piątek, 4 października 2024 01:16

11 goli w meczu Wilgi II

Okazałym zwycięstwem 8:3 z Victorią Zerzeń Wilga II Garwolin przedłużyła passę meczów bez porażki w bieżącym sezonie warszawskiej A-Klasy. Niedzielne spotkanie, mimo wysokiej wygranej, nie przebiegało od początku po myśli gospodarzy. Rozpoczęło się dobrze, bo od trafienia w 10. minucie Łukasza Trzcińskiego. Goście wyrównali pięć minut później. Po kolejnych 300 sekundach, Wilga II była ponownie na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dominik Alot. Kolejne dwa gola wpadły do bramki gospodarzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy miejscowi popisali się składną akcją, po której padła bramka na 3:3. Jej autorem był Patryk Janisiewicz.

Po 15 minutach od zmiany stron, podopieczni Jacka Tracza wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Gole strzelili wprowadzony w przerwie Paweł Pyra oraz Janisiewicz z główki. W 66. minucie było już 6:3. Do siatki trafił Tomasz Kęsik. Pięć minut później prowadzenie podwyższył Patryk Mianowski. Wynik na 13 minut przed końcem ustalił Janisiewicz, kompletując hat-tricka.

- Niestety słabszy dzień w bramce miał Patryk Tkaczewski. Po jego dwóch błędach straciliśmy bramki w pierwszej połowie. Na szczęście, w drugiej połowie formacje ofensywne zrekompensowały błędy defensywy ? ocenił Jacek Tracz.

W sobotę Wilga II zagra na wyjeździe z Advitem Wiązowną.

W innych spotkaniach 8. kolejki warszawskiej A-Klasy KS Puznówka 1996 uległ Snajperowi Sośninka 0:3, Amur Wilga pokonał Wisłę Dziecinów 4:2. Wyjazdowe zwycięstwa odniosły Promnik Łaskarzew (2:1 z Amigos Warszawa) i Wisła Maciejowice (4:0 z Nadstal Krzaki Czaplinkowskie).

Wilga II Garwolin ? Victoria Zerzeń 8:3 (3:3)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Trzciński 10`, Dominik Alot 20`, Patryk Janisiewicz 45`, 62`, 77`, Paweł Pyra 50`, Tomasz Kęsik 66`, Patryk Mianowski 71`