piątek, 4 października 2024 01:19
Sport:

Remis Wilgi w Mszczonowie

Podopieczni Marka Krawczyka zmarnowali szansę na wyjazdowe trzy punkty w Mszczonowie. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Kamil Zawadka tym razem pomylił się z 11. metrów, a GKS kończył mecz w dziewięciu. Początek dzisiejszej gry to pressing gospodarzy, którzy przez pierwsze 10 minut zdominowali drużynę z Garwolina. Na szczęście przyjezdnym udało się odeprzeć ataki Mszczonowianki i w kolejnych minutach to GKS miał więcej z gry. Wilga złapała swój rytm, ale okazję do pokonania bramkarza stworzyła dopiero tuż przed przerwą.

13.09.2014 18:01
Zgłoś do turnieju pod patronatem premiera

Już 16 września (wtorek) na boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie zostaną zorganizowane eliminacje gminne V Turnieju w Puchar Premiera RP. Zawody odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych : 10-11 lat (2003-2004) oraz 12-13 lat (2001-2002). W turnieju mogą uczestniczyć reprezentację szkół, klas , drużyny UKS i dzikie drużyny. W drużynie może zostać zgłoszonych maksymalnie trzech zawodników grających w klubach. Drużyny mogą liczyć 10 zawodników , na boisku gra pięciu plus bramkarz.

12.09.2014 06:29
Przebudowany zespół 4CV ruszył z przygotowaniami

Bez kilku zawodników z poprzedniej kadry i z nowymi ? młodymi ? siatkarzami przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli zawodnicy SPS 4CV Garwolin. Drużyna, która w poprzednim sezonie otarła się o wyjście z grupy (ostatecznie trzecie miejsce), spotkała się na pierwszym treningu 18 sierpnia. - Trenowaliśmy 3-4 w tygodniu. Niestety frekwencja była słaba, od 4-12 osób.. a teoretycznie w składzie będzie ok. 16 osób ? przyznaje kierownik i kapitan drużyny Krzysztof Kisiel. Po pierwszych treningach typowo wytrzymałościowych, w ubiegłym tygodniu zespół zaczął trenować w hali. W sobotę SPS zagra pierwsze sparingi, w trakcie towarzyskiego turnieju.

12.09.2014 06:00
GKS wreszcie zapunktował

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 7. kolejki IV ligi między Spartą Jazgarzew a Wilgą Garwolin. GKS przerwał serię trzech porażek. Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci Piotr Ekierta. Piłkarze wystąpili w spotkaniu z czarnymi przepaskami, okazując tym samym szacunek dla zmarłego byłego zawodnika i trenera klubu.

11.09.2014 09:26
Kolejny rekord Katarzyny Latuszek

W Warszawie odbyły się jesienne zawody lekkoatletyczne, w których z powodzeniem wystąpili zawodnicy Wilgi Garwolin. W kategorii młodziczek, 15- letnia Katarzyna Latuszek (na zdjęciu) zwyciężyła w konkursie rzutu oszczepem o wadze 500 g i wynikiem 36.43m ustanowiła nowy rekord powiatu w tej kategorii wiekowej. Następna zawodniczka uzyskała wynik o ponad dziewięć metrów m gorszy od lekkoatletki GKS. - Rezultat ten klasyfikuje naszą zawodniczkę na 9. miejscu w Polsce ? podkreśla trener Stanisław Buszta.

11.09.2014 05:34
Grand Prix na finiszu, ale walka trwa

Sylwii i Robertowi Głowalom zwycięstwa nikt już nie odbierze, ale nie wszystko zostało już rozstrzygnięte. W ostatnim biegu walka o miejsca na podium rozegra się zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Wielki finał trzeciego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się 19 października. Przedostatni bieg w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbył się w minioną niedzielę na Zarzeczu. Był on także częścią obchodów 75. rocznicy bombardowania Garwolina. Zainteresowanie wspólnym bieganiem jak zwykle duże. Cieszył najbardziej fakt, że w najmłodszej kategorii wiekowej (dzieci poniżej 7. roku życia) pobiegło prawie 30 małych zawodników.

10.09.2014 13:05
Wilga II i Promnik nie spuszczają z tonu

3. kolejka warszawskiej A-Klasy była bardzo udana dla drużyn z powiatu garwolińskiego. Wysokie zwycięstwa odniosły zespoły Wilgi II Garwolin, Promnika Łaskarzew, Wisły Maciejowice i Snajpera Sośninka. Trzy punkty zainkasowała także ?11? z Puznówki. Przegrał jedynie Amur Wilga. Rezerwy IV-ligowca do Józefowa pojechały w roli faworyta. Od początku spotkania GKS był stroną przeważającą. Już w 10. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Godlewski, który wykorzystał rzut karny. Wcześniej strzał Patryka Janisiewicza ręką zatrzymał piłkarz Józefovii. Mimo kolejnych dogodnych okazji, przed przerwą nie padły kolejne gole dla gości.

09.09.2014 06:41
Trzecia kolejna porażka Wilgi

Wrzesień nie służy piłkarzom Wilgi Garwolin. GKS w tym miesiącu nie zdobył ani jednego punktu na boiskach IV ligi. ? Spokojnie. Graliśmy z czołówką ligi ? uspokaja trener Marek Krawczyk. Mecz szóstej kolejki Wilga rozegrała w sobotę w Przysusze. Oskar bardzo dobrze wystartował w lidze, odnosząc cztery zwycięstwa przy jednym remisie. Początek spotkania należał do gospodarzy. Pierwszą wyborną okazję Oskara wybronił Piotr Nurzyński. Przy kolejnych akcjach w 16. i 24. minucie bramkarz Wilgi był bez szans.

08.09.2014 14:57
Zapisz się do szkoły tenisa!

Ruszyły zapisy do Szkoły Tenisa Michała Gontarza w Garwolinie. To świetna propozycja dla dzieci już od 4. roku życia oraz dla dorosłych. Szkoła Tenisa zaprasza wszystkie chętne osoby na pierwszą przygodę z tenisem lub doskonalenie umiejętności już nabytych. Lekcje odbywają są z podziałem na wiek, w formie grupowej lub indywidualnej. Dla dzieci i dorosłych. Treningi prowadzone są pod okiem doświadczonego instruktora tenisa mgr Michała Gontarza. W sezonie wiosenno-letnim zajęcia odbywają się na kortach tenisowych przy basenie ?Garwolanka?, jesienią i zimą w hali sportowej.

05.09.2014 05:54
Grand Prix po raz trzeci - biegniemy w niedzielę

Po wakacyjnej przerwie wracamy do biegania. Trzeci bieg w ramach III Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 7 września, na Zarzeczu. Tym razem impreza wpisuje się w obchody rocznicy bombardowania Garwolina. Czy znów padnie rekord frekwencji? Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów. Pierwszy z nich odbył się w kwietniu, drugi w maju. W imprezie udział może wziąć każdy. Dzieci rywalizują ze sobą aż w czterech kategoriach wiekowych na różnych, dostosowanych do ich możliwości dystansach. Dorośli mają do pokonania prawie 7-kilometrową trasę wokół terenów rekreacyjnych, zalewu i rzeki Wilgi.

03.09.2014 06:02
Hokejowe zwycięstwo Wilgi II

Promnik Łaskarzew i Wilga II Garwolin, po dwóch kolejkach, są w gronie niepokonanych drużyn warszawskiej A-Klasy. Rezerwy IV-ligowca pokonały w weekend zaplecze Startu Otwock 4:3. W derbach Ziemi Łaskarzewskiej ŁKS rozgromił Snajpera. Drugie remisy zanotowały ?11? z Puznówki i Maciejowic. Z pierwszego zwycięstwa cieszył się Amur Wilga. Spotkanie rezerw klubów z IV i III ligi odbyło się na boisku przy ul. II Armii WP. Od początku przewagę uzyskali gospodarze. W 15. minucie Patryk Janisiewicz wykorzystał podanie Marka Jasińskiego. Obaj piłkarze przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy mogli pokusić się o kolejne trafienia. Znakomitych okazji nie wykorzystał także Dominik Alot. Zemściło się tuż przed gwizdkiem na przerwę. Wilga wychodziła do kontry 3/2, niefrasobliwe podanie otworzyło obrońcy Startu drogę do dokładnego zagrania na prawą stronę, gdzie niepilnowany rywal pokonał Roberta Baczewskiego.

02.09.2014 06:21
Medale badmintonistów w... lekkoatletyce

Z dziewięcioma medalami wrócili zawodnicy MKS Garwolin z Warmia Mazury Senior Games. Badmintoniści krążki zdobywali także w dyscyplinach lekkoatletycznych. W drugiej edycji igrzysk dla osób powyżej 45. roku życia wystartowała dwuosobowa reprezentacja z Garwolina. Agnieszka Brojek zdobyła srebro w biegu na 100 metrów (kat. 45+), a Jerzy Rybicki (kat. 60+) na tym samym dystansie był trzeci. Medalowy dublet na bieżni nominalnie badmintoniści uzbierali po sztafetach. Agnieszka Brojek zwyciężyła w sztafecie 4x100 metrów (kat. 45+) ,a Jerzy Rybicki był drugi w drużynowym biegu (4x100 m), gdzie wiek sztafety musiał przekroczyć 240 lat.

02.09.2014 04:57
Ruszył nabór do Wilgi Garwolin

Jeśli twoje 7-letnie dziecko chce zostać następcą Lewandowskiego, Piszczka czy Szczęsnego, zapisz je do zawiązywanej właśnie sekcji piłki nożnej Wilgi Garwolin. Ruszył nabór do drużyny złożonej z chłopców z rocznika 2007 i młodszych. Pod skrzydłami trenera, najmłodsi adepci piłki nożnej będą zdobywali pierwsze szlify. Gwarantowane podnoszenie umiejętności.

Zadyszka Wilgi Garwolin

Po bardzo udanym starcie sezonu i trzech meczach bez porażki, Wilga Garwolin przegrała dwa spotkania mazowieckiej IV ligi. W środę podopieczni Marka Krawczyka zagrali w Konstancinie Jeziornie. Spotkanie z beniaminkiem ligi toczyło się w trudnych warunkach pogodowych. W odniesieniu zwycięstwa 1:0 gospodarzom pomógł w pewnym stopniu deszcz, który utrudnił wybicie piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Gol w spotkaniu na wodzie padł na trzy minut przed końcowym gwizdkiem.

01.09.2014 11:08
Formę szlifowali w Olecku

14 lekkoatletów ?Wilgi? Garwolin, wzięło udział w 9-dniowym zgrupowaniu przed jesienną częścią sezonu lekkoatletycznego. Obóz odbył się w urokliwym Olecku, który posiada walory nie tylko sportowe, ale i turystyczne. - W tym mieście przed drugą częścią sezonu przygotowują się zawodnicy wielu dyscyplin sportowych, a samych lekkoatletów było ponad 10 grup treningowych. Swoisty mikroklimat i wspaniała trasa rowerowo-biegowa wokół jeziora, która liczy ponad 12 kilometrów, ściąga do Olecka nie tylko sportowców ale i wielu turystów. Moi podopieczni ćwiczyli 2 razy dziennie, a zajęcia odbywały się w terenie oraz na tartanowym stadionie miejscowych ?Czarnych? ? mówi trener Stanisław Buszta.

29.08.2014 08:25