bramkę na 4:3 (k) Hutnik Huta Czechy po fatalnym zderzeniu z IV ligą (2020/21) ratuje się przed totalnym upadkiem. Arkadiusz Zalewski (były zawodnik Wilgi Garwolin) gra obecnie barwach Hutnika. Czy pomoże w utrzymaniu LO w Hucie ? O tym przekonamy się w czerwcu 2023.

ADAM 27.08.2022 19:47
Przebieg meczu miał różne fragmenty.W pierwszej połowie trochę Wilga zaspała i to drużyna gości dominowała . Stworzyła sobie przynajmniej trzy sytuacje bramkowe. Wilga natomiast tylko raz( za lekki strzał Piesia. Druga połowa lepsza w wykonaniu gospodarzy, choć od czasu do czasu i goście groźnie atakowali. Wynik powinien być 3:3, gdyż w doliczonym czasie gry zawodnik Wilgi(nr.21) był ewidentnie faulowany w polu karnym gości i należał się za to rzut karny dla Wilgi, ale gwizdek sędziego milczał ????.Co prawda karny to jeszcze nie bramka, ale szanse są duże ,że się strzeli. Wydawało mi się ,że troszkę ociężale zawodnicy biegali zwłaszcza w pierwszej połowie.Czym to jest spowodowane nie wiem. Brawo za walkę do końca, szkoda że taki niewypał dosięgnął gospodarzy ze strony sędziego. Nie załamujmy się i jak mówię wcale nie będzie łatwo wygrać w Staroźrebach. Dziś wygrali oni z Raszynem 3:1 w Raszynie.

Konio 27.08.2022 19:44
Od razu zaczne od konca ,karny ewidentny to nie rugby ,przewrocenie napastnika uniemozliwiajace mu oddanie strzalu w polu karnym to EWIDENTNY KARNYi tyle w temacie k...a mac jego.Niestety za duzo tracimy bramek,GLUPICH BRAMEK ,niby w kazdym meczu strzelamy ,ale niestety tracimy jeszcze wiecej.Obrona jest tragicznie "niedoinwestowana".Utrata Kozikowskiego ,Talara teraz zapewne Damiana Papiernika to tragedia dla tej formacji.Rudzki to duzy talent ale to nie jego pozycja ciagnie go do przodu ,Grzegorczyk tez swietny ,ale ofensywny obronca ,rosly Kozikowski potrzebny jak tlen ,niestety kontuzja byc moze "ostateczna" .praktycznie pozycja stopera nie dziala stad dosrodkowania otwieraja przeciwnikom droge do bramki.My nie przegrywamy meczy w ataku ale w obronie.Nowy nabytek Trukhan sprawdzil sie na 5 ,strzelil gola i mial karnego ,niestety jednooki cyklop w trykocie nie widzial.Piesio jest wszedzie w obronie ,pomocy ataku ,nie ma dwudziestu lat ,daj mu Boze zdrowie ,ale wypali sie przy tak energetycznym graniu ,niestety musi bo inaczej sie nie da.Jezeli sie utrzymamy ,to bedzie cud ,dwoch ROSLYCH obroncow DOSWIADCZONYCH ,moze zmienic obraz zespolu,bez tego bedzie elstremalnie ciezko ,wiem ,ze to malo realne bo to kasa ,ale albo uzyjemy oryginalnych czesci do naprawy samochodu ,albo erzatsu ,niestety zamienniki maja to do siebie ,ze sa slabsze,tylko warunek jak napisalem powyzej da nam szanse na utrzymanie.Za walke podziekowanie ,niestety ale tak jak pisalem kilka pierwszych meczy ,pokaze gdzie jestesmy i chyba widzimy i nie wyglada to na pelna ,zycia Amazonke ale raczej przypomina Odre.Miejmy nadzieje ,ze sytuacja sie zmieni ,choc nie jestem az takim optymista jak trener i nie uwazam ,zebysmy w Starozrebach byli faworytami,remis biore w ciemno.Pozdrawiam!!!!konio