niedziela, 29 września 2024 07:26

Mazowsze postraszyło Wilgę

Miał być ligowy mecz z grójeckim Mazowszem, a był sparing z Mazowszem Miętne. IV-ligowa Wilga Garwolin, nie bez problemów, pokonała dzisiaj juniorów spod Garwolina 6:2 (1:1). Przez godzinę gry dominującą stroną byli młodsi piłkarze. W meczu w Miętnem pierwsza bramka mogła paść już w 3. minucie. Rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Pietryka z Mazowsza. Obroną jedenastki popisał się Łukasz Mariak. Niedługo później Pietryka wpisał się na listę strzelców wyprowadzając sensacyjnie gospodarzy na prowadzenie. Wyrównał tuż przed przerwą Kamil Zawadka.

Po zmianie stron nadal lepiej grali juniorzy prowadzeni przez byłego szkoleniowca Wilgi Jacka Paśnika. Efektem było drugie trafienie Pietryki. ? Przez 60 minut mieliśmy spore problemy z rywalem. Chłopaki są wybiegani. Siedli na nas wysoko, co utrudniało nam rozegranie. W końcówce opadli z sił, czego efektem były bramki ? relacjonuje trener GKS Marek Krawczyk.

Na 2:2 wyrównał strzałem z rzutu wolnego Łukasz Puciłowski. Od tego momentu gole dla Wilgi padały seryjnie. ?Pucił? dołożył jeszcze dwa trafienia, po jednym dorzucili Michał Kępka i Piotr Piorun.

? Miałem dzisiaj bardzo wąską kadrę i to było przyczyną porażki. Trzech kontuzjowanych i dwóch chorych zawodników to podstawowi gracze. Uważam, że wynik nie jest odzwierciedleniem naszej gry. Chłopaki zagrali naprawdę dobry mecz ? komentuje Jacek Paśnik opiekun juniorów Mazowsza złożonych z zawodników urodzonych w latach 1995-1996.

Gdyby nie zima Wilga rozpoczynałaby właśnie mecz w Grójcu z Mazowszem. Wciąż nie wiadomo, czy druga seria spotkań rundy wiosennej nie zostanie także przełożona.

Wilga Garwolin ? Mazowsze Miętne 6:2 (1:1)
Bramki: Kamil Zawadka, Łukasz Puciłowski 3, Michał Kępka, Piotr Piorun ? Marcin Pietryka 2
Wilga: Mariak (Nurzyński), Karol Zawadka, Korgul, Szczęśniak (Grązka), Talar, Wielgosz (Trojanek), Kamil Zawadka (Wachnicki), Puciłowski, Makulec (Edyk), Piotrun, Kępka.
Mazowsze: Kowalczyk (Tkaczewski), T. Kęsik, Paśnicki, Kapczyński, Głowala, P. Kęsik, Kowalski, Parzyszek, Papiernik, Alot, Pietryka oraz Matysiak.