czwartek, 3 października 2024 23:13
Sport:

Sport

Wilga wreszcie zwycięska

Serię pięciu porażek z rzędu przerwali piłkarze Wilgi Garwolin. Podopieczni Marka Krawczyka po prawie dwóch miesiącach od ostatniego zwycięstwa, ponownie sięgnęli po komplet punktów. GKS pokonał w Grójcu Mazowsze 4:1. Kluczowe dla losów spotkania były akcje Michała Kępki. Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od gry w środku pola. Wilga w pierwszych 30 minutach raz poważnie zagroziła bramce Mazowsza. Nie obyło się przy tym bez kontrowersji. Wychodzącego sam na sam z bramkarzem Łukasza Puciłowskiego faulował obrońca gospodarzy. Sędzia pokazał defensorowi za to zagranie jedynie żółtą kartkę.

19.10.2014 12:22
W gronie najlepszych nauczycieli tenisistów

Nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie Robert Barański zajął trzecie miejsce w XIV Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Impreza została rozegrana w Sandomierzu. Do rywalizacji w nadwiślańskim grodzie przystąpiło 102 nauczycieli z całego kraju. Tegoroczne zawody połączone były z 13. Drużynowymi Mistrzostwami w Tenisie Stołowym. W gronie zawodników byli nie tylko nauczyciele aktywni zawodowo, ale także emeryci.

16.10.2014 04:54
Popłyń po puchar

Stowarzyszenie UKS Delfin oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają na XII Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Impreza odbędzie się 26 października (niedziela) na Pływalni Miejskiej "Garwolanka". Rozgrzewka rozpocznie się o godzinie 9:00, a pół godziny później wystartują pierwsi zawodnicy. Celem imprezy jest popularyzacja pływania wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, propagowanie idei ?wychowanie przez sport?. W zawodach mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli - także razem w sztafecie rodzinnej, w której może wystartować rodzic i dziecko.

15.10.2014 08:46
Na ostatniej prostej ? finał biegowego Grand Prix

Zwycięzców klasyfikacji generalnej co prawda już znamy, ale w walce po pozostałe miejsca na podium emocji na pewno nie zabraknie. Już w najbliższą niedzielę ostatni, finałowy bieg w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Uwaga! Impreza wystartuje dwie godziny wcześniej niż zwykle. Miejsce, trasy, dystanse zarówno dla najmłodszych, jak i starszych zawodników pozostają bez zmian. Ze względów organizacyjnych jednak finał odbędzie się nieco wcześniej. Biuro zawodów na Zarzeczu zostanie otwarte o 12:30. O 13:00 wystartują biegi dla dzieci, a godzinę później bieg dla dorosłych.

14.10.2014 12:39
Dublety Pyry i Alota w Wildze II

Tempa w warszawskiej A-Klasie nie zwalnia Wilga II Garwolin. Podopieczni Jacka Tracza wygrali ósmy mecz  sezonu, pokonując tym razem na wyjeździe Advit Wiązowna 4:0 (1:0). Tylko punkt straty do GKS ma Promnik. Remisem zakończyły się derby powiatu między Snajperem a Amurem. Porażki zanotowały jedenastki z Maciejowic i Puznówki. Sobotnie spotkanie w Wiązownej toczyło się pod dyktando gości. Wilga w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka dogodnych okazji. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Konrad Woźniak i Marcin Makulec. Udało sie tylko raz. W 25. minucie piłkę z lewej strony między obrońców Advitu zagrał Tomasz Kęsik. Podanie przejął Paweł Pyra, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

14.10.2014 05:59
Wysoka forma lekkoatletów na zakończenie sezonu

Udanie w mityngu z okazji 65-lecia KS Wisły Puławy wystartowali zawodnicy z powiatu garwolińskiego. Najliczniejszą reprezentację stanowili lekkoatleci Wilgi Garwolin. Znakomicie spisał się także kulomiot Jan Parol z ZSP nr 2. Puławskie zawody odbyły się w niedzielę i były lekkoatletycznym zakończeniem sezonu. 15-letnia Katarzyna Szczegot ustanowiła wynikiem 19.24.38s nowy rekord powiatu seniorek w biegu 5000 m. Poprzedni, ustanowiony 28 lat temu przez Dorotę  Zduńczyk wynik, Kasia poprawiła o 21 sekund. W tym samym biegu, Klaudia Gałązka, również wpisała się na listę rekordzistek młodziczek,  rezultatem 21.30.71s.

14.10.2014 05:34
Pierwsza porażka kadetów GTS

Po trzech zwycięstwach na rozpoczęcie sezonu, tym razem porażkę zaliczyli kadeci GTS Wilgi Garwolin. Nastoletni podopieczni Jakuba Sokołowskiego ulegli we własnej hali KPS Siedlce 0:3 (-20, -15, -23). Kadeci GTS od tego sezonu rozpoczęli ligową rywalizację od startu w II lidze mazowieckiej (grupa B). Z grona pięciu zespołów awans do fazy play-off uzyskają, podobnie jak grupy A, dwa zespoły. Do I ligi bezpośrednio awansuje jedna drużyna, druga zagra baraż z przedostatnim zespołem wyższej klasy rozgrywkowej.

13.10.2014 05:05
Piąta z rzędu porażka Wilgi

Komplikuje się sytuacja garwolińskiej Wilgi w tabeli IV ligi. Po piątej porażce z rzędu GKS, po 13. kolejkach, ma na koncie nadal dziewięć punktów. Dzisiaj w Kozienicach podopieczni Marka Krawczyka przegrali z Energią 1:3 (0:1). Na spotkanie do Kozienic Wilga pojechała bez etatowego napastnika. Michała Kępkę na szpicy zastąpił Sebastian Papiernik. To po akcji ?Papiera? i Łukasz Puciłowskiego Wilga mogła pokusić się o trafienie w pierwszej połowie. Dwójka zawodników Wilgi nie zdołała jednak skutecznie zakończyć akcji z przewagą jednego zawodnika. Wcześniej, bo w 36. minucie serię błędów GKS wykorzystali gospodarze, którzy objęli prowadzenie.

11.10.2014 16:16
Znamy rywali i terminarz 4CV

Mocno przebudowany zespół siatkarzy SPS 4CV 25 października rozpocznie nowy sezon. W gronie III-ligowych rywali są mocne zespoły. Drużynie z Garwolina przyjdzie rywalizować z 11 zespołami. Większość z nich to kluby, które przed rokiem występowały w III lidze ? KKS Kozienice, MDK Warszawa, Sparta Grodzisk Mazowiecki, Lesan Halinów, Jaguar Wolanów, Metro Warszawa, MOS Warszawa, Wilanów Powsinek. Z II ligi spadł KS Zawkrze Mława, awans z IV poziomu rozgrywek uzyskały dwie Iskry z Gózdu i Zielonej.

08.10.2014 06:28
Marcin Gałązka w ?10? Biegnij Warszawo

W niedzielę rozegrano imprezę Biegnij Warszawo. Na stołeczne ulice wybiegło prawie 9000 biegaczy. 10. do mety dobiegł Marcin Gałązka z Wilgi Garwolin. 10-kilometrowa trasa wiodła m.in. ulicami Czerniakowska, Spacerową, Al. Jerozolimskimi. Start i meta zlokalizowane były przy Pepsi Arenie.  Bieg stał na bardzo wysokim poziomie. Czołowa trójka nie przekroczyła 30 minut. Jako pierwsi na metę wbiegli Kenijczycy ? David Metto (28:58) i Daniel Muindi Mutei (29:00). Trzeci był Emil Dobrowolski z Chotomowa (30:00).

07.10.2014 08:47
11 goli w meczu Wilgi II

Okazałym zwycięstwem 8:3 z Victorią Zerzeń Wilga II Garwolin przedłużyła passę meczów bez porażki w bieżącym sezonie warszawskiej A-Klasy. Niedzielne spotkanie, mimo wysokiej wygranej, nie przebiegało od początku po myśli gospodarzy. Rozpoczęło się dobrze, bo od trafienia w 10. minucie Łukasza Trzcińskiego. Goście wyrównali pięć minut później. Po kolejnych 300 sekundach, Wilga II była ponownie na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dominik Alot. Kolejne dwa gola wpadły do bramki gospodarzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy miejscowi popisali się składną akcją, po której padła bramka na 3:3. Jej autorem był Patryk Janisiewicz.

07.10.2014 06:56
Blamaż Wilgi w Pruszkowie

- Nic nie usprawiedliwia naszej postawy w tym meczu ? przyznał trener Wilgi Marek Krawczyk po porażce w Pruszkowie ze Zniczem II 0:7. W barwach zwycięzców zagrało kilku zawodników z II ligi. Wczorajsza spotkanie źle rozpoczęli goście z Garwolina. Znicz po 16 minutach prowadził już 2:0. W kolejnych akcjach do głosu doszli goście. Trafienie Wildze mogło dać kilku piłkarzy. Kamil Zawadka próbował z 10 metrów. Okazje mieli także Michał Kępka i Łukasz Puciłowski. Po strzale Sebastiana Papiernika piłka uderzyła w poprzeczkę.

06.10.2014 13:28
Wystartował I Memoriał Piotra Ekierta

Około 70 osób wzięło udział w I Memoriale Piotra Ekierta, zmarłego miesiąc temu propagatora turystyki rowerowej w powiecie garwolińskim. Impreza, choć formalnie odbyła się po raz pierwszy, to jej historia jest dłuższa. ? Co roku spotykamy się, aby uczcić pamięć zmarłych kolegów m.in. Piotra Kałaski, Tadka Rogali, Jarka Maczkowskiego, w tym roku do tego grona dołączył Piotr Ekiert ? mówi współorganizator Grzegorz Mikulski.

05.10.2014 09:57
Wilga gromi w PP. Dwa gole... bramkarza

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Wilgi Garwolin w pierwszym tegorocznym występie w Pucharze Polski. W IV rundzie rozgrywek na szczeblu MZPN GKS rozgromił A-Klasową Wisłę Maciejowice 9:3 (4:1). Na wczorajsze do Maciejowic trener Marek Krawczyk zabrał przede wszystkim zawodników drugiej drużyny, występującej na tym samym poziomie co Wisła. Z pierwszego składu na boisku zobaczyliśmy pięciu zawodników. Po dłuższej kontuzji jeszcze z okresu przygotowawczego do gry wrócił Łukasz Korgul.

02.10.2014 12:46
Truchtacze na Maratonie Warszawskim

27 miejsce w klasyfikacji drużynowej, 3 debiuty i 2 rekordy życiowe. Wśród kilku tysięcy zawodników 36. PZU Maratonu Warszawskiego była także pokaźna grupa reprezentantów z powiatu garwolińskiego, a w niej zawodnicy klubu Truchtacz.pl. PZU Maraton Warszawski odbył się tradycyjnie w ostatnią niedzielę września. Była to już 36. edycja tej imprezy. Ponad 8 tysięcy zawodników wystartowało z Mostu Poniatowskiego. Biegli między innymi ulicą Marszałkowską obok Pałacu Kultury, okolicami Starego Miasta, Wisłostradą, obok Łazienek Królewskich aż do najbardziej oddalonych na południe zakątków Warszawy i z powrotem ulicą Puławską i Alejami Ujazdowskimi do centrum. Meta oczywiście na płycie Stadionu Narodowego.

01.10.2014 09:43