niedziela, 29 września 2024 05:20
Sport:

Ekonomik mistrzem regionu

W Mińsku Mazowieckim rozegrano turniej finałowy mistrzostw regionu siedleckiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców. Siatkarze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w pokonanym polu zostawili 19 szkół. W czwartek chłopcy z Ekonomika w meczu półfinałowym pokonali 3:1 drużynę z ZSP1 Siedlce , a w meczu o złoty medal wygrali 3:1 z drużyną LO Mrozy.- Udało się nam zrewanżować drużynie z Mrozów za ubiegłoroczną porażkę w finale. Cała drużyna zasługuje na pochwałę ponieważ nie mieliśmy w tym turnieju słabych punktów ? komentuje trener złotych medalistów Sławomir Miernicki.

06.04.2013 09:15
Futbol ? Zima 0:4

W piłkarskim kalendarzu wiosny zaczyna brakować wolnych terminów na odwołane pierwsze mecze wiosenny. Do grona lig, gdzie opóźni się inauguracja rundy rewanżowej, dołączyła warszawska B-Klasa. Dla Wilgi Garwolin to już czwarta seria spotkań IV ligi odwołana przez obfite opady śniegu. Wyjazdowy meczu ze Zniczem II Pruszków z 7 kwietnia został przełożony na 5 czerwca.

05.04.2013 06:07
Wiosenne Grand Prix za nami

23 zawodników wzięło udział w wiosennej odsłonie Grand Prix Garwolina w badmintonie z cyklu ?Cztery pory roku?. Cykl GP organizują MKS Garwolin i Centrum Sportu i Kultury. Sędzią głównym wczorajszych zawodów był Jerzy Rybicki. - Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, których fundatorem był Urząd Miasta w Garwolinie - przyznaje trener. Następne zawody z cyklu "Cztery pory roku" w czerwcu przy okazji Dni Miasta i Powiatu. Poniżej komplet wyników.

04.04.2013 08:30
Kosecki i Pazura gośćmi olimpiad specjalnych w Miętnem

Reprezentanci siedmiu województw wezmą udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych w Miętnem (5-7 kwietnia). Pod Garwolin przyjedzie ponad 140 zawodników by przez trzy dni grać o awans do europejskiego finału turnieju. Rywalizacja będzie się toczyła na trzech boiskach w Miętnem. Wystąpią reprezentanci województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, podlaskiego oraz opolskiego.

04.04.2013 06:07
Kolejne tenisowe zmagania w Puznówce

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Puznówce rozegrano powiatowe eliminacje turnieju tenisa stołowego o Puchar Redaktora Janusza Strzałkowskiego. Niedzielne zawody zostały zorganizowane przez KS Puznówka 1996 przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie oraz rodziców zawodników z Puznówki. W zawodach rywalizowały uczniowie ze szkół: Sobolewa (op. Mirosław Śliz), Sokoła (op. Krzysztof Szostak) oraz KS Puznówki 96 (op. Cezary Jedynak). - W trzech grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta wyłoniono po dwie najlepsze osoby, które będą reprezentowały powiat garwoliński w finale regionu siedleckiego ? informuje prezes klubu z Puznówki Cezary Jedynak.

28.03.2013 07:18
Kolejne wiosenne mecze odwołane przez zimę

Nie odbędą się zaplanowane na świąteczny weekend mecze IV ligi, siedleckiej Ligi Okręgowej oraz A-Klasy. Kilkanaście drużyn z powiatu wybiegnie na boiska dopiero w kwietniu. O ile zima wreszcie odpuści. Nie wiadomo jeszcze na kiedy została przełożona 18. kolejka południowej grupy IV ligi. W sobotę Wilga Garwolin miała zmierzyć się na własnym boisku z Józefovią Józefów. To już trzecia seria spotkań odwołana tej wiosny przez zimową aurę. Kolejne spotkania przełożono w siedleckiej Lidze Okręgowej, gdzie występują drużyny Hutnika Huta Czechy, Sępa Żelechów, Zrywu Sobolew, Wilgi Miastków oraz Orła Unin.

27.03.2013 07:17
4CV kończy sezon

10 zwycięstw i 12 porażek to bilans siatkarzy 4CV w sezonie 2012/2013. W ostatnim meczu tegorocznych rozgrywek SPS przegrał we własnej hali z Huraganem Wołomin 2:3. Dzisiejszy mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy szczególnie w bloku punktowali miejscowych. Po przegranych dwóch setach w zespole z Garwolina nastąpiło przebudzenie. Lepsza gra na przyjęciu sprawiła, że Paweł Grabowski coraz częściej mógł posyłać piłki na środek siatki, gdzie skuteczność ataku wyniosła ponad 90 proc. Dzięki temu elementowi i taktycznej zagrywce na wychowanka GTS Wilgi Tomasza Rosłańca w barwach Huraganu, udało się wyrównać stan rywalizacji na 2:2.

24.03.2013 21:25
Podsumowanie przygotowań drużyn siedleckiej LO

Przynajmniej o dwa tygodnie opóźni się inauguracja rundy rewanżowej siedleckiej Ligi Okręgowej. Pierwsze mecze na wiosnę zostaną rozegrane w ostatni weekend marca. W telegraficznym skrócie prześledziliśmy przygotowania pięciu drużyn z powiatu garwolińskiego, które występują na tym szczeblu rozgrywek.Orzeł Unin i jego armia zaciężna z bożą pomocą Największą niewiadomą jest gra Orła Unin. W zespole z gminy Górzno doszło do zimowej rewolucji. Najważniejsza zmiana to ta na stanowisku trenera. ? Do wyników sparingów nie przywiązywałem żadnego znaczenia. Przygotowania utrudniała nam zima. Mieliśmy więcej treningów w hali niż na powietrzu ? przyznaje nowy szkoleniowiec Orła Tomasz Talarek.

22.03.2013 07:00
Zima ponownie komplikuje plany piłkarzom

Ze względu na zimową aurę kolejne mecze rundy wiosennej zostały odwołane. Pod znakiem zapytania stoją także spotkania w ostatnim tygodniu marca. Przypomnijmy, że mecze IV ligi z 16 i 17 marca zostały przełożone na 17 kwietnia. Inauguracja piłkarskiej wiosny nie dojdzie do skutku także w najbliższy weekend. Wilga wyjazdowe spotkanie z Okęciem Warszawa zagra dopiero 22 maja. Pierwszy mecz po zimowej przerwie zaplanowany jest na 30 marca (Wielka Sobota) na godz. 14, rywalem GKS będzie Józefovia Józefow. Jeśli zima nie odpuści i to spotkanie stoi pod znakiem zapytania.

21.03.2013 11:25
4CV urywa punkt AZS

W zaległym meczu 17. kolejki siatkarskiej III ligi SPS 4CV przegrał w Warszawie z AZS 2:3. Wczorajsze spotkanie było jednym z lepszych w kończącym się sezonie. Niedzielny mecz z Huraganem Wołomin będzie dla garwolińskich siatkarzy zamykającym tegoroczne rozgrywki. Do stolicy SPS jechał bez nominalnego atakującego. Kontuzje wyeliminowały Krzysztofa Zawiszę i Macieja Antonika. Z konieczności na tej pozycji zagrał Krzysztof Kisiel, którego miejsce w przyjęciu zajął Marcin Jakubowski. Zaległe spotkanie 17. kolejki nie miało większego znaczenia dla pozycji w tabeli gości. Z kolei gospodarze walczą o czołowe miejsce i powrót do II ligi. - W pierwszym secie kluczem do zwycięstwa była nasza konsekwentna zagrywka, która ułatwiła nam kontrolę nad przebiegiem seta. Drugi set to dokładnie lustrzane odbicie i wygrana UW ? relacjonuje Kamil Baran z 4CV.

21.03.2013 11:06
Kompleks Metra

Podobnie jak w 1. rundzie tak i w rundzie rewanżowej siatkarzom 4CV Garwolin nie udało się wygrać z drużyną KS Metro Warszawa. Dzisiaj SPS przegrał 0:3 (-21, -19, -27). Dzisiejszy mecz był drugim rozgrywanym przez garwoliński zespół w ciągu zaledwie trzech dni. W piątek SPS pokonał w Grodzisku Mazowieckim Spartę 3:2. Na początku popołudniowego spotkania gospodarze zaskoczyli faworyzowanych gości. Młodzież z Metra nie radziła sobie z taktyczną zagrywką miejscowych. 4CV prowadził 7:4, 10:7. Przełomowym momentem partii otwarcia był błąd sędziny, która zamiast przyznać 11. punkt gospodarzom dała 8. przyjezdnym. Siatkarze ze stolicy złapali wiatr w żagle i po chwili prowadzili 14:13. Po kolejnym zrywie 4CV SPS wyszedł na prowadzenie 16:14, ale końcówka należała do Metra.

17.03.2013 14:26
Mazowsze postraszyło Wilgę

Miał być ligowy mecz z grójeckim Mazowszem, a był sparing z Mazowszem Miętne. IV-ligowa Wilga Garwolin, nie bez problemów, pokonała dzisiaj juniorów spod Garwolina 6:2 (1:1). Przez godzinę gry dominującą stroną byli młodsi piłkarze. W meczu w Miętnem pierwsza bramka mogła paść już w 3. minucie. Rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Pietryka z Mazowsza. Obroną jedenastki popisał się Łukasz Mariak. Niedługo później Pietryka wpisał się na listę strzelców wyprowadzając sensacyjnie gospodarzy na prowadzenie. Wyrównał tuż przed przerwą Kamil Zawadka.

16.03.2013 14:09
Siatkarski horror 4CV

Charakter i wolę walki pokazali zawodnicy 4CV w wyjazdowym meczu ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Siatkarze z Garwolina przegrywali w setach 0:2, by ostatecznie wygrać w tie-breaku. To piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach III ligi. Następny meczu już jutro. Mecz ze Spartą, rozgrywany w ramach 21. kolejki, rozpoczął się o nietypowej porze. Pierwszy gwizdek w hali w Grodzisku Mazowieckim zabrzmiał o godz. 20. Lepiej w takich warunkach wiodło się gospodarzom. Sparta mocną zagrywką odrzuciła rywali od siatki, utrudniając skuteczny atak. Pierwszy set padł łupem miejscowych, podobnie jak drugi. Jednak w tej partii gra była bardziej wyrównana.

16.03.2013 11:27
Rekordowe zawody były ostatnimi w historii?

Rekordową liczbę ponad 100 uczestników przyciągnęły wczorajsze Otwarte Zawody UKS Regionu Mazowsza w Gimnastyce Sportowej. Prawdopodobnie była to ostatnia edycja imprezy, której początki sięgają 1997 roku. Wszystko przez kryzys. - Dobrze, że tegoroczne zawody w ogóle się odbyły. Mamy wszędzie kryzys i nie otrzymaliśmy tym razem pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki, więc prawdopodobnie to ostatnie takie zawody ? mówiła podczas wczorajszego otwarcia organizator Zofia Kisiel. Impreza, której tradycja sięga 1997 roku, odbyła się przy współudziale Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?No Name? w Garwolinie oraz Polskiego Związku Gimnastycznego.

15.03.2013 06:49
Jak juniorzy Mazowsza sieją postrach w powiecie?

Jedno zwycięstwo drużyny juniorskiej z seniorami można uznać ze zaskoczenie, dwa za niespodziankę. Juniorzy starsi Mazowsza Miętne w ostatnich tygodniach wygrywali sześć sparingów z ligowymi drużynami powiatu. 4:2 z Hutnikiem Huta Czechy, 7:5 ze Zrywem Sobolew, 4:3 z Promnikiem Łaskarzew, 4:1 i 5:0 z Sępem Żelechów, 6:0 z Wisłą Maciejowice. Takie wyniki w zimowym okresie przygotowawczym zanotowali juniorzy starsi Mazowsza Miętne. Wysokie wygrane z seniorskimi drużynami Ligi Okręgowej i A-Klasy obiegły cały sportowy powiat. Mimo, że drużyny amatorskie z różnym zaangażowaniem podchodzą do meczów kontrolnych w przerwie rozgrywek, to okazałe wygrane Mazowsza zaskakują.

14.03.2013 06:52