piątek, 4 października 2024 01:18

Pierwsze zwycięstwo siatkarzy 4CV

Po pierwszy komplet punktów w sezonie sięgnęli zawodnicy SPS 4CV. Garwolińscy siatkarze pewnie ograli spadkowicza z II ligi KS Zawkrze Mława 3:0 (22, 8, 21). Początek dzisiejszego spotkania należał do gości, którzy po raz ostatni grali w Garwolinie kilka lat temu. Wtedy II-ligowym przeciwnikiem był zespół GTS Wilga, gdzie na rozegraniu występował Jakub Sokołowski, obecny trener SPS. Szkoleniowiec gospodarzy musiał eksperymentować z zestawieniem pierwszej szóstki. Na mecz nie dojechał Krzysztof Zawisza, którego na ataku zastąpił nominalny przyjmujący Tomasz Rosłaniec. Z kolei jego miejsce u boku Krzysztofa Kisiela zajął Marcin Ozimek.

Drużyna z Mławy szybko osiągnęła wysoką przewagę. Zawkrze prowadziło 7:3, ale nie zdołało dowieść przewagi do końca seta. Uspokojenie gry po stronie miejscowych dało efekt w postaci wygranej partii otwarcia. W kolejnej na boisku istniał tylko zespół SPS. Silna zagrywka i szczelny blok były kluczem do rozgromienia rywala 25:8!

W trzecim secie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. W końcówce było jednak nerwowo. Od stanu 22:15 goście zdobyli sześć kolejnych punktów. Ostatnie piłki należały do gospodarzy, którzy sięgnęli po pierwszy komplet punktów w sezonie.

- Początek mieliśmy nerwowy. Później wszystko wróciło do dobrej gry. Na pochwałę zasługuje debiutant środkowy Przemysław Kowalczyk i libero Damian Zygadło, który zagrał dobrze na przyjęciu ? komentuje trener 4CV Jakub Sokołowski.

Za tydzień kolejnym rywalem SPS miał być w Warszawie MOS. Ze względu na problem z halą w stolicy, spotkanie być może zostanie rozegrane w Garwolinie, ale w hali przy ZS nr 2.

SPS 4CV Garwolin ? KS Zawkrze Mława 3:0 (22, 8, 21)

4CV: Grabowski, Kisiel, Ozimek, Rosłaniec, Wilki, Kowalczyk, Zygadło (libero) ? Poreda, Antonik, Trzmielewski.