niedziela, 29 września 2024 03:18
Sport:

Cel Helenów triumfatorem GLH

Ekscytujące mecze do ostatnich sekund zakończyły ponad dwa miesiące zmagań w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2012/2013. Zwycięzcą pierwszej edycji takich rozgrywek w gminie Łaskarzew został Cel Helenów. Ostatnią 13. serię spotkań rozegrano wczoraj w hali przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej. W decydującym o pierwszym miejscu meczu Cel Helenów pokonał Robson Team Łaskarzew 6:4. ? Dziękuję drużynom za udział, a publiczności za cotygodniowy doping. Organizatorom życzę, aby w przyszłym roku liga była liczniejsza ? mówiła na ceremonii zamknięcia GLH Hanna Cichecka, wicewójt gminy Łaskarzew, reprezentująca sponsora pucharów wójta Mariana Janisiewicza. Pamiątkowe puchary i statuetki wręczała razem z przewodniczącą rady gminy Justyną Boratyńską.

18.02.2013 08:03
Varsovia wygrywa Garwolin Cup

Spośród 10 drużyn II edycji Garwolin Cup najlepsze były te ze stolicy. Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Marka Jańca odebrali 11-latkowie Varsovii Warszawa. Turniej było organizacyjnym sukcesem, który podźwignęli głównie rodzice piłkarzy Wilgi Garwolin z rocznika 2002. Rywalizacja toczyła się w sobotę w hali Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Z zaproszenia Wilgi Garwolin skorzystało 8 drużyn, 2 składy GKS uzupełniły stawkę drużyn walczących o zwycięstwo. Jedyną niepokonaną drużyną okazała się Varsovia Warszawa, która w finale pokonała Agape Białołęka 4:0. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Akademii Sportu Imielin.

18.02.2013 07:38
Orlęta rozdziobały Wilgę

Nie udało się Wildze Garwolina pokonać wyżej notowanego rywala w kolejnym sparingu. W Puławach GKS przegrał z III-ligowymi Orlętami Łuków 2:5 (0:4). Mimo wysokiej porażki, pierwsze 20 minut spotkania należało zdecydowanie do podopiecznych Marka Krawczyka. W tym czasie beniaminek IV ligi stworzył trzy 100-procentowe okazje do zdobycia gola. Najpierw Piotr Szostak nie zdołał wykończyć rajdu przez połowę boiska. Kolejną okazję oko w oko z bramkarzem Orląt miał Piotr Piorun. Później popularny ?Dziadzia? źle zachował się w sytuacji 3 na 1 z goalkeeperem z Łukowa.

17.02.2013 08:24
III-ligowiec rozbił Wilgę

W piątym sparingu przed wznowieniem rozgrywek IV-ligi Wilga Garwolin odniosła trzecią porażkę. W Miętnem GKS przegrał z GKP Targówek 1:4 (0:1). Słabo podopieczni Marka Krawczyka zagrali w drugiej połowie. Wczoraj obie drużyny walczyły nie tylko z rywalem, ale i z boiskiem w Miętnem. Plac ze sztuczną trawą nie było do końca odśnieżony, co nie ułatwiało dokładnej gry. Do przerwy III-ligowiec z Warszawy prowadził 1:0. GKS w tej części gry stworzył cztery bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Dwukrotnie okazję zmarnował Piotr Piorun, a sytuacji sam na sam z bramkarzem GKP nie potrafili wykorzystać Marcin Makulec i Piotr Baranowski.

14.02.2013 09:49
Kibicuj naszym podczas Garwolin Cup

O puchar Przewodniczącego Rady Miasta Marka Jańca będą walczyli uczestnicy Garwolin Cup. W sobotę w garwolińskiej hali zagra 10 drużyn U-11 z całego Mazowsza. Rywalizacja w hali przy al. Żwirki i Wigury rozpocznie się o godz. 9 i będzie trwała przez osiem godzin. - Drużyny rozgrywają mecze ?każdy z każdym? w dwóch grupach po 5 zespołów. Po rozgrywkach grupowych odbędą się mecze do wyłonienia poszczególnych miejsc w turnieju w systemie pucharowym ? informuje organizator Konrad Piotrowski, zapraszając do kibicowania zawodnikom z roczników 2002 i młodszych.

14.02.2013 07:27
12. kolejka GLH: Ostatnie mecze zdecydują o tytule

Arcyciekawie zapowiada się ostatnia kolejka Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2012/2013. W niedzielnej serii spotkań w gminie Łaskarzew nie zabrakło zaskakujących wyników. Mistrza pierwszej edycji ligi poznamy dopiero po ostatnim meczu rozgrywek. Ostatnia kolejka GLH (17 lutego)  zapowiada się bardzo ciekawie. W bezpośrednim meczu zmierzą się Robson z Celem, które do tej pory zgromadziły po 28 punktów. Remis stawia w lepszej sytuacji drużynę z Łaskarzewa, którzy legitymują się lepszym bilansem bramek. Czarnym koniem może okazać się Mieszanka. Jeśli ?Wybuchowi? wygrają z Weekendem, a w hicie Robson ? Cel padnie remis, wtedy Mieszanka sięgnie po tytuł.

12.02.2013 07:15
Wybraliście Sportowca Roku!

Kamil Baran został Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2012. Siatkarz SPS 4CV Garwolin z Hotelu&Restauracji Sulbin odjedzie rowerem. Na podium znaleźli się także przedstawiciele lekkoatletyki i piłki nożnej. Ogłoszenie wyników odbyło się przed kilkunastoma minutami podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu, który w tym roku organizowany był po raz 11. Od połowy grudnia na łamach Życia Siedleckiego publikowane były kupony. Głosy na swoich ulubieńców można było oddawać także za pośrednictwem specjalnego serwisu naszego portalu oraz wysyłając SMS. W tym roku fani nominowanych oddali rekordową liczbę ponad 5413 głosów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

09.02.2013 21:20
Odwołany sparing Wilgi

Nie doszedł do skutku zaplanowany na dzisiaj sparing Wilgi Garwolin z Koroną Góra Kalwaria. Wszystko przez śnieg zalegający na boisku w Miętnem. To oznacza, że rywalem GKS numer 5 w trakcie zimowych przygotowań będzie III-ligowy GKP Targówek. Mecz rozpocznie się w środę o godz. 18.30, pod warunkiem, że pogoda tym razem będzie łaskawa.

09.02.2013 13:44
Duże zmiany w Orle Unin

Po niespełna czterech tygodniach od rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej, pierwszy sparing rozegrał Orzeł Unin. W zespole z gminy Górzno doszło do wielu zmian kadrowych. Najważniejszą jest niewątpliwie ta na stanowisku trenera. Cezarego Krzyśpiaka zastąpił Tomasz Talarek (na zdjęciu), trenujący ostatnio drużynę U19 Mazowsza Miętne. Cel postawiony przed nowym szkoleniowcem przedostatniej drużyny siedleckiej Ligi Okręgowej jest jasny. ? Walczymy o utrzymanie ? przyznaje trener.

08.02.2013 06:56
Zwycięstwo Wilgi z juniorami Polonii

Dwa oblicza IV-ligowca z Garwolina można było oglądać podczas czwartego sparingu przed wznowieniem rozgrywek. Na bocznym boisku przy Konwiktorskiej w Warszawie Wilga, nie bez problemów, pokonała juniorów stołecznej Polonii 4:3 (1:3). Trener Marek Krawczyk miał niemały problem z zestawieniem wyjściowej jedenastki. Do stolicy nie pojechali Łukasz Puciłowski, Kamil Zawadka i Paweł Trojanek. W roli kibiców mecz oglądali Daniel Bogusz i Łukasz Korgul narzekający na urazy odpowiednio ścięgna Achillesa i kolana.

07.02.2013 11:48
11. kolejka GLH: Duża skuteczność

W każdym meczu 11. serii spotkań Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup 2012/2013 padło przynajmniej 10 bramek. Najbardziej rozstrzelani byli zawodnicy łaskarzewskiego Robsona. Na początek niedzielnych zmagań niebywałego wyczynu dokonał Tomasz Cichecki. Zawodnik Robsona strzelił aż 12 bramek w meczu z Twisterem. Jego koledzy dołożyli jeszcze osiem i pogrom outsidera ligi stał się faktem.

06.02.2013 07:05
Siatkarki z Gończyc mistrzyniami Polski

Po sukcesie w mazowieckich mistrzostwach LZS, tym razem siatkarki z Gończyc (gm. Sobolew) sięgnęły po złoto IV Mistrzostw Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Turniej z udziałem dziewięciu najlepszych drużyn odbył się w pierwszych dniach lutego. W zawodach wzięło udział blisko 300 uczestników z 12 diecezji. Do walki o triumf w rozgrywkach siatkarskich stanęły drużyny wyłonione we wcześniejszych diecezjalnych mistrzostwach. Dziewczęta z Gończyc udział w turnieju rozpoczęły od meczu z obrończyniami tytułu mistrzyń Polski sprzed roku. - Spotkanie z reprezentantkami diecezji zamojsko-lubaczowskiej stało na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie przegraliśmy do 21,w drugim secie było 25:19 dla nas, trzecia partia to zacięta walka punkt za punkt i nasza wygrana 15:12 ? relacjonuje trener siatkarek z Gończyc Ireneusz Kalbarczyk.

05.02.2013 06:40
Ważne trzy punkty 4CV

Kolejny udany rewanż w II rundzie siatkarskiej III ligi zaliczyli zawodnicy 4CV. Zespół z Garwolina pokonał dzisiaj ULKS Orlik Przytyk 3:1 (23, 23, -18, 19). Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był środkowy Kamil Baran. Mecz zaczął się nerwowo po obu stronach siatki. Więcej zepsutych zagrywek i błędów zaliczyli goście z Przytyku, którzy u siebie wygrali z SPS 3:1. Siatkarze 4CV prowadzili 20:17. Piłkę setową gospodarze mieli już przy stanie 24:21. Po dwóch błędach w przyjęciu rywale zbliżyli się na zaledwie jeden punkt. Po przerwie na żądanie trenera Jakuba Sokołowskiego, Damian Wilki skończył seta atakiem z środka.

03.02.2013 14:50
Pierwsze sparingowe zwycięstwo Wilgi

W trzecim sparingu przed rundą wiosenną zawodnicy Wilgi Garwolin pokonali Proch Pionki 2:0 (1:0). Bramki na boisku w Miętnem strzelali Daniel Bogusz i Emil Wielgosz. - Nareszcie ? przyznaje trener Wilgi Marek Krawczyk. Szkoleniowiec może odetchnąć, bo w końcu jego podopieczni trafiali do bramki przeciwnika. Ta sztuka nie udawała się w meczach z wyżej notowanymi II-ligowym Radomiakiem i III-ligowym Mazurek Karczew. Oba sparing zakończyły się porażkami 0:2.

02.02.2013 14:42
Osieck zaprasza na turniej

Ruszyły zapisy do II Osieckiego Turnieju Futsalu O Puchar Wójta Gminy Osieck. Aby zagrać u sąsiadów zza miedzy wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia. Wpisowe wynosi 150 zł. Turniej odbędzie się 3 marca na hali sportowej w Osiecku. Mecze będą trwały 10 minut. W całodniowych rozgrywkach może wziąć udział maksymalnie 16 drużyn. Trzeba się spieszyć. Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie 150 zł wpisowego oraz przesłanie karty zgłoszenia na [email protected] lub [email protected].

31.01.2013 08:20