niedziela, 29 września 2024 07:23

Siatkarski horror 4CV

Charakter i wolę walki pokazali zawodnicy 4CV w wyjazdowym meczu ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Siatkarze z Garwolina przegrywali w setach 0:2, by ostatecznie wygrać w tie-breaku. To piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach III ligi. Następny meczu już jutro. Mecz ze Spartą, rozgrywany w ramach 21. kolejki, rozpoczął się o nietypowej porze. Pierwszy gwizdek w hali w Grodzisku Mazowieckim zabrzmiał o godz. 20. Lepiej w takich warunkach wiodło się gospodarzom. Sparta mocną zagrywką odrzuciła rywali od siatki, utrudniając skuteczny atak. Pierwszy set padł łupem miejscowych, podobnie jak drugi. Jednak w tej partii gra była bardziej wyrównana.

- Przy stanie 2:0 dla Grodziska wiedzieliśmy, że musimy przejąć inicjatywę. Kolejne dwa sety odbywały się pod nasze dyktando. Wygraliśmy je kolejno do 17 i 18 ? relacjonuje zawodnik 4CV Kamil Baran.

W decydującym piątym secie po obu stronach siatki wdarła się nerwowość. Grodziszczanie pewnie kroczyli do zwycięstwa w tie-breaku, prowadząc już 11:6. Wtedy goście z Garwolina popisali się niesamowitą serią sześciu oczek. Więcej zimnej krwi w ostatnich akcjach zachował zespół 4CV, który zakończył seta wygraną 17:15. Cenne dwa punkty pojechały do Garwolina.

- Kolejny raz najlepszym naszym elementem był blok. Bardzo cieszymy się, że udało się nam podtrzymać serię zwycięstw i pokazać prawdziwy charakter, dzięki któremu zdołaliśmy wygrać mecz ? podsumowuje Kamil Baran.

Następny mecz (zaległy 18. kolejki) z warszawskim Metrem SPS zagra już jutro. Początek spotkania o godz. 13 w hali przy ZSP nr 2 w Garwolinie.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki ? SPS 4CV Garwolin 2:3 (19, 23, -17, -18, -15)