czwartek, 3 października 2024 23:13
Sport:

Sukcesy biegaczy w Łukowie

Nie tylko w stolicy organizowano biegi z okazji Święta Niepodległości. Łuków po raz 22. gościł uczestników biegu ulicznego organizowanego 11 listopada. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie, KS Puznówka 1996 i Wilgi Garwolin. W klasyfikacji drużynowej ?Dwójka? uplasowała się na trzecim miejscu w gronie dziewięciu ekip. Skład: Karol Pawlak, Damian Szostak, Albert Gendek, Daniel Kuźma, Damian Kuźma, Marcin Flak, Mateusz Domański. Najlepiej pobiegł pierwszy z wymienionych, który zajął czwarte miejsce.

13.11.2014 07:02
Dwa miejsca dla Wilgi w ?10? Biegu Niepodległości

Rekordowa ilość  ponad 12 tysięcy biegaczy wzięło udział w XXVI Biegu Niepodległości w Warszawie. A na mecie w pierwszej dziesiątce dwóch zawodników Wilgi Garwolin ? Robert Głowala i Marcin Gałązka. Akces do startu zgłosiło wielu znakomitych sportowców, z rekordzista Polski w rzucie dyskiem, Piotrem Małachowskim na czele. Biegacze do startu na dystansie 10 km, wystartowali po odśpiewaniu hymnu państwowego, punktualnie o godzinie 11.11. Honorowym starterem był syn rotmistrza Witolda Pileckiego, Andrzej, który następnie wręczał nagrody najlepszym biegaczom.

12.11.2014 07:08
4:0 Wilgi II Garwolin

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach Wilga II Garwolin pokonała Amigos Warszawa 4:0 w przedostatniej jesiennej kolejce warszawskiej A-Klasy. Liderem jest Promnik Łaskarzew, który rozegrał już wszystkie mecze pierwszej części sezonu. Rezerwy IV-ligowca z nową drużyną w tej grupie warszawskiej A-Klasy mierzyły się wczoraj. Pierwsze minuty to wyrównana gra. Goście mogli pokusić się o prowadzenie. W 25. minucie szybka kontra zawodników z Warszawy powinna zakończyć się bramką, ale strzał był minimalnie niecelny.

10.11.2014 08:56
Pierwsze zwycięstwo siatkarzy 4CV

Po pierwszy komplet punktów w sezonie sięgnęli zawodnicy SPS 4CV. Garwolińscy siatkarze pewnie ograli spadkowicza z II ligi KS Zawkrze Mława 3:0 (22, 8, 21). Początek dzisiejszego spotkania należał do gości, którzy po raz ostatni grali w Garwolinie kilka lat temu. Wtedy II-ligowym przeciwnikiem był zespół GTS Wilga, gdzie na rozegraniu występował Jakub Sokołowski, obecny trener SPS. Szkoleniowiec gospodarzy musiał eksperymentować z zestawieniem pierwszej szóstki. Na mecz nie dojechał Krzysztof Zawisza, którego na ataku zastąpił nominalny przyjmujący Tomasz Rosłaniec. Z kolei jego miejsce u boku Krzysztofa Kisiela zajął Marcin Ozimek.

08.11.2014 18:25
Mecz Wilgi odwołany

Zaplanowany na dzisiaj mecz przedostatniej jesiennej kolejki IV ligi między Zwolenianką  a Wilgą Garwolin nie odbył się. Boisko w Zwoleniu zostało podtopione przez deszcz. - Informację o złym stanie boiska otrzymaliśmy dzisiaj jeszcze przed wyjazdem. Pierwsze przymiarki mówią o tym, żeby spotkanie rozegrać 11 listopada, ale nie wiadomo jaka będzie pogoda i czy MZPN wyrazi na to zgodę ? mówi trener Wilgi Garwolin Marek Krawczyk.

08.11.2014 13:41
Rusza III edycja GLH

Mimo, że to dopiero trzecia edycja, to Gminna Liga Halowa Futsal Cup cieszy się bardzo duża popularnością. Niemal wszystkie miejsca w tegorocznych rozgrywkach zostały zajęte... pięć minut po ogłoszeniu naboru. GLH organizuje niezmiennie zarząd Klubu Sportowego Snajper Sośninka. Rywalizacja będzie się toczyć o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew. - To już III edycja tej wspaniałej ligi. Jest to największe sportowe przedsięwzięcie w gminie Łaskarzew oraz w tej części powiatu garwolińskiego. GLH to ponad 100 godzin emocjonujących rozgrywek ? mówi organizator Filip Rutkowski.

30.10.2014 05:31
Dwa zwycięstwa i rekord w Radomiu

Nad zalewem Borki w Radomiu odbył się w dniu 26 października IX Ogólnopolski Maraton Trzeźwości. W ramach imprezy zawodnicy startowali w pełnym maratonie, półmaratonie i mini-maratonie. Przedstawiciele Wilgi wybrali tym razem start na tym najkrótszym dystansie ? 4 km 219 m. Wśród kobiet , nasza obecnie najlepsza biegaczka ? Katarzyna Szczegot (na zdjęciu) wygrała ten bieg z dużą przewagą,  a wynikiem 16 minut i 39 sekund poprawiła o półtorej minuty poprzedni rekord   powiatu, który w roku ubiegłym ustanowiła Klaudia Gałązka.

29.10.2014 05:47
Dziewiąta wygrana Wilgi II

Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej warszawskiej A-Klasy Wilga II Garwolin jest nadal niepokonana. W ostatniej serii spotkań podopieczni Jacka Tracza pokonali KS Puznówka 1996 2:1. Wysokie zwycięstwa zanotowały drużyny Promnika Łaskarzew i Wisły Maciejowice. Remis z boiska rywala przywiózł Amur Wilga. Tym razem bez punktu Snajper Sośninka. Niedzielny pojedynek GKS z drużyną Puznówki rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy. Wilga już w 12. minucie objęła prowadzenie. Z lewej strony piłkę w pole karne wrzucił Kamil Brych. Złe wybicie obrońcy z Puznówki wykorzystał Dominik Alot. Strzał napastnika ręką zatrzymał defensor rywala, a jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Godlewski.

28.10.2014 07:36
Całe podium dla Wilgi Garwolin

W Parku Skaryszewskim w Warszawie, odbyła się VII edycja biegów pn ?Praska Dycha?, której organizatorami był ? Runnig Consulting -  Mariusz Giżyński i Kuba Wiśniewski PR?. W ramach zawodów rozegrano trzy biegi - młodzieżowe oraz dwa biegi ? tzw. ?Szybka Dycha? oraz ?Otwarta Dycha?. W zawodach wystartowało łącznie ponad 700 osób, w tym ośmiu młodych biegaczy Wilgi Garwolin, którzy wystartowali w biegu gimnazjalnym, na dystansie 2500 m.

27.10.2014 05:39
Punkt na inaugurację sezonu

Od porażki 2:3 z warszawskim Metrem sezon w III lidze mazowieckiej rozpoczęli zawodnicy SPS 4CV Garwolin. W inauguracyjnym meczu zadebiutowali wszyscy nowi gracze, którzy dołączyli do zespołu w ostatnich tygodniach. Pierwszy set w sezonie ułożył się po myśli zawodników 4CV. Gospodarze wczorajszego spotkania grali skutecznie i uważnie, wykorzystując przy tym słabsze przyjęcie rywala. W pierwszych akacjach z dobrej strony pokazał się Mateusz Poreda, zastępujący na środku siatki Kamila Barana, który zrezygnował z wyczynowego sportu. Wysokie prowadzenie SPS 11:7 uśpiło na kilka akcji czujność miejscowych. Metro wyrównało 13:13, ale po chwili gospodarze odbudowali wysoką przewagę 17:13. Decydująca o losach seta była akcja przy stanie 19:17. Piłka kilka razy przechodziła przez siatkę, a punkt ostatecznie zdobyli gracze SPS.

26.10.2014 09:43
Dobra passa Wilgi. Tym razem wygrana w Wierzbicy

Piłkarze Wilgi Garwolin pokonali w Wierzbicy miejscowego Orła 2:1 i zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu, trzecie biorąc pod uwagę pucharową wygraną z warszawską Olimpią. Po słabej środkowej części rundy, zespół Marka Krawczyka wychodzi na prostą. ? Walczymy w ostatnich meczach o komplet punktów ? zapowiada szkoleniowiec. Dzisiejsze spotkanie pod Radomiem rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi GKS. Goście po czterech minutach powinni prowadzić 2:0. Najpierw z ostrego kąta bramkarza Orła nie zdołał pokonać Michał Kępka, później z pięciu metrów do pustej bramki nie trafił Piotr Talar.

25.10.2014 12:55
4CV rozpoczyna sezon

- Na pewno liga będzie w tym roku silniejsza niż przed rokiem ? mówi trener SPS 4CV Jakub Sokołowski. W sobotę meczem z warszawskim Metrem garwoliński III-ligowiec rozpoczyna sezon 2014/2015. Przed sezonem w zespole z Garwolina doszło do wielu roszad w składzie. Z gry zrezygnowali środkowi Kamil Baran i Piotr Szyćko oraz przyjmujący Mariusz Kurek i Marcin Jakubowski. W ich miejsce przyszli występujący na środku siatki Mateusz Poreda i Milan Miłek. Na pozycję przyjmujących kadrę zasilili znany z występów w GTS Wildze Garwolin Tomasz Rosłaniec (ostatnio II-ligowy Huragan Wołomin), kadet GTS Jakub Skrajny oraz Marcin Malczewski.

23.10.2014 10:56
Wilga w półfinale Pucharu Polski

Słabszą od spodziewanej postawę w lidze, piłkarze IV-ligowej Wilgi Garwolina nadrabiają skuteczną grą w Pucharze Polski. W Miętnem GKS pokonał Olimpię Warszawa 3:0 i jest już w półfinale rozgrywek na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wczorajszy rywal Wilgi jest beniaminkiem grupy północnej IV ligi. Dwa lata temu na drodze do awansu z Ligi Okręgowej stołecznemu zespołowi stanął... GKS. Wówczas w barażowym dwumeczu Wilga ograła Olimpię 9:1.

23.10.2014 04:53
Drugi remis rezerw Wilgi

Po 10. kolejkach warszawskiej A-Klasy Wilga II Garwolin jest nadal jedyną niepokonana drużyną. W sobotę GKS zremisował a AON Rembertów 1:1. Szansy do objęcia prowadzenia w tabeli nie wykorzystał Promnik Łaskarzew. Zapunktowały także zespoły Amura Wilga i Snajpera Sośninka. W Rembertowie podopieczni Jacka Tracza nie zagrali z polotem jak w poprzednich spotkaniach. Bramki padły w drugiej połowie. Przed zmianą stron goście mieli jedną wyborną okazję do objęcia prowadzenia. W 29. minucie Mariusz Dróżdż zagrał z prawej strony do Dominika Alota, ale ten nie trafił czysto w piłkę.

21.10.2014 03:52
III Grand Prix Ziemi Garwolińskiej na mecie

Rodzeństwo Głowalów obroniło tytuły z ubiegłego roku. Sylwia i Robert nie musieli nawet startować w ostatnim biegu ? zwycięstwo w III Grand Prix Ziemi Garwolińskiej zapewnili sobie już we wrześniu. Walka o pozostałe miejsca na podium trwała do ostatnich metrów. Niedzielne, finałowe bieganie sprawiło wiele radości przede wszystkim najmłodszym. Grand Prix Ziemi Garwolińskiej z sukcesem zakończyło się wczoraj. - Sukces to nie tylko świetne wyniki zawodników, ale przede wszystkim rosnąca z edycji na edycję i z biegu na bieg frekwencja. Tym samym nasz główny cel, czyli popularyzacja biegania wśród mieszkańców Garwolina i okolic został osiągnięty ? podkreśla Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

20.10.2014 20:38