niedziela, 29 września 2024 07:27

Kompleks Metra

Podobnie jak w 1. rundzie tak i w rundzie rewanżowej siatkarzom 4CV Garwolin nie udało się wygrać z drużyną KS Metro Warszawa. Dzisiaj SPS przegrał 0:3 (-21, -19, -27). Dzisiejszy mecz był drugim rozgrywanym przez garwoliński zespół w ciągu zaledwie trzech dni. W piątek SPS pokonał w Grodzisku Mazowieckim Spartę 3:2. Na początku popołudniowego spotkania gospodarze zaskoczyli faworyzowanych gości. Młodzież z Metra nie radziła sobie z taktyczną zagrywką miejscowych. 4CV prowadził 7:4, 10:7. Przełomowym momentem partii otwarcia był błąd sędziny, która zamiast przyznać 11. punkt gospodarzom dała 8. przyjezdnym. Siatkarze ze stolicy złapali wiatr w żagle i po chwili prowadzili 14:13. Po kolejnym zrywie 4CV SPS wyszedł na prowadzenie 16:14, ale końcówka należała do Metra.

W drugiej części gry emocji na parkiecie było najmniej. Goście od początku objęli kilkupunktowe prowadzenie (8:6, 16:13, 19:14), którego nie oddali do końca seta.

O bardzo dobrej grze blokiem gospodarze przypomnieli sobie w trzecim secie. Zaskoczona warszawska młodzież co raz otrzymywała siatkarskie czapy. Dopiero po powrocie podstawowego rozgrywającego z Warszawy, przyjezdni rzucili się do odrabiania strat. Przewaga SPS 14:11, 20:15 okazała się za mała. Siatkarze Metra, głównie dzięki zagrywającemu asy zawodnikowi z nr 16, sięgnęli po ostateczny triumf, pokonując drużynę z Garwolina 3:0.

- Nie zagrywaliśmy dzisiaj dobrze, a to w meczu z taką drużyną nie może dać wygranej. Rywale to bardzo dobrze wyszkoleni technicznie zawodnicy ? przyznał po spotkaniu trener SPS Jakub Sokołowski.

Do końca sezonu garwolińskiej drużynie zostały do rozegrania dwa mecze. W środę SPS zagra zaległy mecz na wyjeździe z warszawskim AZS. 24 marca ostatnim akcentem sezonu 2012/2013 będzie pojedynek we własnej hali z Huraganem Wołomin.

SPS 4CV Garwolin ? KS Metro Warszawa 0:3 (-21, -19, -27)

4CV: Grabowski, Wilki, Baran, Kisiel, Ozimek, K. Zawisza, Zygadło (libero) oraz Trzmielewski, Antonik.