niedziela, 29 września 2024 11:18
Sport:

Mateusz Kondej pokonał wicemistrza Polski!

Garwolin wygrał XIII Wielomecz Powiatów w Lekkiej Atletyce w Siedlcach. Najciekawszym wydarzeniem imprezy był pojedynek Mateusza Kondeja (Wilga Garwolin) z wicemistrzem Polski młodzików Michałem Roguskim (Pogoń Siedlce). Na dystansie 1000 metrów lepszy okazał się zawodnik z powiatu garwolińskiego. Przy ogromnym dopingu, nie tylko obu ekip, i po pasjonującym finiszu biegaczy, minimalnie lepszy okazał się Mateusz. Uzyskany czas ? 2,35.28s ? równy II klasie sportowej, jest nowym rekordem imprezy. Za ten wynik zawodnik Wilgi oraz jego trener Stanisław Buszta otrzymali pamiątkowe statuetki.

13.06.2013 07:40
Medale seniorów na mistrzostwach Polski

8 miejsc medalowych wywalczyli zawodnicy MKS Garwolin podczas Mistrzostw Polski Seniorów w badmintonie. Zawody były rozgrywane 8 i 9 czerwca w Solcu Kujawskim. Gry pojedyncze wygrali Jacek Prędki (+45) i Jerzy Rybicki (+60, na zdjęciu). Drugi wśród zawodników powyżej 70. roku życia był Leopold Tukendorf. Po srebro w deblu kategorii +45 sięgnęły Maria Brzeźnicka i Agnieszka Brojek. Sukces powtórzyli Leopold Tukendorf i Czesław Gwiazda (Żyrardów, +70).

12.06.2013 07:30
25. kolejka A-Klasy: Nasi przegrywają w hokejowym stylu

Jedynie Promnik Łaskarzew zapunktował w przedostatniej kolejce warszawskiej A-Klasy. Drużyny Snajpera Sośninka, KS Puznówka 1996, Burzy Pilawa i Wisły Maciejowice zaliczyły wysokie porażki. Rady rezerwom IV-ligowej Józefovii nie dali zawodnicy Snajpera. Po 7 minutach gry obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Później Waldemar Paszkowski trafił do własnej siatki. ? Między 25 a 45 minutą gospodarze mieli zdecydowaną przewagę. Strzelili nam jeszcze dwa gole. Ten fragment gry był decydujący ? komentuje Filip Rutkowski ze Snajpera. Tuż przed przerwą trafienie na 2:4 zaliczył Dariusz Zając.

11.06.2013 05:41
27. kolejka LO: Wilga lepsza od lidera

Z trzema punktami mecze 27. serii spotkań zakończyły drużyny Wilgi Miastków i Zrywu Sobolew. Orzeł Unin ma coraz mniejsze szansę na pozostanie w okręgówce. Niespodziankę sprawili zawodnicy Sępa Żelechów. Słaby początek meczu zdecydował porażce Hutnika. Goście z Miastkowa Kościelnego, którzy od końca października, przegrali tylko raz, tym razem odprawili z kwitkiem mistrza ligi okręgowej. Do przerwy podopieczni Tomasza Gugały prowadzili po bramce Piotra Domańskiego. 10 minut po zmianie stron było już 2:0, po golu młodzieżowca Krystiana Frelika. Naprzód odpowiedział tylko jednym trafieniem w 65. minucie z rzutu karnego.

Andrzej Gudro mistrzem Polski

Andrzej Gudro z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zdobył złoty medal Mistrzostw Polski LZS. W imprezie rozgrywanej w Słubicach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pozostali kulomioci z Garwolina ? Jan Parol i Michał Walenda. Krajowy czempionat był rozgrywany w weekend w Słubicach. Znakomicie na tych zawodach wypadł Andrzej Gudro wygrywając konkurs pchnięcia kulą 6 kg w kategorii juniorów wynikiem 17,56 m. W tym samym konkursie startował również Jan Parol ,który zajął piąte miejsce z wynikiem 15,72 m. Ponadto Andrzej Gudro zajął szóste miejsce w rzucie dyskiem juniorów (1,75 kg) z wynikiem 45,66 m, który jest jego nowym rekordem życiowym.  Andrzej i Janek są uczniami ZSP 2 w Garwolinie.

10.06.2013 09:06
21. kolejka B-Klasy: Amur lepszy od Orła

Zwycięstwem w derbowym pojedynku z Orłem Parysów zespół Amura Wilga nie stracił szans na awans do A-Klasy. Nadwiślańscy piłkarze o premiowane miejsce walczą z Wilgą II Garwolin, która rozgromiła jedenastkę z Glinianki. Niedzielne derby lepiej rozpoczęli gospodarze. Jednak strzały graczy Amura były niecelne. Goście pierwsze uderzenie na bramkę oddali dopiero po kwadransie gry. Pięć minut później skuteczną obroną nogami popisał się Daniel Fic po strzale Marcina Chyży. W kolejnej akcji oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Paweł Anczarski II, ale i tym razem górą był Fic. Miejscowi najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po podaniu Przemysława Głowali z najbliższej odległości przestrzelił Mariusz Cichecki.

10.06.2013 05:48
Wilga lepsza od Wulkanu

Po porażce ze Zniczem II 2:5, tym razem Wilga wygrała w takim stosunku z Wulkanem Zakrzew. Za tydzień w trakcie Dni Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego GKS zagra ostatni mecz sezonu 2012/2013. Do Wieniawy, gdzie swoje mecze rozgrywa Wulkan, Wilga pojechała dzisiaj w osłabionym składzie. Zabrakło przede wszystkim podstawowych obrońców Karola Zawadki, Łukasza Grązki i Patryka Mianowskiego. W przeciwieństwie do kilku wcześniejszych meczów GKS dobrze rozpoczął spotkanie. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Wachnicki. Trzy minuty później było już 2:0 po golu Kamila Zawadki. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 27. minucie. 10 minut przed końcem pierwszej połowy za dyskusję z arbitrem czerwoną kartkę zobaczył gracz Wulkanu.

08.06.2013 17:23
Podziękowanie dla kibiców Legii

Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu ?Gołąb? Garwolin Marian Cabaj, za naszym pośrednictwem, dziękuje kibicom Legii Warszawa. Publikujemy całość podziękowań.

07.06.2013 07:00
Ligowa zajawka

Większość ligowych drużyn powiatu zagra weekendowe mecze na wyjazdach. Sprawdź, kiedy na boisko wybiegnie twoja ulubiona drużyna. W Wieniawie ostatni wyjazdowy mecz sezonu zagra garwolińska Wilga. Na spotkanie z Wulkanem Zakrzew GKS pojedzie osłabiony brakiem aż sześciu zawodników. Sobotni rywal podopiecznych Marka Krawczyka jest już pewnym spadkowiczem.

07.06.2013 06:44
Wilga grała, a Znicz strzelał bramki

- Ciężko mówić o takim meczu ? przyznał po wyjazdowej porażce trener Wilgi Garwolin Marek Krawczyk. GKS w zaległym meczu 19. kolejki IV ligi przegrał w Pruszkowie ze Zniczem II 2:5 (0:2). Do końca sezonu pozostały dwie serie spotkań. Wczorajszy mecz rozgrywany o nietypowej porze (godz. 20) rozpoczął się źle dla gości. Po 26 minutach Znicz prowadził 2:0. ? Pruszków zagrał zdesperowany, bo grali praktycznie o życie. My jak zwykle przespaliśmy pierwszą połowę, choć mieliśmy sytuacje. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotrek Talar, okazję miał też Michał Kępka ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

06.06.2013 07:32
Medale w słońcu i deszczu

We wtorek w Płocku odbyły się Wojewódzkie Gimnazjalne Igrzyska Lekkoatletyczne, w których wystartowała 20 osobowa ekipa naszego powiatu. W imprezie wzięło udział, w wyniku eliminacji powiatowych, a następnie regionalnych, ponad 800 startujących z 42 powiatów Mazowsza. - Kapryśna pogoda i, co z przykrością należy stwierdzić, słaba organizacja zawodów spowodowały, że uzyskane wyniki  nie były najlepsze.  Zawody zaczęły się przy słonecznej pogodzie, a zakończyły w strugach deszczu i z ponad godzinnym opóźnieniem, co najbardziej odczuli  biegacze na dystansach 600, 800, 1000 i 1500 m ? komentuje kierownik wyjazdu Stanisław Buszta.- Reprezentacja powiatu garwolińskiego ustanowiła swoisty rekord pobytu na zawodach ? 15 godzin ! Wyjazd z Garwolina nastąpił  godz. 6.45, a powrót o 21.45 ? zaznacza.

06.06.2013 06:13
26. kolejka LO: Wilga idzie jak burza

Utrzymanie w siedleckiej okręgówce powoli wymyka się spod nóg piłkarzom Orła Unin. Passę nieprzegranych meczów od końca października kontynuują zawodnicy Wilgi Miastków. W miejsca w środkowej części tabeli walczą zespoły Hutnika, Zrywu i Sępa. Podopiecznych Tomasza Gugały z Miastkowa Kościelnego nie zdołał pokonać Orzeł. Mecz obfitował w ostre zagrania, czego efektem było dużo żółtych kartek i czerwony kartonik dla zawodnika Wilgi w końcówce meczu. Jedynego gola w 20. minucie strzelił Łukasz Wołoszka. ? Był to mecz walki. Oni grali słabo, my jeszcze słabiej ? przyznaje trener Orła Tomasz Talarek.

04.06.2013 13:02
24. kolejka A-Klasy: Wygrane Snajpera i Burzy

Do końca sezonu walka o utrzymanie w warszawskiej A-Klasie rozegra się między trzema drużynami z powiatu garwolińskiego ? Burzą Pilawa, KS Puznówka 1996 i Wisłą Maciejowice. Mecze o piłkarską pietruszkę rozgrywa Promnik Łaskarzew. Utrzymanie zapewnił sobie beniaminek z Sośninki. Derbowym zwycięstwem z klubem z Puznówki Snajper niemal na pewno zapewnił sobie pozostanie w A-Klasie na następny sezon. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Prowadzenie gospodarzom dał Dariusz Zając. Na 10 minut przed przerwą goście zdołali wyrównać.

04.06.2013 12:57
20. kolejka B-Klasy: Nasi walczą o awans

Tytuł mistrza warszawskiej B-Klasy zapewniła sobie drużyna Victorii Zerzeń. Szansę na drugie, premiowane awansem miejsce, mają jeszcze trzy drużyny z powiatu garwolińskiego. Najbliżej gry w A-Klasie jest Wilga II Garwolin. Rezerwy IV-ligowca w sobotę rozegrały zaległe spotkanie 13. kolejki z liderującą Victorią. Antybohaterem meczu był sędzia, który zdaniem trenera Wilgi II Marka Zatorskiego, wypaczył wynik spotkania. ? Prowadziliśmy do przerwy po bramce Jakuba Godlewskiego. W pierwszej połowie należały nam się dwa ewidentne rzuty karne, których nie podyktował sędzia. Za to w 81. minucie arbiter odgwizdał jedenastkę z kapelusza. Później wprawdzie przyznał się, że się pomylił, ale bramka padła ? relacjonuje szkoleniowiec z Garwolina.

03.06.2013 06:18
Popis braci Zawadków. Wilga zostaje w IV lidze

Zwycięstwem 5:0 (0:0) na trzy kolejki przed końcem sezonu Wilga Garwolin zagwarantowała sobie utrzymanie w IV lidze. Bohaterami meczu byli bracia Zawadkowie. Kamil strzelił dwa gole, zaliczył tyle samo asyst, gola strzelił Karol. Początek meczu nie zwiastował końcowej wysokiej wygranej. Gra gospodarzy wyglądała bardzo chaotycznie. ? Widać było spięcie zawodników, które było wywołane presją meczu. Wiedzieliśmy, że wygrana da nam utrzymanie ? przyznał po meczu trener GKS Marek Krawczyk. W pierwszych 45 minutach dwukrotnie bramkarza Polonii mógł pokonać Piotr Talar. Przewrotką goalkeepera gości chciał zaskoczyć Jakub Wachnicki. Strzałów zza pola karnego próbowali Kamil Zawadka i Patryk Mianowski. Gracze z Iłży najlepszą okazję zmarnowali w 29. minucie, kiedy piłka wylądowała na poprzeczce bramki Piotr Nurzyńskiego, który zastępował Łukasza Mariaka.

02.06.2013 18:16
Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie