niedziela, 29 września 2024 09:13
Sport:

Dwa biegi za nami, kolejne po wakacjach

Garwolin rozbiegał się tym razem w ramach akcji ?Polska biega?. W niedzielę odbył się drugi z czterech zaplanowanych biegów w ramach kolejnej edycji Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. W bardzo gorącej atmosferze, nie tylko z powodu słońca i wysokiej temperatury. Kolejna szansa na wspólne bieganie we wrześniu. Na starcie niedzielnego biegu pojawiło się 70 zawodników. Najmłodsi mieli zaledwie kilka lat, najstarsi kilka wiosen już przeżyli i trochę kilometrów w życiu przebiegli. I dla jednych i dla drugich niedzielne bieganie było nie tylko okazją do rozruszania się, ale przede wszystkim dobrą zabawą. Bo o to w Grand Prix Ziemi Garwolińskiej także chodzi. - Tym cyklem czterech biegów chcemy zachęcić lokalną społeczność, starszych i młodszych mieszkańców, do biegania, do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przy tym każdy ma możliwość sprawdzenia swoich sił oraz zasmakowania zdrowej sportowej rywalizacji ? podkreśla Michał Kopik, prezes klubu Truchtacz.pl.

22.05.2013 12:57
22. kolejka LO: W derbach remis i zwycięstwo Hutnika

Weekend na boiskach powiatu przebiegł pod znakiem pojedynków derbowych. W Sobolewie padł remis, w Trąbkach górą był Hutnik. Kolejny rywal nie potrafi powstrzymać Wilgi Miastków. W tym sezonie rywalizacja Hutnika i Sępa jest na remis. W niedzielę podopieczni Tomasza Barej zrewanżowali się Sępowi za jesienną porażkę 0:2. ? Wypunktowaliśmy rywala. Musiałem grać ośmioma młodzieżowcami. Sęp był lepszy w polu, ale my wykorzystaliśmy dwie okazje, mając ponadto jeszcze dwie niewykorzystane sytuacje sam na sam z bramkarzem ? przyznał szkoleniowiec Hutnika.

21.05.2013 14:48
22. kolejka A-Klasy: Snajper bliżej utrzymania

Snajper Sośninka zrobił duży krok w kierunku utrzymania w A-Klasie. Wszystko za sprawą wygranej w derbach z Burzą 4:0. Z marzeniami o powrocie do okręgówki muszą pożegnać się zawodnicy Promnika Łaskarzew. Do końca o ligowy byt będą walczyły zespoły z Puznówki i Maciejowic. Jesienny mecz między Burzą a Snajperem zakończył się pogromem graczy z Sośninki 7:0. Nastawieni na srogi rewanż zawodnicy z gminy Łaskarzew już do przerwy prowadzili 2:0. Najpierw rzut karny wykorzystał Grzegorz Moczulski, później gola strzelił Dariusz Zając. Wracający po karencji za kartki skrzydłowy w drugiej części gry dołożył jeszcze jedno trafienie, choć cały mecz mógł zakończyć z przynajmniej czterema bramkami. Wynik ustalił Przemysław Zowczak. - Zrobiliśmy milowy krok w kierunku utrzymania w lidze ? podkreśla grający prezes Snajpera Damian Richert.

21.05.2013 14:24
18. kolejka B-Klasy: Wygrywali po 3:0

Solidarnie w takim samy stosunku mecze 18. kolejki warszawskiej B-Klasy wygrały zespoły Wilgi II Garwolin i Orła Parysów. Nie doszedł do skutku zaległy mecz Amura z Rokolą. Skuteczność w pierwszej połowie zdecydowała o zwycięstwie Wilgi II nad drużyną z Sobieni. Wynik otworzył Adrian Rzęsiewicz, który dopił piłkę sparowaną po strzale Bartłomieja Sitarka. Na 2:0 podwyższył Piotr Szostak. Autorem trafienia na 3:0 był Sitarek, który precyzyjnym strzałem wykończył składną akcję gospodarzy w polu karnym.

20.05.2013 10:06
Wilga przegrała wygrany mecz

W meczu 26. kolejki Wildze Garwolin zabrakło konsekwencji. GKS prowadził w 77. minucie z Victorią Sulejówek 1:0, by ostatecznie przegrać 1:2 z trzecią drużyną IV ligi. Początek dzisiejszego meczu należał do gości. W 12. minucie pomocnikowi Victorii zabrakło precyzji przy strzale z pięciu metrów. Cztery minuty później Wilgę od straty gola uratowała poprzeczka. Po kwadransie przewagi przyjezdnych gra wyrównała się. W pierwszej odsłonie GKS mógł pokusić się objęcie prowadzenia. W 20., 25. i 30. minucie trzy sytuacje miał Mariusz Dróżdż.

18.05.2013 17:46
Ligowa zajawka

Weekend na piłkarskich boiskach powiatu przebiegnie pod znakiem derbów. Bratobójcze pojedynki odbędą się Trąbkach, Sobolewie i Łaskarzewie. Po cennym wyjazdowym remisie z Mszczonowianką przed Wilgą trudny mecz z Victorią. Zawodnicy z Sulejówka jesienią rozstrzelali się na własnym boisku, pokonując GKS aż 5:1. Zdobycz(e) punktowa(e) absolutnie w zasięgu gospodarzy. Mecz wyjątkowo zostanie rozegrany w sobotę.

17.05.2013 08:03
Biegniemy w niedzielę - Grand Prix po raz drugi

9. weekend pod hasłem ?Polska biega? już za tydzień, a w najbliższą niedzielę w ogólnopolską akcję włączy się Garwolin. Drugi bieg z cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to ostatnia szansa dla tych, którzy chcą wziąć udział w rywalizacji, a opuścili pierwsze biegowe zmagania. Trzy tygodnie temu 75 zawodników i zawodniczek w różnym wieku biegowo przywitało wiosnę. W najbliższą niedzielę Garwolin pobiegnie w ramach ogólnopolskiej akcji ?Polska biega?. Będzie to drugi i zarazem ostatni przed wakacjami bieg odbywający się w ramach II Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie to cykl czterech biegów dla dorosłych i dla dzieci.

16.05.2013 09:39
GLK po 1. kolejce

Drużyna ZSP 1 Garwolin została pierwszym liderem VII edycji Garwolińskiej Ligi Koszykówki. Do rywalizacji, która zakończy się 19 czerwca, zgłosiło się 7 zespołów. Wczoraj w hali Centrum Sportu i Kultury przy al. Żwirki i Wigury rozegrano pierwsze mecze. Spotkania trwały 2x15 minut. W tegorocznych zmaganiach o puchary dla najlepszych będzie walczyło 7 zespołów: ZSP 1 Garwolin, LO 1 Garwolin, ZSP 2 Garwolin, Dziki, Ben Gay Gang, Jako Tako, No Mercy. GLK jest rozgrywana systemem każdy z każdym. Ostatnią środową kolejkę zaplanowano na 19 czerwca. Sędzią zawodów jest Tomasz Turek.

16.05.2013 05:41
Mityng królowej sportu

IX Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Garwolińskiego za nami. Drużynowo najlepszymi szkołami okazały się placówki z Garwolina. Zawody rozegrano wczoraj na stadionie lekkoatletycznym przy ZSP nr 2 w Garwolinie. Całodniowa rywalizacja toczyła się przy słonecznej pogodzie. Dwa wyniki zasłużyły na uznanie. Andrzej Gudro (ZSP 2 Garwolin) ustanowił rekord życiowy. Kulę pchnął na odległość 17,96 m. Najlepszym wynikiem wśród dziewcząt był rezultat Klaudii Malcher (ZSP 1 Garwolin) w skoku wzwyż ? 148 cm. Oboje otrzymali pamiątkowe statuetki. Nieco gorzej wiodło się wczoraj biegaczom, którzy nie osiągali wybitnych wyników.

16.05.2013 05:29
Cenny wyjazdowy remis Wilgi

Podziałem punktów zakończył się mecz 23. kolejki IV ligi między Mszczonowianką Mszczonów a Wilgą Garwolin. GKS zremisował 1:1, grając zdecydowanie lepiej w drugiej połowie. Mimo serii spotkań rozgrywanej w środku tygodnia, do Mszczonowa trener Krawczyk zabrał mocny skład. Zabrakło jedynie kontuzjowanych Karola Zawadki, Daniela Bogusza i Bartka Szczęśniaka. Od pierwszych minut wysokim pressingiem do gości wyszli gracze Mszczonowianki. Efektem była bramka na 1:0.

15.05.2013 18:08
21. kolejka A-Klasy: Seria porażek

Cztery z pięciu zespołów powiatu garwolińskiego okupują ostatnie miejsca warszawskiej A-Klasy. Kibice Puznówki, Wisły, Snajpera i Burzy liczą na utrzymanie swoich drużyn. Nie gasną nadzieje na awans wśród fanów Promnika. Bliscy sprawienia miłej niespodzianki swoim kibicom byli zawodnicy Wisły. Kosynierzy prowadzili do przerwy z wiceliderem 1:0. Gola zdobył Adrian Misiak. Po zmianie stron goście z Góry Kalwarii długo nie potrafili znaleźć sposobu na strzelenie bramki. Wreszcie w cztery minuty przyjezdni strzelili dwie bramki. Wisła odpowiedziała po drugim rzucie karnym wykorzystanym przez Misiaka. Korona decydującą bramkę strzeliła na 10 minut przed końcowym gwizdkiem.

14.05.2013 11:59
Rusza liga siatkówki

Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Garwolińskiej Lidze Czwórek Siatkarskich. Termin zgłoszeń upływa w piątek. Mecze będą rozgrywane systemem każdy z każdym w hali CSiK przy al. Żwirki i Wigury. Drużyna może liczyć do 6 zawodników (4 podstawowych + 2 rezerwowych). Jedyną zmianą w przepisach, odbiegającą od tych ustalonych przez Polski Związek Siatkówki, jest mniejsze boisko ? 9x12 m.

14.05.2013 09:16
21. kolejka LO: Przegrał tylko Zryw

Atut własnego boiska wykorzystały w ostatniej kolejce okręgówki drużyny Hutnika i Sępa. Bezbramkowe remisy zanotowały zespoły Orła Unin i Wilgi Miastków. W 21. serii spotkań przegrał jedynie Zryw Sobolew. W dwie minuty losy spotkania rozstrzygnęli zawodnicy Hutnika. W starciu z Tygrysem tuż przed przerwą do bramki rywala trafił Rafał Głąbicki. ? Na początku meczu był taki moment, że obie drużyny mogły objąć prowadzenie. Zagraliśmy sześcioma młodzieżowcami i wyszło to całkiem nieźle ? komentuje trener Hutnika Tomasz Barej.

14.05.2013 05:45
17. kolejka B-Klasy: Nasi bez zwycięstwa

Mecz, który może zdecydować o braku awansu przegrali zawodnicy Wilgi II Garwolin. Remisem zakończyło się wyjazdowe spotkanie Amura Wilga. Od ligowej piłki odpoczywali gracze parysowskiego Orła. W pojedynku dwóch zespołów rezerw w Wólce Mlądzkiej lepsi okazali się gospodarze, wsparci zawodnikami z A-Klasy. Trener Marek Zatorski na wyjazd nie mógł zabrać piłkarzy z IV-ligowej kadry, bo w tym samym czasie Wilga grała z Żyrardowianką. W obronie zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Cezarego Wągrodzkiego.

13.05.2013 08:22
Żyrardowianka ponownie lepsza od Wilgi

Podobnie jak jesienią w Żyrardowie, tak i dzisiaj w Garwolinie Żyrardowianka okazała się lepsza do Wilgi. W 24. kolejce IV ligi GKS przegrał 0:2 (0:0). Mecz uwydatnił problemy podopiecznych Marka Krawczyka w formacji obronnej. W pierwszych 45 minutach gra była wyrównana. Bliżej objęcia prowadzenia byli goście, ale uderzenie gracza Żyrardowianki trafiło w poprzeczkę. Po zmianie stron Wilga ruszyła do zdecydowanych ataków. Przewagę gospodarze udokumentowali jedynie w statystykach rzutów rożnych.

12.05.2013 18:08
Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie