sobota, 28 września 2024 01:24
Sport:

Sport

Michał Topór obronił tytuł mistrza Mazowsza

Złoty medal w II Mistrzostwach Mazowsza minisiatkówki U13 wywalczył Michał Topór z Garwolina. Zawodnik KS Metro Warszawa obronił tytuł wywalczony przed rokiem. Uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 5 wystąpił w duecie z Janem Kozerskim. Drużyna stołecznego Metra obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

13.06.2023 07:01
Ola Borkowska goni Emilkę Mazek!

W dniach 9-11 czerwca odbyły się w odległej o prawie 500  kilometrów Pile,  Mistrzostwa Polski  Zrzeszenia LZS, organizatorem których był miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W imprezie udział wzięło prawie 1000 zawodników  z ponad 100 klubów z terenu całej Polski. W zawodach tych zaprezentowali się  z dużym powodzeniem młodzi zawodnicy Wilgi, którzy wystartowali w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Na czoło osiągnięć wysuwają się wyniki juniorki, Aleksandry Borkowskiej, która zdobyła 2 medale. Najpierw w biegu na 1500m, po bardzo dobrze taktycznie rozegranym biegu wywalczyła srebrny medal i pokonała o wiele wyżej notowane w rankingu rywalki. Czas Oli  4.40.23s, to o sekundę poprawiony  rekord powiatu seniorek, który należał do Emilii Mazek. Należy tu dodać, że podopieczna trenera Buszty poprawiła życiówkę aż o 19 sekund.

13.06.2023 06:23
Szóste miejsce piłkarek Zdrowia w PP

Bardzo dobry wynik osiągnęły piłkarki Zdrowia. Drużyna z Garwolina zajęła szóste miejsce w  Pucharze Polski Kobiet w Piłce Plażowej. Rywalizacja toczyła się w piątek i sobotę na Energa Stadionie Letnim w  Gdańsku z udziałem 14 zespołów.

11.06.2023 06:58
IV liga zostaje w Garwolinie! [wideo]

Po bezbramkowym remisie z liderem Mazovią Mińsk Mazowiecki Wilga Garwolin zapewniła sobie utrzymanie w forBet IV lidze! Ciężar gatunkowy dzisiejszego spotkania był duży dla obu zespołów. Goście, w przypadku zwycięstwa, mogli w Garwolinie świętować awans do III ligi. Wilga, mogła mecz nawet przegrać i się utrzymać. Warunek? Zwycięstwo, w równoległym meczu, Marcovii Marki z Narwią w Ostrołęce.

10.06.2023 17:53
Prawie 18 godzin na rowerze

Kolarka Monika Rulak z Maciejowic zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet 25 OPEN w gravelowym ultra wyścigu Wanoga przez Pomorze. Wydarzenie odbyło się 3 czerwca. Trasa wynosiła 350 km i 2 500 m d+. Zawodniczka z Maciejowic ukończyła go w czasie 19:17 h, z czego 17:39 h było ciągłą jazdą. Trasa była wytyczona przez urokliwe zakątki Kaszub, ze startem i metą w Stężycy.

06.06.2023 05:24
Medale i rekordy młodziczek w Radomiu

Pięć zdobytych  medali i  ustanowione 4 rekordy życiowe były dziełem młodziczek sekcji lekkoatletyczne Wilgi Garwolin, na zawodach „Nadziei Olimpijskich” w Radomiu. W skoku w dal I miejsce zdobyła Julia Kusińska – 4.66m, a trzecia w konkursie Agata Świesiulska skoczyła na odległość 4.58m. Obie skoczkinie ustanowiły nowe życiówki, podobnie jak startująca w biegu na 600m, trzynastoletnia Wiktoria Barna – 1.52.12s, która zdobyła „srebro”.

05.06.2023 12:47
Ola pobiła rekord „z brodą”

W zawodach Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej biegaczka Wilgi Garwolin Aleksandra Borkowska ustanowiła doskonały rekord powiatu w biegu na 800 m kobiet z czasem 2.15.05 sekundy. Swoje najlepsze życiowe osiągnięcie poprawiła o całe 7 sekund, co na takim krótkim dystansie zdarza się niezwykle rzadko. Warto dodać że poprzedni rekord Doroty Zduńczyk ustanowiony w Białej Podlaskiej w 1987 roku,  wynosił 2.18.82 s, a więc posiadał już tzw. 36-letnią „brodę”. Rezultat ten to norma na II klasę sportową. Wynik lekkoatletki Wilgi daje jej aktualnie 11. miejsce w krajowym rankingu juniorek.

05.06.2023 12:46
Filip Poszytek szósty na Warszawiance

W dniach 2-3 czerwca na pływalni Wodnego Parku Warszawianka odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Warszawy, które zgromadziły ponad tysiąc zawodników z 59 klubów z całej Polski. 10-osobowa kadra UKS Delfin Garwolin, reprezentowała godnie nasz powiat. Najwyżej w końcowym rachunku został sklasyfikowany Filip Poszytek, który zajął 6. miejsce na 100m motylem za co otrzymał pamiątkowy dyplom. Pokonując ten dystans w czasie 1:13:39 ustanowił nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii młodzików 13-letnich.

05.06.2023 05:58
Wreszcie! Wygrana Wilgi w Warszawie

- Nie poddajemy się. Robimy wszystko, żeby utrzymać IV ligę w Garwolinie – skomentował trener GKS Karol Zawadka. Jego zespół, po raz pierwszy od końca kwietnia, wygrał ligowe spotkanie. Wilga pokonała w Warszawie Escolę 4:1 (3:1). Do końca sezonu dwie kolejki. Dzisiaj w stolicy Wilga nie mogła sobie pozwolić na brak wygranej. Napięta sytuacja w tabeli sprawiła, że tylko zwycięstwo podtrzymywało szasnę GKS na utrzymanie w IV lidze.

03.06.2023 14:28
Historyczny sukces siatkarzy z Dwójki na 600-lecie miasta Garwolina

W Ostrołęce odbyły się finały wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych z klas VII-VIII. Po brąz sięgnęli zawodnicy UKS Dwójka Garwolin. Uczniowie Dwójki reprezentowali powiat garwoliński oraz region siedlecki. Podopieczni trenera Edmunda Kopyścia spisali się bardzo dobrze i zdobyli brązowy medal. Dwójka wygrała po 2:0 z SP 158 Warszawa, SP Raszyn, SP Wolanów oraz uległa SP 1 Ostrołęka i SP 3 Kobyłka po 0:2.

02.06.2023 16:24
Dzień Dziecka w kolorze złota

Niemal połowę medali, dyplomów i nagród, zgarnęli zaproszeni przez organizatorów najmłodsi biegacze Wilgi Garwolin, którzy wystartowali w Stoczku Łukowskim w imprezie  „Dzień  Dziecka na Sportowo”. Zawody które miały piękną oprawę, odbyły się na piłkarskim stadionie „Dwernickiego”, a wzięło w nich udział około 300 uczestników ze szkół podstawowych i średnich, nie tylko z powiatu łukowskiego. Same biegi odbyły się w pięciu kategoriach z długością dystansów odpowiednią  do wieku uczestników. Wszystkim startującym zapewniono kiełbaski z rożna, słodycze i napoje, były dmuchane zjeżdżalnie i pokazy straży pożarnej która przygotowała też atrakcyjne zraszanie, gdyż pogoda była upalna. Zwycięzcy otrzymywali medale oraz cenne nagrody, a  czołowe szóstki pamiątkowe dyplomy.

02.06.2023 06:18
Trwa fatalna seria Wilgi [wideo]

W arcyważnym meczu w kontekście utrzymania w forBet IV lidze Wilga Garwolin przegrała na własnym boisku z Marcovią Marki 1:2 (0:1). W sobotę mecz o wszystko w Warszawie. Wilga ostatni raz zwycięsko schodziła z boiska 22 kwietnia. Od tamtej pory GKS przegrał pięć kolejnych spotkań. Sobotni walkower 3:0 z Orłem Baniocha podratował nieco sytuację punktową Wilgi, ale mecz z sąsiadującą w tabeli Marcovią był kolejnym z gatunku „o sześć punktów”. Do składu gospodarzy powrócił Grzegorz Piesio, a trener Karol Zawadka tym razem postawił w ataku na wystawionego na szpicy Emmanuela Obiego.

31.05.2023 20:22
Tenisistki z Sobolewa jadą na mistrzostwa Polski

Drużyna sobolewskiego liceum zajęła drugie miejsce na Mazowszu w tenisie stołowym i uzyskała awans do mistrzostw Polski. 29 maja uczennice sobolewskiego liceum z samego rana wyruszyły  na XXV Finał Igrzysk Licealiady w Tenisie Stołowym. Po wygranym regionie w marcu Magdalena Zatyka, Zofia Włodarczyk i Karolina Komorniczka zakwalifikowały się do finału na Mazowszu. W finale udział brało osiem najlepszych szkól z całego Mazowsza. Tenisistki z sobolewskiego liceum aż do finału nie przegrały żadnego meczu. Niestety w finale po zaciętej i wyrównanej grze do końca przegrały z mistrzyniami z zeszłego roku.

31.05.2023 05:10
„My tylko biegliśmy” [wideo]

Był szampan, orkiestra i „We are the champions”. Mieszkańcy Pilawy przywitali ekipę miejscowego stowarzyszenia Stopka, które przebiegło 660 km do Świnoujścia w szczytnym celu. 660 km, 63 godziny ciągłem biegu, dwa 7-osobowe zespoły – tak w skrócie wyglądała sztafeta biegowa, która w czwartek wyruszyła z Pilawy, by w niedzielny poranek dotrzeć do Świnoujścia. Więcej o biegu pisaliśmy tu oraz tu.

30.05.2023 18:52
Kolejne zawody zdominowane przez Delfina

27 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Góry Kalwarii w sprincie pływackim – lato 2023, które zgromadziły 165 zawodników z 10 klubów. 47 – osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin wygrała klasyfikację medalową zdobywając łącznie 55 medali, w tym 19 złotych, 21 srebrnych i 15 brązowych. Podwójnymi zwycięzcami swoich konkurencji zostali: Antoni Sprzęczka (50 dowolny i 50 grzbiet) i Jakub Frelek (50 dowolny i 50 grzbiet) oraz Gabriela Michalec (50 dowolny i 50 motyl) i Maja Michalec (50 dowolny i 50 motyl).

29.05.2023 05:41