niedziela, 29 września 2024 11:17
Sport:

Sport

Ligowa zajawka

Rozgrywki ligowe z początkiem czerwca wkraczają w decydującą fazę. W niedzielę najważniejszy mecz sezonu zagra Wilga Garwolin. Jeśli GKS wygra spotkanie z Polonią Iłżą, będzie niemal pewny pozostania w IV lidze na kolejny sezon. Zadanie wydaje się łatwe, bo jesienią na boisku rywala Wilga zwyciężyła 2:0. Poza tym Polonia to ostatnia drużyna tabeli, która z 12 meczów wyjazdowych przegrała 9.

31.05.2013 07:38
  Garwoliński ZSP 2 ma najlepszych lekkoatletów

Ponad 200 zawodniczek i zawodników wzięło udział w lekkoatletycznych mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji drużynowej podwójny triumf odnieśli gospodarze z garwolińskiego ZSP 2.W całodniowej dzisiejszej rywalizacji wzięli udział uczniowie z 7 szkół powiatu garwolińskiego. Młodzież zmagała się konkurencjami technicznymi i biegowymi. Najlepsze rezultaty osiągnęli Natalia Matuszewska z ZSP Żelechów (32,88 m w rzucie dyskiem) oraz Andrzej Gudro z ZSP 2 Garwolin (17,43 m w pchnięciu 6-kilogramową kulą). Jako dodatkową nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki. Sędzia głównym zawodów był Dariusz Lodowski. Poniżej komplet wyników.

29.05.2013 15:50
Polonia Warszawa ligowym rywalem Wilgi?

Polonia Warszawa została bez licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie. Wiele wskazuje na to, że Czarne Koszule będą ligowym rywalem Wilgi Garwolin w rozgrywkach IV ligi. Wczoraj portal sport.pl donosił, że prezes Polonii Ireneusz Król nie zapłaci piłkarzom należnego im wynagrodzenia. - Wydaje mi się, że IV liga to najwyższe miejsce z którego może zaczynać Polonia - mówi, cytowany przez sport.pl, przewodniczący Komisji Licencji Klubowych Krzysztof Sachs.

29.05.2013 09:29
24. kolejka LO: Deszcz pokonał futbol

Tylko dwie drużyny z powiatu występujące na boiskach siedleckiego okręgówki zdołały zagrać mecze 24. kolejki. Ulewy skutecznie powstrzymały zawodników Zrywu, Wilgi i Sępa. Hutnik popisał się kanonadą. Wyjazdową porażkę zaliczył Orzeł. Po raz drugi w sezonie Hutnik wygrał mecz w hokejowych rozmiarach. Jesienią w Trąbkach poległa Wilga Miastków 3:9, w sobotę LKS Ostrówek 1:12. ? Pierwszą bramkę strzeliliśmy w 18. minucie. Do tego rywale, którzy przyjechali w jedenastu próbowali jeszcze coś grać. Później nie wychodzili z własnego pola karnego ? relacjonuje trener Hutnika Tomasz Barej. Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Rafał Głabicki i Filip Gawinek, którzy strzelili po 4 bramki. Goście honorowe trafienie zaliczyli przy stanie 0:10.

28.05.2013 07:11
23. kolejka A-Klasy: Snajper blisko sensacji

Snajper Sośninka jako jedyna drużyna ligi wiosną powstrzymała lidera na własnym boisku. Cenne zwycięstwie w meczu na wodzie odnieśli zawodnicy z Puznówki. Wiele emocji dostarczyły derby w Łaskarzewie. Deszcz wygrał z piłkarzami Burzy Pilawa. Skazany na porażkę na boisko lidera do Wólki Mlądzkiej pojechał Snajper. Po pierwszych wyrównanych minutach, gospodarze otworzyli wynik w 20. minucie gry. 10 minut później padło wyrównanie. Akcję rozpoczął Filip Rutkowski, który zagrał do Waldemara Paszkowskiego, a ten dograł idealnie na głowę Przemysława Zowczaka. Jeszcze przed przerwą Vulcanowi zabrakło szczęścia, po dwóch strzałach miejscowych piłka lądowała na poprzeczce bramki Snajpera.

28.05.2013 06:41
19. kolejka B-Klasy: Grał tylko Orzeł

Wysokiej porażki doznał Orzeł Parysów w 19. kolejce warszawskiej B-Klasy. Podopieczni Wiesława Białeckiego byli jedyną drużyną z powiatu garwolińskiego, która zagrała w weekend na tym szczeblu. Wyjazd do Lipowa, gdzie mecze rozgrywa KS Glinianka, nie było udany dla Orła. Parysowianie pojechali na mecz w mocno okrojonym składzie. Efekt? Już do przerwy Orzeł przegrywał 1:5. Jedyne trafienie zaliczył Ryszard Tomaszczyk, który wykorzystał podanie z głębi pola Pawła Anczarskiego II. Po przerwie Glinianka była nadal stroną dominującą. W drugich 45 minutach padły trzy bramki, w tym jedna dla gości. Na listę strzelców wpisał się Paweł Soszyński.

28.05.2013 05:26
Lekkoatleci Wilgi opanowali Mińsk Mazowiecki

W Mińsku Mazowieckim odbyły się Międzynarodowe Biegi Uliczne I Mazowiecka ?Dziesiątka?. Z imprezy z rekordem życiowym wróciła Sylwia Głowala z Wilgi Garwolin. Na tym nie koniec bardzo dobrych wyników lekkoatletów GKS. Sylwia Głowala nie tylko zwyciężyła w biegu głównym kobiet na atestowanym dystansie 10 km , ale ustanowiła też nowy rekord powiatu z wynikiem 42 min i 36 sekund. To rezultat lepszy od poprzedniego o 64 sekundy. W nagrodę zawodniczka Wilgi otrzymała ogromny puchar i kilka nagród rzeczowych. Ponadto za zwycięstwo w kategorii K-20 otrzymała drugi puchar.

27.05.2013 07:13
Gm. Sobolew: Biegali z całą Polską

Gończyce już po raz piąty włączyły się do ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W tym roku na starcie imprezy stanęło 65 biegaczy w czterech kategoriach. - Pogoda nie była tym razem sprzyjająca, a zatem i frekwencja niższa od oczekiwanej ? przyznaje organizator Ireneusz Kalbarczyk. Najmłodszym zawodnikiem był pięcioletni Damian Cieśla, a najstarszym 46-letni Grzegorz Śliz. Akcję Polska Biega rozpoczął bieg dla najmłodszych z kl. 0-III. Na dystansie 1800 metrów zwyciężyła Kinga Kisiel przed Nikolą Dziubak i Kamilą Kisiel. Wśród chłopców najszybszy okazał się Piotr Błażejczyk, który wyprzedził Macieja Babika i Jakuba Kopika.

27.05.2013 05:37
Wilga zdobyła Kozienice!

Wyjazdową wygraną z Energią Kozienice 3:1 (0:0) zawodnicy Wilgi Garwolin zrobili duży krok w kierunku pewnego utrzymania w IV lidze. Bramki dla GKS zdobywali Paweł Trojanek, Łukasz Puciłowski i Michał Kępka. W dzisiejszym meczu to goście z Garwolina byli przeważającą drużyną. Od początku spotkania Wilga stwarzała sytuacje bramkowe. Piotrowi Talarowi przy strzale zabrakło szczęścia, piłka trafiła w poprzeczkę. Później Michał Kępka nie zdołał z najbliższej odległości pokonać bramkarza rywala. Na prowadzenie mogli wyjść także gospodarze, ale Wilgę uratowała poprzeczka.

25.05.2013 17:18
20 awansów pod okiem Lidii Chojeckiej

Około 500 gimnazjalistów z 6 powiatów regionu siedleckiego wzięło udział w regionalnych eliminacjach do Wojewódzkich Igrzysk w Lekkiej Atletyce. 4 czerwca do Płocka pojedzie 20 reprezentantów szkół z powiatu garwolińskiego. Awans uzyskali zawodnicy z konkurencji indywidualnych. Na finał wojewódzki, mimo uzyskania miejsca na podium, nie pojadą garwolińskie sztafety. Po trzy medale w sztafetach zdobyli uczniowie z Żelechowa (4x100 dziewcząt ? 56,85 s ? III m., olimpijska dziewcząt (4:51,16 s ? III m.), olimpijska chłopców ? 3:49,97 s ? II m.). Na podium znalazła się także chłopięca sztafeta olimpijska z Maciejowic (3:50,93 s ? III m.). Do Płocka pojadą jedynie triumfatorzy biegów.

25.05.2013 11:30
Wykazali się talentem

8 rekordów życiowych i tyle samo medali zdobyli młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin podczas corocznych zawodów ?Szukamy talentów w środowisku wiejskim?. Regionalne Zrzeszenie LZS w Siedlcach, już od 1985 roku organizuje cykliczne, międzywojewódzkie zawody lekkoatletyczne dla szkół podstawowych i gimnazjów ?Szukamy talentów w środowisku wiejskim?. Na tegoroczne już 55, które odbyły się na stadionie Pogoni w Siedlcach, organizatorzy zaprosili młodych lekkoatletów Wilgi Garwolin. Klub sfederowany jest w Zrzeszeniu LZS.

25.05.2013 11:27

Rozgrywki ligowe wkraczają w decydującą fazę. Większość drużyn z powiatu garwolińskiego mecze rozegra na wyjeździe. Z sąsiadem z tabeli zmierzy się Wilga Garwolin. Dla podopiecznych Marka Krawczyka będzie to drugi z rzędu mecz poza własnym boiskiem. Jesienią w Garwolinie padł bezbramkowy remis. Teraz podział punktów byłby dla GKS dobrym rezultatem.

24.05.2013 05:57
Kickboxing: Zgłoś się do mistrzostw Garwolina

14 czerwca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Kickboxingu. Rywalizacja będzie się toczyła z podziałem na kategorie wagowe.Do rywalizacji w hali sportowej CSiK przy al. Żwirki i Wigury zaprasza Ośrodek Sportów Walki w Garwolinie. Impreza będzie elementem obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Początek zawodów 14 czerwca (piątek) o godz. 16. Zapisy, ważenie i parowanie zawodników odbędzie się 12 czerwca o godz. 18 w OSW w Garwolinie (ul. Jana Pawła II 22). W mistrzostwach może wciąż udział każdy kto trenuje sporty walki.

24.05.2013 05:35
GLK po 2. kolejce

Dziki, ZSP 1 Garwolin, Ben Gay Gang to po dwóch kolejkach Garwolińskiej Ligi Koszykówki niepokonane zespoły. We wczorajszych meczach ZSP 1 pokonał ZSP 2 52:34, Dziki wygrały z LO 78:25, a Ben Gay Gang nie miał litości dla No Mercy zwyciężając 48:39. Nadal najskuteczniejszym zawodnikiem ligi jest Piotr Abramowicz. Uczeń garwolińskiego ekonomika ma na koncie 58 punktów.

23.05.2013 06:06
Szczęśliwy remis Wilgi

Paweł Trojanek golem w doliczonym czasie gry zapewnił Wildze Garwolin wyjazdowy remis 2:2 z Okęciem Warszawa w zaległej 17. kolejce IV ligi. Od początku spotkania przeważającą stroną byli gospodarze walczący o uniknięcie spadku do okręgówki. W pierwszych 45 minutach Okęcie stworzyło 3-4 sytuacje do objęcia prowadzenia. GKS liczył na kontry lub stałe fragmenty gry. Taktyka przyniosła efekt w 36. minucie gry. W zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Kamil Zawadka.

22.05.2013 19:23
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie