niedziela, 29 września 2024 11:15

17. kolejka B-Klasy: Nasi bez zwycięstwa

Mecz, który może zdecydować o braku awansu przegrali zawodnicy Wilgi II Garwolin. Remisem zakończyło się wyjazdowe spotkanie Amura Wilga. Od ligowej piłki odpoczywali gracze parysowskiego Orła. W pojedynku dwóch zespołów rezerw w Wólce Mlądzkiej lepsi okazali się gospodarze, wsparci zawodnikami z A-Klasy. Trener Marek Zatorski na wyjazd nie mógł zabrać piłkarzy z IV-ligowej kadry, bo w tym samym czasie Wilga grała z Żyrardowianką. W obronie zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Cezarego Wągrodzkiego.

W pierwszej połowie oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Dla Wilgi II trafił Bartłomiej Sitek, który jeszcze trzykrotnie mógł pokonać bramkarza gospodarzy. Po przerwie Vulcan II szybko strzelił gola na 2:1. W 56. minucie wyrównał Sitek.

- Później przydarzyły nam się dwa proste błędy, po których straciliśmy bramki. Nie mogę powiedzieć, że chłopakom zabrakło chęci, bo powalczyli w tym spotkaniu ? komentuje trener Wilgi II Marek Zatorski. Wczorajsza porażka może przekreślić szansę rezerw IV-ligowca na grę w przyszłym sezonie w A-Klasie. ? Nie poddajemy się, walczymy do końca o awans ? zapowiada szkoleniowiec.

Vulcan II Wólka Mlądzka ? Wilga II Garwolin 4:2 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Bartłomiej Sitek 2
Wilga: Nurzyński, M. Sitarek, P. Wielgosz (Janisiewicz), Brych, Mariusz Makulec, Rzęsiewicz, Gola, Pleskot (M. Wielgosz), Jasiński (M. Wągrodzki), Walicki, Sitek.

Podziałem punktów zakończył się mecz w Sobieniach Jeziorach. Po początkowych wyrównanych minutach, do głosu doszli goście z Wilgi. ? Przez prawie 25 minut nasz bramkarz był bezrobotny. Nie schodziliśmy z połowy rywala ? relacjonuje pomocnik Amura Wojciech Parol. Zwieńczeniem starań była bramka Michała Strzeżka z rzutu karnego. Wcześniej po akcji skrzydłowego przyjezdnych piłka trafiła w rękę przeciwnika.

Po stracie bramki gospodarze ruszyli zdecydowanie pod bramkę Amura. Wyrównanie padło 10 minut po przerwie. Duży w tym udział obrońcy i bramkarza z Wilgi, u których zawiodła boiskowa komunikacja. W ostatnich 30 minutach oba zespoły dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki. Amurowi w jednej akcji zabrakło szczęścia, piłka trafiła w słupek.

KS Sobienie Jeziory ? Amur Wilga 1:1 (0:1)
Bramka dla Amura: Michał Strzeżek
Amur: Fic, Mateusz Głowala, Marek Głowala, Zagrodzki, Woźniak, P. Głowala, Parol (Cichecki), Gajownik (Widłak), Strzeżek, B. Winek (Błaszkiewicz), Szczepański (Lewandowski).