piątek, 4 października 2024 01:19

Wilga w półfinale Pucharu Polski

Słabszą od spodziewanej postawę w lidze, piłkarze IV-ligowej Wilgi Garwolina nadrabiają skuteczną grą w Pucharze Polski. W Miętnem GKS pokonał Olimpię Warszawa 3:0 i jest już w półfinale rozgrywek na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wczorajszy rywal Wilgi jest beniaminkiem grupy północnej IV ligi. Dwa lata temu na drodze do awansu z Ligi Okręgowej stołecznemu zespołowi stanął... GKS. Wówczas w barażowym dwumeczu Wilga ograła Olimpię 9:1.

Pierwsza połowa środowego spotkania rozgrywanego w Miętnem pokazała, że drużyna z Warszawy pod Garwolin przyjechał z myślą o wywalczeniu awansu. W kilku akcjach na drodze do objęcia prowadzenia gościom stał dobrze dysponowany Robert Baczewski w bramce GKS. Bezbramkowy wynik utrzymywał się do 67. minuty. Łukasz Puciłowski przedarł się lewą stroną, by spod linii końcowej wyłożyć ją do niepilnowanego Michała Kępki.

Osiem minut później mogło być 2:0. Na lewej flance dobrze zachował się Arkadiusz Zalewski. Podanie skrzydłowego trafiło do Kępki, ale tym razem napastnik źle przyjął piłkę. Po chwili do bezpańskiej piłki dobiegł Dominik Alot, ale jego strzał minął bramkę.

Olimpia próbowała wyrównać, ale u przyjezdnych brakowało precyzyjnego wykończenia akcji. Wilga w 86. minucie podwyższyła prowadzenie. Największa w tym zasługa Kępki, który w narożniku boiska wziął na siebie czterech obrońców. Mimo takiej asysty udało mu się przedrzeć w pole karne. Strzelec pierwszego gola odwdzięczył się Puciłowskiemu podaniem na 15. metr i było 2:0.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Piotr Talar. Rezerwowy uderzył z ostrego kąta po podaniu z prawej strony innego gracza, który rozpoczynał mecz na ławce ? Sebastiana Papiernika. Kilka minut wcześniej gola mógł strzelić Alot, ale jego strzał z główki trafił w słupek.

Rywala Wilgi w półfinale PP poznamy po losowaniu. Spotkanie odbędzie się 22 listopada, po zakończeniu rundy jesiennej IV ligi.

- Nasze nastawienie do tego meczu było uzależnione od składu, jaki uda nam się zebrać. Większość chłopaków wyrwała się z pracy i udało się powalczyć skutecznie o zwycięstwo ? skomentował trener Wilgi Marek Krawczyk. ? O grze nie będę się wypowiadał, bo szczególnie w pierwszej połowie było dużo strat i niedokładnych podań ? dodał.

Warto odnotować wczorajszy wynik pucharowego meczu Zrywu II Sobolew. Zespół występujący w siedleckiej B-Klasie rozgromił Świt Barcząca 8:0 i jest w finale rozgrywek na szczeblu siedleckiego OZPN. O trofeum Zryw II zagra z A-Klasowymi rezerwami Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Wilga Garwolin ? Olimpia Warszawa 3:0 (0:0)
Bramki: 67` Michał Kępka, 86` Łukasz Puciłowski, 92` Piotr Talar