czwartek, 3 października 2024 06:29
Sport:

Wilga II coraz niżej w tabeli

Na przedostatnie miejsce w tabeli warszawskiej Ligi Okręgowej spadła Wilga II Garwolin. GKS został wyprzedzony przez swojego ostatniego rywala ? PKS Radość ? który wygrał przy Sportowej 4:1. Zdecydowanie lepiej wiedzie się Promnikowi Łaskarzew. W niedzielnym meczu z PKS pierwsze minuty należały do miejscowych. Wilga była groźna szczególnie po akcjach lewą stroną i dośrodkowaniach Konrada Woźniaka. Po 20 minutach inicjatywę przejęli goście. W 37. minucie nieudana pułapka ofsajdowa Wilgi dała możliwość wyjścia na pozycję prawemu skrzydłowemu z Radości. Pomocnik dograł w pole karne, gdzie do piłki dobiegł napastnik przyjezdnych. PKS mógł cztery minuty później podwyższyć prowadzenie. Rzut karny obronił jednak Piotr Nurzyński.

06.10.2015 05:03
Upamiętnili zmarłych kolarzy

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w II Memoriale Piotra Ekierta, zmarłego w 2014 roku propagatora turystyki rowerowej w powiecie garwolińskim. Impreza, choć formalnie odbyła się po raz drugi, to jej historia jest dłuższa. Piotr Ekiert każdego roku pamiętał, aby odwiedzić groby zmarłych kolegów, którzy tak jak on, życie poświęcili sportowi. Dzisiaj znicze zapalono nie tylko na grobie nieodżałowanego propagatora turystyki rowerowej. Światło zapłonęło przy nagrobkach Piotra Kałaski, Tadeusza Rogali, Jarosława Maczkowskiego i Konrada Słabuszewskiego.

04.10.2015 10:29
Wilga nie dała rady wiceliderowi

W spotkaniu 11. kolejki IV ligi Wilga Garwolin przegrała na wyjeździe z KS Konstancin 0:4. Po porażce z wiceliderem GKS jest coraz niżej w ligowej tabeli. Trener Sergiusz Wiechowski do Konstancina-Jeziornej nie mógł zabrać dzisiaj narzekających na urazy Daniela Bogusz, Michała Kępki, Karola Zawadkę. Względy zdrowotne wykluczyły z gry także Łukasza Piesio. Zabrakło również Sebastiana Papiernika.

03.10.2015 14:18
Z pucharów odpadł tylko Promnik

Wilga Garwolin, Zryw Sobolew, Hutnik Huta Czechy i Wilga Miastków awansowały do kolejnych rund rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Odpadł Promnik Łaskarzew. Już do przerwy wczorajszego meczu w Józefowie GKS prowadził z drużyną Ligi Okręgowej 3:1. Wynik w 20. minucie otworzył Robert Baczewski. Bramkarz Wilgi wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Makulcu. W konsekwencji goalkeeper Józefovii otrzymał czerwoną kartkę. Na 2:0 podwyższył Jacek Kajtowski. Później nieoczekiwanie gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Przed zmianą stron trafienie zaliczył jeszcze Kamil Zawadka. Po przerwie na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Makulec i Sebastian Papiernik. Gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę, po drugiej czerwonej kartce.

01.10.2015 14:11
Rezerwy Wilgi wreszcie zwycięskie

Po drugi komplet punktów w sezonie sięgnęli zawodnicy Wilgi II Garwolin. GKS pokonał na wyjeździe ŁKS Łochów 1:0, strzelając gola w końcówce spotkania. Wygraną zanotował także Promnik Łaskarzew. W niedzielę rezerwy IV-ligowca jechały na mecz z drużyną, która podobnie jak GKS, słabo radzi sobie w tym sezonie warszawskiej okręgówki. Po ośmiu kolejkach oba zespoły miały na koncie wygraną, remis i sześć porażek.

29.09.2015 05:01
Piąte miejsce i pięć rekordów Pawła Mikulskiego

W Radomiu, dniach 26-27 września, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (15 lat i młodsi), w których startowali najlepsi polscy lekkoatleci. Wystąpił w nich również Paweł Mikulski z Wilgi Garwolin. Lekkoatleta stanął na starcie sześcioboju (bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą 5 kg ? konkurencje pierwszego dnia oraz bieg na 110m ppł (wysokość 91 cm), rzut oszczepem 600g oraz bieg na 1000m).

29.09.2015 05:00
Wilga przegrywa ze Spartą. Mocne słowa trenera po meczu

Wilga Garwolin odniosła piątą porażkę w sezonie. Podopieczni trenera Sergiusza Wiechowskiego ulegli na własnym boisku z niżej notowaną Spartą Jazgarzew 1:2 (0:0). W kluczowym momencie meczu gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. - Na miejscu niektórych zastanowiłbym się, czy jest sens, żeby trenowali piłkę nożną - przyznał trener Wilgi. Do dzisiejszego spotkania Wilga przystępowała osłabiona brakiem pauzującego za kartki Michała Kępki. Choroba wykluczyła z gry także Marcina Cieślę, a Robert Kwiatkowski nabawił się poza boiskiem urazu oka.

27.09.2015 16:54
Stracone punkty w Warszawie

Wilga Garwolin zremisowała z Olimpią Warszawa 1:1 (1:0) w 9. kolejce IV ligi. Spotkanie w stolicy stało na niskim poziomie. W niedzielę GKS podejmie Spartę Jazgarzew. Goście do spotkania przystępowali bez dwóch podstawowych graczy, których wyeliminowały kontuzje. W środku pola Kamila Zawadkę zastąpił Jacek Kajtowski, a na środku obrony Huberta Świdra Łukasz Korgul. Dla defensora, długo zmagającego się z urazem, był to pierwszy występ w tym sezonie na boiskach IV ligi.

24.09.2015 14:55
Medalowe żniwo młodych lekkoatletów w Siedlcach

Doskonały występ zaliczyli młodzi lekkoatleci naszego powiatu w VII Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych im. Henryka Jakimiaka w Siedlcach. 22 września na stadionie MOSiR w Siedlcach rywalizowali gimnazjaliści oraz uczniowie klas VI szkół podstawowych. W imprezie wzięła udział rekordowa ilość ? ponad 1150 uczestników z dwóch województw (mazowieckiego i lubelskiego) oraz reprezentantów Białorusi i Litwy.

24.09.2015 04:49
Oldboje grali w Miastkowie Kościelnym

Pięć drużyn stanęło na starcie III Ogólnopowiatowego Turnieju Oldboys w Miastkowie Kościelnym. Najlepsi okazali się zawodnicy gospodarzy. Niedzielny turniej, rozgrywany na boisku Orlik, był okazją do sportowej rywalizacji i wymiany doświadczeń. Na starcie stanęło pięć drużyn, których zawodnicy ukończyli 35. rok życia. Mecze trwały 2x10 minut, a zespoły grały systemem każdy z każdym.

23.09.2015 05:08
Garwolińskie szkoły wśród najlepszych w kraju

W Słubicach rozegrano finał krajowy Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. W gronie 12 najlepszych zespołów w Polsce były dziewczęta z ZSP nr 1 i chłopcy z ZSP nr 2. Liga lekkoatletyczna polega na przeliczeniu na punkty dwóch najlepszych wyników uzyskanych przez uczniów w następujących konkurencjach: 100 m, 400 m, 800 m dla dziewcząt, 1500 m dla chłopców, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz sztafecie 4x100 m.

23.09.2015 05:07
Wilga II na ostatnim miejscu tabeli okręgówki

Po porażce w 8. kolejce warszawskiej Ligi Okręgowej, na ostatnie miejsce w tabeli spadła Wilga II Garwolin. Beniaminek tym razem uległ Józefovi Józefów 1:3 (1:0). W pierwszej połowie sobotniego starcia w Garwolinie, gospodarze grali bardzo dobrze. Zabrakło jedynie lepszej skuteczności. Bramkarza gości udało się pokonać tylko raz. W 25. minucie Marcin Makulec wykorzystał błąd obrońcy przy wyprowadzaniu piłki i trafił do siatki. Bliski powodzenia był niedługo później także Jakub Godlewski. Przed przerwą dwukrotnie przed szansą na gola stanął też Konrad Woźniak. Niestety pomocnik nie dokończył pierwszej połowy z powodu kontuzji. Uraz wykluczył również z gry Filipa Gaca, który zszedł z placu gry w 58. minucie. Wcześniej Józefovia wyrównała po strzale w 48. minucie.

22.09.2015 04:32
Wilga blisko niespodzianki

Wildze Garwolin zabrakło minuty, aby sprawić niespodziankę w 8. kolejce IV ligi. GKS zremisował z wiceliderem Mazurem Karczew 1:1, tracąc gola w ostatnich sekundach spotkania. Przed podopiecznymi Sergiusza Wiechowskiego dwa spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami. Dużą huśtawkę nastrojów swoim kibicom fundują w tym sezonie zawodnicy Wilgi. Po słabym początku, przyszła seria trzech kolejnych zwycięstw, przerwana tydzień temu wysoką porażką w Mszczonowie. Wczoraj na Sportową przyjechał wicelider rozgrywek. Mazur Karczew, w siedmiu spotkaniach, punkty stracił tylko raz, odnosząc jedną porażkę. Mecz miał również, poza boiskowe konteksty. Sergiusz Wiechowski dwukrotnie w swojej karierze trenerskie pracował w Karczewie, a skrzydłowym Mazura jest wychowanek GKS Filip Trzpil.

21.09.2015 06:11
Startowali starsi, startowali młodsi

W ostatni weekend w lekkoatletycznych zawodach na szczeblu kraju i województwa startowali zawodnicy z powiatu garwolińskiego. W dniach 11-13 września odbył się VI PZU Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, w ramach którego odbyło się wiele biegów, a m.in. maraton, bieg na 15km, ?nocna piątka? czy  ?życiowa  dycha?. Właśnie w ramach tego  biegu  odbyły się również Mistrzostwa Polski Weteranów (wiek powyżej 35 lat) w biegu na 10 km.  Wystartował w nim, po raz pierwszy jako weteran, urodzony w 1980 roku, Robert Świecak z Wilgi Garwolin.

17.09.2015 07:15
Wysokie wyniki w Pucharze Polski

Orzeł Parysów przegrał z Wilgą Garwolin 2:11, Wilga II Garwolin uległa Promnikowi Łaskarzew 1:5, a Wisła Maciejowice nie dała rady Mazurowi Karczew (0:4) w meczach III rundy mazowieckiego Pucharu Polski. Spotkania rozegrano dzisiaj. Tydzień temu w meczach II rundy Promnik Łaskarzew pokonał na wyjeździe Józefovię II Józefów 3:0, Amur Wilga uległ Wildze II Garwolin 4:6. Wisła Maciejowice walkowerem wygrała z Koroną Góra Kalwaria z powodu wycofania się gości z rozgrywek.

16.09.2015 18:35